Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) cave1342 válasza fecus (#14497) üzenetére


cave1342
csendes tag

Nincs mit. Szívesen! :B

(#14502) vtechun válasza zizidor (#14500) üzenetére


vtechun
veterán

hogy lehet gparteddel átmásolni?

(#14503) vtechun válasza vtechun (#14502) üzenetére


vtechun
veterán

Sikerült, utána még kellett grub-install, de tökéletes. Köszi a segítséget!

(#14504) zizidor válasza vtechun (#14503) üzenetére


zizidor
senior tag

Örülök hogy sikerült összehozni!

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14505) zizidor válasza v.attis (#14498) üzenetére


zizidor
senior tag

A váltást én is a dual boottal kezdtem, aztán elkezdtem Windows alatt leépíteni azokat az alkalmazásokat, amiket már csak Linux alatt használtam. Időnként zsugorítottam is a Windows partíció méretét, végül töröltem.

A Google Drive viszont keményebb dió lesz. Szerintem alapból megoldható lenne, hogy a kérdéses NTFS partíciót is automatikusan felcsatolja, illetve egy linkkel hivatkozhatnál a Drive mappára, és akkor oda menne a szinkronizálás is, elkerülve a fájlok duplázását.

A probléma csak az, hogy nincs hivatalos, Google által készített/jóváhagyott Linux kliens. Az online fiókoknál hozzá lehet adni Google fiókot, a fájlkezelő látni is fogja a Drive-ban a fájlokat, de csak mint hálózati meghajtót, és a fájlok nem szinkronizálódnak a gépre.

Vannak ingyenes meg fizetős megoldások rá, de ahogy néztem, mindegyiknél van valami kompromisszumos dolog. Itt egy cikk ezekről, de sok helyen találsz hasonlókat.

Én egyébként a Google Drive-ot is leváltottam egy saját Synology szerverre, ahhoz van nagyon jó Linux kliens. Persze ez meg több-kevesebb beruházási költséggel jár, amit nem mindenki tud bevállalni.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14506) Vladi válasza v.attis (#14498) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondjuk kezd azzal, hogy fogsz egy 16 gigiás pendriveot, vagy egy merevlemezt, és mindent rámentesz. Ha kész, kiveszed a gépből és akkor kezdesz bármi máshoz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14507) v.attis válasza Vladi (#14506) üzenetére


v.attis
őstag

Ez természetes, ilyen műveletek előtt mindig beizzítok egy külső vinyót és mentem a fontos dolgokat.

(#14508) v.attis válasza zizidor (#14505) üzenetére


v.attis
őstag

Elolvastam és mentettem is a cikket. Találtam magyar cikket is, ott viszont vannak biztató javaslatok.

Szerintem készítek egy teszt mappát és csak arra állítom be a szinkronizálást, abból nem lehet bajom...

Egyébként töröm még a fejem, hogy egyáltalán kell-e nekem állandóan a gépen tárolnom ezt a drive mappát. Lehet nem is létfontosságú és akkor elég lenne a beépített megoldás is. Internet nélkül úgysem dolgozom sosem...

(#14509) zizidor válasza v.attis (#14508) üzenetére


zizidor
senior tag

Arra azért készülj fel, hogy mindig legyen legalább 2 példány a pótolhatatlan dolgokból, mert bármikor beüthet valami. Ezért jobb ha van egy helyi másolat meg egy a felhőben.
Esetleg majd mondd el, melyik a használható megoldás ezek közül.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14510) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Akadt egy kis gondom a mint telepítésével, illetve inkább az hogy be sem tölt.
Win11-aló a rufus nevű progival készült a telepítő, a legújabb 21.2 vera kiadásról. Véleményem szerint ezzel nincs gond, mivel egy dell Latitude e5550-ről simán betölt a telepítő és lehetne is telepíteni
A gond szerintem a telepíteni kívánt gépre van, ugyanis az nem mai darab, egy msi p35 neo3-as deszka, c2d e8500 CPU és 4x2 gb ddr2 800-as ram. Utóbbit csökkentettem csak egy 2 gb-s modulra.
Bootoláskor F11 -> usb meghajtó kiválaszt, itt be is jönnek az opciók, de csak a mem.test indul el, ha rányomok a "start linux mint"-re akkor ott olyan mintha lefagyna, nem csinál semmit és utána a billentyűzetre sem reagál semmit, marad a reset.
Tippek, ötletek?
Előre is köszönöm :R .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#14511) Petya XT válasza Dani_kp (#14510) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Melyik sémával, GPT vagy MBR-el készítetted a telepítőt? MBR kellene arra a régi gépre.

