Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) And válasza deepwell (#42) üzenetére


And
veterán

Teljesen más célra vettem :) , de fontos volt a HD44780-as kompatibilitás,
mert mikrokontrollerrel vezérelve ez már kvázi-szabvány, nagyon egyszerű
a vezérlése, kész rutinok vannak hozzá.

(#52) Mec


Mec
aktív tag

Szerintem a legolcsóbb megoldást a neuro200-ben (www.neuro2000.hu) kapható LCD-hőmérő jelenti. Kb 2ezer és 2 szenzorral van megáldva.
Világítást meg csinálsz bele SMD ledekkel. (kb 30 Ft/db).

mecsystem.uw.hu

(#53) _George válasza Mec (#52) üzenetére


_George
senior tag

csak nem kék, nem megy a házhoz, és nem tudsz rá akármit kiiratni, ugyanis ez nem csak lcd, hanem ''programozható'' LCD...
:)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#54) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Zsir!!! :C

http://www.codix.hu itt van LCD tomerdek szinben es mindennel sztem korrekt aron

Amugy a http://w3.netelek.hu/morpheus van par info, de ha vkinek nem vilagos vmi dobjon mailt szivesen segitek barmiben$

Udv. Papa

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#55) Papa-Georgo válasza _George (#53) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

javitsd a linkemet egy http:// rel letszi...

THX

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#56) _George válasza Papa-Georgo (#55) üzenetére


_George
senior tag

még nem lett meg a mailem?
link javítva... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#57) _George válasza Papa-Georgo (#54) üzenetére


_George
senior tag

7000ért bruttóban megéri egy 4 soros kék hátteres?
és a bekötése ugynaúgy megy mint a 2 sorosé???

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#58) Papa-Georgo válasza _George (#57) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

THX

4*? mennyi amugy sztem megeri

bekotesnek mindegy csak hatter non hatter kozott van kulonbseg mert ott elcsuszhat az ember a sorok mindegy mert a komunikacional o azt levezerli

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#59) _George válasza Papa-Georgo (#58) üzenetére


_George
senior tag

azért 4 soros, mert 2 est nem lehet kapni kékben, meg 4es az jobb... :)
hogyhogy elcsúszhat az ember???

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#60) Papa-Georgo válasza _George (#59) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

mert a hatterhez alt. van +2 forr ful.
Namost mikor 1. csinaltam akkor kicsit elkapkodtam es arra forrasztottam ra, es mivel abban nemvolt hatter igy semmi nem tort, es kezdhettem elorol a forr.
Es hat 16 kis olyan bizbaszt forr, nem tul kedves dolog...

de 4*hanyas?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#61) Papa-Georgo válasza _George (#59) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

4*16
4*20

????

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#62) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem 5''25-ös helyre van beszerelve egy 4x20-as zöld hátteres szépség:)
A kijelzőt én a Mes kft-nél vettem 8eért. Amúgy a cucc már kb 3-4 hónapja megy gond nélkül. Ha valakit érdekel a leírás, vagy a meghajtóprogi az írjon bátran :DD

(#63) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

ezzel az uj keresovel meg nem sikerult boldogulnom, de volt egy ilyen topicom....

vmi hardver monitor neven futott meg

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#64) MaUser válasza Papa-Georgo (#63) üzenetére


MaUser
addikt

A Codix-nál lévő PLED kijelzőket próbáltad? (Egyelőre nekem azt hiszem elég a 2*20-as.) Nagyon szimatikusnak tűnik főleg a látószög. (Földön van a gépem.) Éjszaka vajon látni ezeket háttérvilágítás nélkül? Gondolom igen, de az ördög nem alszik.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#65) zsoltee10 válasza MaUser (#64) üzenetére


zsoltee10
addikt

egyelőre :D

(#66) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#65) üzenetére


zsoltee10
addikt

ne nyelvújíccsá :DDD

(#67) Papa-Georgo válasza MaUser (#64) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

nemprobaltam, de ha HD44780-as kompatibilis akkor nem gaz

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#68) MaUser válasza Papa-Georgo (#67) üzenetére


MaUser
addikt

Jha a kijelzőm a végén modernebb technikájú lesz, mint a monitorom.:DDD

Moderátor Úr, akkor kérhetném a nyelvészkedésem javítását?:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#69) Szalma válasza MaUser (#64) üzenetére


Szalma
őstag

(Aktív fényforrás, éjszaka világít. És nagyon szép.)

