Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Szabesz válasza Szabesz (#1350) üzenetére


Szabesz
őstag

Vagy a GPU hőfokját doha nem fogom kijelezni oda? Esetleg más prog? Vagy MBM ben kell valamit még beállítani? :F
Help plz :O

¯\_(ツ)_/¯

(#1352) LukE válasza Szabesz (#1351) üzenetére


LukE
veterán

ha van MBM plugin a vgadhoz, akkor kijelzi. Ha nincs, akkor valszeg nem fog menni, legalabbis a gyartok altalban nem koncentralnak a hobbi-barkacsolok igenyeinek kielegitesere...
(VGAk eleg nehez kezelhetosege, es ugy altalaban a gyartok ''magasrol leszarom, hogy mitcsinal/miert akar az en alaplapomhoz, videokartyamhoz hozzapiszkalni'' hozzaallasa volt az oka, hogy vegul abbahagyta)
Meg polo Abit az uGuru csipp/sajat uGuru klokkja mellett nana, hogy nem arulja el, hogy hogy lehet kiolvasni az adatokat...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1353) Szabesz válasza LukE (#1352) üzenetére


Szabesz
őstag

Tudnál adni egy linket ahonnan ilyen Pluginokat lehet letölteni?
Nem hiszem el hogy csak az Everest tudja kiolvasni a mem/Gpu hőfokját :(

¯\_(ツ)_/¯

(#1354) LukE válasza Szabesz (#1353) üzenetére


LukE
veterán

Bővebben: link, errol tudok, esetleg a forum Bővebben: link, de mivel mar tobb mint egy eve leallt a fejlesztessel...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1355) Szabesz


Szabesz
őstag

Akkor hát nem lehet :(

Robert7x!
Az LCD utolsó két során csak az ötödik oszloptól ír ki a CrystalControl. (Tesztképernyőn viszont a pixelek élnek) :F

¯\_(ツ)_/¯

(#1356) Robert7x válasza Szabesz (#1355) üzenetére


Robert7x
aktív tag

A CrystalControl ill az LCDSmartie különböző módon kezeli az LCDket. 2 féle memóriakiosztés van (azaz hogy az LCD-n melyik memóriarekesz melyik karakternek felel meg).

Valahol be lehet állítani, holnap megpróbálom előásni a jegyzeteket...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1357) Szabesz válasza Robert7x (#1356) üzenetére


Szabesz
őstag

Előre is thx a fáradságaidért :R

¯\_(ツ)_/¯

(#1358) Pudding válasza Robert7x (#1356) üzenetére


Pudding
csendes tag

Köszi az utmutatást.Működik. A hőmérsékletek kijelzése elég macerás, én is sokat szivok vele. Az Lcdsmartie azt irja hogy 1/3, 2/3, 3/3 oldalt mutatja,de ebből én csak az utolsót tudom szerkeszteni. Hol lehet a másik két lap kiirásait megváltoztatni? :F

(#1359) Vegas


Vegas
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy öreg asztali telefonból kibányásztam egy 1*16-os kijelzőt, bekötöttem, működik is, csak az egy a problémám, hogy 2*8 karakteresenk mutatja magát.
Hiába állítom a Smartie-ban, hogy ez 1*16-os kijelző, nem jelenik meg a második 8 karakter. Ha viszont 2*16-osra vagy egyéb 2 sorosra állítom, akkor megjelenik a második 8 karakter is, viszont így elég zavaró, hogy egy sorban látom azt, ami 2 sorban mutatna jól. A kérdésem az lenne, hogy én köthettem el valamit, vagy tényleg léteznek ilyen LCD-k. :F

Köszi a válaszokat.

Vegas

(#1360) Robert7x válasza Vegas (#1359) üzenetére


Robert7x
aktív tag

A kijelzők többféle memóriakezeléssel bírnak.
A tied - ezek szerint 2*8-as szervezésű (a másik lenne az 1*16-os - de futottam már össze 4*4-es szervezésűvel is. Na az halál volt....).

Szoftvertől függ, hogy ez mennyire marad rejtve a felhasználók elől. Próbáldd meg, hogyha nagyobbat ''hazudsz'' a LCDSmartienak. Mondjuk 2*16-osként. És akkor hátha helyrejön...:)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1361) Vegas válasza Robert7x (#1360) üzenetére


Vegas
csendes tag

Köszi a választ, megnyugodtam, hogy nem én forrasztgattam össze-vissza.
Viszont ez csak próbálkozás volt, most már merek venni nagyobb LCD-t is.

Köszi

(#1362) Robert7x válasza Vegas (#1361) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Nem, ha már képet ad, akkor onnan működik is...
Nem olyan egyszerű hanyattlökni....

