Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) ubyegon2 válasza #20749568 (#22250) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak jóba kell lenni velük

No de nem vagyok rendőr! Más meg nem lehet jóba velük. :K

Nyakörv? Még rosszabb akkor, szegény blöki. :N Zsiráfnyakú is lett picit.

(#22253) ubyegon2 válasza #20749568 (#22252) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És a legnagyobb poén az egészben, hogy bárki bármit mond... egy németjuhász mindig kapható játékra

Még jó, de akkor nem volt szolgálatban! Ezt tudni kell és akkor nincs gond. Amúgy meg egy nagyon stabil idegrendszerű és jól kiképzett blökiről van szó! De alapvetően kutya mégis. :K

Hát szólj a rajzolóknak...

Én? Engem nem szeretnek, mivel főleg Tg-k voltak mind, mikor látogattam a Tg topikokat.

Azért egy szép kört leírva csak eljutottunk egy off topikba

Hála Frawly komám szurkapiszkájának! :D

(#22255) Frawly válasza #20749568 (#22252) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak a németjuhász, a doberman, pitbull, stb. is kapható játékra, persze attól függ, hogy ki mit ért játékon. Nekik sokszor az a játék, hogy szépen elrágcsálják a lábad szárát, meg lenyelnek egészben. Nem komolyból, csak játékból. Az egy teljesen más, hogy neked az nem biztosan fog játéknak meg ártalmatlannak érződni.

Azt viszont nem tudom, hogy a rendőrkutyák mitől lennének toxikusak. Én anno láttam egy rendőrségi tananyagot, ami a szolgálati kutya részeit taglalta (ezt tudni kell, nincs mese), ott nem volt említve az ok.

(#22257) ubyegon2 válasza #20749568 (#22254) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha sikerül a nagy 2021-es terv akkor idén már lesz kert és lehet végre megint kutya. Na lehet egyet tippelni milyen fajta

Hohó, lesz kert! Super....és milyen blöki lesz benne? Valami kertikutya kell oda....boxer? ;] Nem, törpsnauzi!

Már a rajzfilmben is így nézett ki.

Nem nagyon van meg nekem, szerintem tesóm idejében voltak már ilyen rajzfilmek, de maguk a figurák megvannak, viszont a múltkori avatarodról se esett le, kicsoda. Én postásnak néztem. :D

(most esett le nekem is, mire írtad, hogy toxikus) ;]

[ Szerkesztve ]

(#22259) ubyegon2 válasza #20749568 (#22258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem törpi, hanem óriás

Minek? Ha nyírod a füvet, látszani fog a törpe is! :D Reméljük csak összejön ez a kert projekt, jót tesz zakkanás ellen is egy kis zöld. :K

Aham. Postásnak. :)

(#22261) ubyegon2 válasza #20749568 (#22260) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

házőrzésre ők valók

Ez tényleg igaz, a törpe az inkább vicces jópofa blöki!

lenne pár hónap amíg kb. egy vasunk nincs félretéve, én pedig ezektől rettegek.

Na igen, pont az ilyen helyzettől ódzkodik a normális ember. :K

(#22262) F34R válasza #20749568 (#22260) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak nem rossz dontes volt az elozo hazvasarlas? haat igen igy xar... hitel + kezpenz rakoltve a hazra most meg el kell adnod es elorol kezdened az egeszet. :DDD

(#22265) F34R válasza #20749568 (#22264) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor vagyol a kerteshazra :)

(#22267) ubyegon2 válasza #20749568 (#22263) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

480e eur az a jó kis vályogház? Tuti megéri. :D

Egy óriás öntudatával megáldva

Tényleg jópofák azök a törpilla snauzik! Ha már kiskutya is, viselkedjen nagykutyaként, anyámék titnikorú kuvaszát is csak kerítésen keresztül merte beoltani a kutyadoki. Jót röhögtem rajta, igazi vadbarom blöki volt. Tényleg nem lehet nálatok télen az udvaron tartani a kutyát?

