Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv!
Van egy Seiko garfikus LCD-m.Kb 250*180 pixeles.Kérdésem az hogy párhuzamos portról vezérelve milyen programmal tudnám meghajtani.Adatlapját átbogarászom hogy kompatibilis-e egyáltalán a HD4478Q vezérlővel.Ha megy vele,akkor kisebb grafikus képeket kitudna-e jelezni?
Hank

(#902) petya013


petya013
csendes tag

Így néz ki belül Bővebben: link

[Szerkesztve]

petya013

(#903) Apol77 válasza LukE (#896) üzenetére


Apol77
tag

MegvetteM A 4X16-os kéket. Összeraktam, egy tesztcsík, semmi.
Szét, ujra össze, mindent kimértem, semmi hibát sem találtam.Amikor bootol az xp, felpörög a winyó, akkor a két felső csík vibrál. XP bejön, utána semmi. a driver telepítve, egyik progival sem megy, Lehetséges hogy vékony a szalagkábel tápnak? Másra nem tudok gondolni :O

(#904) sirály12 válasza Apol77 (#903) üzenetére


sirály12
őstag

A tápnak ha vékony lenne a szalagkábel, akkor füstölne. Ott valami más bibi lesz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#905) sirály12 válasza Apol77 (#903) üzenetére


sirály12
őstag

Biosban jól van beállítva az lpt?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#906) Apol77 válasza sirály12 (#905) üzenetére


Apol77
tag

Igen, müxik a port. a vezérlő chip el tud szállni vajon? A végén vehetek uj kijelzőt :(

(#907) LukE válasza Apol77 (#906) üzenetére


LukE
veterán

van otthon 1-2 led-ed?
mert lehet, hogy az lpt porthoz nem fer hozza a vezerlo progi.
Gondolom ugyis ki van vezetve, rakj 1 ledet az egyik adat drot es a gnd koze, es ugy probald ki a programot. Ha nem villog, akkor forditsd meg a ledet. Ha ugy se villog, akkor az lpt porttal van valami gaz, ha villog, akkor az lcd-vel.
ugyen led ele illik rakni 1 ellenallatot, de ha nincs otthon, akkor se panikolj, eleg alacsony aramot tud kiadni az lpt port, es nehany mp alatt csak nem eg ki az a led.

Tesztcsik megjelenik, ha lehuzod az lpt-rol, es a taprol, majd visszadugod a tapra?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#908) Apol77 válasza LukE (#907) üzenetére


Apol77
tag

az a baj, hogy csak a 2. sorban jelenik meg a tesztcsík. De ezt a portvizsgálatot megnézem köszi :)

(#909) Mec válasza Apol77 (#908) üzenetére


Mec
aktív tag

Én is vettem 4*16 kéket a chipcadben.
Nekem van az 1. és a 3. sorban is tesztcsík...

Így kötötted?

Bővebben: link

Itt a leírásom:
Bővebben: link




[Szerkesztve]

mecsystem.uw.hu

(#910) Apol77 válasza Mec (#909) üzenetére


Apol77
tag

Nem így kötöttem be :(
Akkor szétszedem, ujra összerakom. Köszi a segítséget !

(#911) Mec válasza Apol77 (#910) üzenetére


Mec
aktív tag

Sok sikert :)

mecsystem.uw.hu

(#912) Apol77 válasza Mec (#911) üzenetére


Apol77
tag

Köszi :)
Ha nem menne, vállalod az összerakását? :)
Persze nem ingyen gondoltam :DD

(#913) Mec válasza Apol77 (#912) üzenetére


Mec
aktív tag

Ez alapján menni fog, nekem is megy.
Ha a forrasztás művészetével vannak gondjaid, segíthetek :DDD

mecsystem.uw.hu

(#914) Apol77 válasza Mec (#913) üzenetére


Apol77
tag

Bocsi, de valami nem tiszta a rajzon, vagy nagyon nem tudok számolni :DD
A rajzon 27 tüske van. Viszont a csatlakozó 25 tüskés :DD
Vagy ez valami uj szabvány?:B

(#915) LukE válasza Mec (#909) üzenetére


LukE
veterán

hánemtom, elso ranezesre az a kapcsolas baromsag (meg a 2 folos tusket leszamitva is).
nemtom, hogy ez igy hogy mukodik neked. Furcsa 1 lpt portod lehet, ha mukodik a hatter vilagitas ugy, hogy ott van meg egy 180Ω-os ellenallat is. Sot igazsag szerint azt se tudom, minek a rajza van ott. oldaladon codix link, asztalodon chipcad terkep...
esetleg makro mod a fenykepezon?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#916) Apol77 válasza LukE (#915) üzenetére


Apol77
tag

Bekötöttem Mec rajza alapján, addig jó, csak picit gyenge a fénye. Tesztcsík a 4 sorból a 2.-on van. Ez normális? Meg villog mint a diszkólámpa :DDD Felraktam a DLPortIO-t, de nem akar menni, hiányol valamit.

