Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Jagerszki


Jagerszki
csendes tag

Üdvözlök mindenkit :C
Nemrég ( http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcd_kijelzo_a_pc-re.html ) alapján építettem egy HD44780 szabványú kijelzőt a gépembe. Legnagyobb bánatomra pont amiért bekerült nem működik.
Sem hőfokot sem venti fordulatot nem jelez ki :W :W :W
A képernyőn sem írja. Valaki azt írta használjam a speedfan Alpha dll-t. Sajnos nem egészen jöttem rá hogyan. Bárhova másolom a Smartie 5.4-ben csak azt az üzenetet kapom: not running speedfan.dll.
:O Van esetleg valakinek valamilyen 5 lete?

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez, öt percig buta, ám aki nem kérdez, örök életre buta marad.

(#3402) Teng


Teng
aktív tag

van pár db eladó 5110telom. Közvetlen az ltp portra köthető LCDHype látja is és ugyebár ez grafikus kijelző:P , egy kondi meg két dióda kell a működéséhez... ha érdekel valakit írjon.

[ Szerkesztve ]

(#3403) gabx76


gabx76
senior tag

4x20-as sima zöld LCD-m van eladó, ha kell valakinek!

(#3404) UdVi86 válasza Jagerszki (#3401) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az everest plugint kell letölteni hozzá (Google> everest smartie). 5.02-s Everesttel tökéletesen működik, az új 5.3-al valamiért jelenleg nekem nem megy.

(#3405) honyike válasza UdVi86 (#3404) üzenetére


honyike
aktív tag

Hello!

Kerestem, de nem igazán találtam ilyent... :)

Pedig én is szeretném, ha az LCDSmartie meg tudná jeleníteni az Everest-es dolgaimat... :)

(#3406) UdVi86 válasza honyike (#3405) üzenetére


UdVi86
aktív tag

(#3407) honyike válasza UdVi86 (#3406) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszönöm szépen! Ezt megtaláltam én is, de mivel nem működik tökéletesen, azt hittem, van másik is...

Addig OK, hogy LCDSmartie-ba beírok egy parancsot, amit az általad közölt linkről letöltött .txt fájlban van, de a 8 parancsból csak 2 működik, a többinél X-et ír ki a kijelző... Ha meg Smartie-nál az MBMfülön próbálgatom az ottlévő dolgokat, azokra 0-t ír....

Mi lehet a hiba? Illetve honnét tudok még Everes-parancsokat nézni?

Köszi!

(#3408) UdVi86 válasza honyike (#3407) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Van egy másik .txt fájl is, Sensor List, abban vannak a parancsok. Én használom a tmobo, tcpu, tpwm, thdd1 parancsokat és mind működik.
Az MBM-nél nálam is 0-t ír. Ahhoz az MBM programot kellene telepíteni a gépedre.

[ Szerkesztve ]

(#3409) honyike válasza UdVi86 (#3408) üzenetére


honyike
aktív tag

Rendben, köszönöm!

Azt esetleg nem tudod, hogy Everest Corporat Edition-ben hol kell beállítani, hogy Registery-be is mentse a dolgokat, hogy a Smartie ki tudja olvasni? Sima Ultimate verzióban megvolt, de a Corporate-ben nem találom...

(#3410) kretenallat


kretenallat
senior tag

hi

[panel]

honnan tudom h ez laptop panel vagy sem? olvastam h laptop kijelzobol nem lehet kijelzot barkacsolni ill vmi atalakito kell hozza, az erdekelne h ilyet milyen neven lehet talalni? mert amennyiben ez a panel is notebookos lehet h meg ugy is megerne. bar 8 col... max netbookos.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3411) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kérésem.Pár napja építettem egy alfanumberikus kijelzőt HD44780-as vezérlővel.A kérdésem az lenne amikor bekapcsolom szépen látom a teszt csíkokat viszont amikor töltődik Windos akkor minden sor illetve oszlopban lévő összes kocka világít és villog (mint a monitornál a frissítési frekvencia). Amikor viszont elindítom az LCDSmartiet akkor minden rendben van és minden ok.
Valamit rosszul kötöttem be??