(#14512) Dani_kp válasza Petya XT (#14511) üzenetére


Dani_kp
őstag

Na igen, azt nem írtam, hogy automatikusan ahogy kitöltötte én úgy hagytam. Ami az én esetemben MBR volt. De akkor mégis az lett/lenne a jó, na mindegy is most így estére.
Már késő van kipróbálni, de a telepítőt azért megcsinálom GPT-re és megpróbálom úgy is.

Annyira nem sürgős, mivel hónapok óta parkolón ez a műhely gépes projekt, csak most hirtelen tudtam rá szakítani időt, hogy kipróbáljam. Legrosszabb esetben próbálkozok egy másik disztróval.

Köszönöm a segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#14513) Petya XT válasza Dani_kp (#14512) üzenetére


Petya XT
aktív tag

GPT-vel nem fog bootolni szerintem, nem UEFI. Az MBR séma jó lesz. Hardveresen minden rendben van a géppel? A 2 GB RAM az kevésnek tűnik, bár egy SSD-vel és megfelelő méretű swappal orvosolható. Próbáld ki a MATE és a Cinnamon ISO-t is, láttunk már olyat, hogy hibás lesz a telepítő valami miatt. :F

(#14514) Dani_kp válasza Petya XT (#14513) üzenetére


Dani_kp
őstag

Gpt valóban nem ment, akkor marad az mbr.
Alapból 4x2 gb RAM van/volt benne, de memtest szerint az első modullal dobott hibát, azt kivettem.
Ssd van a gépben amúgy, meg telepítés után vissza is rakom a többi ramot a gépbe.
Akkor próbálok másik verziót is hátha. Amúgy most van az ssd-n egy linux mint, ami notebook-ból jött ki, de nem a legjobb, ezért akarnám tisztán újra telepíteni.

https://ingatlan.com/33821564

(#14515) Dani_kp válasza Dani_kp (#14514) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sikerült az újratelepítés.
Ugyan nem tudom, mi oldotta meg a problémát mivel 2 dolgot eszközöltem:
1. Linux Mint 21.2 Victoria (LTS verzió), Cinnamon (64 bit)-es verziót töltöttem le és csináltam belőle telepítőt az XFCE helyett.
2. BIOS resetet is eszközöltem.

Amúgy érdekes, mert ennél a telepítőnél is először megállt az enter lenyomása után, de mivel épp mást csináltam, így nem foglalkoztam vele, majd 1 perc után már be is töltött pendrive-ról a live rendszer és tudtam is telepíteni.

Telepítés után vissza is raktam a maradék ramot is, szóval ahhoz képest, hogy mikor a gép setup, kellemesen gyors.

Köszönöm a tippet és segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#14516) Petya XT válasza Dani_kp (#14515) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ha jól beáll, a RAM és SSD miatt nem lesz vele baj, inkább a proci fog elfogyni. Azt kicserélném egy C2Q-ra.

A Rufus is csinál néha dolgokat, amikre nincs magyarázat, volt hibás telepítőm nekem is már. Nem lehet, hogy elsőre nem vártad ki hogy elinduljon a rendszer, elvégre ha jól értem csak 2 GB RAM volt benne, ehhez kell idő sajnos. Milyen VGA-val használod?

(#14517) Dani_kp válasza Petya XT (#14516) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen, tervbe van egy valamilyen c2q proci. Vga-nak most egy gyenge GF6600gt, talán 256mb ddr3-as.
Nem egy erőgép, de konkrétan ki akarták dobni, szóval az ssd leszámítva ingyen volt az egész, van hozzá 2 db 17" 4:3-as monitor is. Mondjuk az ssd egy régi notiból szedtem ki, ami tönkrement.
Szóval ez ilyen 0 ft-os projekt, műhelybe megteszi :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#14518) v.attis válasza zizidor (#14509) üzenetére


v.attis
őstag

Na, kipróbáltam az rclone-t, meg még 1-2 google drive szinkron lehetőséget, hát nagy része nem kezdőknek való...
Ami tutira jól és könnyen használható az az overgrive ami 10 dollár. 14 napos próbaidőszak van, hibátlan. Lehet erre azért befizetek, mondjuk próba mappákat szinkronizáltam, nem mertem az egész driveomat beáldozni.

