Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) growler válasza Pano (#14200) üzenetére


growler
őstag

Szia !
Példa a kézi skálázásra:
1920x1080 native felbontás -> kb.1280x720-ra méretezés:
xrandr --output HDMI-3 --scale 0.66x0.66 --panning 1267x713

1 munkamenetre szól - ha megfelel az eredmény, írd be a parancsot az Indítópultba.

(#14202) Pano válasza growler (#14201) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm!

(#14203) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!

Miért akadozik a kurzor és minden mozgó elem ha az 1600x1200-as kijelzőt (NEC Multisync 2180UX) 150%-os skálázásra rakom? Gyenge lenne a hardver? Mert sima 100%-on nem akad.

Próbáltam HD5450 1GB, Geforce 8400GS 512MB és Geforce 9400GT kártyával is, egyik sem bírja el. A gép egy E7200 procival, 5GB DDR2 rammal és SSD-vel van még felszerelve, ezek sem valami erős hardverek de anyám gépe (Xeon X3470, 8GB DDR3) sem bírta el ugyan ezekkel a kártyákkal.

Cinnamon 21 LTS rendszer.

(#14204) Aszi123


Aszi123
csendes tag

Tegnap frissítettem a 21.1-re, azóta minden értesítésnek hangja van. Nem találom, hol lehet az értesítések hangját beállítani, vagy akár kikapcsolni mindet. Megőrjít help!!

(#14205) zizidor válasza Aszi123 (#14204) üzenetére


zizidor
senior tag

A Beállítások között a Hang-nál tudod variálni.
Valami ilyesmi.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14206) Aszi123 válasza zizidor (#14205) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Ok, csak ott nincs értesítési hang. Egyébként ha minden ki is van kapcsolva, az értesítéseknek attól még van. : )
Furi, mert más problémával nem találkoztam. Erre is nézek valami megoldást csak idő kell. És köszi.

(#14207) safranyek válasza Aszi123 (#14206) üzenetére


safranyek
tag

De ott van. Az értesítések megjelenítését kapcsold ki.

(#14208) Aszi123 válasza zizidor (#14205) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Meg van. Csak nem láttam, mert 150% nagyításban volt a képernyő, ugyan is most csinálják éppen a szemüvegem.
Ne öregedjetek.. :D

safranyek: thx neked is, elsőnek ott néztem, kétszer is. Vak vezeti világtalant játszottunk ma a Mintel. : )

(#14209) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Adódott egy kis gondom. Win11 mellé dual boot-ba felraktam a Linux Mint 21.1-es verzióját és olyan probléma adódott, hogy nincs wifi kapcsolódási lehetőségem. Régebben telepítéskor magától felrakta és a telepítés során már rá is tudtam csatlakozni az itthoni wifi-re. Most viszont kábelen keresztül zajlott a telepítés.
A gond az, hogy nem is engedni bekapcsolni a wifit, mintha nem lenne hozzá felrakva a driver és letiltja a bekapcsolást.

Egy régi dell latitude e6430s-ről van szó. Előtte egy Fuji Lifebook E743-om volt, ott is automatikusan telepítette, majd csatlakozott a wifire.
Remélem tudtok tippeket adni. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#14210) csixy válasza Dani_kp (#14209) üzenetére


csixy
addikt

lsusb
lspci kimenetet nézzél.
Próbálj beledugni egy valamilyen régi fajta wifi kütyüt az USB-be , hátha azt látni fogja a kernel.
az rfkill is segíthet, elóbb tiltsd le, majd engedélyezd vele a wfit ... hátha

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14211) Dani_kp válasza csixy (#14210) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszi, holnap ránézek ezerek :R . Mondjuk ilyen usb-s wifi dolgom nincs itthon, az tuti :N .

https://ingatlan.com/33821564

(#14212) Dani_kp válasza Dani_kp (#14211) üzenetére


Dani_kp
őstag

Méteres nagy idióta vagyok. Hardveresen volt "blokkolva", a noti oldalán van egy kapcsoló, amivel fizikálisan be kellett kapcsolni, így már látta is a hálózatot és fel is tudtam csatlakozni.

Amúgy érdekes, mert win11 így is láttam és fel tudott kapcsolódni a wifi-re, pedig ott is ugyan úgy ki volt akkor kapcsolva. Most átlépek win-re megnézem, hogy most be van kapcsolva történni fog-e valami :U .