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1363) Szabesz válasza Szabesz (#1355) üzenetére


Szabesz
őstag

:F

¯\_(ツ)_/¯

(#1364) Robert7x válasza Szabesz (#1363) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Na ja hogy elfelejtettem....
Próbálkozom ma este a nem elfelejtéssel :)

Másik LCDvez programmal? A www.cystalfontz.com-on az 1.06 vana letöltések részen, de a fórumban az 1.07-et is írják... Azzal tesztelgettem a modulokat (azt hsizem).

Ill az LCDSmartie-nak vannak újabb változatai (de tesztelés nélkül nem akarom kirakni a honlapra...)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1365) net84 válasza Robert7x (#1364) üzenetére


net84
őstag

Küldtem mail-t.
Ha dudod, linkeld be pls ide is a képet vagy ami esetleg egyszerűbb, másolatként az incedi (kukac) freemail (pont) hu-ra küld pls el...
Köszi Szépen...

Read only...

(#1366) aton-hawk


aton-hawk
tag

Hi.
Mi lehet a probléma, ha a port95nt.exe telepítésénél hibát észlel ( asszem olyasmi, hogy nem tud futni ms-dos módban...talán). Ez fordult már elő valakivel?
A másik problémám, hogy bekötöttem a grafikus lcd-met, de semmilyen progival nem tudok rá kiiratni semmit. Grafikus kijelzőknél is van tesztcsík?
Előre is thx

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1367) Latsza válasza aton-hawk (#1366) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csácsá!
Próbáld meg win alatt futtatni a port95-öt :DDD
Komolyan, ha nincs felrakva ez a progi, LPT-n keresztül nem tudsz semmilyen LCD-t meghajtani. Velem még az eset nem fordult elő, ebben nemtok segíteni.
Grafikus kijelzőt illetően, nekem egy A2628-as kijelzője szokott a gépen lógni, nincs tesztcsík rajta sosenem. Próbáltál már grafikus progikat a cumóhoz?
Bővebben: link itt a progik között az LCDHype-ot megtalálod, vannak scriptek is hozzá, link is a saját oldalához... Milyen a kijelződ egyáltalán?

(#1368) aton-hawk válasza Latsza (#1367) üzenetére


aton-hawk
tag

Hali
Az lcd-m olyan, mint a codix főoldalán van. A port95 meg próbáltam kompatibilitási módot váltani, de így sem működik. Ezt írja ki: C:\windows\system32\autoexec.nt. A rendszerfájl nem megfelelő a futó ms-dos és microsoft windows alkalmazásokhoz. Az alkalmazásból való kilépéshz....

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1369) aton-hawk válasza aton-hawk (#1368) üzenetére


aton-hawk
tag

Áh...sikerült megoldanom....sp2-es probléma volt. Mindjárt kipróbálom az egészet újra.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1370) aton-hawk válasza aton-hawk (#1369) üzenetére


aton-hawk
tag

Hát, sajnos még így sem működik.
Itt az ábra, ami szerint bekötöttem:
Bővebben: link
Segítsetek, hogy jól kötöttem be az lcd-t...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1371) LukE válasza aton-hawk (#1370) üzenetére


LukE
veterán

port95 jol muxik? anelkul nincs ertelme kotozgetni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1372) aton-hawk válasza LukE (#1371) üzenetére


aton-hawk
tag

van vmi különleges, amit be kell a port95-nél állítani?

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1373) aton-hawk


aton-hawk
tag

up

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1374) Latsza válasza aton-hawk (#1373) üzenetére


Latsza
aktív tag

Nah, hát port95 setupja felrak 2 kis progit /C++ PortIO, VB PortIO/. Nyisd meg egyenként őket és tedd a következőket:
Van mindkettőnek egy Read és egy Write gombja, ha ebben a sorrendben megnyomod őket, valami fog történni a keretben levő számmal (más lesz :)), de ne nyúlj hozzá,szerintem...)
Nekem így működik az LPT portom és minden rákötött kijelző is...

(#1375) LukE válasza aton-hawk (#1372) üzenetére


LukE
veterán

semmi kulonleges, csak hogy fel legyen install-va.
Ha mar osszeraktad, akkor ugy ki tudod probalni, hogy kiir-e valamit a portra, hogy fogsz egy ledet, es 100-1000 ohm kozotti ellenallast, a led negativ labat a GND (vagy 0V, nemtom hogy van jelolve a rajzodon), a led pozitiv labat az ellenallat egyik labara, az ellenallat masik labat pedig az egyik adat (D0-D7, vagy A0-A7-nek vannak altalaban jelolve az adat labak) labhoz erinted.
Ha megvillan a led mikozben a C++ vagy VB portIO progiban vegig ''irod'' az erteket (ketto hatvanyait ird ki. 2,4,8...), akkor port95 jol foltelepult, es legalabb azt tudod, hogy mas a hiba.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1376) Szabesz válasza Robert7x (#1364) üzenetére