Szeretettel:
Szalma

(#70) MaUser válasza Szalma (#69) üzenetére


MaUser
addikt

Kösszi! Akkor felhívom akkor őket hátha lesz emberi áron 4*20-as is később, mert egyre jobban tetszik a dolog.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#71) _George


_George
senior tag

EW16410BMW / 4x16 char. LCD White-Blue / 5 585+ÁFa=6981 HUF

és ez is azzal a Hd... szabvánnyal dolgozik...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#72) _George válasza Dufresne (#62) üzenetére


_George
senior tag

befért egy 5'25ös helyre????
az imént valaki azt írta hoyg nem ... :F

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#73) LukE válasza _George (#72) üzenetére


LukE
veterán

mivel egy 5.25-ös hely kevesebb, mint 5 centi, 4 sor meg több, lehet találgatni:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#74) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi módon változtatható meg a háttérvilágítás? Valamilyen spéci led kell hozzá, amit a régi helyére forraszthatok, vagy ennyire azért nem egyszerű a dolog?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#75) Papa-Georgo válasza Satan-Claus (#74) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Sime egyszerű SMD Led cserével, csak szét szeded és csere, bár ez kijelkző függő asszem mert van aminek kicsit más az elve, rákell kérdezni vagy egy leírást nézel arról pontosan.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#76) Szalma válasza Satan-Claus (#74) üzenetére


Szalma
őstag

(Hmmm... Kicsit tömörebbek a kijelzők, nehéz színt váltani rajtuk ezen a módon. Ki kell választani egy szép, könnyen szerelhető típust, ahol hozzáférhetők a LED-ek. Drasztikus színváltáshoz mást is módosítani kell: jellemzően más nyitófeszültségűek a különböző színű LED-ek ezért ha nem áramgenerátoros a táplálása a cserélni kívántnak, hanem ellenállásos, akkor lehet hogy világítani sem fog... Hajrá! (Egy tipp: nem túl drágák a változtatható háttérszínű kijelzők. Azok tudnak pirosat is.))

Szeretettel:
Szalma

(#77) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

jah lehet velük szórakozni..... aztán sikerül az egész kijelzőt hanyatt vágni.....volt amikor kicsit mást kapcsolatm rossz helyre és elfüstölt.... :C

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#78) Satan-Claus válasza Szalma (#76) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

És hol lehet kapni ezeket a ''nem túl drága'' változatokat? :)

Emellett mi lehet drasztikusabb színváltoztatás egy új led beforrasztásánál? :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#79) Satan-Claus válasza Papa-Georgo (#77) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Olyan nagyon nem hiányzik ez a füstölős buli. :) Fix koltségvetésem van a komplett projektre, amit csak nagyon indokolt esetben akarok emelni a jelenleg is magas összeg miatt. :(

Úgyhogy inkább kipróbálok egy ilyen drágább, de biztosan működő ''színváltós'' verziót. De sajna ilyet eddig egy cégnél sem láttam...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#80) [Mike]


[Mike]
tag

Én olcsóból élek:) Századelei 486és társai házakból szedtem össze a kijelzőt, egy régi termosztát az érzékelő az egyéb alkatrészek (IC ellenállat stb) meg csak kibírom!:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#81) sirály12 válasza [Mike] (#80) üzenetére


sirály12
őstag

Mien kijelzőt használsz?
És mit tud/fog tudni a modell?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#82) [Mike] válasza sirály12 (#81) üzenetére


[Mike]
tag

Kijelző a régi házak elején volt egy olyan kis vacak, ami az mutatta hogy Hi vagy Lo vagy a modernebb darabok az aktuális órajelet. Nah ez nekem az aktuális procihőmérsékletet fogják hivatottak mutatni. Mindezt egy 5,25''-ös lapba építem mellé meg még egy két apróságot, hogy kitöltse a helyet.

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#83) sirály12 válasza [Mike] (#82) üzenetére


sirály12
őstag

Ez jó ötlet, mert nekem is van egy pár ien kijelzőm itthol. Anno régi gépek selejtezésekor szedtem ki, hogy talán valamire még jó lessz.
Az áramkör, amit csinálsz hozzá nagyon bonyolúlt?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#84) [Mike] válasza sirály12 (#83) üzenetére


[Mike]
tag

Dehogy!:) Ugyan még csak papíron (monitoron) létezik, de ott működik!:) 74XX-es IC a léelke. Ha szépen megkérsz (és érdekel) előbb vagy utóbb elpostázom Neked!:) Csak benn van melóhelyen a progi (EWeb) amivel csinálgatom...

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#85) sirály12 válasza [Mike] (#84) üzenetére


sirály12
őstag

Télleg érdekel, mert szeretek elektronikával foglalkozni.
Lécci, lécci, lécci küld el nekem az adataimnál szereplő címre.
Előre is kösz. Hálám a sírig üldözni fog. :D

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#86) [Mike] válasza sirály12 (#85) üzenetére


[Mike]
tag

Csak utol ne érjen mi? Nah szal mondom jövőhéten legkésőbb péntekig elküldöm. Nem tom befelyezem e addig, de márcsak miattad is igyexem!:) Ne számíts nagy durra azért ezek a ''profi'' kijelzők sokkal látványosabbak. Én az egész gépemet téllegesen ''sufni tuning''olom szal nem vezsek semmi egybe dolgot én ezért ezt választottam. De Te tod...:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#87) _George válasza Satan-Claus (#79) üzenetére


