Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) elttiL válasza cwa (#550) üzenetére


elttiL
senior tag

Hi! (válasz gomb a hozzászólás jóbb oldalán)
párhuzamos portra alig kell valami, viszont soros és usb-re elég nehéz csinálni (microkontroller írás, ic-k miegymás) túrtam a netet, de nincs olyan egyszerűnek látszó, amit elkezdenék összerakni. Mélt dobtam.

(#552) zottty


zottty
aktív tag

hello tud valaki weboldal helyett egy BOLT címet adni nekem???mert én nagyon nem találom ezeket az LCD kijelsőket /sem az árait az oldalon...:((

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#553) elttiL válasza zottty (#552) üzenetére


elttiL
senior tag

lomex.hu, ret.hu, chipcad.hu árlistából/katalógusból kinéz, kinéz, megrendel.

(#554) zottty


zottty
aktív tag

mondom hogy nem rendelni hanem venni szeretném:D nagyon nehéz egy ilyet beszerelni láttam pár vad fotót...

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#555) somitomi válasza zottty (#552) üzenetére


somitomi
tag

Bővebben: link

ha meg mukodik, akkor naluk tudsz rendelni.......

[Szerkesztve]

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#556) elttiL


elttiL
senior tag

Sikerült megmoddolnom a 4x20-as zöld LCD-met. Vannak a mindenféle színes fóliák (pl. a 3d-szemüveg piros zöldje), na ilyen ből vágtam bele a ''világítótest'' és az lcd közé egy darabot, és nagyon fájintos piros (nem túl erős fényű) kijelzőt kaptam. Messze szebb, mint a zöld volt. A következő a kék fóliával való kisérletezés lesz. (:)

(#557) zottty


zottty
aktív tag

nehéz beszerelni egy ilyet???

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#558) elttiL


elttiL
senior tag

NA itt lehet nyálatcsorgatni, van itt minden: pl. nokia mobiltelefon kijelzőn vinamp spectrumanalizátor és még sok érdekes dolog. Bővebben: link

Zottty: Kis kézügyesség kell hozzá, meg a belinkelt oldalakon lévő pár alkatrész, meg draut.



[Szerkesztve]

(#559) elttiL


elttiL
senior tag

Húúúú mit találtam!!! Ennek sokan örülni fognak! Bővebben: link oroszul van sajnos (ennek nem kell örülni), de nokia 3310 meg ericssot t20 megmég pár féle lcd-t kötnek rá az lpt portra.!

(#560) Johnny19 válasza elttiL (#559) üzenetére


Johnny19
tag

Király a link! Nagyon tetszik csak ne volna ennyire oroszul :O . Azért meglehet érteni, pl azt értem hogy Nokia 3210 meg hogy LPT.
Ugyis van othol egy döglöt 3210esem megpróbálom megcsinálni. Ha kész lesz dobok róla képet, hogy mások is megcsodálhassák :)

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#561) Johnny19


Johnny19
tag

Még valami. Nemtudja valaki milyen tipusu kijelzők kompatibilisek a leírásban szereplővel, mert az itteni boltban nemtudnak szerezni ilyet,de más tipusu van nekik. Nemtudom az jó volna-e? Nem akarok vaktában kidobni 3500Ft.

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#562) elttiL válasza Johnny19 (#560) üzenetére


elttiL
senior tag

Ja szerintem is kerály. Itt a cégnél meg van a1018 eriksszon! jóól megmoddolom...! :Y

(#563) net84


net84
őstag

Hellosztok!

Az LCD smartie nevű progi tudja vezérelni az USB-re kötött lcd-t? Ha igen, akkor mire kell állítani? Előre is köszi!

Read only...

(#564) Flashback


Flashback
addikt

Szines LCD-t próbált valaki? Én épp most néztem 65K szines LCD 13 vagy 15K volt. Vagy ennek a vezérlőjét nehéz megcsinálni?

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#565) net84 válasza Flashback (#564) üzenetére


net84
őstag

Mit nevezel nehéznek? Egy-két IC-t beforrasztgatni és még pár apróságot (eseleg felprogramozni egy PIC-et?)....Szép méretesnek tűnt, amit láttam és nem volt valami egyszerű megépíteni... Még úgy sem vágnék bele, ha minden infóm meglenne (akkor is drága mulatság).

Read only...

(#566) Flashback válasza net84 (#565) üzenetére


Flashback
addikt

Tételezzük fel hogy pénz nem számít most! Tehát adott egy színes LCD. Usb vezérlőt lehet hozzá gyárilag gyártani? Létezik ilyen dokumentáció egyáltalán??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#567) net84 válasza Flashback (#566) üzenetére


net84
őstag

nézz körül a fentebb megadott linkeken... biztos találsz leírást is...

