Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69240) 0xmilan


0xmilan
addikt

Manapsag mivel szokas bootolhato Win 10 pendriveot kesziteni?
dd? UNetbootin?
Vagy egyszerubb win alol rufus-szal?

(#69241) ubyegon2 válasza 0xmilan (#69240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

winusb-t emlegetik gyakran kamulinuxosok! ;]

ppa:nilarimogard/webupd8

Most látom ebben a PPA-ban már woeusb lett a neve.

[ Szerkesztve ]

(#69242) milan26 válasza 0xmilan (#69240) üzenetére


milan26
senior tag

Szerintem egyszerűbb a Rufus.

(#69243) Rimuru válasza milan26 (#69242) üzenetére


Rimuru
veterán

vagy woeusb, stb

Vigyázat, csalok!

(#69244) ubyegon2 válasza milan26 (#69242) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Segítesz nekem? Nincs Windowsom, de szeretnék egy Winx-et nagyon! Ezzel az egyszerűen használható Rufus-szal még én is meg tudnám csinálni?

(#69245) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#69244) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, csak WinY-t tudja. Térjünk vissza a Linuxozáshoz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69246) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#69245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, épp erre akartam rávezetni én is a kollégát! ;) Mivel nagyon nem lényegtelen, ki milyen rendszer alatt akar egy feladatot végrehajtani és rohadtul célszerű lenne Linuxos topikban Linuxos megoldásokról beszélni! (egyszóval most egyetértünk)

milangfx kolléga lehet, hogy csak trollkodott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#69247) milan26


milan26
senior tag

Én teljesen komolyan gondoltam, hogy egyszerűbb Rufussal. Csak van valahol egy Wines gép. Linux alatt egy rémálom, legalábbis nekem az volt, Rufussal 5 kattintás. Ő kérdezte, hogy egyszerűbb-e, én megmondtam az igazat, hogy az. Nem kell ebből lelki ügyet csinálni szerintem.

(#69248) Falcon75 válasza -Faceless- (#69228) üzenetére


Falcon75
tag

Zorin Os - t próbáltad?

(#69249) ubyegon2 válasza milan26 (#69247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a kolléga Linuxos ismeretszintje mellett a képen látható program használata gondot okozhat....

én megmondtam az igazat, hogy az.

Ja, hogy te megmondod a tutit. Az úgy mindjárt más! :R

(#69250) milan26 válasza ubyegon2 (#69249) üzenetére


milan26
senior tag

Ok...Hol lehet beállítani rajta a partíciós sémát, mert én nem találtam benne anno sehol. Rufus még fel is dobja a helyes beállításokat magától, ha mégis rossz pendrive-ot csinálsz, bootoláskor kidobja a tippet. Rufushoz hasonló tudású és kezelhetőségű alternatíva egyelőre nincs Linuxon. Egy délutánon át szívtam amikor próbálkoztam, ha valami nem tetszik neki, kiabál és hibaüzeneteket dobál. Utána átbootoltam, és Rufussal gyerekjáték volt. Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani, de egyáltalán nem egyszerű.

Amúgy nem tudom mi értelme ennek a pöcsméregetésnek.

(#69251) ubyegon2 válasza milan26 (#69250) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

USB-re akartál particiós sémát beállítani, mielőtt iso-t írsz ki rá? Értem. Így nem csoda, ha nálad sokáig tartott. Engem meggyőztél, tényleg te tudod a tutit. ;)
Ha majd Win iso-t írok ki, mindenképpen beírom ide, hány kattintás volt.

(#69252) milan26 válasza ubyegon2 (#69251) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, mert be is kell állítani.

[link]

(#69253) ubyegon2 válasza milan26 (#69252) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem a Rufusról kérdeztél az előbb. De nem érdekes, ez tényleg Windowsos téma így. Az meg itt hiperoff.....

(#69254) King Unique válasza 0xmilan (#69240) üzenetére


King Unique
titán

Akkor még egyszer, nem kell hozzá semmi extra, pláne nem dd, ami eleve nem jó hozzá. Elég a fájlkezelőben felcsatolni az ISO-t, majd a tartalmát 1:1-ben rámásolni a FAT32-re formázott pendrive-ra. Ha legacy/CSM bootolás a cél, akkor meg a pendrive-on lévő partícióra boot flag kellhet, UEFI-nél viszont nem. Egyébként ez a fájlkezelős másolás akár az egyes Linux ISO-knál is működik [cikk], még ha azoknál a dd-vel történő kiírás is a default. :))

A kérdés inkább az ISO, a benne lévő install.wim fájl mérete miatt a FAT32/NTFS fájlrendszer használata a pendrive-on. Alapesetben, az MCT használatánál ez nem kérdés, mert ott az ESD ISO és a benne lévő install.esd fájl kisebb 4 GB-nál, ellenben ez a tool Linuxon nem használható, a böngészőben a letöltési oldal sem fogja felajánlani. Ha nagyobb az install.wim mérete 4 GB-nál, ellenben UEFI-ben támogatja a hardver az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót, akkor nem gond. Ha csak FAT16/32 fájlrendszerűt támogat, akkor viszont darabolni kell install.swm fájlokra. A másik OS-en ez könnyen megoldható, de ezen (+) leírás alapján elvileg Linuxon is a wimlib segítségével.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.