Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) bambano válasza Apollyon (#9199) üzenetére


bambano
titán

itthon a desktopomon 8-as debian van már egy ideje, de ez azért más tészta, mint a melós szerverek.
itthon például nem nézegetek és nem archiválok logfájlokat... meg nem változtatják meg a radius konfigok sztintaktikáját egyik kiadásról a másikra.

ezzel szemben a melós szervereimmel jó lenne nem szórakozni, mert akkor megrohad a szolgáltatás és az baj. tudásra pont elég a sarge is, upgradelni csak a security bugok miatt upgradelnék, ha rajtam múlna. ehhez képest mindig bedobnak valamit, ami munkát jelent.

pedig fel kellene fognia a tisztelt fejlesztőknek, hogy az ő ökörségeiknek a lekövetéséért nem fizet senki. az az optimális eset, ha a gép elvan magának és nem kell hozzányúlni. két okból optimális: az előfizetőnek úgy jó, ha nem áll le a szolgáltatás, nekem meg úgy jó, ha azonos fizetésért kevesebbet kell dolgozni (mert mindig van valami más, ami kitölti a munkaidőt).

ugyanezen okokból nem lesz gentoo a szervereken.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9202) #59070464


#59070464
törölt tag

Hetvegen egy system upgrade soran ca-certificates-utils problemam volt. Megsporoltam volna egy kis idot, ha ezt nem most olvasom. :U

(#9203) spammer válasza #59070464 (#9202) üzenetére


spammer
veterán

Arch Linux - RSS Feeds

Arch Linux News feed

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9204) #59070464 válasza spammer (#9203) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ismerem mindkettot. :)

(#9205) Rimuru válasza #59070464 (#9204) üzenetére


Rimuru
veterán

Archot hasznalsz, ismered oket es nem hasznalod? Innentol a te hibad, de ha szereted az onszopatast. ;)
RSSben megkapom az eredetit, a magyart, + emailben a magyart.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#9206) F34R válasza Rimuru (#9205) üzenetére


F34R
nagyúr

Ne bantsd, nem lehet mindenki Archuszar ;]

(#9207) bambano


bambano
titán

[link] pöcstering a dokkert is kinyírja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9208) F34R válasza bambano (#9207) üzenetére


F34R
nagyúr

Az a fasztarisznya mindent kicsinal :W

(#9209) #59070464 válasza Rimuru (#9205) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hogy lehet valaki Archater egy kek szinu profilkeppel? :D En is megkapom a megfelelo helyen, de van nap, amikor nem tudok ranezni. Raadasul nekem nagy a zaj rss-en. Ezt igyekszem konnyitem a megfelelo tagekkel. Ellenben igy nagyon jo benne keresni, ha helyzet van.

[ Szerkesztve ]

(#9210) cami][us válasza bambano (#9207) üzenetére


cami][us
senior tag

Pedig nem.

Ha a systemd-t "utálod" (ha a fika annak számít), akkor van az a logika, ami alapján a docker-t is kéne.

(#9211) bambano válasza cami][us (#9210) üzenetére


bambano
titán

a dockert nem utálom nagyon, mert mvp.
MásValaki Problémája. én nem használom, simán ki tudom kerülni, nincs okom utálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9212) cami][us válasza bambano (#9211) üzenetére


cami][us
senior tag

:U

O

[ Szerkesztve ]

(#9213) bambano


bambano
titán

?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9214) BoB


BoB
veterán

!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9215) Apollyon


Apollyon
Korrektor

.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9216) F34R


F34R
nagyúr

nEEEEEEE<333333

(#9217) Vladi


Vladi
nagyúr

pontpontvesszőcske.
lépjünk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9218) Rimuru válasza #59070464 (#9209) üzenetére


Rimuru
veterán

Archater, ez tetszik. :DDD Mintha tudnad miet az a profilkepem ami. ;]

Amugy nem kell minden nap frissiteni es akkor meg van oldva, talan idoben eljut hozzad az info, vagy frissites elott mindig megnezed, stb.

Ismeros csinalja/ta hogy naponta tobbszor ranez van-e mar valami (nem hir hanem -Syu), de minek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#9219) F34R válasza Rimuru (#9218) üzenetére


F34R
nagyúr

Az egy berogzott tevekenyseg a rolling releaseknel. :DDD Nyilvan azt szeretne hogy mindenbol a legfrissebb legyen nala elerheto. En is csinaltam egy idoben, most mar csak heti egy-ket alkalommal.
Gentoo-n (ertheto okokbol :P ) csak havonta, vagy kethavonta csinaltam ugyanezt.