Köszönöm a segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#14213) csixy


csixy
addikt

Az 5.19-es kernel lerombolta az Nvidia beállításaimat. Visszaléptem az utolsó 5.15-ös kernelre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14214) shakuras


shakuras
csendes újonc

Sziasztok!
Új vagyok még linuxon, nem rég telepítettem próbaképp, szépen megy is a rendszer, egyetlen beállítást nem tudtam alkalmazni, amit máshol szoktam, erről lenne kérdésem: a cpu energiagazdálkodását hogyan lehetne limitálni linuxon?
Arra gondolok, mint pl. windowsban van az energiagazdálkodáson belül a "cpu max. teljesítmény", amit ha 1%-kal vissza veszünk 99%-ra, akkor nem alkalmazza a turbo órajeleket, ezáltal csökkentve a fogyasztást, hőtermelést stb.
Kíváncsi lennék, linuxon észrevehető-e a turbo hiánya (laptopon).
(Mint 21.1-et használok)

(#14215) growler válasza shakuras (#14214) üzenetére


growler
őstag

Szia!
Valami ilyesmire gondolsz? [link]
Cinnamon felulet -> Kisalkalmazasok -> Letoltes -> CPU Frekvencia Kisalkalmazas

(#14216) zizidor válasza shakuras (#14214) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem tudom szükség van-e ilyesmire.
Én Windowst és Mintet is használok ugyanazon a gépen. Windows alatt elég gyakran felpörög a laptop hűtése, induláskor - amikor frissítéseket keres - meg percekig max fordulaton megy. Linux alatt meg mintha másik gép lenne, néha rásegít egy kicsit a hűtés.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14217) shakuras válasza growler (#14215) üzenetére


shakuras
csendes újonc

Köszi, valami ilyesmi, igen. Jónak tűnik, csak valamiért nem alkalmazza egyik sémát sem.

(#14218) shakuras válasza zizidor (#14216) üzenetére


shakuras
csendes újonc

Pontosan így van, windowson ment nonstop, linuxon meg be-be kapcsolgat a hűtés. Jó lenne, ha még ritkábaban tenné. Annyi áldozatot megérne, ha a teljesítményből kéne faragni egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#14219) Lars


Lars
őstag

Sziasztok. Következő problémába futottam bele az egyik gépemen. Van ugye a linux mint-ben ( cinamon 21.1 ) az alapértelmezett alkalmazások. Itt a PDF-nél valamiért ez van

A legrödülőben bármi mást választok ki, egyszerűen visszaírja ezt. A többi gépnél nincs meg ez a probléma, csak itt. Bárhol máshol próbálom változtatni, mindig visszaugrik erre a beállításra. Már azt is próbáltam, hogy nemo-ban " elfelejtse " ezt a programot, de mindenképp benne marad a listában. Van erre mód máshol szerkeszteni ?

Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#14220) KAMI911 válasza shakuras (#14218) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Esetleg állíthatsz CPU governor-t is ha inkább a csendesebb gépet preferálod.

(#14221) gregory91 válasza Lars (#14219) üzenetére


gregory91
senior tag

Kell egyáltalán ez a csomag?
Ha nem akkor töröld.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14222) zizidor válasza Lars (#14219) üzenetére


zizidor
senior tag

Pár hete én is belefutottam egy hasonló hibába, csak a táblázatokkal.
Két tippem van rá:
1. Szerkeszted a ~/.config/mimeapps.list fájlt
2. Jobb gombos kattintás egy pdf fájlon, és a helyi menüben is van társítási lehetőség.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14223) shakuras válasza KAMI911 (#14220) üzenetére


shakuras
csendes újonc

Ez baromi jó kis proginak tűnik. Thx :R

(#14224) Lars válasza zizidor (#14222) üzenetére


Lars
őstag

Szia,

a mimeapps.list szerkesztése működött, ott átírtam xreader-re és működik is köszi :R

Az a fura, hogy a jobbb gombos kattintásnál nem tudom sem az " elfelejt " sem a másik kiválaztása nem működik valamiért. Hozzá tudom adni az alternatívákhoz az xreadert, de alapértelmezetté nem tudom tenni. Ahogy átírtam a file-t, természetesen ez lett az alapértelmezett :) Érthetetlen számomra hogy miért, mintha nem lehetne átírni. Egyébként az a csomag nem is tudom hogy mire jó, a szoftverkezelőben ennyit ír róla

Mivel dummy package, gondolom kb semmit nem csinál ... ha eltávolítom, ugyanúgy fent marad :F

(#14225) Lars válasza gregory91 (#14221) üzenetére


Lars
őstag

Ez egy jó kérdés, nem tudom mi a fenére jó, ennyit ír róla a szoftverkezelő, bővebben még nem ástam bele magam.

