Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) net84


net84
őstag

A chipcad-en nem találtam atmel IC-t...
Az MSC-től rendelt már valaki? Nekik van Atmel IC-jük és alfanumerikus LCD-jük is. Valaki?

Read only...

(#852) CheeseE válasza net84 (#851) üzenetére


CheeseE
tag

Tancsak nem mp3 playert akarsz epiteni?:DD:DD:DD
Mar enis probalkoztam vele...Atmel chipet lehet RETbol is rendelni....attol fugg milyen kell!:))

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#853) ReJim válasza CheeseE (#852) üzenetére


ReJim
őstag

szerintem inkább csak usb-re szeretné kötni az lcd-jét! márpersze ha adok neki lcd-t :D:D

</end.?>

(#854) LukE válasza net84 (#851) üzenetére


LukE
veterán

msc olcsobb, melyik kellene? telefonolj nekik, ''fontosabb'' darabok altalaban vannak raktaron. igorplugot akarsz gyartani?
vagy 89c5131 vagy 32? tqfp-t nem olyan konnyu beforrasztani:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#855) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Hi all!

Van egy Nokia 3210.es kijelzőm. csinélt már valaki ilyet?
Progim is megvan, meg a bekötési rajz is, de ezen az LCD-n az a sok vezetős gumi vezető van.
Azt hogy lehet értelmesen szerelni?

Ráadásul a rajz szerint [kép]
csak 8 kivezetésének kellene lennie.

Ettől a sráctól meg sem tudom kérdezni, mert magyaron kívül hülye vagyok mindenhez. Angol megértem, de mondat szerkeztés nállam az, hogy egymás után rakom a szavakat :U

amúgy innen az ötlet: Bővebben: link

Valaki tudna segíteni bekötéssel kapcs.?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#856) Latsza válasza ZeUS2140 (#855) üzenetére


Latsza
aktív tag

csumm!
en is csinalok majd ilyet, csak nyaron es 3310 kijelzobol. nem er ra addig?
lenne tobb idonk megcsinalni...szovetkezzunk :)) azon az oldalon (rifer.narod.ru) van egy ket link, annyit csak ki tudsz kovetkeztetni h nokia 3x10 LCD :DD, ra nyomsz, es vhol lesznek forumok angol nyelven!majd este meg irok, megkeresem neked

(#857) Johnny19 válasza Latsza (#849) üzenetére


Johnny19
tag

Hát tényleg nem nagyok azok az SMD ledek, de egyszer már sikerült beforasztanom egyet (elötte kettő meghalt a hőtől :D )

Nokia kijelzőt pedig mejd hétvégén akarom kiprobálni, addig el kell mennem egy elektronikai boltba is.


[Szerkesztve]

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#858) ZeUS2140 válasza Latsza (#856) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

köszi szépen a segítséeg!

Keresgélek. ha nyárig nem sikerül, akkor megkeressük egymást :DD :C

Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#859) ZeUS2140 válasza Johnny19 (#857) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

jó a link köszike!

Már csak egy kérdésem lenne!
[kép] ehhez a ''üvegre felvitt lábak''-ra hogyan lehet drótot rögzíteni? Tudjátok. amin az a gumi vezeték, vagy mi a fene van ragasztva. leszedtem, hogy ott van alatta a réz csatlakozó. erre egy üvegre felvitt valami van, de nem úgy néz, ki, mint akihez lehetne bármit is rögzíteni :(

Ötlet, vagy megoldás?
nem bénázok, csak ilyet még nem csináltam. Utoljára ilyet kvarcjátékban láttam, de akkor még nem modoltam :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#860) ReJim válasza ZeUS2140 (#859) üzenetére


ReJim
őstag

sehogyan nem tudsz a gubira forrasztani, vagy csinálsz neki egy panelt, vagy valami csatlakozósort!
én is ezmiatt nem csináltam tovább :(

</end.?>

(#861) Latsza válasza ZeUS2140 (#858) üzenetére


Latsza
aktív tag

na halle
Bővebben: link ez itt az orosz oldal ahol vannak kepek,
Bővebben: link ez meg itt mar angolul van megoldva, itt sztem erthetobben meg van illusztralva
jo munkat :DD

szerk.: nem a gumira kell forrasztani, hanem az LCD labaira, de a linkekben van kep szal...