_George
senior tag

Satan! konkértan milyen színváltós lcdre gondolsz?
aminek ha gondolod átkapcsolod a kapcsolót és onnantó kék helyett pisrosan világít? :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#88) [Mike]


[Mike]
tag

Legújabb 5let! Ma reggle született mikor beültem kisautmba! Observáltam, hogy a kínapiacon vagy az Auchanban vettem egy kocsihőmérőt, ami méri a külső és belső hőmérsékletet és még az időt is mutassa, ha úgy akarom!:)) Egy ilyen ára ma az Auchanban 1999HUF. Szétszedem darabokra és kész is van mindenféle komolyabb építgetés nélkül. Mutatja a ház (külső) és a proci (belső) hőfokát. Ráadásul wecker is!:DD Kész haszon!

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#89) tomcs válasza [Mike] (#88) üzenetére


tomcs
őstag

jo esetben meg kis golyos iranytu is van rajta.. :)

VFDvel nem futott ossze valaki valahol? ha le7 valahol kapni jo lenne tudni milyet mennyiert..

(#90) atus válasza tomcs (#89) üzenetére


atus
senior tag

Láttam már itthon VFD-t, de horror ára van. 15-20k körül kezdődtek, ami azért kicsit sok számítógéphez.
Autós hőmérőt már sokan szereltek számítógépbe, olcsó, hatékony, de nem túl esztétikus megoldás.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#91) tomcs válasza atus (#90) üzenetére


tomcs
őstag

akkor inkabb pareft-ert valami lcd. bar a grafikus lcdk ara is hasonlo nagysagrendben van..

mindenesetre hol lattal? megnezni attol meg ingyen van :)

mas.. nincs veletlen 5leted hogy hogyan kell lemezt hajlitani 90 ill. 180 fokban? esetleg hol csinaljak meg.. alu vagy acel lemezt.

(#92) [Mike] válasza atus (#90) üzenetére


[Mike]
tag

Úgy szétszedem, hogy senki rá nem jön miből készült!Csak az elektronikája marad a régi, az meg úgyis a hátlap mögött van. A gombokat kicserélem!:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#93) Szalma válasza Satan-Claus (#79) üzenetére


Szalma
őstag

(http://www.seetron.com/bpp420_2.htm Jó és megbízható típusok. Itthoni elérhetőséget még nem tudok (hétfőn utánanézek, ha ráér addig), nem szokott zavarni, ha külföldről kell a cucc. Néha még olcsóbb is, ha mintadarabot kér az ember a gyártótól... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#94) Satan-Claus válasza Szalma (#93) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Köszi, hálás lennék. Tetszik ez a megoldás. A száll költség viszont gondolom elég borsos, ha mégis kintről kéne megrendelni...:(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#95) _George válasza Satan-Claus (#94) üzenetére


_George
senior tag

ilyen nekem is lehet kellene egy...
persze ha nincs 7000 HUF felett, de gondolom ez tutira felette van... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#96) _George válasza Satan-Claus (#94) üzenetére


_George
senior tag

ilyet amúgy néztél már?
http://endre.dunaweb.hu/deepwell/lcd/pa050409_std.jpg
ez nem tetszik?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#97) Satan-Claus válasza _George (#96) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Jópofa, de ez sem piros. :(

Ha nincs piros háttérrel akkor nekiállok forrasztgatni, de most nem alkudhatok meg, mint az előző modomnál. Egyszerűen pirosnak KELL lennie. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#98) Szalma válasza Szalma (#93) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem tud a gyártó olyan magyar cégről, aki forgalmazná a termékeit. De már hallott Magyarországról és nem rakta le a telefont (...és előkerestem egy régebbi rendelés számláit: $24 volt a szállítása tavaly augusztusban 17 (nem piros) panelnek). Viszont elküldtem (:F) egy ismerősöm a Codix Kft-be (http://www.codix.hu), van szép bemutató paneljük piros LCD-vel is. Raktáron. Nem túl drága. Igaz nem soros a vezérlése.)

Szeretettel:
Szalma

(#99) LukE válasza Szalma (#98) üzenetére


LukE
veterán

tényleg, csak végig kell nézni: http://www.codix.hu/display/an/price/2x16/ph216a.htm, csak itt nem inverz van, és a képen elég szutyokul néz ki.

4x20-as Negative mode; Red LED;-es van: PH420A-CMR-E, de se kép, se pdf 5870+fa
2x20 Negative mode; Red LED; PH220A-CMR-E; 4090+fa

(bár nekem a zöld PLED tetszik, 4x16-osról tudsz valamit? Matrix orbitalnal is néztem, de ott is csak 2 soros volt.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#100) Szalma válasza LukE (#99) üzenetére


Szalma
őstag

(PLED ''újdonság''. Jövőre lesz dosztig, más színben is. Szerintem.)

Szeretettel:
Szalma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.