Egyébként a mimeapps.list-ben át tudtam írni ahogy zizidor kartárs javasolta, azóta rendben van :R

(#14226) zizidor válasza Lars (#14224) üzenetére


zizidor
senior tag

Tényleg furcsa, talán a telepítésnél ment félre valami.
Az a color depth=q16 is mit akar jelenteni a program nevénél. :F

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14227) lev258 válasza Lars (#14224) üzenetére


lev258
veterán

Az imagemagick-et inkább ne bántsd, fontos alapcsomag. Sok képnézegető használja pl. átméretezésre is.
Hogy a Mint fájlkezelője miért kergült meg, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#14228) Lars válasza lev258 (#14227) üzenetére


Lars
őstag

A szoftverkezelőben ( mármint a grafikusban ) le tudtam szedni elvileg, de nem szedett le semmit. Ott van mellette az LM -logó, gondoltam valami gyári cucc, inkább nem molesztáltam apt-el :D Viszont hogy a grafikus állítás miért nem működik azt nem tudom, de így hogy zizidor által leírt mimeapps.-t átírtam, tökéletesen működik. Jó ez így is, itt legalább bele tudok túrni a rendszerbe így is :R

(#14229) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Segítsétek munkátokkal a közösségi súgó szerkesztését
Legnagyobb örömünkre az utóbbi időben sokan kérdezték tőlünk, hogyan tudnának a Közösség fejlődéséhez hozzájárulni. Erre többféle lehetőség van, amit a Közreműködés oldalon is olvashattok. A felsorolt területek egyike az oldalon megtalálható Linux Mint felhasználói kézikönyv elkészítése, bővítése, karbantartása. Mivel bővült a Közösség életét segíteni akaró jelentkezők száma, így arra gondoltunk, hogy írunk egy pár oldalas rövid útmutatót arról, hogy milyen egységesített formátumban szeretnénk a kézikönyvet elkészíteni, igazodva az oldal szerkesztési lehetőségeihez. Arra szeretnénk kérni minden lelkes felhasználót, aki külön leírást szeretne készíteni és a Linux Mint felhasználói kézikönyvet bővíteni, az olvassa át mindenképp ezt a pár oldalt. Természetesen a segédlethez tartozó jobbító javaslatokat a hozzászólásokban megírhatjátok, amiket igyekszünk folyamatosan és átgondolva bevenni a segédlet anyagába. A segédlet aktuális példánya elérhető a Súgó menüpontban.

Előre is köszönjük...

(#14230) Rowon


Rowon
veterán

Kipróbáltam live usb-ről a Mintet Cinnamonnal és nagyon király! Használható, jók a programcsomagok!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14231) Rowon


Rowon
veterán

Felraktam a Mintet. Nagyon jó kis disztró a Cinnamonnal pedig tök jó dolgokat lehet csinálni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14232) growler válasza Rowon (#14231) üzenetére