[Szerkesztve]

(#862) ReJim válasza Latsza (#861) üzenetére


ReJim
őstag

aha, ehhez szóval szét kel ba*d*f*g-ni a telefon panelját??:F

</end.?>

(#863) Latsza válasza ReJim (#862) üzenetére


Latsza
aktív tag

''szét kel ba*d*f*g-ni a telefon panelját'' <- hogy mi?
nem kell szet nyirbalni, csak ugy levagod a nem kello reszeket (bill panel, hangszoro resze stb)
en ugy fogom csinalni h meghagyom az egeszet, csak a madzagok latszanak ki a telo aljabol, es mintha nemlenne semmi baja ugy menne :)
kivancsi vagyok milyen lenne szines telo LCD-t (mondjuk 6600) rakotni a gepre..

(#864) ReJim válasza Latsza (#863) üzenetére


ReJim
őstag

gondolkodtam én is, meg más is a kijelzőn, de még nem találtam progit se, ami tudná! vagy te találkoztál már olyannal ami tud szineset is?
akkor megvan dDiego t68-as problémájára a megoldás :)

</end.?>

(#865) Latsza válasza ReJim (#864) üzenetére


Latsza
aktív tag

meg nem talalkoztam ilyen progival sajnos. de poen lenne egy ilyennel villogni LAN partikon pl :))
lattam mar viszont egy modban, hogy a srac a gep oldalaba egy kb 10x10cm-s szines kijelzot beepitett, fless volt nagyon:C csak nemtom h mivel vezerelte:(((
bevallom eddig meg semmit sem csinaltam, azon kivul h a 2x16karakteres LCD-met nyuvom kulonfele progikkal h meik a legjobb neki.
eddig az LCDsmarie-t, az LCDHype-ot, az LCDcenter-t progyaltam, az elso a legjobb..szerintem...:)

(#866) net84 válasza LukE (#854) üzenetére


net84
őstag

jah! valami olyasmi! Nekifutok igornak... Hátha összejön. LCDC a készítők szerint jó hozzá, és elvileg, ha fel van kötve USB-re a cumó, akkor meg is találja...
msc-től kértem árajánlatot

Read only...

(#867) net84 válasza Latsza (#865) üzenetére


net84
őstag

LCD-t is át lehet kötni gépre... Rejim elmagyarázza részletesebben, ha érdekel, de a lényeg, hogy be lehet kötni (LCd függő) kisseb átalakítással akár vga-ra is....
10x10-es kicsi, de az milyen tuti, mikor LAN party-ra csak házat, egeret, bill.-t viszel, a 17''-os LCD moncsi meg a gép oldalába van aplikálva... :DDD :DDD

Read only...

(#868) ReJim válasza Latsza (#865) üzenetére


ReJim
őstag

ezt az lcd-s dolgot úgy érted, hogy egy 10×10es szines kijelzője volt, és azon egy darab desktop? az megoldható! veszel egy ~10k huf-os playstation kijelzőt(itt is árultak a ph-n) és azt szétbabrálod, hogy vagy monitor jelet, vagy TV-out jelét kötöd rá... részlet kérdés... vagy egy másik megoldás(amit majd én szeretnék:) ) egy rossz laptop kijelzőjét rádobni VGA jelre (piszok nehéz dolog, de meg lehet csinálni); vagy legegyszerübb, és a legdrágább: veszel egy LCD monitort (tesco, leggagyibbat) és azt szeded szét...
de ez nem ebbe a témába tartozik, hiszen ez nem egy programba beállított dolgokat írja, ki hanem ami az asztalon van! :)

</end.?>

(#869) Mec válasza tgabi (#842) üzenetére


Mec
aktív tag

A listában ..BMW-van, ami nem is létezik a gyártónál.