Read only...

(#568) elttiL válasza net84 (#563) üzenetére


elttiL
senior tag

Válasz: nem tudja. soros( matrix o, crystalfonts), párhuzamos.

(#569) net84 válasza elttiL (#568) üzenetére


net84
őstag

és ismersz olyat, ami tudja???

Read only...

(#570) elttiL válasza net84 (#569) üzenetére


elttiL
senior tag

Hi! A Bővebben: link oldalon nézz körül, az LCDC nevű program tudja az usb-s cuccokat.

(#571) erdeya


erdeya
senior tag

Tyűűű én is akarok egy eccerű LCD-t! HA nincs világítás akkor is kell a 100-as?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#572) Johnny19


Johnny19
tag

Most szeretném én is megcsinálni a saját kijelzőmet megvan már minden a kijelzőn kivül :) Az a probláma hogy nagyon drágálom az itteni boltot (Dunaújváros), 5600+faért akkart nekem hozni a srác az itteni elektronikai boltban egy 2x20as kijelzőt háttér nélkül. Azután érdeklődnék hogy Bp.-en olcsóban meglehet kapni?
Egy 4x20 karakteres kék inverz kijelző mennyiért kapható fönt?

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#573) somitomi válasza Johnny19 (#572) üzenetére


somitomi
tag

pl.... EW16410BMW 4x16 char. LCD White-Blue 3 345 Ft +Fa
Bővebben: link

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#574) Router


Router
őstag

Hi!
Kedvet kaptam én is lcd-t csinálni csk kicsit láma vok hozzá!
Most néztem a lomexnél 4*20-as kijelzőt!
Annyi a kérdés hogy itt a topicban le van-e valahol részletesen írva az elkészítés módja vagy ha tudtok adni egy linket ahol le van írva akkor azt megköszönöm ugyanis a visszaolvasás nem az erősségem!
Kössz!!!

www.reballing.hu/forum

(#575) ReJim


ReJim
őstag

hi!
lenne egy ojan kérdésem, hogy van egy grafikus lcd-m, ami egy régebbi telefonból van! ennek 10 lába van, és ez valami siemens z1506 nevet visel....

esetleg tudtok valami ojan oldalt, ahol grafikus lcd-k leírása, bekötése van???

[Szerkesztve]

</end.?>

(#576) sirály12 válasza Router (#574) üzenetére


sirály12
őstag

Itt mindent megtalálsz: Bővebben: link

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#577) Router


Router
őstag

Hi!
Mostmár vágom az elkészítést és szerintem rohadt egyszerű csak még nemtom hogy honan a legolcsóbb rendelni és honnan hozzák leghamarabb???

www.reballing.hu/forum

(#578) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Nekem lenne egy olyan kérdésem, h csak LPT portra lehet bekötni? Mert nekem nincs se LPT, se soros portom.... USb rulz. :D

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#579) elttiL válasza Joey_the_man (#578) üzenetére


elttiL
senior tag

Olvass kicsit vissza! Az lpt-s verziónál messze bonyolultabb a kapcsolás, nem tartom érdemesnek. VEgyél egy pci-s lpt kártyát és már örülhetsz is.
Vinsz, örülünk?

(#580) kuki


kuki
tag

hi.

egy rövid kérdésem volna.
nem tud valaki olyan kijelzőt ami nem LPT portra csatlakozik, hanem saját hőmérői vannak?:U

(#581) Router


Router
őstag

Autós bolban lehet kapni 2 hőmérsékletet mér!

www.reballing.hu/forum

(#582) kuki


kuki
tag

De én azt szeretném,hogy ne csak 2 hőmérségletet mérjen,
hanem legalább 4-5 hőmérségletett tudjon mérni.
nem csinált még senki ilyet.:O

(#583) ReJim válasza sirály12 (#576) üzenetére


ReJim
őstag

én ismerem ezt az oldalt, de itt sajnos cask mátrixpontos kijelzők vannak, de nekem egy 10 lábú lcdm van ami full grafikus... :((
valaki tud valami ojat mint mondjuk a rifer.narod.ru ?????

kuki:
ha megcsinálod az lpt-set, akkor mivel az alaplapod méri a dolgokat az is ki tudja jelezni... de neked mihez kell 4-5 ????

[Szerkesztve]

</end.?>

(#584) ppafi


ppafi
csendes tag

Nemtudom mennyien használtok jalcds-t, kb egy éve csináltam egy konfigot, amit azóta is
használok. Hátha más is tud belôle ötletet meríteni. (Fent van a Bővebben: link-n is, reg
után elérhetô.)

