Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) LukE válasza virtual (#450) üzenetére


LukE
veterán

USB-> Bővebben: link
ezzel csak az a gond, hogy UV törölhető az a szutyok, meg drága.

Atmel-nek van egy egész szimpi kis USB-s mikorkontrollere, de itthon még nem láttam...

Ha nem kell USB, akkor egy sima mikrokontroller akár 1000HUF alatt is kapható, kell még 1 pár apróság, és rákötöd egy szabad com/lpt portra, meg valaki ir hozzá progit, és mindenki boldog:)


Ja Satan szorri, hogy nem irtam vissza, de csak du4 körül vettem észre a mailodat, és nekem egyébként sem sikerült működésre bírnom a sajátomat. Most újabb fél órát szórakoztam vele, de semmi eredmény...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#452) virtual válasza LukE (#451) üzenetére


virtual
tag

Köszi, nem rossz link :)

Viszont találtam egy elég egyszerű és mikrokontroller nélkül is elkészíthető leírást soros portra:
Bővebben: link
Valószínű ezt fogom megcsinálni,csak pár dióda kell hozzá a girder progi meg amúgy is fut a tv kártya miatt.

(#453) Tal2


Tal2
tag

Ne kösd akkor soros portra, hanem külön csináld (girder islefogja a gépet!
Nekem egy Eurocase Q11 házam van, és 3 hőmérő, meg minden csilli-villi, és a géptől független (nem fog vissza).

(#454) virtual válasza Tal2 (#453) üzenetére


virtual
tag

Azért a 3 hőmérséklet kiírása nem ugyanaz, mint bármilyen infó kiírás LCD-n + bármilyen vezérlés (erre lennének a programozható gombok). Igazából azt akarom megoldani, hogy a házat valahova kirakom a szobából, a gép asztalon és a környezetében csak egy kis dobozba berakott DVD író lenne. Ezt külső USB-s rackel akarom odavezetni. Emelett a dobozba raknék egy LCD-t, ami a gép hőmérsékletei mellett HDD szabad helyet, memória kihasználtságot... meg minden egyebet kiírna. A monitort+bill+egeret szintén hosszabbítókkal vezetném át, ahogy a hangot is. A ház igazából nem is lesz fontos hogy néz ki, de azért azt is akarok valami normálisat venni. A Coolink tápomat azonban nem akarom lecserélni, olcsóbb táp nélküli házat meg csak a mist**lban láttam.

Codegen vagy Eurocase ház kapható valahol táp nélkül? Pl. te vehetted volna a Q11-et táp nélkül?

[Szerkesztve]

(#455) Tal2 válasza virtual (#454) üzenetére


Tal2
tag

Nem kapható táp nélkül.

DE


ez egy picit spéci táp, amit kaptam, mert van egy plusz csati, ami az előlaphoz megy és tálálja az órát (dátum, óra, hét napja ki van írva kikapcsolt állapotban is), és a háttérvilágítása is bekapcsolható a gép indítása nélkül.
Viszont ki lehet még vele iratni a bekapcsolt időt, cd, hdd, lan aktivitást, és két venti kapcsolható vele (két belső molex), amit két animált lcd jelzés mutat.
De engem csak a belső hőmérők érdekeltek. (vízhűtés őrült vagyok :)

ha érdekel, küldök képet.

(#456) Satan-Claus válasza LukE (#451) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Semmi gond, nem számítottam rá igazán, hogy hajnali 3-kor válaszolsz...:) Úgy tűnik akkor egy cipőben járunk. Nálad mi a hibajelenség?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#457) LukE válasza Satan-Claus (#456) üzenetére


LukE
veterán

csak 1 picivel kellett volna hamarabb irnod:D

Hibajelenség az volt, hogy rohatt meleg lett a közepén a vezértlő kütyü, és azóta se kép, se hang. Pedig jol kapta a tápot, asszem. Ez volt kb. régen, akkor benyomtam 1 zacskóba, és ma délutánig ott is volt. fél óra forrszatás, semmi életjel, vissza zacsiba:DD Tápfesz eljut a nyákig, de a kijelzőn nem látszik semmi. Pedig ha egy lcd áram alatt van, akkor azért látszani szokott valami rajta...

