Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Lost Ark

Hozzászólások

(#801) sith7 válasza kigyi_23 (#800) üzenetére


sith7
nagyúr

lvl 12 vagyok, egyelőre ismerkedek a játékkal, napi max 1 esetleg 2 órát tudok játszani, nem chat - elek senkivel
Mire az endgame - ig elérek az lesz 1 év :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#802) Sirandrish válasza Daelion (#798) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is gondolkodom rajta ezerrel, de a jövőhéten kb egész héten melózom, úgyhogy megvárom még, hátha alakúl kicsit :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#803) Dani82 válasza kigyi_23 (#800) üzenetére


Dani82
senior tag

Moonkeepen eleg sok magyar van, talaltam 4/5 klant is

(#804) Kasya válasza Ellia (#496) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jol gondolom, hogy az 1100 sárga kristályhoz a 19.99-es sárga kristály pakkot kellene megvenni?

(#805) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Azért remélem az EU West bevezetésével nem ért véget a "hibaelhárítás", mert még mindig durva sorok vannak, de ami még bosszantóbb az az hogy a matchmaking is döglött szinte folyamatosan, legalábbis hétvégén.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#806) Raysen623 válasza Dani82 (#803) üzenetére


Raysen623
addikt

Csináltam én is egy karit oda gyorsan. :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#807) Busterftw válasza Sirandrish (#805) üzenetére


Busterftw
veterán

En csak solozom, ugy egybol beenged :D

(#808) Sirandrish válasza Busterftw (#807) üzenetére


Sirandrish
legenda

És hány raid guardiant és/vagy Abysst sikerült soloba letolnod? ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#809) had423 válasza Sirandrish (#802) üzenetére


had423
aktív tag

Nem vagy véletlen mokoko szerveren?

(#810) Sirandrish válasza had423 (#809) üzenetére


Sirandrish
legenda

Zinneren vagyok.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#811) sith7


sith7
nagyúr

.... apa, kezdődik !!! Punika szerver busy ...
Remélem nem fog fokozódni :U

(#812) D1Rect válasza Kasya (#804) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen.

(#813) Kasya válasza D1Rect (#812) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszi. Ezek a "direkt a kisebb csomag nem elegendő" ajánlatok megzavarnak.

(#814) Tigerclaw válasza Daelion (#798) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Stonehearton nem nagyon lattam meg mast a chatben, mint angolt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#815) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Valami megint nem kóser, 1 óra alatt 300-at csökkent a sor. Ezzel a tempoval 1 hét lenne bejutni.

(#816) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Három napja várok a kikért twitch dropokra, mit lehet ilyenkor tenni?

(#817) freddirty válasza Sirandrish (#805) üzenetére


freddirty
senior tag

Tényleg elég nagy a forgalom, cirka két hete indult akkor csak a fieztősök voltak 0.5m játékoscsúcsokkal, de amióta a free verzió elindult azóta folyamatosan 1m+ játékoscsúcsok vannak és nem igazán látszik csökkenő trend, tehát elég jól beszippantja a népet.
A forgalom meg eléggé megroggyantja a szervereket, most is procyon-on nem elérhető a market (under maintenance) és ezzel együtt a crystalline aura sem megy. Ha nem csökken a játékosszám hanem nő, akkor lesz még új régió szerintem.

fred

(#818) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Ilyet sem láttam még.
Azért elmennek most már a ... . Értem én, hogy ingyenes, de 10 napja jelent meg a játék, és képtelenek normalizálni a belépési problémákat. Délután 4 óta vártam a belépésre, nem sikerült. Így baromi nehéz játszani. Én azok helyébe akik mondjuk befizettek valamelyik pack-ra mocskosul pipa lennék. Tudom minden kezdet nehéz, de vajon mit gondoltak 5-en fogják játszani a Lost Ark-ot?

battletag: bossi#2666

(#819) Raysen623 válasza sith7 (#811) üzenetére


Raysen623
addikt

Moonkeep is busy de beengedett sorbanállás nélkül az imént. Mount-ból is kaptam jobbat.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#820) Daelion válasza Tigerclaw (#814) üzenetére


Daelion
őstag

Ott kezdtem végül is én is újra, az még zöld good status-on van meg azt írták külföldi fórumon is, hogy nagyrészt angol. :)

Ahogy eddig néztem tényleg inkább angol megy chaten, illetve egy kis bónuszként itt nem volt lefoglalva a 10+ éve használt kari nevem legalább. :D

Hát mind 1 sztem így ha nem kell várnom belépésre egész hamar vissza tudok jutni oda ahol tartottam meg már skipelek is minden szöveget/átvezetőt addig a pontig.