Szabesz
őstag

:( Ugyan az, az 1,06-al is :( az ut. két sor első négy oszlopa mintha nem lenne vagyis el van tolva, mert ha én az első kockára akarok kiírni ő már az 5.-ikre írja és így tovább:(((

LCDSmartie meg működik vagyis megy az alsó sor is csak a betűk nem igáz helyesek, vagyis a pixelek villognak (CrystalControl meg jó a megjelenítés).
A JaLCD-t szeretném még kipóbálni de az egy kicsit nekem magas, nem tudok angolul,. ezért nem igen megy a beállítása :(Sikerült valamiket kíratnióm, azzal tökéletes, majd nem: kéne tudnom hogy hogy csináltam :DDD
Ha valaki segítene ebban vagy a CrystalControll megjelenítési problémáiban azt megköszönném!

¯\_(ツ)_/¯

(#1377) Szabesz


Szabesz
őstag

Nem lehet valahogy az Everest-et esetleg az ATiTool-t bedolgozómodulként használni (GPU hőfok/környezete) mint az MBM5-öt? :F

¯\_(ツ)_/¯

(#1378) aton-hawk válasza LukE (#1375) üzenetére


aton-hawk
tag

Üdv..
Ezt kipróbálom még ma, thx az ötletet. :C
Amúgy próbálkoztam a Latsza által írt dologgal is, csak nekem akkor nem változott semmi. :(
Este írok, h mi lett az eredmény

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1379) net84


net84
őstag

Robert! küldtem mailt...
riplizd pls, ha válaszolsz az incedi(kukac)freemail(pont)hu-ra is, mert előfordul, hogy a másik a hétvégén megszűnik...

Read only...

(#1380) Robert7x válasza net84 (#1379) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Ok, megkaptam. Holnap reggel összerajzolom, és küldöm. ma már majdnem leragad a szemem...



Az USB-s vezérlő első prottípusa itt van előttem:) Tök állat amikor ''TavIR_LCD USBver1'' szöveggel bejelentkezik.... És ott hever az USB-s eszközök között....

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1381) net84 válasza Robert7x (#1380) üzenetére


net84
őstag

mekaptam! THX! Bizti nem lesz gond abból, ha összekötöm a Vcc-t a Data- -al egy 1,5k-s ellenállással? Ha jól láttam, akkor ezen kívül a data- és data+ -ra 1-1 db 68ohm-os ellenállat kell, illetve egy 100 nanos kondi, amit én letöröltem, de te visszarajzoltál... :DDD
Mégvalami: Te hány voltra optimalizáltad az elektrónikát? (Gondolok itt a kondikra, ellenállatokra, stb)

Read only...

(#1382) Robert7x válasza net84 (#1381) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Nem lesz gond.

Nalam 5V-s a rendszer (nálad is!). Az egész kóceráj a USB-ről megy.:) Vigyázz a kijelző és az elektronika áramfelvétele ne haladja meg a 450 mA-t! A háttérvilágításhoz én 15 ohmot szoktam berakni (az ~100-200mA-re korlátoz).

Nem azért volt a rajzon hogy le tessék törölgetni:) Amúgy a 100 nF-s kondi a tápfesz tüskéit szűri, a 68 ohm a szabvány által előírt érték. Az 1k5 szintén...

A kondik és az ellenállások nálam SMD (azaz felületszereltek szoktak lenni). Normál alkatrészekkel is megy...:)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1383) net84 válasza Robert7x (#1382) üzenetére


net84
őstag

vili... Tehát lehet minden alkatrész 5V-os (pl a kondi, vagy inkább ezeket méretezzem nagyobbra, hogy nehogy egy túlfesz elvigye a kócerájt?
Az áremfelvételre hogyan vigyázzak?
(megérkezik a fizum, jelentkezek nálad egy kijelzőért... Ha lesz kép a zöldessárga hátterüről, szólj. Nem döntöttem el, hogy kék-fehér, ami megy a házamhoz vagy zöldessárga-fehér, ami meg méretében lenne elfogadható)
A többit felvittem a kapcsrajzra...
1,5k ohm, 2db 68 ohm ellenállat és egy 100nF kondi, ami eddig is ott volt, csak nem látszott :DDD

Read only...

(#1384) Robert7x válasza net84 (#1383) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Kisebb feszültségűt úgyse kapsz:)
A kondi (100 nF 50V körüli a legkisebb), az ellenállás 0,25W bőven elég (vagy 0,125 W-s) Ha túlfesz van, akkor a géped is meghal... Az 5V az USBről jön...Ha az e felett van, akkor van egy halom ócskaszilíciumod:)))))

Fénykép készül... Holnapra meglesz.