Egyébként a kertes ház nem csak nektek, a két lurkónak is nagy élmény lesz, én is ilyen helyen nőttem sulis koromig. :K

[ Szerkesztve ]

(#22269) ubyegon2 válasza #20749568 (#22268) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Meg a telek. Az ilyen árak miatt sem Frankfurtban gondolkozunk

Na igen, sokszor a telek, amin van a rom, az dobja egekbe az árat. De érdemesebb is ott ilyen kisebb településeken éldegélni, én azok alapján, amit láttam, be nem mennék nagyvárosba lakni. :N

De. Csak biztosítani kell neki egy a méretének megfelelő helyet, ahova be tud húzódni az eső/hó elől.

Ja értem, szóval egy normálisabb kutyaól legyen, ne egy apró fabódé, ez jogos amúgy.

(#22271) ubyegon2 válasza #20749568 (#22270) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De meglátjuk még. Már 30-40 km-re is kb. feleződnek az árak, az pedig még mindig egy bőven járható távolság.

Após is közelebb lenne, az is tiszta előny, gondolom szívesebben elüldögél unokákkal ő is kertes környezetben. Én még azt is nézném, hol van viszonylag sok szőke hajú ember, de ugye én nem vagyok annyira multikulti. ;]

Persze. Mondjuk olyat még nem hallottam, hogy ezt valaki ellenőrizte is volna.

Hoppá! Egy ilyen kutyaól ellenőrző céget kéne csinálnod, megyek főellenőrnek egyből! :K Kimegyek, fotózgatok, simán menne.

(#22273) ubyegon2 válasza #20749568 (#22272) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerinted nem az volt neki is az első ötlete, hogy költözzünk be hozzá? Ő úgy is olyan egyedül van és hát akkor valaki gondozna mindent is

Gondoltam, meg be is ugrott, mikor Giessent említetted, de nyilván ha nem merült fel bennetek, akkor nem merült fel. ;)

Azokon a környékeken amiben mi gondolkozunk nem igazán van multikulti. Nem az ő pénztácájukra szabják. Akinek meg igen, az bőven normális.

Jogos, megint elfelejtettem a társadalmi szintek kérdését, de ja, így érthető.

És miből lenne a bevétel?

Állami kiszervezés lenne, a feladat is állami. Így gondoltam. :K Meg gondolom meg is akarnának vesztegetni, ha elég szigorúak vagyunk.

(#22275) ubyegon2 válasza #20749568 (#22274) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem vezet az jóra, ha az ember együtt él felnőttként a szüleivel.

Én is így gondolom! Ha van mód rá, mindenképpen külön.

Frankfurt környékén a problémás migrik Höchstben, Neu-Isenburgban illetve Griesheimban vannak, na ott nem nézünk házat.

Fasza, gondolom ezektől a problémás migráncsoktól már nagyon megszabadulni sem tud az állam....naná, hamar beágyazódtak. Az NDK bosszúja halála után jó sokkal! :(

Áááá.... olyat itten nem lehet, ilyet az állam nem szervez ki.

Most még! Hátha következő kormány megirigyli Orbi módszereit, ki tudja, máris sok dolog tetszik ott a népeknek, amit pár éve hüledezve néztek.

Minden nap lepattanok virtualban valami jó állásról, a fenébe. :N

(#22277) ubyegon2 válasza #20749568 (#22276) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ők mostanra olyanok mint a Brazil kisebbség Szabolcsban. Egyébként kordában tartják őket, leginkább saját maguk. Pár hete volt, hogy valami nagyobb utcafesztivált tartottak, mire pont arra járt a vízágyú és pont véletlenül technikai hiba okán kicsit megfürödtek.

