Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ReJim válasza zottty (#700) üzenetére


ReJim
őstag

mármint milyen díszt??? a jumperekkel meállítod, hogy mit mutasson, és rákötöd 5voltra...
én is próbálkoztam vele, de semmi értelem :(
egy kockát könnyű meghajta... lpt-porton keresztül...

</end.?>

(#702) zottty


zottty
aktív tag

mi van?:Y

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#703) ReJim válasza zottty (#702) üzenetére


ReJim
őstag

ha csak díszt akarsz csinálni a két 7 szegmenses numerikus kijelződből nem kell hozzás elektonika.... elég neki csak 5 volt.... plussz a fekete pöcköket, jumperokat a hátulján, át kell rakosgatni, és úgy lehet beállítani egyszerűen a kijelzőt.. volt még rádugva egy turbó gomb is... na azt is dugd rá.. akkor majd 2 beállításod lesz... :) nem olyan rosz az a kijelzőpanel..:) nem kell szétkutyulni...

de egyébként egy egyszerű progival, eg nyomtatóportra kötve ügyesen lehet vezérelni...
de mijen díszt is akarsz belőle.. :P ?????????

</end.?>

(#704) zottty


zottty
aktív tag

hogyan kössem nyomtatóportra?tom itt le van írva követem a topico de honalcím nincs?nem googlera gondolok..:DD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#705) dDiego


dDiego
aktív tag

rejim
lécci dobj egy mailt, hogy milyen kijelzőket tudsz csinálni
pl.: 16*2-es lpt portra világítással vagy anélkül
persze árat is mondj
kössz

báránybőr = juhhéj

(#706) ReJim válasza zottty (#704) üzenetére


ReJim
őstag

ebbe a topikba nem hiszem hogy a 7 szegmenses kijelzőről volna szó.
fog egy pákát, meg egy ónszippantót kiforrasztod a kijelzőt...
onnantól meg megcsinálod a kijelzőt... :)
művelődj egy kicsit!
olvasd el a codexonline.hu-n lévő lpt-ről szóló cikkeket... az egyikbe bent lesz erre is a válasz... valahol a 6os elött aszem....
kissnorbert írta a cikeket... lpt programozása cimmel....

</end.?>

(#707) ReJim válasza ReJim (#706) üzenetére


ReJim
őstag

itt van:
Bővebben: link
az alasó felén van hogy hogyan kell... nem nehéz...

</end.?>

(#708) zottty


zottty
aktív tag

Lehet hogy neked nem nehéz de nekem. az elektronikához csak kicsit értek de innen-onnan van hozzá mindenféle szerszám:DD. Mi még az iskolában csak most vettük a párhuzamos kötéseket :DD(igaz hogy ezt már fejből vágom sőt..) de én ezt már nem igazán értem...valaki aki nagyon vágja az vegyen már föl MSN-en ha elmagyarázza valaki szájbarágóssan ugy még érteném is..:DD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#709) somitomi válasza ReJim (#660) üzenetére


somitomi
tag

bocs.....csak elutaztam.
Szoval az LCD egy PS1-hez kaphato, nem eredeti LCD kijelzo (+hangszoro...stb).
Az eredetit erdemes inkabb beszerezni a VGA bemenet miatt.

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#710) lkadar válasza somitomi (#709) üzenetére


lkadar
tag

Hali!

Hol lehet kapni ezt a kijelzot? Es persze mennyiert?

Udv.: lkadar.

(#711) somitomi válasza lkadar (#710) üzenetére


somitomi
tag

Egy baratom az occsetol szedte el.....elvileg hasznalt konzolokat arulo boltokban lehet ilyeneket kapni....de eleg dragan vesztegetik oket.

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#712) zLegolas


zLegolas
őstag

Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem veszem, hogy ha csinálok/szerzek egy akármilyen LCD kijelzőt, akkor azt meg mi a manóval fogom vezérelni (PS2) :F

Szal homály. Mert kijelzőt annyit találhat az ember, mint égen a csillag. És???

Lécci világosítson már fel valaki, mert ez a buktatója az egésznek. Vagy valami mikrokontrolleres vezérlést is kék hozzá barkácsolni, saját programmal??