(#9220) Apollyon válasza Rimuru (#9218) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikor tavaly újdonsült Archos voltam én is mindennap nyomtam az update parancsot. Aztán elég rövid időn belül alábbmaradt a lelkesedés ;] Utána már csak kéthetente kb...
Debianon is hasonló. Amíg testing, mindennap jön frissítés, heti 1x elég futtatni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9221) BoB válasza Apollyon (#9220) üzenetére


BoB
veterán

Én még mindig ugyanakkor frissítek: amikor bekapcsolom a gépet.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9222) Rimuru válasza BoB (#9221) üzenetére


Rimuru
veterán

En meg meg mindig kikapcsolas elott. (szoval parhetente elintezem :DDD)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#9223) BoB válasza Rimuru (#9222) üzenetére


BoB
veterán

Torrentboy :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9224) F34R válasza BoB (#9223) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem torrentezik nagyon tanusithatom... ;] :DDD

(#9225) cami][us


cami][us
senior tag

r/linux

(#9226) F34R válasza cami][us (#9225) üzenetére


F34R
nagyúr

JUJJJJ....

(#9227) BoB


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9228) tvamos válasza BoB (#9227) üzenetére


tvamos
nagyúr

ABSOLUTELY NO WARRANTY

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9229) F34R


F34R
nagyúr

Egy kis szosszenet

so, I'm back from holidays, and my Gigabyte Aorus G5 died. No LED's or activity whatsoever. I first thought it's the PSU, replaced it, but no effect. And later (yep, stupid) I tried if the PSU works with my old board, which it does.

So it's just the board which died.

RMA'd it today, and got myself a Asus Hero VI.

This has all the OC options in the BIOS, in general much more options than the Gigabyte.

Haven't tried OCing yet though.

As for the temperature sensors, still nothing. k10temp doesn't do anything.

Cheers,
B

[link]

Mondjuk a kekek is kovettek el hasonlot [link]

(#9230) BoB


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9231) F34R válasza BoB (#9230) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak az agy tetejen max alvas lehetseges :P

(#9232) bambano


bambano
titán

no, megvolt mára az utóbbi idők legnagyobb szentségtörése...
nem, nem a lábomujja közét piszkáltam, nem is ellenőriztem, hogy mekkora barnamedvét pakoltam le..

synapticcal raktam fel egy programot.

így múlik el a világ dicsősége...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9233) BoB válasza bambano (#9232) üzenetére


BoB
veterán

És még ezek után van bátorságod ide írni?? ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9234) bambano válasza BoB (#9233) üzenetére


bambano
titán

sokáig gyűjtöttem a kurázsit hozzá :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9235) Rimuru válasza bambano (#9232) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi az a synaptic? itt nem talalom ;]

amugy aki az apt-t kitalalata se volt normalis. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#9236) BoB válasza Rimuru (#9235) üzenetére


BoB
veterán

Nem, az nem volt normális aki a dpkg-t kitalálta. Ha azt normálisan megcsinálták volna, nem kellett volna apt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9237) Vladi válasza bambano (#9232) üzenetére


Vladi
nagyúr

yumex nagyobb gáz lenne. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9238) bambano


bambano
titán

az új laranéniről ment a vita, egy vélemény így fejezi ki az alkalmatlanságát:
"Legközelebb meg Woody Allen fogja Thort alakítani..."
rotfl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9239) Apollyon válasza bambano (#9189) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez most egy sok in 1 komment lesz...

A mostani logoutos-bubuntus időkben még meg akartam a kommenteddel kapcsolatban jegyezni, hogy egyrészt igen, igazad van, másrészt ha nem ment volna el desktop user irányba is a linux, akkor most lehet egyedül beszélgetnél itt magaddal a topikban :D

De ezzel ellenben valóban nem jó ez a sok hátulgombolós cucc irány. Emiatt gondoltam is arra, hogy bemutatnám én hogyan használom a Debianomat, afféle kedvcsinálóként a wm-ekhez (egyben eltántorításként a linuxtól ;] ) – hátha megváltozik pár kialakult vélemény (persze egy githubhoz szokott népnek biztos nem lenne nagy dolog, de nextnextfinish linuxernek már talán rossz érzést keltene ;p).

Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy pozitív lenne azért aktívan cselekedni hogy az enduser base maradjon mindössze 2%, de azt se szeretném hogy ms szintre süllyedjen a dolog: álá púzaudió.

Apropó, a púzaudió elcseszte a "konfigomat" – vagyis az eddig defaultban tökéletesen működő alsa beállításokat. Hátulra a gépbe vannak bedugva a hangkeltők, egyben ha szeretnék valami nagyon kriptazenét hallgatni, akkor csatlakoztatom a fejhallgatómat a gépbe az elő- (amúgy oldal-) lapi kivezetésbe hogy azért asszonypajtinak is megmaradjon az életkedve, és megy a happy. Most viszont ha ezt megteszem, akkor ugyan enémul a hangfalpár, de a fejhallgató is néma marad. Mintha nem küldene jelet az alsa az előlapi kivezetésbe. Pedig próbáltam már mindent maxra tolni, és úgy se... Annyira nem zavart, mert lehet csak valami szétcsicskult és át kell nyálazni, de ez azóta van amióta valamiért kellett az a k... púzaudió. Azt gondoltam néhány bill. leütésből megoldom és nem... :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9240) F34R válasza Apollyon (#9239) üzenetére