(#821) kicsako válasza bajtokarpi (#818) üzenetére


kicsako
őstag

Mégis hogy kellene normalizálniuk a belépési "problémát"? Ha többen próbálnak belépni mint amennyit elbír a szerver, akkor ez történik. Ezt nem tudod megoldani :W Lenyilatkozták már, hogy nem tudják bővíteni a mostani régiót anélkül hogy instabillá válna az egész játék, ha megtennék akkor gondolom meg az lenne a baj...

Akinek gond a sor át kell menni EU Westre, és játszani que nélkül. Bár értem, jobb megoldás itt panaszkodni mint tenni érte :N

(#822) Hrigh_77 válasza kicsako (#821) üzenetére


Hrigh_77
tag

Például amikor múlt héten, a headstart alatt sorok voltak már az összes európai szerveren, akkor nem ráengendi free-t. Ezzel párhuzamosan nem engedni új karaktert generálni full szerverre, és amit mostanra kiizadtak eu westet, azt indulásra megcsinálni. Sokat dobna még a dolgon egy transzfer lehetőség is. De hát ugye mi mást várnánk AGS-től, mint egy újabb NW-t. És igen, igazad van, én vagyok a hülye, hogy fizettem érte, mert esetleg normális szerverszolgáltatást várok el 2022-ben...

(#823) bajtokarpi válasza kicsako (#821) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Nem tudják megoldani, oké értem, vagy nem akarják. A mai digitális világban ezt lenyilatkozni, hogy "nem tudják bővíteni a mostani régiót anélkül hogy instabillá válna az egész játék" hát, oké.
Tudtommal ez egy fórum, ami arról szól, hogy a tagok megosszák egymással az észrevételeiket, én is ezt tettem. De én kérek elnézést, hogy elkezdtem játszani egy szerveren, ami gyakorlatilag elérhetetlen 10 napja. Ja és ez nem panaszkodás ez tény. Ez az ő dolguk lenne, hogy megoldják, de lehet úgy vannak vele, hogy megvárják, hogy "lekopjon" a játékos állomány, és minden happy lesz.
Szerinted, ha mondjuk xy befizet egy gold pack-ra és folyamat problémákba ütközik ez így rendben van ugye? Ezt te sem gondolod komolyan.

Hrigh_77 ott a pont.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#824) kicsako válasza Hrigh_77 (#822) üzenetére


kicsako
őstag

A teli szerverek zárva voltak az új játékosok elől(nem lehetett új karaktert kreálni a high pop szerókon), és próbálták kiegyenlítetten tartani a népséget az elején, volt is róla poszt.
Valószínűleg nem vártak ekkora playerbaset, de f2p váltás után még hozzáadtak kb. 8-9szervert, ami ugyancsak kevésnek bizonyult a túl nagy hype miatt.

NW-t az AGS készítette, Lost Akot pedig csak kiadják a nyugati népnek, ne keverjük a kettőt.. A fejlesztésért a Smilegate felel. Koreában teszt jelleggel már megy a szerver transfer, de elvileg elég bugos, így egy ideig még biztosan nem várható nyugaton.

Kezdődhetett volna jobban is a start, de vaknak kell lenni ha valaki azt mondja az AGS nem próbálja megoldani a helyzetet.. :U

@Bajtokarpi
Hivatalos cikkből, amiben bejelentik az új eu régiót:
Due to the game’s architecture this is the only way to accommodate more players in Europe so it’s a joint effort between Amazon Games and Smilegate RPG. Rest assured we are working 24/7 until it’s live.

A játékot 2014 előtt kezdték el fejleszteni, majdnem 3 éve jelent meg, eléggé reális hogy szarul írták meg a netkódját... de ennek semmi köze az AGS-hez, 1 hét alatt kész lett a West régió, ha valaki szeretne még mindig kezdhet ott karaktert.. a nagy que miatt úgysem hinném hogy bárki is már 1k+ ilvl endgamenél tartana.