(#917) Apol77


Apol77
tag

DLPORIO.SYS device driver not loaded.
Port I/O will have no effect.
Ez jön föl 4 hibaüzetben.
ujratelepítem, ugyan ez :O

(#918) LukE válasza Apol77 (#916) üzenetére


LukE
veterán

kb ezt vartam mec rajza alapjan...
lpt tesztet megcsinaltad? ha nem fer hozza a porthoz, nem csoda, hogy nem megy.
a blokk diagram alapjan van belul ellenallat, szoval |van multimetered?| ha van, akkor az 1 es 16-os labat a molex 0(fekete)-jara kosd. A multimetert allitsd aram meresre, az egyik kivezeteset a 15-os labra, a masikat meg a molex +5V-jara (piros) kosd. Ha 40mA koruli (50mA meg nem hinnem, hogy gaz) aramot mersz, akko rminden szep es jo, tenyleg van belul ellenallas.

Ha nincs mm-ed, akkor kovesd vegig a 15 es 16-os labakat, hogy latsz-e valamit, ami ellenallas lehet. Mondjuk ezt igy valszeg meg nem mondod. Ha van 1 digi geped (es tudod is hasznalni...), akkor rakj fol 1 kepet a nyakrol. (1024 boven eleg, csak legyen eles, es ne legyen elmosodott)

a sok portlabat a LPT-n hagyd a *csaba, van rendes fold.
4-es es 6-os lab vezerlo progi fuggo, 1elore en hagynam ott ahol van.
5-os GND-re (molex fekete), maradhat.
3-as-> potmeter kozepso labat ide, egyik szelso 0-ra, masik szelso +5V-ra. (tulkeppen maradhat ahogy mec rajzolta, csak tudnam mi a francnak van ott +1 ellenallat foloslegesen...
2-es -> +5V, maradhat.


szerk: dlportio nemtom, hogy probalod felrakni? LPT engedelyezve van? admin jogaid vannak? Regen raktam fel, es asszem siman mukodott (mukodik most is)
(mindjart jovok vissza)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#919) Mec válasza LukE (#918) üzenetére


Mec
aktív tag

El(b.)rontottam a rajzot. Kijavítottam.

Amúgy meg ha nem rögtön fikáznátok, hanem szólnátok, h nem jó, akkor talán könnyebb lenne az ember dolga. Na mindegy.

A blokk diagram alapján van ellenállás a led előtt. Gyakorlatilag nincs, mivel kimértem. De nyugodtan kösd be ellenállás nélkül. Majd rájössz. A led pár másodperc alatt elfütstöl, ha nincs szerencséd.

Ja itt a link:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

mecsystem.uw.hu

(#920) Mec válasza Apol77 (#917) üzenetére


Mec
aktív tag

DLPortIO driver telepítés után újra kell indítani a gépet. Ha úgy sem megy, akkor passz. Nekem is volt ilyen gond. Winreinstall után ment rendesen.

mecsystem.uw.hu

(#921) Apol77 válasza Mec (#920) üzenetére


Apol77
tag

Köszi, megvan a rajz. Az LPT port müxik, rákötöttem egy mátrix nyomtatót, tökéletesen megy. DLPortIO drivert. de akkor is visít a sys miatt. Nem szeretném ujrarakni a wint, de a muszály nagy ur :( Kezd elmenni a kedvem az egésztől. Megpróbálom egy üres winyóra ujratelepíteni a wint, aztán ha nem megy, jön a kalapács :O

(#922) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!

LuKE: Tudnál nekem segíteni a codix főoldalán lévő grafikus lcd bekötésében?
Elég sokat kutakottam, de használható ábrát nem nagyon találtam T6963C
kontrollerhez. Meg amúgy is elég kezdő vagyok ebben az lcd dologban.
Előre is thx :))



[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#923) LukE válasza aton-hawk (#922) üzenetére


LukE
veterán

azzal szerintem nem a bekotessel lenne a gond. Ha talalsz progit, ami azt, vagy valami azzal kompatibilis grafikus vezerlot kezel, akkor van ertelme kotozni, addig nem sok.