Nagyon helyes, oda is kell rájuk figyelni, gondolom Párizs egyes negyedei rossz példája is intő jel lehet. :K

Meg aztán... bármennyire is bírom apóst, de azért az mégis csak az ő háza. Nem lenne meg az otthon vagyok feeling.

Pontosan ez a lényeg ebben a dologban, akármennyire is kijöttök vele, más a saját otthon, ahol az ember a saját családjával alakítja az életterét.

Nem fogja. A következő kormányban benne lesznek a zöldek. Őszintén? Akkor már inkább valami OV féle rendszer

Már megint ezek a zöldek. Ritka galád népek lehetnek, ha még Orbi rendszerét is jobbnak tartod. ;] Szép új világ és zöld lesz. Egyszer....vagy nem.

(#22279) ubyegon2 válasza #20749568 (#22278) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez így nem jó akkor ezekkel a zöldekkel, mert hiába vannak jó alapötleteik, ennyire radikálisan nem nyúlhatnak hozzá dolgokhoz. Azért az is érdekes lesz, mi lesz majd ha koalícióra lépnek más párttal, szóval ja, nem kéne ilyen idiótaságokkal hatalomközelbe kerülni, ezzel egyet tudok érteni.
Pár dolog nekem amúgy tetszene a leírtakból, de értelmesen megközelítve.

Olyan állapotok csak Berlinben vannak. De ott meglepően nem az arabokkal van probléma, ott az orosz és a szerb klánok cseszekednek egymással.

No az is super lehet, ezek az orosz, ukrán, szerb, albán klánok felfoghatatlan kegyetlen férgek tudnak lenni. :(

Persze. Most hogy nézegettük szembejött egy szép kis vittyilló, a képek alapján tetszetős.

Biztosan sok klasszat fogtok látni, akkor jó az ilyen nézelődgetés, ha van bőven időtök. :K

(#22280) Frawly válasza #20749568 (#22256) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hogy az toxikus. Akkor oké. Elismerem, hogy hülye avatarom van, de az összes alap avatar itt a PH-n elég nyomorék, azt meg nem lehet választani, hogy inkább akkor az embernek ne legyen arcképe. Ez ilyen. Rajzoltathatnék én is magamnak, de felesleges, mert ez az egész fórum annyira ingatag, anyagilag, moderatúraügyileg, hogy inkább nem futok vele kört.

(#22282) ubyegon2 válasza #20749568 (#22281) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De a magvalósítást... gondolj itt most csak Karigeri bicikliútjára.

Az zseniális ötlet! Annak a napi pár embernek, aki a körúton biciklizget. :((

a zöldek egyik nagy ötlete az, hogy a 2015-ös menekültek mindegyike idehozhassa a családját. Érted... a teljes családját

Miiiii? A vakannyuk p.csáját, azt! Akkor ezek azért zöldek, mert nem érett meg az agyuk egyáltalán! Ilyen marhabarom ökröket fognak hatalomba szavazni ott? No ebből a szempontból inkább Orbi. Így már értelek. :K

ezeknek az európai klánoknak van pár íratlan szabályok.

Ez érdekes, azt hittem ez a régi klasszikus maffiáknál volt komoly erkölcsi elv.

Ennyivel jobbak mint az arab klánok, mert nekik még ennyi sincs.

Ezek féreg nyomoronctetvek, lásd a terrorcselekményeiket!

Ez is olyan "csak idő kéne rá" projekt lesz

Időd meg van még rengeteg! Reméljük hátra is. ;) ;]

(#22284) cattus válasza ubyegon2 (#22282) üzenetére


cattus
őstag

Valaki mondja már meg nekem, miért ekkora borzasztó dolog az hogy legyen kerékpárral élhetőbb a belváros? Egyébként a mérések alapján folyamatosan nő a kerékpározók száma is, tehát igény bizony van rá.

Do the thing!

(#22285) ubyegon2 válasza #20749568 (#22283) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De igen, ha zöldekre szavaz az ember akkor annak egy vége lesz: szívni fogunk.