Persze ez egy fórum, de akármikor beleolvasok csak a panaszkodás megy a sor miatt, amikor ott a West régió és minden gond nélkül lehet játszani.. Ha pedig a 10k que-s szerverre vett valaki pénzért valamit, akkor tudta hogy mindig lesz sor, és nem csak aznap amikor megvette. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#825) Lézerparaszt válasza Hrigh_77 (#822) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Kezdtem egy karaktert Kadanon early accessben, mert ott voltak a legkevesebben. Kijött a f2p, és az lett az egyik legnépesebb szerver. Nem álltam sorba, hanem átmentem Inannára, mert ott voltak a legkevesebben. Újra kezdtem. Felhúztam 3 50-es karaktert, és mostanra megtelt az a szerver is. 130 órám van a játékban. Akkor most át kéne mennem másik szerverre és kukázni mindent? És ha az megtelik akkor hova? És ha az megtelik akkor? Mindig nyissanak nekem új szervert és kezdjem újra a játékot? Köszi, de inkább sírok akkor itt. :U

A játék az nem játék!

(#827) Lajtorja válasza kicsako (#824) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Akkor azt mondod irány west? ;]

--- ---

(#828) Ellia válasza duvi (#826) üzenetére


Ellia
addikt

Nagyon-nagyon kíváncsi lennék arra a szerver...stb. struktúrára (már a tervezéstől kezdve), aminek egy online mmo játéknál nem volt kitétele a bővíthetőség :U

(#829) gabranek válasza Ellia (#828) üzenetére


gabranek
aktív tag

Azért az valami egészen elképesztő, hogy a NW-s fiaskó után pár hónappal az amazonnak megint sikerült nyitott szájjal berohannia a f@szerdőbe.
Direkt amcsi régióban kezdtem, mert nem akartam még egyszer szívni. És egészen játszható is volt, de mégis úgy voltam vele, hogy ha maradok, és nem csak egy hónapig játszok vele, akkor a saját régiómban kellene berendezkednem. 10 óra után átjöttem az új eu régióba (az már az én bénaságom, hogy sikerült kifognom egy teljesen angoltalan szervert...punika :DDD ), de tegnap már ez is busy volt. Na ezek után én igazi pénzt nem fogok beletenni a játékba. A New Wold-el lehúztak, most nem fognak.

田中れいな

(#830) Ellia válasza gabranek (#829) üzenetére


Ellia
addikt

De ennek a játéknak nem az Amazon a fejlesztője, mint a New World-nek, csak a kiadója. Nem kell összemosni a kettőt.

A Smilegate a fejlesztő.

(#831) Daelion válasza Ellia (#828) üzenetére


Daelion
őstag

Gondolom mivel már 2014 előtt ment a játék fejlesztése és inkább Koreára tervezték nem nagyon bír ennyi játékost a rendszere.
Már ott is meme szinten volt, hogy 'gulf' szimulátornak nevezték a játékot mert csak vártak emberek mire bejutottak játszani.

Na most képzeld el ezt rá ereszteni EU-ra ahol enyhén szólva többen vannak, tehát itt alapvető gondok vannak az egésszel.
Most nem akarom Amazont védeni de ez nem teljesen az ő hibájuk mert egyszerűen nem ilyen szintre lett tervezve az egész játék. 'persze nyithattak volna kapásból 2 régiót EU-ra miután tudták, hogy mennyi founder packot adtak el és hogy tömeg lesz.. :U '

[ Szerkesztve ]

(#832) sith7


sith7
nagyúr

Shadowhunterrel játszom, egyelőre még leveling van, lvl 15 pontosan, és követek egy build - et, de valahogy nem jön ki a matek
Ha minden szinten 5 skill pontot kapok, akkor hogyan lesz nekem lvl 50 - n több, mint 300 szétosztható pontom ? :F
Magasabb szinten már nem 5 - t ad szintenként ?

