Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    Most lehet nagyon hülyének nézni, tudom, tudom, de ki gondolta volna, hogy ugyanabban a foglalatban van DC-s és AC-s izzó is?
    Ugye megvettem a LED-eket a nappaliba, meg akkor már jött a konyhába is. Igen ám, de ott eddig AC-s halogén izzók voltak, a LED-ek pedig DC-sek. Bedobtuk, egyesével ki lett próbálva mind, hogy világít, jó minden, világosság, örömködés. Egyszer csak az utolsó kettő elkezd villogni. Kikapcsoltuk, megnéztük, kissé megbarnult a hátuljuk meg büdös volt. Elkezdtük kísérletezni, hogy melyik rossz, kitaláltuk, hogy melyik az és ezután azt lecseréltük a régi halogénre. Ismét örömködés, szereljük be a nappaliba vett 230 V-akat, posszanás a konyhából, az egyik LED-ről kivétel nélkül leolvadt az összes alkatrész. Ekkor néztem utána, hogy biztos,tuit, ezer százalék, hogy ez DC-s? Hát nem az volt. Így kettő ment tönkre, a többinek vallószínűleg "csak" pár év ment le az üzemidejéből. Az egyik ugye ami leolvadt, a másik meg ami megbarnult és zárlatos lett.

    Két kérdésem van:
    Az első, hogy egyenirányító diódával, ha megoldom az egyenáramot, az elég stabil lesz a továbbiakban?
    Illetve, hogy a pára (gáztűzhely feletti hely) mennyire nem tesz jót a LED-eknek?

Új hozzászólás Aktív témák