Eszerint egy tartományban már kb láthatnák az emberek mire lehetnének képesek, mégis.....egyre idiótábbak ezek a germánok, ezt kell mondjam. :(

Jepp. Meg minden német állampolgárnak 1000€ alapjövedelem a semmire....

No ezt összehozni azzal, hogy migráncsok hozhatják 40-150 fős családjukat, akik előbb-utóbb állampolgárságért is folyamodnak majd. Afrika és Arábia csóróbb része simán ki is ürülne! :W

Ez csak a nemlétező oltási stratégiától függ

Eszméletlen amit erről olvasni a Laca covid topikban! :(( Orbán itt is jól húzott lapot 19-re. De ahogy láttam a tegnapi nyilatkozatát, ő maga nem tudom hogyan húzna ki még egy szemesztert! :Y

(#22287) cattus válasza #20749568 (#22286) üzenetére


cattus
őstag

Hidd el rengeteg (a mostaninál jóval több) embernek lenne alternatíva a kerékpár. Csak ez olyan, hogy - teljesen érthető okokból - addig nem fognak váltani rá, amíg nem lesz biztonságok infrastruktúra hozzá (nem, az autósávok közötti cikázás nem tartozik ide, ahogy a felfestés is nulladik lépésnek tekinthető).

Tudom most jönnek az érvek hogy terhes nagymamát és építési anyagot hord mindenki 0-24, de az autós közlekedés jelentős része rövidtávú embertranszport.

Abban egyetértek hogy a közösségi közlekedést is kéne fejleszteni, de mellette a kerékpáros infrára is szükség van

Do the thing!

(#22288) ubyegon2 válasza cattus (#22284) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valaki mondja már meg nekem, miért ekkora borzasztó dolog az hogy legyen kerékpárral élhetőbb a belváros?

Senki nem mondja, hogy kerékpárral ne legyen élhetőbb, csak éppen a jelenlegi közlekedés hátrányára történik mindez és azért mondjuk ki nyíltan, az autós és kerékpáros forgalom mennyisége és jelentősége sem összehasonlítható.

No de ha létezik turbóporátlanság is, jelen helyzetre még KRESZ módosítást erőltetnek a kerékpárosok, hogy ne legyen kötelező* nekik a biciklisávot használni! Mert ugye a gyorsabb bicajosokat már zavarják a lassú kerékpározók! Ezek az okosok, akik ezt erőltetik, előbb érjék el azt, hogy a belvárosban ne legyen autós forgalom, mert azért a Nagykörúton egy sáv már kerékpársáv lett, a maradékot meg majd a gyorsabb biciklisták fogják használni.....tényleg agyrém ami ebben a városban megy. Agyrém az ország és másképpen agyrém a főváros......na jó, hol a fenébe vannak azok a német nyelvkönyvek?.......Ja ott meg zöldidióta és migráncs áradat van/lesz!

*most van itt az ideje, hogy azt mondják, rendben és egyidejűleg bevezetjük, hogy minden forgalomban résztvevő közlekedési eszközre kötelező legyen megfelelő kategóriájú jogosítványt szerezni! Plusz minden biciklit elektronikus azonosítóval ellátni, hogy lehessen őket büntetni.

Szinte nem telik úgy nap el, hogy egy-két kerékpárost éppen nem ütök el a zebrán! Tetvesqrvannyáért nem értik meg, hogy az autós felméri a gyalogosok meglétét, mozgását és nem számít a félig mögüle jobbról 45 fokból érkező gyors biciklire, amikor kanyarodik és zebra is van. :W

(#22290) cattus válasza ubyegon2 (#22288) üzenetére


cattus
őstag

Senki nem mondja, hogy kerékpárral ne legyen élhetőbb, csak éppen a jelenlegi közlekedés hátrányára történik mindez és azért mondjuk ki nyíltan, az autós és kerékpáros forgalom mennyisége és jelentősége sem összehasonlítható.