Köszi előre is.

Origó

(#3412) cromex


cromex
tag

Üdv!
Hogyan, mivel tudom kijelezni a vga hőfokát lcdsmartie-ra?
Speedfan, MBM, képtelen megjeleniteni.... 2900 prorol van szó, ga-p35ös lapban.

(#3413) brd


brd
nagyúr

Sziasztok!

Ebben tud valaki segíteni?

The only real valuable thing is intuition.

(#3414) Teng


Teng
aktív tag

Ha érdekel valakit van 5510es telóm eladó vagy 10db, abból egyszerűen lehet LPT-s lcd megoldást csinálni, ólcso és egyszerű megoldás. LCD Hype kompatibilis ráadásul:)

[ Szerkesztve ]

(#3415) ricsi5


ricsi5
csendes tag

Sziasztok!nekem van egy sony ericsson k500i képernyöm és azt szeretném megoldani h hozá lehesen kötni a számitógéphez és szövegeket meg stb lejátszatni vele!szépen kérlek segitsetek az electronikához nem nagyon értek:S

(#3416) ha8ig válasza roleez (#536) üzenetére


ha8ig
csendes tag

Szia Roland !

Érdeklődöm az STV5730 IC-ét sikerült megrendelni és mennyibe került, van több ilyen IC-éd. Megtudnád adnia link címet. ahonnan szerezted?
Köszi, üdv.

Domi

(#3417) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom valaki találkozott-e már a következő problémával?
Felraktam a Win7-et és az a gondom, hogy az LCD smartie nem írja ki a letöltési sebességet illetve a letöltött adatmennyiséget annak ellenére,hogy a hálózati adaptert látja.

Tudna valaki segíteni??

Köszi előre is.

Sziasztok.

Origó

(#3418) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

UPP :))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3419) xlikvid


xlikvid
csendes tag

Sziasztok!
sony vaio 14" laptop ATI mobility radeon HD5145 videokartyaval kulso LCD monitor VGA porton nemtudom 1024X768 föle allitani a felbontasat pedig a monitor a tobbi a gepen 1650X1000valamennyit bir. driverrel se lett jobb.
ötlet valaki?

(#3420) marciikah


marciikah
csendes tag

Helosziasztok! Van egy TORISAN TFT-LCM bontott laptopmonitorom.... az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet életet lehelni bele úgy hogy egy hordozható dvd lejátszóról üzemeljen? Autóba szeretném majd beépíteni és nem tudom hogy fogjak neki.... mekkora áramot adjak neki hogy ne füstöljön le az egész? és hogyan tudom a kijelzőt rákötni a lejátszóra? :Y

(#3421) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Elnézést ha nem jó topikba írok a problémámmal, de nem találtam jobbat a fórumon.
Van egy régi fekete kvarckijelzős GPS loggerem. Tujátok 7 vonalból rakja össze a számokat a kijelző. A logger működik, de a kijelző fele nem mutat semmit. Nem hiszem, hogy megnyomódott volna.
Van ötletetek, hogy lehetne megjavítani?
Előre is köszönöm ha van ötletetek! :R

Üdv!

(#3422) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Mi kéne ahhoz, hogy egy laptop (Acer 1410) kijelzőjét működésre bírjam D-Sub vagy DVI bemenettel?

Előre is köszönöm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3423) Katchikan válasza TESCO-Zsömle (#3422) üzenetére


Katchikan
csendes tag

Szia!

Nézz szét az alábbi fórumokon, hátha segít:
Can I turn my lcd laptop monitor into a desktop monitor?
Can I Turn a Laptop LCD to a Desktop Monitor?

Üdv!