Mec-> nem fikaztam, mindossze hangosan meglepodtem, hogy ha neked mukodott, akkor miert is kerult annyi hiba a rajzba.
foleg, hogy nagyon ugy tunik, hogy az LPT porthoz nem fer hozza a program.

Egyebkent erdekes allat ez a smartie, elinditom, latszolag semmi gond, de nem nyul hozza az LPT-hez... (pedig gond nelkul hozza lehet ferni.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#924) net84


net84
őstag

Bővebben: link
Ez az lpt-s bekötés jó??

Read only...

(#925) LukE válasza net84 (#924) üzenetére


LukE
veterán

ranezesre jo (ha olyan a kijelzod es a hozza hasznalt progi is, ami igy szeret bekotve lenni.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#926) net84 válasza LukE (#925) üzenetére


net84
őstag

még nincs lcd-m és csak összeépítés után fog kiderülni, hogy működik-e

Tudsz olyan lcd-t, ami viszonylag olcsó, 4x20-as, háttérvilágításos és van hozzá adatlap a lábkiosztásról?

Most jövök rá, hogy nekem egyszerűbb lenne egy adott lcd-hez keresni adatlapot és akkor be tudom már kötni... hüle vagyok... :DDD
u.i.: nekiesek az usb-snek, remélem az lcdc el is vezérli

Read only...

(#927) petya013


petya013
csendes tag

Up, up, up
Mégegyszer kérdés: lehet ezzel valamit kezdeni?
Bővebben: link

petya013

(#928) Apol77


Apol77
tag

Felraktam a wint ujra. Így ''müxik'' a kijelző, de hibásan.
Az alsó 2 sor egyáltalán nem megy, csak tesztcsík van, a felső 2 sornak a fele jó csak. Elképzelhető, hogy egy félrekötéstől elszállt a vezérlő chip?
Vagyis ezért ''működik félig'' ? :F

(#929) duk3


duk3
csendes tag

Szevasztok !

Tanácsot kérnék még új vagyok azen a téren de érdekel a téma és szeretnék csinálni egy LCD-t!

Milyen LCD-t vegyek ? a lehető legnagyobbat akarok kb 4*20 legalább de ha van grafikus lcd leírással együtt az is érdekelne.
Szal hogy milyen LCD-t vegyek és hogy ahhoz hól találok bekötési rajzot meg programot !

Előre is kösz!

DuKe

(#930) Latsza válasza duk3 (#929) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csáo
olvasgass vissza szepen, en is azt tettem..ugyes vagy hozza
Bővebben: link Bővebben: link ezek a legnepszerubb oldalak, itt talalod meg a HW-t hozza.

(#931) duk3


duk3
csendes tag

Na már megvan minden körülnéztem és az a véleményem hogy legjobban a 4*20 as LCDk érik meg a 4*40 10 körül voltak meg nem volt kék, a grafikusaknál meg az a gond hogy 20 felett kezdődnek :)

Két LCD-t választottam a codix nál viszont nem tom mi a külömbség köztük :)
PH420A-IMT-E
PH420A-CMT-E

Én kéket akarok olyat mint itt : http://www.dino.hu/lcd/4x20blue1.jpg
Elvileg olyanok ezek is nem ? Meg még egy kérdés hogy a jalcds.de-n HD44780 vezérlőt ír viszont ilyen vezérlővel már nem kapni LCD-t ezek az LCD-k menni fognak http://www.jalcds.de/images/4x20backlight.gif ez szerint a bekötés szerint és a jalcd progijával?

Ismered a PowerLCD ? az csak grafikus lcd-t tud vezérelni ?

Köszi mindent előre is!

DuKe

(#932) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello

Én is LCDt szeretnék venni kéket 4X16/20 asat. Tudnátok segíteni abban hogy hol vegyem és milyet. Meg a bekötést eltudná valaki részletesen magyarázni? Nem akarom tönkrtenni drága mulatság lenne.