Olyan egy véges területtel történő városban nem tudsz csinálni, hogy a mostani autós infra is érintetlen legyen és új kerékpárutak is legyenek. Eddig az autósoknak kb. monopóliuma volt az úthasználat tekintetében (de legalábbis az indokoltnál jóval nagyobb súlyban voltak reprezentálva).

No de ha létezik turbóporátlanság is, jelen helyzetre még KRESZ módosítást erőltetnek a kerékpárosok, hogy ne legyen kötelező* nekik a biciklisávot használni!

Kik? Hol? Mivan? Arra tudok gondolni ami a körúton történt (és mellesleg végtelen hülyeség, de ezt megint az autósok nyavajogták ki), hogy fel-le van vezetve a bringasáv pár helyen a járdára, mert különben néhány helyen elvenne egy szent autós sávot a forgalomból. Itt volt az hogy lehesen egyenesen menni az úton is, mivel fel-le szlalomozni sokkal balesetveszélyesebb.

Tetvesqrvannyáért nem értik meg, hogy az autós felméri a gyalogosok meglétét, mozgását és nem számít a félig mögüle jobbról 45 fokból érkező gyors biciklire, amikor kanyarodik és zebra is van.

Örülök, hogy - bár egyelőre impliciten, de - te is a fizikailag szeparált kerékpárutak mellett állsz ki. :)

Do the thing!

(#22291) ubyegon2 válasza #20749568 (#22286) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

azzal kezdte, hogy a tömegközlekedésbe belenyomott egy halom pénzt, Stuttgartnak van az országban az egyik legjobb infrastruktúrája. És csomóan maguktól letették a kocsit, mert élhető alternatíva lett a public transport. Így kell zöldelni, nem egyszerre sokat akarva.

Én egyébként pont ilyesmire gondolok, mikor azt hallom, hogy zöld vezetés.

Egen. Veretes nagy baromság. De... hát... valakiknek ez is tetszik.

Azért egy ilyennek szívesen meghallgatnám az érveit. :((

Ott legalább halad az oltás. Itt meg... hagyjuk.

Ja, halad és ráadásul elég sok tömeges oltóponton kifejezetten jól szervezetten. Már én is kezdem nézegetni a neten, melyik vodkát fogom víz helyett fogyasztani! :D

(#22293) ubyegon2 válasza cattus (#22290) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig az autósoknak kb. monopóliuma volt az úthasználat tekintetében (de legalábbis az indokoltnál jóval nagyobb súlyban voltak reprezentálva).

Ez nem teljesen van így, de egyébként elhiheted, hogy inkább látnám azt, hogy a város belső részén ezernyi biciklis teker, normálisan persze, mint a jelenlegi helyzetet, hogy gyakorlatilag napi millió nem helyi lakos terheli az egész fővárost! Csak éppen ehhez komoly átgondolt stratégia kéne, nem annyi, hogy a vigyori főpolgi biciklivel szeret járni, ezért átadja a legterheltebb belvárosi részt a kerékpárosoknak.

Kik? Hol? Mivan?

Ma is írtak róla:

Hamarosan változhat a KRESZ

a kötelező kerékpárút-használatot el kell törölni, ami abból is adódik, hogy a gyakorlott kerékpárosok nagyobb veszélyben érzik magukat a családok, kisgyerekek között, különösen a keskeny, rossz állapotú kerékpárutakon, mint az autóút szélén kerékpározva.

Örülök, hogy - bár egyelőre impliciten, de - te is a fizikailag szeparált kerékpárutak mellett állsz ki.

Abszolút, de nagyon szigorúan véve, hogy ahol nem közlekedhetnek, ott tényleg ne menjenek. Jelenleg sokkal veszélyesebbek a gyalogosokra a kétkerekűek, mint az autósok. Emiatt kéne bevezetni a kétkerekű járművek azonosíthatóságát, de qrva gyorsan.