growler
őstag

Többen is mondjuk mar jó ideje! :K

(#14233) Rowon válasza growler (#14232) üzenetére


Rowon
veterán

Kifejezetten tetszik az, hogy a rendszer telepítése után kb. mindent meg tudsz gyorsan csinálni grafikusan, frissítéseket, beállításokat, tűzfal, stb. egy súgószerűség végigvezet szinte mindenen. Ez a funkció nagyon hiányzott a Tudjukmelyik rendszerből. Az a ready-to-use érzés. Ez a Mintben szvsz megvan. Csak specifikus dolgokat kellett terminálból telepítenem, pl. Vulkan, Mesa driverek. A játékok mennek úgy, ahogy kell, semmi problémát nem találok eddig. Gyorsabb volt beüzemelnem, mint anno a Debiant.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14234) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Varázslóktól kérnék segítséget
Egy Dual boot rendszert szeretnék: Win és a Mint.
Ami a csavar a gépben.
Hp workstation... zárt nem uefi-s bios és NVME -re szeretném
1 genes intel így nincs uefi/nvme támogatás igy max az operációs rendszer látja.
HDD re megy a multiboot azzal nincs probléma.
"Mint" telepítő is látja de nem ajánlja fel a multoboot lehetőséget ,mint ha sima hdd-re lenne telepítve.
Megoldható ,hogy feltelepítek egy mint -et aztán a grub -ot valahogy beállítom hogy lássa inditáskor az nvme-n lévő windowst?
Vagy valami usb-s pendrive-ről ahol ki lehetne választani ,hogy melyik eszköz induljon?
Ricsi

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14235) zizidor válasza ricsi99 (#14234) üzenetére


zizidor
senior tag

Elvileg megoldható, akkor is ha nem ajánlja fel a telepítő. Én előre megcsinálnám a partíciókat, és a telepítőből a "Valami más" lehetőséget választanám, ahol már csak ki kell jelölni. HDD-re mehet a /boot, SSD-re meg a többi (/, /home).

Az új verzióknál külön kell engedélyezni az osprober-t, anélkül nem látja a windowst.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14236) ricsi99 válasza zizidor (#14235) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet nem fogalmaztam pontosan
Legacy bios , kizárólag MBR-es telepítés.
Nem a MINT-et akarom nvme-re telepíteni hanem a wint. (gpt partició ,a bios nem is inditaná)
A MINT maradna hdd-n.
Jelenleg egy külső usb-programmal oldottam meg a rendszerinditás menüt.
Ezt szeretném úgy ősszehozni ,hogy a MINT indító menüje legyen ha ez lehetséges.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14237) zizidor válasza ricsi99 (#14236) üzenetére


zizidor
senior tag

Ebben viszont nincs semmi különleges, régebbi gépen én is így használtam (MBR dualboot).
BIOS-ban a boot eszköznek a HDD-t kell beállítani, aztán felrakni a Windowst, ami be fogja írni magát az MBR-be. Utána jöhet a Mint, ami felülírja az eredeti MBR-t, onnantól a GRUB fog betöltődni, és abból kell majd indítani a Windows-t. A GRUB betöltője ilyenkor beírja magát az MBR és a legelső partíció közti ~1MB szabad helyre. (GPT-nél ez nem lehetséges, ott kell neki is egy külön GRUB partíció).

1. A Mint telepítése előtt én elmenteném az MBR-t (dd paranccsal egy fájlba), amiből szükség esetén vissza lehet állítani. Ez mehet akár a Windows partícióra is, biztonsági mentésnek.
sudo dd if=/dev/sda of=original-mbr.bin bs=512 count=1

2. Külön be kell állítani, hogy a GRUB mutassa a menüt.
Az /etc/default/grub fájlban GRUB_TIMEOUT_STYLE=menu

3. Engedélyezni kell az os prober futtatását
sudo chmod 766 /etc/grub.d/30_os-prober
sudo update-drub
Én át is szoktam nevezni 30-ról pl. 08-ra, akkor a Windows kerül a menü első helyére (persze csak ha erre van igény).

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14238) zizidor válasza zizidor (#14237) üzenetére


zizidor
senior tag

Az ott sudo upgate-grub akart lenni.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14239) zizidor válasza zizidor (#14237) üzenetére


zizidor
senior tag

Úgy látszik nekem még túl korán van. A chmod-nál meg nem 766, hanem 755.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14240) ricsi99 válasza zizidor (#14237) üzenetére


ricsi99
addikt

Az indítómenüt elő tudom csalni de ott nincs benne a win... ha másik sima hdd re teszem a wint akkor tőkéletesen látja és az indító menüben is ott van.
Hogyan tudom manuálisan felvenni a nvme-t ?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14241) zizidor válasza ricsi99 (#14240) üzenetére