(#933) LukE


LukE
veterán

ingyenes port monitorozo progi Bővebben: link
mondjuk erdekes, lpt-re most nekem valamiert nem tud ramaszni, com-mal megy.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#934) Chieftec


Chieftec
őstag

kösz de ebből 1 kukkot se értek:(

(#935) Efbialy


Efbialy
tag

Sziasztok!
Nagyon megtetszet nekem ez az LCD:))
Ugy gondoltam én is csinálok egyet.
Olvasgatam a topicot és mindenki a codix-ot irta hogy ott érdemes megvenni.
4X20-as alfanumerikusra gondoltam aminek fekete a háttere és zöld a kiírás csak nem tudom hogya KS0066os vezérlöchip müködik-e a ks0070B kapcsolási rajzával vagy egyáltalán müködik-e pc-vel:F
Bocsi ha már kérdezte valaki, egy ideig olvasgattam az elöző hozzászolásokat de a 400-dik környékén már majdnem kifolyt a szemem ugyhogy feladtam a tervem hogy végigolvasam az egészet, és addig még nem volt erröl szó :O
Vagy bárkinek bármi tapasztalata van vagy javaslata amit érdemes megfogadni az kérem irjon néhány sort:DD

[Szerkesztve]

(#936) Chieftec


Chieftec
őstag

Akkor eltudná nekem valaki mondani lépésről lépésre? Pontos mi kel hozza stb.

(#937) Apol77


Apol77
tag

Jobbra fel

(#938) Mec válasza Chieftec (#936) üzenetére


Mec
aktív tag

(#909) hozzászólás.

mecsystem.uw.hu

(#939) Mec válasza LukE (#923) üzenetére


Mec
aktív tag

Oké, értem.
Sajna a rajzot már késő este készítettem, hipp-hopp dobtam össze paint-el :D
aztán már be is linkeltem.
Ha még valami hibát találtok benne (már elvileg nincs benne), akkor szóljatok.

Végül is én nem 10 kohm potival szereltem, hanem a régi lcd-m 2.2k-s potijával, így az osztó másik tagja is módosult. De úgy is megy minden rendesen.

Következő modtechhall-on kinn lesz a gépem, ott majd megnézheti, aki akarja.

mecsystem.uw.hu

(#940) Latsza válasza Mec (#939) üzenetére


Latsza
aktív tag

szasz Mec!
4x40es hattervilis LCD hez van kapcs rajzod?
ha van linkeld mar be pls.. koszi!

(#941) duk3


duk3
csendes tag

Egy kérdésem van hogy vettem egy 4*16 os háttér vill es lcd-t EW16410BMW melyik bekötés szerint kössem be? :

http://www.dino.hu/lcd/megep.htm

sztem ezzel kéne nem? :
http://www.jalcds.de/images/4x20backlight.gif

???? Előre is köszi!
:))

[Szerkesztve]

DuKe

(#942) Apol77 válasza duk3 (#941) üzenetére


Apol77
tag

Hali
Mec 909-es hozzászólásánál ott van a link a bekötésről.
Szerintem jól müxik :)

Itt a link: Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#943) Kong


Kong
csendes tag

hi
Ha vkinek valami baja van szivesen megcsinálom neki valami kacatért vagy ha nincs akkor egy bizonyos összegért.

(#944) jungleboy válasza Kong (#943) üzenetére


jungleboy
csendes tag

Hello,
Én szívesen bejelentkeznék hozzád Kong, mert van egy 4x40-es háttérvilágításos lcd-m amit kaptam, de én nem értek az elektronikához és eszközöm sincs hozzá. Esetleg megbeszálhetnénk jövő hétre egy találkát. Még valami , van neked hozzá kábel meg csatlakozófej meg miegymás? Mert azt is kifizetném.
Üdv.

(#945) Hidi^


Hidi^
tag

Bővebben: link

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#946) Hidi^ válasza jungleboy (#944) üzenetére


Hidi^
tag

mindenem van Kong és én csináljuk az LCD ket

[Szerkesztve]

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#947) Efbialy válasza Hidi^ (#946) üzenetére


Efbialy
tag

Én ma vettem meg a hozzávalókat:DD
Holnap neki is esek és összeforaszgatom:))
De ha nem sikerül leb****m a földre és a 20kg os kalapácsal rávágok egyet:((
Ézek után TI még össze tudjátok rakni nekem hogy jol müködjön;]

(#948) jingo


jingo
csendes tag

Hi
Akarok csinálni egy ''mozgatható'' kijelzőt 3310-esből csak egy problémám van,hogy már van egy kijelzőm a gépben az lpt-n.
Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen módon tudnám csatlakoztatni,hogy mindkettő egyszerre működjön?

(#949) jingo


jingo
csendes tag

up!

(#950) duk3


duk3
csendes tag

Szevasztok össze raktam az LCD és kurva jó :) nagyon tetszik
most a JALCD-t használom tudtok még progikat mondani hozzá?? meg az gondom hogy a proci hőfokom nem írja ki 0-t ír ki pedig az aida látja, egy 3ghz es prescott !

Ja ha valaki épített grafikus lcd-t akkor várom a tapasztalatot meg hogy mennyiből jött! Köszi!

DuKe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.