(#22294) ubyegon2 válasza #20749568 (#22292) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Ebben az országban olyan jól élünk, kötelességünk segíteni a szegényeken". Az a tipikus terézanya komplexus a lusta, jól élő, jóember nyugati világban.

Ez érdekes idiotizmus egyébként, ha belegondolok hány millió szegény él azokban az országokban, melyeket bevettek az EU-ba és jórészt német cégek termelik bennük a hasznot. Persze OK, ott az EU, aki ontja a pénzeket, de tök mindegy. Miért nem az élőhelyükön segítenek ezeknek az embereknek? Gyakorlatilag mindenkinek az lenne a jobb, vagyis nem mindenkinek.

Haza kéne menni oltásért

Jaja, de csak okosba tudnád megoldani, de lehet pár hét múlva tényleg valami könnyített jelentkezés alapján is mehetne az oltás. Persze ha nyomoroncéknak nem lenne ennyire alapvető a választási listákkal összelőni a regisztrációs listát. :((( Mert az tuti, hogy nemsoká ószni fogunk a milliónyi vakcinában, a regisztráltak meg nemsoká elfogynak.

Ez a biciklizünk össze - vissza ez egy nagyon jól hangzó valami, csak irreális.

Meg kell itt valóban említeni, hogy jelentős azok száma is, akik élvezetként, sportolásként bicikliznek, de ezzel sem lenne baj, csak ne a túlzsúfolt nagyvárosok közepén. Az meg, hogy miattuk tegyék ki az autósokat, enyhén szólva is......(..........itt írnám, amit nem írok.......)

Budapestnek meg pár évig annyi pénz kéne, hogy rendbetegye a fővárosi közlekedést, amennyi adót termel, de mint tudjuk ebből még arányaiban is ő kap a legkevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#22296) ubyegon2 válasza #20749568 (#22295) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Juj ez a kisgyerekes kép ezzel a szöveggel......

Emlékszel amikor a kilencvenes évek derekán minden nap lement a TV-ben valami "kérjük adakozzon a szegény afrikai gyerekeknek" hírdetés?

Szerencsére nem emlékszem! Nagyon régóta ki tudom kapcsolni az agyam, ha hirdetésre vált a TV, de már kb 6-7 éve nem fut olyan adó, ami reklámot nyom, meg is lepődök, mikor néha mégis látnom kell a mai reklámokat, a társadalmi célúaktól sem voltam oda soha.

Csakis. De az alapján amit jóanyám mesélt a kaposvári oltópontról, nem lenne különösebben nagy szám megjelenni egy borítékkal.

Jujjj, ez sajnos tuti elég sok helyen megy hasonlóképpen. Egyébként már úgy vagyok vele, ha bárkit beoltanak, csak több oltott lesz, inkább ez, minthogy nem tudják eloltani a tervezett adagokat.

неразрывная русско-венгерская дружба :)

(#22298) cattus válasza ubyegon2 (#22293) üzenetére


cattus
őstag

ezért átadja a legterheltebb belvárosi részt a kerékpárosoknak.

Lol nem tudom nálad az átadja mit jelent, de két csík felfestése lófaszt jelent nem átadást.

Emiatt kéne bevezetni a kétkerekű járművek azonosíthatóságát, de qrva gyorsan.

Szerintem ez baromság és kb ahhoz vezetne hogy a versenysportolókon kívül kb. senki sem kerékpározna. A te problémádat (aka a kerékpáros csak ne menjen se az autóúton, se a járdán) kizárólag rendesen leválasztott kerékpárutakkal lehet rendesen megoldani.

Meg kell itt valóban említeni, hogy jelentős azok száma is, akik élvezetként, sportolásként bicikliznek, de ezzel sem lenne baj, csak ne a túlzsúfolt nagyvárosok közepén. Az meg, hogy miattuk tegyék ki az autósokat, enyhén szólva is......(..........itt írnám, amit nem írok.......)