Illetve most akadtam rá a freefilesync nevű alkalmazásra, ez is fizetős, de nem írja sehol, hogy mennyit kell fizetni. Donációs rendszer, de az ingyenes is jól működik. Baromi egyszerű a beállítása, mappákat megadod mindkét helyen és kész. Az autoszinkronra még nem jöttem rá, videót találtam mely szerint egy batch filet kell létrehozni programon belül. Ahogy nézem, gyakorlatilag bármit bárhol beállíthatok, talán otthoni nas-al is működne, hiszen elérési utakkal dolgozik.

Utóbbival játszok még, de első próbánál nem találtam benne hibát és kb 10 perc volt a beállítás. Ja, és tud magyarul...

Ezen felül a gnome beépített Google Drive fiókja sem lenne rossz, integrálja a felhőt a fájlkezelőbe, itt ugye nincs helyi mappa, így helyi adat sem. Ebben csak az zavar, hogy egyel kevesebb másolat van mindenből. Viszont pofon egyszerű a beüzemelése és használata.

(#14519) v.attis


v.attis
őstag

Nos, a FreefileSync-el játszadozom.
Készítettem egy valós gdrive mappát amiben helyileg is megvannak a fájlok, ez lenne a helyi mappa amit szeretnék szinkronizálni.
Felvettem a Mint-be Google fiókomat, ez létrehozott egy helyet, bejegyzést a fájlkezelőben a drive tárhelyre. De ez csak hivatkozás ugye, nincs fizikailag itt a driveon tárolt cucc.

Az autosync elég nyűgös:
- létre hoztam egy batch filet, ami lefuttatja magát a szinkronizálást;
- a programnak van egy olyan része, hogy Real Time Sync, ebbe be kellett tallóznom a fenti batch fájlt, valamint megadni azokat a mappákat, amelyeket figyelni akarok.
- a helyi mappa tiszta sor, de a felhő mappa már nem annyira: csak a Drive fiókomra mutató hivatkozott mappát tudtam beadni, tehát amit létrehozott a Gnome, ami a fájlkezelőben is megvan.
Az RTS fut a háttérben, ott van az óra mellett a panelen.

Amikor valami módosul valami a helyi mappában, azonnal szinkronizál.
Amikor módosul valami a felhőben, akkor mintha nem látná, nem történik semmi. Viszont kézi indításra meg érzékeli és lehozza a felhőben történt módosítást!
Olyan, mintha nem küldene triggert a felhős módosítás.

Erre találtam ki hogy mi lenne, ha a batch fájlt 5 percenként lefuttatnám?
Ezt meg tudom valósítani?

(#14520) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kell ezzel a hibával foglalkozni? már az ISO-ban is benne van.
linuxmint-21.2-cinnamon-64bit.iso

(#14521) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#14520) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, hogy kell vele foglalkozni, csak azt nem tudom, hogy honnan szedtél MD5 CRC-t...
A lényeg, hogy innen töltsd le a sha256sum.txt-t, nevezd át SHA kiterjesztésre, másold be az ISO-t tartalmazó mappába és úgy ellenőrizd TC-vel a CRC-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14522) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#14521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A linkedről töltöttem le az iso-t.
Az MD5SUMS annak a része.. :K

(#14523) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#14522) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most megnéztem a Mate 21.2-t is, abban is ugyanez a hiba van az eltorito.img-l az MD5SUM fájlt használva, de a SHA256sum.txt-l ellenőrizve rendben van az ISO.
Te is ellenőrizd le a korábban említett módon az ISO-t, ha az OK, akkor nem kell vele foglalkozni. (Csak kíváncsiságból egy régebbi 19-es Mint-et is néztem, abban még benne sincs ez a eltorito.img...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14524) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#14523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nem túl megnyugtató hogy már évek óta van egy vírusuk a telepítőben amit figyelmen kívül hagynak.. :(((

(#14525) ubyegon2 válasza Doky586 (#14524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem virus amúgy, de fene érti, miért van a telepítőben...szerencsére a telepített verzióban nincs már ott.

Itt OK-nak írja az ISO-t a Mintstick:

[ Szerkesztve ]

(#14526) Doky586 válasza ubyegon2 (#14525) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A virustotal se jelez vírust [link], ámbár nem tudom a linuxos kártevőket észreveszi-e?

Az ISO-t nálam is rendben találta, benne van a hiba a fileban. Tehát még a kiadás előtt (de az MD5 generálás után) került bele a hiba, nem utólag. Évekkel ezelőtti kérdéseket is találni a neten ezzel a fileal (eltorito.img) kapcsolatban, de sehol egy válasz.