A kékfehér kontrasztosabb, de a zöldessárga az ami a szemnek kellemesebb színű. A kék-fehér áramfelvétele kicsivel kisebb (mindkét fajtát elbírja az USBport).


Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1385) net84 válasza Robert7x (#1384) üzenetére


net84
őstag

ok thx! :DDD :)) :R

Read only...

(#1386) net84 válasza Robert7x (#1384) üzenetére


net84
őstag

Ajaj! Még mielött kikergetem a füstöt az alkatrészekből...
A Chip 10-es lábát földre kell köttnöm igaz? Nincs berajzolva, de elvileg az megy a kijelző azon lábára, ami meg földre van kötve.

photot várom

[Szerkesztve]

Read only...

(#1387) Robert7x válasza net84 (#1386) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Igen.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1388) net84 válasza Robert7x (#1387) üzenetére


net84
őstag

...thx...

Read only...

(#1389) Robert7x válasza net84 (#1388) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Az LCD modulaimról felraktam egy méret és szolgáltatűástáblázatot (meg fényképet a 4*20-asról). Elérhetőség a letöltés->LCD alatt Bővebben: link vagy a [http://avr.tavir.hu[/l]

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1390) net84 válasza Robert7x (#1389) üzenetére


net84
őstag

döntöttem... 1db 4x16-os kék-fehér LCD-re lesz szükségem előreláthatólag 2 héten belül.
Kérdés: köntraszt illetve háttérvilágítás? Az most kész a kapcsa rajzon, vagy be kell még kötni?

Read only...

(#1391) aton-hawk válasza LukE (#1375) üzenetére


aton-hawk
tag

Üdv.
Kipróbáltam, amit írtál, minden rendesen működik. A led villog rendesen, ha nem írok ki rá semmit, akkor is. Úgy néz ki, hogy nem a port95-el lesz a probléma. Van valakinek valami ötlete? :(

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1392) Robert7x válasza net84 (#1390) üzenetére


Robert7x
aktív tag

A kontraszt a 3-as láb. ha földön van akkor picit túl van ''húzva'' de majdnem jó. Ha nagyon profin kell, akkor egy 10kOhmos trimmerpotméter a GND és az 5V közé. A leágazás megy a 3-as lábra. Így állítható.

A háttérvilágytás a 15-16-os láb (belső LEDsorra csatlakozik).
15: + kivezetés (innen 7...15 ohmmal a +5Vra)
16: GND(föld)re kötni.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1393) Robert7x válasza aton-hawk (#1391) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Más oprendszer alatt ki tudod próbálni? (Win95-98-98SE-ME?)
Ott az oprendszernek nincs teljhatalma a HW felett.
Ott nem kell potbűvészkedás hozzá. Egy próba erejéig szerintem érdemes...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1394) net84 válasza Robert7x (#1392) üzenetére


net84
őstag

a túlhúzott kontraszt egyellőre megfelel, majd ha bántja a szemem, akkor finomítom a dolgot...
7..15ohm - csak egy egyszerű ellenállat?

Read only...

(#1395) aton-hawk válasza Robert7x (#1393) üzenetére


aton-hawk
tag

Huh...mielőtt felteszem a win98-at, rá tudsz nézni a bekötésre, hogy jó-e?
Itt a link :
Bővebben: link
Ez pedig az lcd leírásának a pin kiosztása:
Bővebben: link
Hátha csak vmit rossz helyre kötöttem... :(



[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1396) Robert7x válasza net84 (#1394) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Igen egyszerű ellenállat. Nálam 1/4 W-osak szoktak lenni. Kicsit langyosak. 7 ohm alá ne menj le. A kékhez én 27..47 ohm közöttit szoktam rakni, a sárgászöldhöz 7...22 ohm körül.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1397) Robert7x válasza aton-hawk (#1395) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Pedig jónak néz ki....

A V0-t (kijelző 4-es láb) nem tudom hova rakni.Átnyálaztam egy csomó ilyenchipes kijelzőt, de nem találtam ennek megfelelőt....Amúgy jónak néz ki a bekötés.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1398) aton-hawk válasza Robert7x (#1397) üzenetére


aton-hawk
tag

Az nem lehet gáz, hogy a vee -5V-ra kötöttem, holott neki -10V kellene. Nem lehet, hogy kevés a -5V?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1399) Robert7x válasza aton-hawk (#1398) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Nem, legalábbis nem hiszem, hogy a fesz bezavarna...




[kép]
Na egy kép az USB-s LCDről :DD

[Szerkesztve]

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1400) Szabesz válasza Szabesz (#1376) üzenetére


Szabesz
őstag

Senki? :F
:( :O

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.