F34R
nagyúr

Nagyon nem a pulseaudio egy erdekes dolog, nekem is rohadtul szetkurta az alsa-t. Ugye onmagaban nem eletkepes a pulse, csak egy layerkent egy "szerver" kent alsa fole. Nah ez a default beallitasaidat szetcseszi vegkepp. egyebkent meg van aki zenehez jobban kedveli, bar az rtkit vagy mi az anyam kinja csinal egy kis cpu overload-t.(Realtime Policy and Watchdog Daemon) minek is kell ez?
Szoval maradok a jo oreg alsa-nal. Van aki annyira regi motoros hogy OSS4-t hasznal erre a celra.

(#9241) bambano válasza Apollyon (#9239) üzenetére


bambano
titán

nem teljesen értem, hova akarsz kilyukadni.
azzal, hogy sok windows user elkezd linuxozni az a baj, hogy nem a windows user alakul át linux userré, hanem elvárja, hogy a linux alakuljon át windowszá.

így azoknak, akik windows like oprendszert akarnak, lesz kettő: windows meg linux, azoknak meg, akik unixot akarnak, egy se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9242) Apollyon válasza bambano (#9241) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De jól értetted, mivel én is pont ugyanígy gondolom. Ezért szoktam mondani a linuxfikázó ms vallásosoknak hogy jó lesz nekik a dóz a jövőben is, maradjanak csak ott.

(#9240) F34R: Igen ezeket vágom, csak kicsit kipanaszkodtam magam. :D A működött jól, de megjavították és elromlott effekt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9243) tvamos válasza bambano (#9241) üzenetére


tvamos
nagyúr

azzal, hogy sok windows user elkezd linuxozni az a baj, hogy nem a windows user alakul át linux userré, hanem elvárja, hogy a linux alakuljon át windowszá
En ezt nem tudom. Amikor eloszor kiprobaltam a Linuxot, es jottem kerdezgetni, akkor nekem is a Windows volt a kiindulas, a viszonyitas. Nem akartam, hogy a Linux olyan legyen, mint a Windows, de megis ugy ertettetek a mondanivalomat. Pedig tenyleg nem igy van. (Azert utalom a KDE-t, mert az mar majdenm olyan lassu, mint a Windows a gepemen. Meg allitolag bugos is alatta az Ubuntu, amit ugye en egyszeru ember telepiteni tudtam, bar en nem vettem ebbol eszre semmit.)
Az egy masik dolog, hogy szerintem van mindket rendszernek egy csomo nyavalyaja, es igy mar en nem tartozom egyik szurkolotaborhoz sem.
Ide meg azert jarok, mert ha olvaslak benneteket, akkor elmulik a ketoldali IT-s utalatom. Amit itt a cegnel a gepekkel csinalni tudnak, az beszaras.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9244) F34R válasza tvamos (#9243) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD

Hat ezerszer inkabb egy ubuntu mint Windows, noha egyik sem jo de akkor mar a kevesbe rosz legyen amit hasznalni kell.
Nemreg jelentkeztem egy poziciora fulig ert a szam amikor szoba kerult hogy linuxon is kell dolgozni, csak hat a ber volt nagyon gyenge.

(#9245) tvamos válasza F34R (#9244) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ez a Skype hang dolog, ami nagyon gáz volt, és egy idő után feladtam...
Oké, volt már is, de nem normális eljárás, hogy fusson egy hardware kulcsos windows program.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9246) bambano válasza tvamos (#9245) üzenetére


bambano
titán

nekem az első linuxos húzásom, amitől lekoppant a főnököm álla, az volt, hogy egy rohadt drága dosos tervezőprogramot feltoltam egy debianra és dosemuban elindítva megmutattam, hogy tudják az egész országból simán használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9247) tvamos válasza bambano (#9246) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az igen! Nekem az IAR EWB a gondom, nem latja a licenszet az USB sticken, a network licensz eselytelen, illetve a debuggert nem latja az USB-n, VirtualBoxban sem. (Wine alatt free licenszet is eldobja, hiaba az csak egy file, mondjuk amugy sem lenne jo a free, mert code size limites.)
Annyira nem aggaszt, 10 ev Windows utalat utan a W7-tel megbekultem. Mondjuk netezni, filmezni jobban szeretem a Lubuntut. Gyors... ahogy en szeretem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9248) F34R válasza tvamos (#9247) üzenetére


F34R
nagyúr

Mondjuk sokaig nem elvezheted az eltoltott idoket vele :DDD

(#9249) F34R


F34R
nagyúr

Basszus ez mar valami [link] nem szar elete van ennek a Linus pacaknak :N

(#9250) Apollyon válasza F34R (#9249) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Windows user, szóval annyira nem lehet neki jó... ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.