(#833) BoneDragon válasza Daelion (#831) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mondjuk az tényleg vicces, hogy Amazon bevallása szerint a szerverek kapacitását nem tudják növelni, csak újakat létrehozni.
Tényleg úgy érzem sokszor, hogy van egy maréknyi ember aki tudja használni a saját technológiájukat és érti is, többiek meg most tanulják. Aztán lesz ami lesz. :D

(#834) kigyi_23 válasza Ellia (#830) üzenetére


kigyi_23
addikt

De ez, hogy az amazon csak kiadója a játéknak még ugyanúgy a megvett tartalom használhatatlan annak aki pénzből él és nem otthon dünnyög egész nap. 5-kor hazaérek munkából az első dolgom, hogy belépek 9-10 körül már játszhatok is...... Teljesen jogos a háborgás, ha valaki megbízott bennük és vett tartalmat akkor ezt bukja most jó eséllyel, mert vagy otthagyja és megy másik szerverre/régióba ott újrakezdi, vagy beáll a sorba napi 3-5 óra sorbaállás és 1-2 óra játék kombóval.
Én Zinneren voltam, de lehettem volna akármelyik másikon is, mert mind megtelt. Klánnal jókedvvel nekiláttam, hogy na majd tolom rendesen. Tettem érte, hogy ne kelljen az időm nagy részét a sorban tölteni átmentem Moonkeep-re. Tegnap az is Busy volt már igaz pont határeset, mert beengedett tehát még nem volt baj, de ugye kevesebb ember nem lesz csak több aki ugyanígy gondolkodik megy a az EU central-ról máshova, mert ott elcseszni az időt nincs értelme annak aki nem ér rá belogolni 2-3 óra körül délután az esti játékhoz. Így aztán az EU west szerverek ugyancsak meg fognak telni a hétvégére sor lesz ez borítékolható. Na akkor most miért is kell védeni az Amazon-t? Zárják le időben a szervereken az újoncok bejutásának lehetőségét és ne engedjék rá akkor, ha a várósor eléri mondjuk az 1 órát legyen a szerver zárva. Ez csak egy példa nem iránymutatás, de ezzel lehetne a játékosokat akik már bent vannak megbecsülni és ösztönözni arra, hogy nyugodtan fektessenek be a kiadó megbecsüli őket és nem tojik a fejükre. Amennyiben a várósor 2-3 napon át csak elenyésző pár perces vagy nincs akkor meghatározott játékosszámig meg lehet nyitni újra és megnézni hogyan alakul. Értem én, hogy migrálás nincs később, de mi a jobb? Játszani folyamatosan esetleg kis nehézséggel, de bejutni a szerverekre, vagy idegeskedni, mert előbb vagy utóbb az lesz és a kezdeti lelkesedést elveszteni? Ez utóbbi a játékosszám drasztikus csökkenésével jár egy idő után, mert a játékos nem tud társaihoz csatlakozni, lemarad és frusztrált lesz. Nem költ csökken a bevétel.

Persze biztosan én látom rosszul nem értek én ehhez hiszen nem vagyok amazon bérenc sem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#835) kovsol válasza sith7 (#832) üzenetére


kovsol
titán

Ilyen kis szinten nem kell igazán buildezni még. Nyomod ami épp van, és a mobok meghalnak pár skillből.

May the Force be with you!

(#836) sith7 válasza kovsol (#835) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, ez megy, a kérdés erre irányult:

Ha minden szinten 5 skill pontot kapok, akkor hogyan lesz nekem lvl 50 - n több, mint 300 szétosztható pontom ?

(#837) Ellia válasza kigyi_23 (#834) üzenetére


Ellia
addikt

Nem hiszem, hogy védtem volna az amazont, mint írtam a fejlesztés során ment félre valami szerintem - ezt is írtam picit feljebb - óriási tervezési baki egy MMO-nál szerintem, hogy nem lehet szabadon bővíteni (hello GW2 megaszerver megoldása).

(#838) Ellia válasza sith7 (#836) üzenetére


Ellia
addikt

Szintezéssel 252 pontot kapsz 50-ig (Soft level), és 60-ig 312 pont lesz (ez azért picit tovább tart :)).

A maradék 88-at pedig küldetésekből, tower dungeon-ből, adventurer's tome-ból, gyűjtögetni valóból szerzed meg.

Buildel a Varn-os történet végéig ne törődj, bármit csinálsz OP vagy. Dungeonokat is csak hard-on ajánlom.

