Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71452) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#70881) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megvan a megoldás, hátha valakinek egyszer jól fog jönni. (T61 @ Linux Mint és egyéb Ubuntu Linuxok).
Ahogy nálam zajlott.

Linux Mint fel, frissít, kérdezi, hogy melyik graf drivert tegye fel, az open source-t, vagy az nvidia zárt forrásút?
UI lassú, görgetés szaggat mindkettővel.
Az nv-félénél mikor megnyitottam az nv x server settings-t, nem voltak a hardverre vonatkozó infók, beállítások.
Itt kezdett gyanús lenni.

Letöröltem terminálból minden nv-féle, utólag feltett csomagot, majd az nvidia oldaláról a legújabb, a hardverhez való drivert (.run csomag) leszedtem.
Kérdezett pár dolgot, többek között, hogy szeretném-e, hogy kernelváltásnál is maradjon ő, és újjáépítse magát -naná.

Kiugrottam az x-ből, driver fel, reboot, tádá, nvidia logo felvillant a login képernyőnél, ettől kezdve volt hw gyorsítás, az UI gyorsabb lett, az x server settings megtelt opciókkal.
Ezután szétnéztem, hogy mit lehetne kikapcsolni még a UI kapcsán, hogy még gyorsabb legyen.
Desktop settings - compositing kikapcsolása. Ez akkorát hozott sebességben, hogy hú.
A UI működése, a görgetés böngészőkben, Discordon, Spotify-ban, mind kisimult.

Öreg hardver esetén érdemes kikapcsolni, hogy a GPU besegítsen az ilyesmiben, mert nem marad szufla a proramoknak, ha az OS UI elviszi.

A másik, hogy a rendszer saját választó menüjében nem szabad bízni, mikor azt állítja, hogy ő majd felteszi az nvidia drivert és jó lesz az úgy. ;] Lószart tesz fel.

Így most perfekt, gyors, ügyes, minden működik, akku töltési küszöbök, ujjlenyomat, Youtube fullhd (60fps kikapcsolva), minden megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.