[ Szerkesztve ]

(#14527) ubyegon2 válasza Doky586 (#14526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A virustotal se jelez vírust [link], ámbár nem tudom a linuxos kártevőket észreveszi-e?

Ja, de én is pont ugyanazt linkeltem. :) Gondolom csak észrevenné, a virnyákok felépítése elég hasonló. Láttam régebbi kérdéseket én is pár oldalon, de valahogy semmi infó, eszerint csak nem lehet igazán gond. Amikor sok éve valami gixer volt Mint-nél, azt egyből mindenhol tárgyalni kezdték... Hátha linuxmint.hu-s fórumtársunk erre jár és ír valami okosat erről. :K

eltorito kifejezésre amúgy a legtöbb találat valami fickósító szer volt! :DD

clamtk-val lefuttatom azért az ISO-t

Nem talált semmit...

[ Szerkesztve ]

(#14528) growler válasza ubyegon2 (#14527) üzenetére


growler
őstag

Ha a hivatalos oldalrol letoltott sha256sum osszeg, [link] es a letoltott .iso-rol
generalt (pl.gtkhash-al) osszeg megegyezik, akkor ott gubanc nem lehet
- szerintem. (A ketto kozti egyetlen bit elteres is radikalisan megvaltoztatja
a generalt ellenorzo osszeget.)

(#14529) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#14526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lubuntu 22.4.3-t néztem meg, benne van az eltorito, de az MD5 fájl nem tartalmazza.
Lubu vs Mint eltorito fájljai méretre azonosak, tartalomra nem. [kép]
(mondjuk ez érthető, de lehet, hogy az lubisok azért nem merték betenni az MD5-be, mert az is CRC error-s lenne :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14530) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#14529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De vajon mitől eredhet az md5 eltérés?
Nem egy config file vagy napló az hogy valamit beleirkáljon futtatáskor, főleg hogy a iso/dvd írásvédett és már akkor is hibás volt amikor az sha összeget generálta a mint csapat verzió kiadáshoz.

(#14531) csixy válasza ubyegon2 (#14527) üzenetére


csixy
addikt

Eltorito fájl nélkül nem lehet CD-t DVD-t írni (ISO-t). Az a silabusz hozzá az író programnak.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14532) ubyegon2 válasza csixy (#14531) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hoppa, akkor azért eltorito.img a fájl neve, ezt jól megfejtetted! :) Én marha meg beugrottam a Wines hash ellenőrző programok eredményének... :B

Ma is tanultam valamit.

Ha már hash ellenőrzés, megnéztem az LMDE6-oz is...

[ Szerkesztve ]

(#14533) Doky586 válasza csixy (#14531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Furcsa. Én rengeteg képet, filmet, mp3-at, win telepítőt kiírtam régen CD/DVD-re és semmiféle eltorito nem kellett hozzá. :K

(#14534) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

A laptopomon újraraktam a linuxot, most már ha minden igaz nincs is partícionálva és dual boot sincs.
Viszont valamiért indulásnál így jelenik meg a grub: [kép]
Hogyan tudnék megszabadulni a felesleges soroktól. A legjobb az lenne, ha ennyi sem lenne, csak bekapcsoláskor simán betöltene.
Vagy esetleg valami mégis csak félresiklott a reinstall-nál? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#14535) Dani_kp válasza Dani_kp (#14534) üzenetére


Dani_kp
őstag

Tárgytalan, megoldottam :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#14536) Dani_kp válasza Dani_kp (#14535) üzenetére


Dani_kp
őstag

Viszont a plex media szerver beüzemeléssel elakadtam: [kép]
A bekeretezett csomagot töltöttem le és gond nélkül fel is ment: [kép]
Újratelepítés előtt a 21.1-es verzió volt fent, ott gond nélkül felratam és be tudtam állítani. Most azoban nem tudom, hol rontottam el. :F

Valakinek tipp, ötlet? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#14537) zizidor válasza Dani_kp (#14536) üzenetére


zizidor
senior tag

A telepítés után be kell konfigurálni a szervert (http://localhost:32400/web), ahol megadod az accountot, a médiafájlokat tartalmazó könyvtárakat, stb. Utána a kliensbe bejelentkezve már megtalálja a szervert.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14538) Dani_kp válasza zizidor (#14537) üzenetére


Dani_kp
őstag

A plex-es topicba már kaptam segítésget, köszönöm szépen :R .
Ez alapján csináltam: [link]

https://ingatlan.com/33821564

(#14539) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
W10 mellé tettem fel mintet és mikor kérdezte, hogy talált egy win particiót és win boot loadert aztán mi legyen vele, ott a 3 opció közül a legelsőt választottam (asszem, hogy telepítse a win mellé normál mód), s innentől reboot folytán csak a w10 indul el, nincs választható boot menü.
Javítható ez vhogy? Vagy indítsam újra el a mint telepítőt pendriveról ehhez?

