Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39436) inf3rno válasza whbear (#39413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ó én nem a személyre szabásra gondoltam, hanem hogy odáig eljutok, hogy látom az asztalt.

Úgy döntöttem, hogy általában egyszerre csak 1 disztrot nézek meg eltérő asztali környezetekkel. Ha nincs meg a 6 asztali környezet, akkor kipótolom olyan disztrokkal, aminél csak 1-2 asztali környezet van. Összesen 6 db fog rámenni az SSD-re. Egyelőre még küzdök a leformázásával, windows csak olyan táblát enged, ami csak 4 primary-t tud. Elvileg Linux mást használ, aminek 128 is megy, úgyhogy felteszek egy Linux telepítőt a pendrive-ra, aztán meglátom, hogy mit tudok kihozni belőle.

Az Mint-es akadással kapcsolatban lehet, hogy van fejlemény. Kéne adat tőletek is. Ha veszettül mozgatjátok az egeret valamelyik processben, akkor felmegy nálatok a CPU használat? Nálam windows és linux alól is 30%-ra ugrik. A process az mindegy, asztalon az explorer.exe, a firefox-ot nézve a firefox.exe processzor használata ami felugrik. Úgy cseréltem a CPU-t, hogy az oprendszert nem telepítettem újra. Elképzelhető, hogy ez okozza a jelenséget, és hogy a Mint is emiatt szaggat. Ami még problémás, hogy a benchmark szerint 1 hét alatt esett a teljesítménye egy csomót a processzornak, úh akár az is lehet, hogy a 771-es cpu a 775-ös alaplappal mégsem kompatibilis, vagy hogy a cpu eleve hibás volt, amit vettem, vagy hogy az alaplap hibás. Szóval minden lehet. :DD A CPU teljesítményét ez az egér mozgatás kb 5%-ban befolyásolja a benchmark szerint. Minimális a hatása a GPU-ra, 1%, illetve az IO-t is befolyásolja, ott 3-4% a lassulás. Egyelőre kipróbálom, hogy mi van, ha újrateszem a Cinnamon-t, meg beteszek mellé egy Mate-t is. Aztán ha így is jelentkezik a jelenség, akkor visszateszem a régi processzort, és megnézem azzal. Ha úgy is, akkor meg megnézem, hogy a tápból a helyes feszültség jön e ki. Ez még eltart egy darabig szerintem a disztrok tesztelése előtt. Néztem DPC-t meg interrupted-et a processzor-nál windows alatt, azok rendben vannak már amennyire meg tudom ítélni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.