1. betű:
LDC type+color - Code value
STN+yellow-green - Y
STN+gray - G
STN+blue - B

2.betű:
Transreflective, bl: LED, code: L

3. betű:
backlight: white, Code: W

Bővebben: link

mecsystem.uw.hu

(#870) Latsza válasza ReJim (#868) üzenetére


Latsza
aktív tag

Neeeem, nem volt rajta az asztal egy resze sem... sztem ugy csinalta meg h ketmonitoros kartyaja van, azt a kisebbikre a filmet, kepet, akarmit rakta ki...
de csak kepet lattam rola szal nemtom pontosan h mi is:(
csak annyit h az oldalplexibe volt belerakva zold neonok fenykoreben, es egy ilyen zold szoveg volt benne meg villamok az LCDn, odapasszolt :))
valamelyik modding oldalon van, csak lusta vagyok megkeresni:P
na de vissza terve a telefon LCDre, mikor allsz nekije?

(#871) inci válasza Latsza (#870) üzenetére


inci
csendes tag

az enyémnek? :D majd ha előkerül megint!
nem tom... lehet lesz valami aksihozzá, és akkor nem áldozom fel, jó lesz még valaminek...
jah, bocs nem a sajátommal vagyok bejelentkezve:B
ReJim

[Szerkesztve]

ándör kánsztráksön

(#872) Router


Router
őstag

ha tudok szerezni olcsó pénzekér 3210/3310-es nokiát akkor nekiállhatok egynek mert érdekel a dolog csak az LCD hype nemtom hogy mit tudna rávarázsolni :F majd melátjuk :)

www.reballing.hu/forum

(#873) Latsza válasza inci (#871) üzenetére


Latsza
aktív tag

Szal, ReJim :)
ha jo meg a telo szet ne szedd, inkabb megbeszelhetnenk egy arat ha elado, bar nincs ra penzem jelenleg... van folosleges akksim, eppen abbol amit felaldozok odaadhatom ha kell
nekem xar a telom, szal en szet fogom kapni es megberhelem egy kicsit ;]
egy centi az elso labtol az utolso labig a tavolsag, valami mikroforraszto kene nekem ehhez, nem vagyok jo a forrasztasban:(((
majd ezt nyaron fogom megcsinalni,csak akkor lesz ra idom sajnos..a no elveszi az idomet:DDD

(#874) Mec válasza Mec (#869) üzenetére


Mec
aktív tag

Felhívtam a Chipcad-et, megkaptam az adatlapját az LCD-nek:

Az alfanumerikus lcd-k kódjelölése:
Bővebben: link

HD44780-vezérlő adatlap:
Bővebben: link

EW16410BMW típusú 4x16 karakteres világoskék háttérfényű LCD adatlap:
Bővebben: link

Jahh, ez a HD44780 kontrolleres LCD akkor bekötés szempontjából ua. mint a dino.hu/lcd oldalon található bekötési rajz?

[Szerkesztve]

mecsystem.uw.hu

(#875) Mec válasza Mec (#874) üzenetére


Mec
aktív tag

Íme a bekötés az adatlap alapján:

[kép]
vagy nagyban:
Bővebben: link

Akkor megválaszolom magamnak a kérdést, némi gondolkodás után:

Az ellenállás értékek változnak, tehát a képről:
VR: kontraszt állító poti, ami 10-20kohm legyen. Vegyük a 20 kohm-osat pölö.

Ajánlott, hogy R-en >=1.5V essen. Tehát vegyük elő a feszültségosztó képletet:

1,5 V = VDD*R / ( R + 20 kohm )

ebből kiszámítva:

R = 8,5714 kohm

Tehát nekünk ilyet, vagy ennél nagyobbat kell használnuk. Biztonság kedvéért alkalmazzunk 10 kohm értékűt. (szerintem).