Nem a sportolók miatt történnek a kerékpáros fejlesztések, hanem a városban lakók miatt. Ugyanis ők azok, akik a kurva járdán nem férnek el mert a faszom emberek az autójukkal a felét elfoglalják hogy egy 20 centis maradékon kelljen sasszézni. Meg ők lélegzik be az autók füstjét és hallgatják az autók által keltett zajt.

Do the thing!

(#22299) ubyegon2 válasza cattus (#22298) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lol nem tudom nálad az átadja mit jelent, de két csík felfestése lófaszt jelent nem átadást.

Ne haragudj, de ha közlekedési szempontból átadja és a KRESZ által előírt burkolati és egyéb jelzések alapján kell ezekután a közlekedésben részt vevőknek használnia.....ha ez neked lófasz, akkor jogosan követelik egyre többen, hogy a kétkerekűek is tanuljanak és vizsgázzanak a KRESZ-ből. Majd akkor szembesülhetsz vele, hogy akár egy csík felfestése sem vehető ennyire félvállról. :(((

Szerintem ez baromság és kb ahhoz vezetne hogy a versenysportolókon kívül kb. senki sem kerékpározna. A

Szerinted baromság, de ki nem szarja le, hogy akkor nem kerékpározna? A gyalogosoknak fájna vagy annak a anyukának, aki kitolta a babakocsit az épületből a járdára és egy ott repesztő biciklis futár gyakorlatilag oldalba kapta a babakocsit? Mi az, hogy nem tetszik az azonosíthatóság? Előbbi esetben a tetves patkány visszanézett és tekert tovább! A járdán! Egyirányú utca volt, de 5-10 percente jön autó rajta, szóval semmi nem indokolta, hogy a járdán haladjon nagy sebességgel. Ha a kisgyerek kirepül a babakocsiból, a nyomoronctetű meg elhajt, akkor így járt a család? :((( Hát akkor inkább járjon gyalog az összes biciklis, már ne is haragudj, de enyhén durva, hogy egyre többet követelnek, de hogy kötelezettséget is vállaljanak.....

Egy dolgot sajnálok csak, hogy jórészt autóval járok és nem gyalog, de rá fogom magam szokatni, már csak a járdára szokott nyomoroncok miatt.....

Az nem menti fel a bicikliseket semmi alól, ha az autósok olyan tetvek, amilyenek. Ha már a városlakókra hivatkozol, éppen miattuk szükséges, hogy azonosítható legyen minden közlekedésben részt vevő jármű. Akinek nem tetszik, nem tetszik, de majd ha a családodban előfordul, hogy lakóházból csecsemőt tolnak ki járdára, jusson eszedbe, hogy talán másképpen állnának hozzá a biciklisták is, ha felelősséget kéne vállalniuk azért, amit tesznek!

Egyébként is egyre inkább elegem van az olyan élőlényekből, akik csak követelik a jogaikat, de ha kötelezettségeikről esik szó, akkor felháborodnak. (nem rád értem, félre ne érts, nem tartalak ekkora parasztnak, mint akikról szó volt) :N

(#22300) ivana válasza cattus (#22298) üzenetére


ivana
Ármester

Bőven jó az a két csík, az elválasztós kerékpárút életveszélyes. Nem mindenki 15-tel döcög a járdán. A körúti bringasávval autóval sem látok nagy problémát, ugyan olyan dugó van, mint mindig is volt, sose fért el itt normálisan két sáv. Semmi nem változott, max. az, hogy végre nem jön ide akinek nem kell érezhetően csökkent a forgalom.

Amúgy Budapesten az autózás szintén egy kisebbség hobbija, a fő közlekedése eszköz a BKV. Ami a sok fikázás ellenére elég jó színvonalú.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.