We never know how far we can go until we try

(#3424) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Üdv.

Engem egy olyan dolog érdekelne, hogy belső USB portról vezérelni egy kék hátterű 2x20, vagy annál nagyobb méretű kijelzőt.
Kérdések:
- Milyen LCD vezérlőt ajánlotok/könnyen beszerezhető/egyszerű és jó.
- Milyen plusz alkatrész kell hozzá.
- Képes-e felvenni az összes szükséges energiát USB portról?
- Mennyibe fájna csak a vezérlő, a kijelző lényegtelen, méretfüggő.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#3425) Honkydoo


Honkydoo
őstag

ZetorGumi:

Szia!

Itt nézz szét: [link]

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3426) djRusT


djRusT
tag


Sikeresen beszerelve egy Thermaltake M5-ös kuckóba :DD
(a kép telefonos, sorry...)

[ Szerkesztve ]

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#3427) sonicman89


sonicman89
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ismer valaki lcd smartie-hoz vagy bármilyen más lcd progihoz olyan kiegészítőt, ami felcsatlakozik Facebookra és kilistázza a chat-en elérhető ismerőseimet? vagy ha valaki rámír, akkor a kijelzőn megjeleníti az üzenetet?
Még valami: hozzá lehet adni a smartie karakterkészletéhez az ékezetes betűket?
köszönöm előre is :)

(#3428) yodee_


yodee_
őstag

Üdv mindenki!

Adott egy 240*128as grafikus kijelző, t6963as vezérlővel. Windows alatt tökéletesen működik, viszont nekem linux alatt kéne megmozgatnom. Párhuzamos porton. Tud valaki segíteni ebben?

Köszönöm előre is

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#3429) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Kérdeznék én is egy "butát"
Adott egy ilyen gyönyörűség.Annak szeretném a vfd-jét windows 7 alatt irányítani, mert csak a dátum időt mutatja és ennyi.
A gyári MSI driver fennt van, de lcd smartie-val nem tudom életre kellteni.
Segítene valaki a pontos konfigurálásba.
Priv-ben is jöhet.
köszi.

^.^

(#3430) ripla


ripla
őstag

üdv, remélem él még ez a topic. :)
az lenne a kérdésem, hogy a gödöllői tescon belül a gyógyszertárban (nem tudom máshol is van-e ilyen) ki van rakva a pultra egy lcd (?) panel, ami nem nagyobb egy mobiltelefonnál és reklámok mennek rajta.
az lenne a kérdésem, hogy ennek mi a neve, halandó ember számára elérhető-e megvételre, illetve egy régi érintőképernyős mobilt szét lehetne-e szedni és meg lehetne-e úgy csinálni hogy ilyen módon működjön?
válaszokat előre is köszönöm.

(#3431) mikado válasza ripla (#3430) üzenetére


mikado
tag

[link]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#3432) juky válasza mikado (#3431) üzenetére


juky
csendes tag

Helló mindenkinek!!!
Nem tudom, ez-e a megfelelő topic, de ahogy olvastam, talán tudtok segíteni, ha olvassa még valaki ezt a topicot.
nos: Szeretnék egy projectort építeni itthoni felhasználásra egy telefon kijelző és megfelelő háttérvilágítás segítségével. A kérdésem az lenne, hogy ebay-en találok kijelzőket, pl ezt, hogy hogy lehetne megoldani, vagy meg lehet-e eggyáltalán ennek a panelnak a vezérlését úgy, hogy számítógép felismerje és használni tudja?
Ma már elég jóminőségű lcd panelok vannak a telefonokban nagy pixelsőrőséggel, ezért szeretném ebből csinálni. Háttérvilágításnak ledet vagy kocsiba való izzót gondolok. (Na meg a méret se egy utolsó szempont, ezzel pedig elég kis dobozba lehetne gyömöszölni a cuccot.)