(displaytech 162B, adatlapja szerint pedig ott kell kapnia a kakaot...)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#458) rel


rel
csendes tag

hello!
lcd smartie-val van oylan problémám, hogy nem müködik együtt az Mbm-el, tehát nme irja ki belőle az értékeket, hanem csak simán nullát, vagy semmit...ezenkívül még az érkezett ímélek számát sem sikerült még kicsalnom az lcd-re..ha tudtok segíteni előre is kössz..

(#459) Satan-Claus válasza LukE (#457) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nálam most változott a helyzet, karakterek vannak, háttérvilágítás nyista...:) De azért ez már egy fokkal jobb... Valamit tuti folymatosan rossz helyre kötök, de a kapcs. rajz alapján nem jövök rá, hogy mit. Kéne egy fénykép...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#460) Satan-Claus válasza rel (#458) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Egyelőre ilyesmi nekem sem jött össze. Ha Neked igen akkor síkíts, és írd le a receptet.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#461) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Egészen konkrét forrasztási kérdésem lenne, mivel nem igazán tudom kibogozni a dolgot a kapcs. rajz alapján. Az LCD melyik lábára kötöm a 10K poti melyik lábait (bár ez jónak tűnik, szépen tudom szabályozni a kontrasztott, így néz ki: bal 15-ös, középső 3-as, jobb föld), és melyikre a 100-ast? (Ez jelenleg: bal föld, jobb 16).

1:föld, 2: 5V, 4-14-ig adat kábelek.

Szóval hol a gond? Előre is köszi.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#462) Szsolt válasza rel (#458) üzenetére


Szsolt
tag

Nekem is volt ilyen gondom a smartieval, de
mióta jaLCDs-t használok azóta megszünt :)
Nekem automatikusan látja...

(#463) Szsolt válasza Satan-Claus (#461) üzenetére


Szsolt
tag

Hi! A 100-as poti helyett nekem 2.2-es van.
Ahogy elnézem a rajzot, a 100-as poti középső lábához nem a 16-os kell kötni?
Ja és nálam a 10k-s potinál a földelést mellékeltem és így frankón megy...:)

(#464) Satan-Claus válasza Szsolt (#463) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Köszi, kipróbálom. De hogy érted azt, hogy a földelést mellékelted?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#465) Satan-Claus válasza Szsolt (#463) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Most nézem az előbb elírtam, úgy van. (Mármint középső láb a 16-on.) Viszont hiába tekergetem nem szabályoz semmit. Az is sokat segítene, ha kiderülne, hogy melyik láb a háttérvilágításé, mert ugye most az nincs. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#466) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

UP. Senkinek nincs ötlete? Szomorú leszek...:O

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#467) LukE válasza Satan-Claus (#465) üzenetére


LukE
veterán

most elő nem szedem, de a displaytech-en eleg jol lathatoan ment el mas iranyba a hatter ket vezeteke. Meg 1 masik helyen is ki voltak vezetve A(nod) és K(atod) betukkel.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#468) Satan-Claus válasza LukE (#467) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Display hol? Kicsit konkrétabban kolléga. Tudod, én informatikus lenni, nem villanyos...;)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#469) Szsolt válasza Satan-Claus (#464) üzenetére


Szsolt
tag

Hi! Bocs, hogy ilyen későn reagálok a dolgokra..:)
A mellékelést úgy értem, hogy a 10k-s poti földelését (3. lábat) nem kötöm sehova.
Nálam (2*16-os) így is működik, és evvel a potival ki be kapcsolom a háttérvilágítást.

[Szerkesztve]

(#470) Satan-Claus válasza Szsolt (#469) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Semmi gond, köszi. Nálam ez a poti a karakterek kontrasztját állítja jelenleg. Akkor mit szabályozok a 100 Ohmos potival? (Az ugye most nem csinél a világon semmit. :()

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#471) LukE válasza Satan-Claus (#470) üzenetére


LukE
veterán

displaytech, a gyárto.

Jah, infos, akkor keress valami hozzáértőt inkább:DD


Ha 100ohmos poti van bekötve valahova, akkor az a háttérvilágítás erősségét fogja szabályozni elvileg. Valahány kiloomos meg a kontrasztot.