Remélem jól írtam le mindent.

[Szerkesztve]

mecsystem.uw.hu

(#876) tgabi válasza Mec (#875) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Én már semmit sem értek, mindegy, holnap megyek és veszek egy ...BMW kék hátteres kijelzőt aztán valahogy megfabrikálom, sztem itthon is találok 10k-s ellenállást, majd akkor olyat használok és veszek még egy 20k-s potit is.
Remélem összejön :C .
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#877) Apol77


Apol77
tag

SZiasztok.
Valaki meg tudná mondani a Tűzoltó utcai elektronikai bolt nevét?
Előre is köszi.

(#878) tgabi válasza Apol77 (#877) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Valszeg ez a Chipcad lesz!
Bővebben: link
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#879) Apol77 válasza tgabi (#878) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen, megtaláltam :)

(#880) Apol77


Apol77
tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Chipcad-nak van raktárkészlete, vagy rendelni kell náluk a cuccokat?

(#881) LukE válasza Apol77 (#880) üzenetére


LukE
veterán

van raktarkeszletuk, ami mellett ''gyorsan mozgo'', vagy mozgo ikon van, az altalaban van nekik raktaron. De telefonoljoda elotte.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#882) Apol77


Apol77
tag

Elektro Kontháról mik a tapasztalotok?
Mennyire olcsó bolt?

(#883) LukE válasza Apol77 (#882) üzenetére


LukE
veterán

monggyuk annyira, amennyire az oldalukon levo arlistabol gondolna az ember:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#884) Apol77 válasza LukE (#883) üzenetére


Apol77
tag

Hát az lcd-ket nézve marha drága....:((( Kétlem hogy annyival jobb minőség lenne.
4x20 4.664+fa Chipkad-nél 2.640+fa a legdrágább. Hát így drága bolt.
Még annyit kérdeznék, hogy az 5 volthoz elég a 10 ohmos ellenállás, hogy jó legyen az lcd-hez? Holnap megyek bevásárolni, nehogy elnézzek valamit. :DD

Most jutott eszembe, lehet valahonnan logókat letölteni a kijelzőre? Nem találtam semmi linket :(( Hátha valakinek van ötlete. Ne kiabáljátok le a fejemet, még nem raktam össze sosem ilyen dolgokat, csak romboltam :DD Ideje alkotni is valamit :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#885) LukE válasza Apol77 (#884) üzenetére


LukE
veterán

lcd-t nem ott kell venni...
hova kell az az ellenallas?

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#886) Apol77 válasza LukE (#885) üzenetére


Apol77
tag

ahol bejön az 5 volt, és rámegy a háttérvilágításra, ezek közé.

(#887) LukE válasza Apol77 (#886) üzenetére


LukE
veterán

tipus? adatlap?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#888) Apol77 válasza LukE (#887) üzenetére


Apol77
tag

uh azt nem tudtam hogy ilyen bonyolult :D
átküldöm mailban az adatlapját. EW20400YLY
Nem megy át :(


[Szerkesztve]

(#889) LukE válasza Apol77 (#888) üzenetére


LukE
veterán

ja, eppen szervert cserelnek...
ez az? Bővebben: link

ha igen, akkor csak ugy mondom, hogy az yly sargas-zold szinu hattervilagitast jelent.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#890) Apol77 válasza LukE (#889) üzenetére


Apol77
tag

Pontosan ez az :) Látom minde doksi kéznél van :)
És csúnyán néz ki ez a kijelző? A háttért tudom milyen, csak a betűk szinét nem :)
Gondolom fekete. Ha csúnya, akkor lehet ez EW16410BMW jobb lenne kék-fehér.