A konfig lényege, hogy tudja figyelni, hogy egy adott program fut-e, vagy nem, és bizonyos
oldalakat csak akkor jelenít meg. Ezek a proggik a játékok (Cod, BF) illetve az MPlayer. Ezt a
process information paranccsal sikerült elérni (pl.:$procinfo:1:bf1942.exe§§:==:0:nextscreen§),
mégpedig úgy hogy ha a proccess mérete nulla akkor nem fut, tehát át lehet lépni az adott oldalt.
Mivel még az elején figyeli sok oldalt egyszer?en átugrik (dátum, szabad hely a vinyón, stb.) csak
a játék közben lényegeseket mutatja (Proci hôfok, lan traffic, stb.) MPlayernél csak a filmnézés
közben érdekeseket (Idô például).
A Bővebben: link-n vannak kafa logók, nemtom volt-e itt téma (jalcds-re kerestem úgy
nem írtatok róla, logo-ra szintén nem volt találat) de a többsoros logók nagyon állatul néznek ki.
Nekem 2x16 van, az egyik screen 2 sor magas, négy char széles amd logóval nyit, a másik ati-val.
Sok szép logó van érdemes reggelni érte. bargraph-ról szintén nem láttam hozzászólást, ebben a
proggiban pontosan paraméterezhetô.
Próbáltam más proggikat is (smartie például), de a többi nem vált be, mindig fagytak, bugzottak, ez
megbízható évek óta.
Megéri idôt tölteni a jalcds-sel iszonyat sok mindent tud. (MBM5-tel együtt.)

(#585) ppafi válasza ReJim (#583) üzenetére


ppafi
csendes tag

Van valami proggi, ami a gameport-ra kötött termisztorokat figyeli. 4 db-ot lehet rákötni, és azokat
kiírja, vagy átküldi más progginak. Nemtom mi a neve, magyar oldalon volt

(#586) Rolly


Rolly
veterán

valaki tud szegeden elektronikai boltot?

(#587) Rolly válasza Rolly (#586) üzenetére


Rolly
veterán

up

(#588) Rolly


Rolly
veterán

up

(#589) Rolly


Rolly
veterán

valaki nem tudja szegeden holvan elektronikai bolt? egyáltalán van itt valaki aki szegedi? Remélem.

még egy upot neki

(#590) Rolly válasza Rolly (#589) üzenetére


Rolly
veterán

léccciiiii valaki bizti tudja

(#591) Lonyi válasza Rolly (#590) üzenetére


Lonyi
csendes tag

Nehogy már ne tudd ...

www.ret.hu

(#592) Rolly válasza Lonyi (#591) üzenetére


Rolly
veterán

tényleg nem tudtam köszi szépen

(#593) Rolly válasza Rolly (#592) üzenetére


Rolly
veterán

megnéztem az oldalt, de elég drágák az lcd panelek 5-10 ezerFt egy 4x20-as ilyen árban vanak máshol is? grafikus meg 15-18

(#594) Lonyi válasza Rolly (#593) üzenetére


Lonyi
csendes tag

Nézd meg ezt is:
http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php

Hasonlítsd össze az árakat ...
Aztán a karakterméretet is ...

(#595) ReJim válasza Rolly (#593) üzenetére


ReJim
őstag

hi
nem a CONRADban megkapod 10K ért a 4×20-ast világítás nélkül... :))
:DD

szóval van drágább..... :Y

</end.?>

(#596) Rolly


Rolly
veterán

up

[Szerkesztve]

(#597) Rolly


Rolly
veterán

milyen kijelzőkészítést jevesoltok, egy grafikusat? vagy alfanumerikusat?

(#598) LukE válasza Rolly (#597) üzenetére


LukE
veterán

milyen kell? Egyebkent karateres bedrotozasa, meg kezelese joval 1xűbb. Grafiakuse macerasabb, meg dragabb is maga a kijelzo...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#599) ReJim válasza LukE (#598) üzenetére


ReJim
őstag

egy ijen grafikusnak a vezérlése miből áll????
mert nekem van egy graf (igaz egy kisseb..), csak foggalmam sincs hogyan van a vezérlése!!! :(
tudsz segíteni???

</end.?>

(#600) <<Ice>>


<<Ice>>
tag

Soros (COM) portra hogyan lehet bekötni egy ilyen LCD kijelzőt?!
Jó lenne ha valaki egy linkkel megdobna. Köszönöm!
Bocsi de nem volt kedvem végigolvasni mind az 500 hozzászólást :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.