Fényerő-> egyik szélső láb a hm, nézd meg az adatlapját, de szerintem a +5V-ra, a középső lába a háttérvilágítás lábhoz. Vagyis csökkented a háttérre jutó feszültséget.(illetve az áramot korlátozod, de mind1 végülis.) Eddig volt valami ellenállat a háttérvilágítással sorbakapcsolva? Mert ha nem, akkor akár el is égethetted a ledeket.

Kontraszt-> A poti középső lába van az lcd felé, az egyik szélső a földre, a másik szélső a +5V-ra kötve? (vagyis 1 feszültségosztót csinálsz)


Most van háttérvilágításod, vagy nincs? Nyah, van az LCD nyákja, nekem a szélén van elvileg a háttér tápja, az a két vezeték láthatóan vastagabb, mint a többi jel drót, mivel azon nagyobb teljesítménynek kell átmennie. és más irányba is megy.


Egyébként mi a gyárto/tipus/adatlap?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#472) Satan-Claus válasza LukE (#471) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Működik, a kapcs. rajz volt a sz@r amivel csináltam!!! Éppen időben..:) Holnap élőben is megtekinthető. :D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#473) baliii


baliii
senior tag

Bővebben: link
ez a kép aze gyik bit-tech fórumon volt, sztem nagyon király...

(#474) SzaboZE válasza baliii (#473) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szép-szép csak egy vagyon az lcd.

Amúgy még nem írtam ide, szal sziasztok!

Én PLED kijelzőt szereztem be a codixtól (yoo az ára nagyon!), 2x20-asat. Előnye, hogy nagyon jó a kontrasztaránya és teljesen kompatibilis a HD kontrolleres LCD-kkel. A háttérvilágítás probléma elfelejtve. Kár, hogy csak zöld van. Szépen be lehet tenni VFD helyére (ahogyan én is tettem) és az ára töredéke a VFD-nek. Szóval feldobtam parallel portra és megy is szépen. Pontosabban megyeget. Valahonnan zavart szed össze, mert míg smartie-val tökéletesen kijelez, addig bármi mással (jaLCD, girder stb) kuszálódnak a karakterek. Van tippetek mit csináljak? Smartie uncsi, keveset tud.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#475) SzaboZE


SzaboZE
addikt

:o

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#476) Jim Tonic válasza _George (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ahhoz már másmilyen vezérlés kell. Egy grafikus LCD vezérlését pic-be beleírni sem egyszerű feladat, szóval szerintem feljtsd el.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#477) Jim Tonic válasza _George (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocsi, most látom csak, hogy paralel portról van vezérelve. Én azt hittem, hogy ezt hardveresen, a pc használata nélkül akarjátok megoldani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#478) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv skacok!

Na lenne egy kis problémám és remélem itt vannak olyan lcd guruk akik tudnának nekem segíteni. Építettem egy LCD-t 2*20-ast, minden megy frankón, de szeretném DOS alatt is működtetni, ezért keresgéltem és találtam egy rövid kis progit ami a billentyűzetről kapott karaktereket jeleníti meg a kijelzőn. A gond a következő: amikor bekapcsolom a számítógépet akkor ugye megkapja az lcd a tápot, tehát megjelenik a tesztképernyő (a felső sorban fekete négyszögek). De ha elindítom ezt a kis progit nem tűnnek el a teszt karakterek, végülis működik, kiírja a karaktereket csak nehezen látni (inkább oldalról) őket. Hogyan lehetne a tesztképernyőt eltűntetni? Mivel nem tudom belinkelni a progit, leírom ide a forráskódját (C-ben van ha nem elég egyértelmű). Légyszi segítsetek mert nagyon fontos lenne nekem, ez is kellene a diplomadogámhoz!
Tehát a program:

#include <stdio.h>
#include <dos.h>
#include <conio.h>
#define PP 0x378 //a PP cím itt változtatható
#define U 0x3 // RS=0 R\W=0 E=0 Utasítás
#define A 0x7 // RS=1 R\W=0 E=0 Adat

void E(int b);

void E(int b) //Az Enabled jel impulzus
{
delay(1); //1 ms
b=b^1; //PP+2 D0-ja Xor 1
outportb(PP+2,b); //PP+2-re kivitel
delay(1);
b=b^1;
outportb(PP+2,b);

return;
}

void Ini();

void Ini() //Inicializálás
{ clrscr();
outportb(PP+2,U);
outportb(PP,0x1);E(U); //képernyőtörlés
outportb(PP,0xE);E(U); //kép be,kursor be
outportb(PP,0x30);E(U); //1 soros kijelzés
outportb(PP,0x6);E(U); //Entery set mode:inc,kép áll
return;
}

unsigned char Bill();

unsigned char Bill() //Billentyűre várakozás
{ unsigned char a;
while(!kbhit());
a=getch();
return a;
}

main() //A főfüggvény
{ unsigned char a;
Ini();
do{
a=Bill();
if(a!=27)
{
if (a==0) //képelnyőtörlés,ha a bill. pl:nyíl
{ getch();
outportb(PP,0x1);
outportb(PP+2,U);E(U);
}
else
{
outportb(PP,a);E(A);
}
}
}while(a!=27); //kilépés ESC-re
}


[Szerkesztve]

(#479) Matthew válasza Matthew (#478) üzenetére


Matthew
senior tag

Ja és még beszúrnám ide a progi leírását:

HD 44780 LCD kijelző kapcsolása PC-hez,valamint a müködtető prg. leírása
------------------------------------------------------------------------


┌──────────────────────────────────────────┐
│ ╔══════════════════════════════════════╗ │
│ ║ ║ │
│ ╚══════════════════════════════════════╝ │
│ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 │
└──────────────────────────────────────────┘
2 4 6 8 10 12 14
1 3 5 7 9 11 13

1. GND
2. +5V
3. Kontraszt /max. kontraszt GND/ --> 2 ├────┐
4. RS ┐ │ ┌┴┐
5. R\W ┴─────────┐ 3 ├───┼─┼─┤ 10K
6. E │ │ └┬┘
7. D0 │ 1 ├────┘
. . │
. . └─> RS R\W│
14. D7 ======│
0 0 │ utasítás beírása
1 0 │ adat beírása
0 1 │ utasítás kiolvasás
1 1 │ adat kiolvasás


A kijelzőt a printerportra /késöbbiekben PP/ van csatlakoztatva.
A kapcsolat egyirányú, tehát nincs lehetőség a visszaellenőrzésre.
A PP-hez 3 cím tartozik.Az első az un. bázis cím,ez az adatbiteké.
PP+1 nem használt bemenetek.
PP+2 a vezérlőjeleket adja E=D0; R\W=D1; RS=D2.


printerportal való összekötés:

láb 2----9 1 14 16
LCD D0---D7 E R\W RS




A vezérlőjeleket biztosító bitek közül 2;a R\W és a E invertáltan áll
rendelkezésre.
Ennek megfelelően a prg.-ban modosított a vezérlőjel.


A programmról
-------------

Fő szerkezeti egységei el vannak különítve.

E():
Az Enabled jelet a 37A byte D0-jának kétszeres invertálásával kapjuk
1 ms-ig tartva az alacsony és a magas szintet is.
A tartás ideje azért adódott 1 ms-re, mert a gépfüggetlenség megtartása
végett használt delay() parancs legkisebb ideje 1 ms.
Az E() függvény átvesz a vezérlő fgv.-től egy számot mely az előzöekben
leírtak alapján az RS és R\W jeleket is beállítja.

Ini():
A kezdeti inicializálásokat itt végezi el a prg.
A megfelelő utasításokat az RT Ék `94-ben találjuk meg.

Bill():
Itt olvassuk ki a billentyű bufferből a karaktereket.

main():
A fő fgv. ,itt az előzőekben leírt fgv.-ek meghívása mellet még az
ESC-re való kilépést és a duplakódú /Pl:nyílmozgatók/ karakterekre való
képernyőtörlést valósítjuk meg.


(#480) Matthew válasza Matthew (#479) üzenetére


Matthew
senior tag

Hát ez eléggé szétcsúszott, de nem is a grafika a lényeg hanem a szöveg, remélem érthető...:)

[Szerkesztve]

(#481) engusz


engusz
veterán

Nagyon kezdő vagyok a témában, szóval nézzétek el nekem, ha valami banális dolgot kérdek.

Szóval szeretnék vásárolni egy LCD-t. De amit kinéztem magamnak (Bővebben: link, PH420A modell), annak - a kép szerint - szürke kerete van.