(#891) Apol77 válasza Apol77 (#890) üzenetére


Apol77
tag

Na ugy döntöttem, maradok a EW16410BMW-nél, kék lesz :)
meg ennek 16 lába van, a másiknak meg 18, és gőzöm sincs hogy kell az a 2+ lábat bekötni :B

(#892) LukE válasza Apol77 (#890) üzenetére


LukE
veterán

baratod a medvesajt. ize, a google:D

GLW szerintem meg egesz jo. Ha raersz, setalj el a codix-hoz Bővebben: link, ki van naluk rakva 1 rakat kulonbozo szinu LCD (meg vannak pled kijelzoik is) mukodes kozben. Lehet, hogy csunyan neznek rad, ha csak bemesz nezelodni, de legalabb tudod, mit veszel meg.

ja, ellenallat-> 5ohm valszeg boven eleg, esetleg vegyel egy 3 ohmos ellenallatot, es egy 10ohm (linearis, mono) potit, es meg szabalyozhatod is a fenyerot:)

BMW labaira mondanek valamit, de nem talalok adatlapot (legalabbis az elso 3 talalat nem tunik hasznalhatonak, ami minimum gyanus:D)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#893) Apol77 válasza LukE (#892) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen, akkor sétálok egyet :) Megér ennyit :)
Nem tudsz véletlenül olyan oldalt, ahonnan logókat lehetne leszedni lcd-hez? Vagy szerkesztő progi is jó lenne :)

(#894) LukE válasza Apol77 (#893) üzenetére


LukE
veterán

logokat? ezek alfanumerikusak. vagyis karaktereket tudnak +jeleniteni.
A karakter kerszletet valahogy altalaban at lehet varialni, de valszeg nincs ra klikk&pléj progi.

ja, labak: no panik, ugyan az, csak a a 4x20-ason ket-ket labon megy a pájer a vilagitasnak. (adatlap 10. oldala)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#895) Apol77 válasza LukE (#894) üzenetére


Apol77
tag

Köszike. azt olvastam hogy érdemes potit berakni a világításhoz. Akkor a 4x20-nál érdemes mindkét helyre külön potit rakni?
Ritka türelmes ember vagy :C

(#896) LukE válasza Apol77 (#895) üzenetére


LukE
veterán

ha jol ertelmezem az adatlapot, akkor a 15-17 es 16-18 labak ossze vannak kotve, fogalmam nincs, miert van megduplazva mind2 lab.
Poti 1 helyre kell. A folso kepen levo (VSS, VO, VDD kozotti) potival (10-20kohm) a kontrasztot lehet allitani.

eh, /me barom, 50, 75ohm alatt nem nagyon kapsz potmetert, szoval egyszeru tekergetessel nem fogsz fenyerot szabalyozni. Esetleg 12V-os tapfesz mellett.

''Ritka türelmes ember vagy'' elnezest, igerem tobb ilyen nem lesz:D

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#897) Apol77 válasza LukE (#896) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen, minden tiszta :)
Ha valami gáz lesz, akkor az én készülekemben lesz a hiba :D

(#898) Mec válasza tgabi (#876) üzenetére


Mec
aktív tag

Jelentem, megvettem, működik.

Ja, a led háttérvilágításhoz a gyári kapcs.rajz nem ír ellenállást, viszont anélkül nem érdemes összerakni, mivel lerövidül a led élettartama pár tíz másodpercre. :)

Én például egy 178 ohm értékűt raktam vele sorba.

Chipcad-nél volt raktáron, szerencsére.
A véglegesített kapcsolási rajzot a feltüntetett értékekkel holnap feltöltöm.

[Szerkesztve]

mecsystem.uw.hu

(#899) petya013


petya013
csendes tag

A jobb szélsőt ismeri valaki?
Bővebben: link
van egy elfekvőben, lehet-e használni?

petya013

(#900) LukE válasza petya013 (#899) üzenetére


LukE
veterán

szetkapod, es +nezed milyen vezerlo csip es milyen kivezetesek vannak az lcdn, akokr valszeg tobbet is tudunk mondani.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.