zizidor
senior tag

Oké, akkor pontosítsunk még pár dolgot:
1. BIOS-ban melyik a boot meghajtó?
2. Melyiken van a Windows 100 MB körüli boot partíciója? (Lehet hogy a BIOS nem ismeri a GPT-t, de nem is kell neki. GPT-nél is van egy MBR és arról is elindulhat a rendszer.)
3. Ez a win boot partíció látszik Linux alól is? (Pl. GParted-ben)
4. Felismeri a Linux az NVMe meghajtót?
(Elvileg nincs szükség rá, csak ha mégis ezen lenne a win boot.)
5. Az update-grub nem ír olyat, hogy "Warning: os-prober will not be executed"?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14242) zizidor válasza zizidor (#14241) üzenetére


zizidor
senior tag

Még az jutott eszembe, hogy a GRUB alapból csak a BIOS/MBR és UEFI/GPT kombinációt támogatja. Ha nálad a Windows másképp van (pl. BIOS/GPT) akkor azt csak kézi módszerrel tudod konfigurálni. Ez esetben az /etc/grub.d/40_custom fájlba kell felvenni egy új menüpontot, valami ilyen tartalommal:

menuentry "Windows 10" {
insmod part_gpt
insmod chain
set root='(hd1,gpt0)'
chainloader +1
}

Persze a konkrét meghajtó és partíció azonosítókkal.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14243) ricsi99 válasza zizidor (#14241) üzenetére


ricsi99
addikt

1.) Jelenleg az usb ,de lehet a hdd is. NVME nem inditható.
2.) Nvme
3.) Igen
4.) Igen
5.) Nem próbáltam semmi frissítgeti ,felületes user-szintem van.. telepítés ,repóbol stb... alapszinten megtalálom amit leírnak nekem. Holnap akkor felhúzok egy rendszert ,lefrissitem, megnézem amit írtál + felveszem az új sorokat a "40_custom" file-ba.
Ma megpróbálom amit találtam usb-s indító progit rávarázsolni egy pici hdd-re... jónak tűnik csak nem akarok pendrive-t... lejjebb linkeltem mi...érdekes cucc... arról win/linux indul hibátlan :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14244) zizidor


zizidor
senior tag

Oké, lassan azért leesik, hogy ez már alapból nem egy hétköznapi konfiguráció.
Ez esetben nagy valószínűséggel a custom menüs megoldás jöhet szóba.

A GRUB parancssoros módjában többet is ki lehet deríteni (meghajtók és partíciók számozása, stb.), de az már sokkal inkább power user szint.

Bár nem értem mi ezzel a baj, így legalább van egy hardver kulcsod, ami nélkül nem indítható a rendszer. Plusz biztonsági faktor. :D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#14245) ricsi99 válasza zizidor (#14244) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez a gép egy kihivás :D hw alakul.. itt is van szó róla.
Sw-böl win/mint/hackintos lesz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14246) gregory91 válasza ricsi99 (#14234) üzenetére


gregory91
senior tag

sudo update-grub persze miután felmountoltad(csatoltad) a windows-os meghajtót(már ha egyáltalán sikerült oda telepíteni).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14247) gregory91 válasza zizidor (#14242) üzenetére


gregory91
senior tag

Lusta mód:
search.file /bootmgr win
set root=$win
chainloader /bootmgr(vagy ntldr /bootmgr)
boot

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#14248) csixy válasza ricsi99 (#14245) üzenetére


csixy
addikt

Nem értem, hogy miért nem a windowst telepíted először a HDD-re, és másodjára a linuxot az NVME SSD-re úgy hogy a bootját tegye a HDD MBR-jébe? Így minden flottul a helyére kerülne. Azt sem értem, hogy mi oka van annak, hogy ez esetben ragaszkodsz az NVME esetében a GPT partíciós sémához.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14249) ricsi99 válasza csixy (#14248) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem is értheted ha el sem olvastad ha el sem olvastad a hozászólásaimban ,hogy miről van szó....
GPT-hez meg azért mert a picipuha rendszerben vannak megkötések... pl hogy csak gpt-t vel működik az nvmme.. legalábbis nálam a win telepítő nem hajlandó. "Mint" meg mint tudjuk jobban konfigurálható rendszer.

zizidor
Sajna nem megy úgy sem :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14250) csixy válasza ricsi99 (#14249) üzenetére


csixy
addikt

A Te hozzászólásod és az én hozzászólásom nem üti egymást. Egyszerüen arról van szó, hogy vannak dolgok, amiket könnyebb húzni, mint tolni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.