Arra gondoltam, hogy valahogyan le lehetne ezt szedni, mert átfesteném. Egy másik témában felmerült, hogy esetleg némi nehézségekbe ütközhet ez a manőver. Mire kell figyelni?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#482) somitomi válasza engusz (#481) üzenetére


somitomi
tag

Mindjart kuldok fotot, hogy hogy nez ki belulrol.....

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#483) somitomi


somitomi
tag

1-es kep Bővebben: link
A hatso fuleket ki kell hajlitgatni

2-es kep Bővebben: link
Látszik a suru csatlakozosor a nyakon

3-as kep Bővebben: link
A gumis vezeto biszbasz, szinten tel suru huzalozassal.
Ennel kell a legjobban figyelni, hogy pontosan es jol illeszkedjen visszarakaskor

4-es kep Bővebben: link

Nem veszes a feladat, ha elso osszerakaskor furcsan nez ki a kepe, nemi probalgatassal vissza lehet hozni az eredeti allapotot :)

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#484) engusz válasza somitomi (#483) üzenetére


engusz
veterán

De akkor a keretet normális le tudom szedni és a kijelzőt is külön tudom tőle választani, igaz?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#485) somitomi válasza engusz (#484) üzenetére


somitomi
tag

persze....ha nagyon kivancsi vagy, meg tudom mutatni valamikor ezt a rossz darabot.....

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#486) engusz válasza somitomi (#485) üzenetére


engusz
veterán

Esetleg nem tudsz készíteni egy kisebb videót a szét- és összeszerelésről? :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#487) somitomi válasza engusz (#486) üzenetére


somitomi
tag

gyors vagyok, de 15 masodperc alatt nem tudom megcsinalni :)
Ne felj tole....tenyleg nem veszes :)

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#488) engusz válasza somitomi (#487) üzenetére


engusz
veterán

Jó, azért köszönöm! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#489) SzaboZE válasza somitomi (#483) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én inkább a kijelzőt letakarnám pl szigetelőszalaggal. Az nem hagy nyomot és lehet festeni a keretet :) Ha kész a festés, szigszalag le.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#490) engusz válasza SzaboZE (#489) üzenetére


engusz
veterán

Mondjuk még az is lehet, hogy tényleg letakarom és egy normális alkoholos filccel szépen beszínezem. Legalább nem kell megvennem egy flakon festéket. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#491) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Csináltam egy ilyen LCD-s szaratyot. Tök jól néz ki, műxik is, kiír minden szart csak a venti fordulatok megjelenítésére képtelen (0-t jelez minden ventire). LCDcenter 2.0; MBM 5.1.0.7. A MBM viszont méri a ventiket! Király, mit ronthattam el?:F

Köszike

[Szerkesztve]

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#492) sirály12 válasza A.P.I. (#491) üzenetére


sirály12
őstag

Használj jaLCDs-t V3.11-es verzió. Ez biztos jó lessz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#493) A.P.I. válasza sirály12 (#492) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Ez még szebb, mindenre 0-t mutat

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#494) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Egy új MBM feltelepítése megoldotta, részemről téma lezárva

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#495) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Azé köszi

[Szerkesztve]

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#496) Sick Boy válasza sirály12 (#492) üzenetére


Sick Boy
őstag

nekem jaLCDs 3.11 van és 35612-es fordulaton mennek a ventik szerinte, legalábbis ezt mutatja, mbm rendesen beméri.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#497) sirály12 válasza Sick Boy (#496) üzenetére


sirály12
őstag

De mi számítógépről beszélünk nem pedig helikopterről. :DDD :DDD :DDD

Egyébként nem toom nálatok mi a baj. Nekem tökéletesen megy mióta felraktam.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#498) Sick Boy válasza sirály12 (#497) üzenetére


Sick Boy
őstag

akkor nemtom én sem annyira mondjuk nem érdekel, nincs kiiratva, azt kész :D

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#499) Sick Boy válasza sirály12 (#497) üzenetére


Sick Boy
őstag

me péló a gép

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#500) Sick Boy válasza engusz (#490) üzenetére


Sick Boy
őstag

szerintem ne szedd szét én így b@$Ztam szét egy lcd-t még jó, hogy az enyém volt. tanulópénz => 4300 HUF ááááááááá :O

[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.