Itt egy link hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#839) gabranek válasza Ellia (#830) üzenetére


gabranek
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, direkt nem is írtam, hogy szar lenne a játék, mert nem az...nagyon könnyen be tudna szippantani több száz órára. Csak éppen az amazon szolgáltatja az infrastruktúrát amin keresztül játszanék, és ha ezzel gondok vannak, akkor én sem tudok bejutni, ergo nem tudok játszani, de ami a legfontosabb: nem is fogok költeni rá. Mert egy idő után nekem is elfogy a türelmem és keresek valami mást.
Én azért nagyon remélem, hogy záros határidőn belül gatyába rázzák a szervereket, mert ez a mostani helyzet senkinek sem jó.

田中れいな

(#840) sith7 válasza Ellia (#838) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a részletes választ :R

1 dungeon volt már, hard - n toltam le, meg is lepődtem, hogy simán lement :)

(#841) D1Rect válasza gabranek (#839) üzenetére


D1Rect
félisten

"nem is fogok költeni rá"
A shop se megy. ;] :DDD

(#842) Ellia


Ellia
addikt

Amúgy tipp aranyszerzésre: minden olyan 1 gold-nál értékesebb engraving könyv mehet marketre, viszik, mint a cukrot (1 gold-nál értékesebbnél max az 1g jön vissza a fee miatt).

(#843) Jack Oneill válasza Ellia (#830) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt mar sokszor leirtam itt, de eredmenytelen.

(#844) BoneDragon válasza Jack Oneill (#843) üzenetére


BoneDragon
veterán

Még sokszor le lesz írva.

(#845) Daelion válasza BoneDragon (#844) üzenetére


Daelion
őstag

Én is leírtam már külföldi helyeken/Youtuben is, sajnos nagyon sokan jöttek át New World után és egyből az van bennük hogy ez is biztos Amazon szutyka.

Nekem meg konkrétan ez az első Amazon publisher élményem szal nem tudok arra hivatkozni, maga a Lost Ark-ot meg 2014 óta követem meg vártam. :D

(#846) Hrigh_77


Hrigh_77
tag

Igazatok van, kicsit elhamarkodott volt a véleményezés. Egy friss mmo-nál, amit egy indie cég ad ki, lehetnek problémák...

[ Szerkesztve ]

(#847) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

580 után hogy fejlesztettétek a geart? Nyomtátok 40%-tól míg végül meg nem adta, vagy van valami kevésbé pazarló megoldás is?

A játék az nem játék!

(#848) DiamondBack válasza Lézerparaszt (#847) üzenetére


DiamondBack
senior tag

600-as gearrel ha jól tudom lehet menni a 800-as geart adó chaos dungeonba:

(#849) CactuS válasza Daelion (#845) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig a patch notes alapján egyértelmű. Itt nincsen ide-oda rángatva a droprate, nem írnak el pár nullát, hogy utána szerver szintű rollback legyen, mert akkora kárt okoztak. :D

Hrigh_77: Én nem ismerem a játékot egyik keleti régióból sem, de simán benne van a pakliban, hogy maga a netkód ennyi playert enged egy szerverre és vagy régióra, hiába bírna többet az adott vas alatta. Nyilván ők is látták, hogy ez kevés lesz ide, de a végrehajtás előtt átmegy pár kézen a döntés.

Távol álljon tőlem, hogy védjem őket, NWvel én is szívtam 0daytől, baromi jó alap volt, de elb*szták, patchről patchre nyírták ki a játékot. Maga az AG majd 10 éve létezik, de az NW volt az első saját játékuk, amit befejeztek (mármint eljutott a kiadásig), illetve az LA az első AAAs címük, amit publikálnak. Szóval tapasztalat az nincs sok mögöttük (ez már abból is látszik, hogy valószínűleg sokkal jobban jártak volna, ha előbb kiadják az amúgy készen lévő LAt és még egy ~fél évet hegesztik a NWt).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#850) savior válasza Lézerparaszt (#847) üzenetére


savior
őstag

A kek geart +15ig kell fejleszteni, amig 600as nem lesz. A sikeresseg eselyet lehet novelni kavicsokkal, meg jobb oldalt valamivel, amit most nem tudom micsoda.
Ha nincs sikeresseg novelo, akkor a szerencseben bizhatsz. Nekem ma 5 probabol 4 fail lett. El is fogytak a matik. (+14rol huztam volna +15re)

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Lost Ark
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.