Megoldható lenne a dolog, vagy hagyjam a fenébe? Előre is köszönök minden segítséget!

(#3433) b-max válasza juky (#3432) üzenetére


b-max
aktív tag

nem megoldható ! :)

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3434) Latsza válasza juky (#3432) üzenetére


Latsza
aktív tag

Üdv,

Létezik az instructables nevű oldal, ahol tudsz keresni hasonló jellegű összebarkácsolt alkalmatosságokat. Érdemes olyat választani, ahol LCD monitor paneljét alakítják át projektorrá, és a le van a gond a vezérléssel..

(#3435) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, amit nem tudom, hogy hol kellene feltennem, ezt a topikot találtam a legalkalmasabbnak.

Előre is elnézést kérek, ha nem ide való! :R

Szóval olyan érintőképernyőt keresnék, ami 5"-os és 4:3-as arányú. Nem fontos, hogy új legyen, lehet rezisztív és kapacitív is.
A legjobb megoldás az lenne, ha csak az érintés érzékelőt tudnám beszerezni ilyen méretben és képarányban.

Van esetleg ötlet, hogy találhatok ilyet.

Köszönöm előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#3436) Latsza


Latsza
aktív tag

Hi all,
Kedves rsx kolléga anno postázott nekem egy kijelzőt, vga kártyával, előre forrasztott vezetékezéssel és leírással. Nekem nincs szükség rá, már nem foglalkozok ilyennel, lehet másnak még jó móka. Szívesen elpostázom a pk áráért.

Kérésre küldök képet és bővebb infót privátban.

(#3437) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Sziasztok, visszatértem! :DDD

Hoztam képet is... [kép]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3438) b-max válasza Steve Jr. (#3437) üzenetére


b-max
aktív tag

Király, mivel csináltad? Laptop kijelző+kinai meghajtó?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3439) Latsza válasza b-max (#3438) üzenetére


Latsza
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Illetőleg lazábban kötődik ide, a rögzítést mivel oldottad meg az oldalfalhoz?

(#3440) Latsza válasza juky (#3432) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csak pár évet kellett várni, míg valaki megcsinálja:
[link]
Gondolatébresztőnek jó, meg koncepciónak is, de pl a fényforrás egyenletességére illetve a fények visszaverődésére érdemes gondolni még itt. Illetve a kibelezett mobil relatíve biztonságos elhelyezésére a házon belül :U

(#3441) Latsza válasza Latsza (#3436) üzenetére


Latsza
aktív tag

Egyébként meg UP erre, sajnálnám kidobni :DD

(#3442) Steve Jr. válasza b-max (#3438) üzenetére


Steve Jr.
tag

10.1" tablet + "kínai" vezérlő... :DD

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3443) b-max válasza Steve Jr. (#3442) üzenetére


b-max
aktív tag

tudnál esetleg pár részletet irni? A tableből vetted ki a kijelzőt, vagy a tabletet vezérled?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3444) Steve Jr. válasza Latsza (#3439) üzenetére


Steve Jr.
tag

"Illetőleg lazábban kötődik ide" --> az is a beépítés része, úgyhogy:
Szövet alapú ragszallag + kétoldalú ragasztó minden mennyiségben...

A vezérlőt egy slot zárólemezbe rögzítettem bele, a 12V-ot meg a tápból kapja. A vga jel hátul visszafordítva.
Így néz ki kívülről... [kép] :))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3445) Steve Jr. válasza b-max (#3443) üzenetére


Steve Jr.
tag

1, Törött tablet, de a kijelző ép maradt.
2, A kijelző típusa alapján rendeltem egy kompatibilis vezérlőt.
3, A kijelzőt a tablet elejével együtt rögzítettem, így az érintőképernyő üvege védi a kijelzőt... :)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3446) Steve Jr. válasza Latsza (#3439) üzenetére


Steve Jr.
tag

Sajnos tényleg lazábban kötődik :D , úgyhogy lehet később megpróbálom kiönteni epoxyval. Csak eléggé parázok, nehogy azzal vágjam haza a projektet... :Y

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3447) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Sajnos kellett még 1-2 átalakítás, pld. a 3.5"-os kerettől nem fért volna el a kijelző.
A projekt többi képe:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Anyagköltség: max. a vezérlő elektronika (~6-7k), a többi adott volt...