(#14540) zizidor válasza Aureal (#14539) üzenetére


zizidor
senior tag

Ha UEFI rendszer, akkor elég ha a BIOS (EFI) beállításoknál átállítod mit indítson.
A Mint is "Ubuntu" néven szerepel.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14541) Aureal válasza zizidor (#14540) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem uefi sztem. Ez egy HP 250G6 laptop.
:F

(#14542) csixy válasza Aureal (#14541) üzenetére


csixy
addikt

Az f9-et (balra dupla nyíl) nyomkodd boot közben hamar(!) és a felső sorokban ott lesz a linuxod,. Ha nem, akkor lépkedj le a boot from EFI file sorra és arra enter , válaszd ki az efi partíciódat , enter az efi ... ubuntu mappára aztán a grubx64.efi fájlra és hajrá!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14543) csixy válasza Aureal (#14541) üzenetére


csixy
addikt

De uefi. [link]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14544) zizidor válasza Aureal (#14541) üzenetére


zizidor
senior tag

"Nem uefi sztem."

Ezt kiderítheted, ha a Linux telepítőről indítod a gépet (a telepítést nem kell elindítani), és terminálban kiadod a sudo efibootmgr parancsot. Arra mit mond?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14545) Aureal válasza csixy (#14542) üzenetére


Aureal
senior tag

Bocs, én azt szoktam meg, hogy 5-10 mp-ig a rendszer felajánl vmi grub szerű menüt és ha nem nyomok meg semmit, utána az alapértelmezett rendszerrel indul, de tulkép felkínálja a választás lehetőségét automatikusan. Én ilyet szeretnék ide is.
Szerintem amiről írsz, az manuálisan kikényszerítése a választásnak. (Nem én fogom használni a gépet, idősebb ember…)

[ Szerkesztve ]

(#14546) csixy válasza Aureal (#14545) üzenetére


csixy
addikt

Ha mégis UEFI telepítés volt és az UEFI firmware nem vette fel a bootmenübe a linuxodat, akkor egy ehhez hasonló, de a helyi viszonyokra alkalmazott csatakiáltással lehet a HP 250G6 -os géped uefi fw-jét jobb belátásra bírni. Ez csak egy minta.
sudo efibootmgr --disk /dev/nvme0n1 --part 1 --create --loader /EFI/Arch/grubx64.efi --label "Arch" --verbose ..

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14547) Doky586 válasza Aureal (#14545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért jobb fizikailag másik lemezre telepíteni. (a másik lemezt lehúzva ideiglenesen) Nincs ilyen gond. Biosban beállítod a késleltetést 1-2s re ha kell bios gyors bootválasztó menüben kiválasztod a másikat.

(#14548) Aureal válasza Doky586 (#14547) üzenetére


Aureal
senior tag

Kösz, de ebbe 1 ssd fér oszt csókolom. :K

(#14549) zizidor


zizidor
senior tag

Egy friss poszt szerint kiadtak egy új változatot, amiben már újabb kernel van (6.2).
A végén még megemlítik, hogy "This ISO also brings back support for Secureboot."
Na, engem ez utóbbi érdekelne. Valahogy ki lehetne bontani belőle csak a GRUB-ot? Lecserélném a mostani bugos verziót az EFI partíción... :U

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14550) blackmoto


blackmoto
senior tag

Sziasztok!

Csak nálam jelentkezik a következő hiba?
Firefoxban a Mobilarena.hu oldalon és aloldalain nem tudok bal egérgombbal kattintva megnyitni egyetlen linket sem. Kb. 2-3 hete tapasztalom. A lapcsalád többi oldala működik. Ez a hibajelenség Ubuntu 22.04.3-mal, Kubuntu 22.04.03-mal és Linux Mint bármelyik legfrissebb frissen telepített és frissített verziójával is. A Firefox ma is frissült. Most épp Mozilla Firefox for Linux Mint mint-001 - 1.0 és LMDE 6 Faye a rendszer, amin szintén beleütközök ebbe a hibába.
Az egyetlen, ami reagál a kattintásra, az a cikkekbe ágyazott youtube videó. Az elindul kattintásra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.