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3448) b-max válasza Steve Jr. (#3445) üzenetére


b-max
aktív tag

esetleg nem tudsz linket a vezérlőhöz? (kiindulásnak) .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3449) Steve Jr. válasza b-max (#3448) üzenetére


Steve Jr.
tag

Í-béj ;) [kép]
Kezdésnek a típus alapján keress! Ha nem jön találat, akkor meg lehet még próbálni képátló vagy felbontás alapján (is)... :) Sajna nem minden kijelzőhöz készül külön vezérlő egység. :(
Van egy konkrét kijelződ, vagy csak nézelődnél?
Egyébként kapható kijelzővel is a vezérlő, de az plusz 20k körül volt amikor néztem, nekem meg ugye volt kijelzőm... :U

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3450) b-max válasza Steve Jr. (#3449) üzenetére


b-max
aktív tag

sajnos a kijelzőn nincs tipus :D
Viszont nekem egy kicsi, kb. 1,5 cm széles 30 pines csati van, azt gondolom nem lehet rádugni erre ? Vagy van valami átalakitó?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3451) Steve Jr. válasza b-max (#3450) üzenetére


Steve Jr.
tag

Tudsz csinálni róla egy képet?
(bár valószínűleg az sem fog túl sokat segíteni, mivel kijelzőn ként más és más a bekötés...) :(

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3452) Steve Jr. válasza b-max (#3450) üzenetére


Steve Jr.
tag

Egyébként az én kijelzőm csatlakozója is 30pines, de szélesebb, mint 1,5cm (kb. a duplája).

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3453) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Éééss csend van... :Y

[ Szerkesztve ]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3454) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!

Ilyesmit szeretnék csinálni. Ez egy LCD panel, amiben nincs beépített háttérvilágítás, hanem egy lámpával van átvilágítva. Lehet ilyet olcsón, házilag barkácsolni? Arra gondoltam, hogy vennék használtan egy olcsó laptopot vagy monitort, és szétberhelném. Csak nem tudom, hogy vágjak neki, milyen modellt lehet roncsolásmentesen szétszedni. Tudtok tippet adni? :R

(#3455) Steve Jr. válasza kelna91 (#3454) üzenetére


Steve Jr.
tag

Szia!
A legtöbb kijelző szétszedhető roncsolás mentesen.
(Sőt! Én eddig csak ilyen kijelzőkkel találkoztam...)
Én a helyedben egy olcsó monitorral próbálkoznék, a vezérlő elektronika így adott lenne...

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3456) kelna91 válasza Steve Jr. (#3455) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez biztató, köszi a választ! :R

(#3457) Steve Jr. válasza kelna91 (#3456) üzenetére


Steve Jr.
tag

Na? Halad a projekt? :))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3458) kelna91 válasza Steve Jr. (#3457) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszönöm az érdeklődést. :) De nem, mostanában nem nagyon volt időm hobbiprojektekre, úgyhogy takarékra van téve egyelőre. Viszont gondolkoztam rajta, és inkább veszek egy régi laptopot, annak a paneljét fogom inkább szétszedni. Így van egy kész gép, ami le tudja játszani a videót, nem kell külön macerázni egy plusz monitorral.

(#3459) Steve Jr. válasza kelna91 (#3458) üzenetére


Steve Jr.
tag

De fényképezgetni el ne felejts... :D :R

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#3460) kelna91 válasza Steve Jr. (#3459) üzenetére


kelna91
senior tag

Úgy lesz! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.