Egyáltalán, csinált már ilyet valaki, vagy csak megy a duma a habokba??

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#713) somitomi válasza zLegolas (#712) üzenetére


somitomi
tag

Akármilyen LCD nem az igazi, mert nem valószínű, hogy megfelelően tudod vezérelni. Régi laptop, mobiltelefon kijelző általában felejtős.
Két lehetőség van (van több is, de ezek az egyszerűbbek):

1. Szerzel egy olyan grafikus kijelzőt, aminek a kontrollerén van kompozit(RCA), jobb esetben, vagy minimális átalakítással VGA bemenet.
Pl: lehet kapni PS1-hez a hátára csatlakoztatható LCD kijelzőt, ebből 2 fajta van.
Az eredetit (kerek NYÁK-os) rá lehet kötni a vidkártya VGA kimenetére)
(Nekem nem eredeti van, nem találtam rajta a különböző fórumokban bemutatott csatlakozási pontokat, ezért a TV-OUT -ra kötöttem RCA-n keresztül)

2. Veszel 4x20-as vagy hasonló méretű karakteres kijelzőt, amire integrálva van mondjuk egy HD44780-as vezérlő. Ezt simán rá tudod kötni minimális forrasztgatás árán egy párhuzamos portra, majd rengeteg féle programmal vezérelheted.

...esetleg itt meg lehet próbálni szerezni egyet:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#714) ReJim


ReJim
őstag

ööö
most raktam össze, de sajna nem működik...
ha csak simán bedugom, akkor kell valamit csinálnia??
mert semmijen progival sem megy!
segítsetek.........

</end.?>

(#715) T. Peet válasza somitomi (#713) üzenetére


T. Peet
tag

Láttad te, hogy milyen ára van ott az eredetinek?:Y


Szakadjak meg ha értem.
Most vettem észre, hogy ha alpgéppel meg joypaddal együtt venném meg az lcd-t, akkor olcsóbb lenne 10k-val, mint ha csak az lcd képernyőt venném meg.
Ki érti???

[Szerkesztve]

(#716) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hello mindenki! új vagyok ebben az LCD s cuccban és nem szeretném végigolvasni az egész topic ot

szeretnék egy 4*20soros LCD kijelzőt kék háttérvilágítással erre kérnék pontos helyet árat hogy hol lehetne megvenni, mennyi
és hogy ennek mégis mekkora a mérete? ( a nyák mérete) és van e mód hogy ne kelljen kábelt kivezetni a házból a soros portra
alaplapom: abit p4p800e delouxe ha ez segít
meg valami okos kis segédprogira is gondoltam amivel ki lehetne irattatni a cpu gpu és vga mem hőmérsékleteit esetleg másegyebet

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#717) LukE válasza -=Ghost=- (#716) üzenetére


LukE
veterán

a soros port ki-nem-vezetese megoldhato, mert altalaban LPT-re leg konnyebb kotni ezeket...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#718) -=Ghost=- válasza LukE (#717) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

:U hovamegyek?:DDD

valaki mutasson rá az LPT re az alaplapomon! jah és még az előzőhöz kellene valami rajzocska szerűségecske hogy hogyan mit kell forrasztani

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#719) LukE válasza -=Ghost=- (#718) üzenetére


LukE
veterán

miert, nincs? (bocs, nem fogok azusz.kom-ot nezni) az a hosszu szeles, vagy 25 tuskevel. Ha nincs, akkor ciki, szerezz egy (univerzalis) soros (busz)-ra illeszkedot.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#720) -=Ghost=- válasza LukE (#719) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

[kép]

mutimutimuti

vagy mutass egy lapot amin van hogy olyat kell keresnem

[Szerkesztve]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#721) -=Ghost=- válasza -=Ghost=- (#720) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

lehet ott aza fekete szutyok a pci slotok alatt?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#722) somitomi válasza -=Ghost=- (#716) üzenetére


somitomi
tag

Nem kellett volna tul sokat olvasni.....
#20

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#723) [w] válasza -=Ghost=- (#721) üzenetére


[w]
őstag

nagyon szerencsés lehetsz, hogy fogalmad sincs mi az az LPT-port, mert ezek szerint nem volt már dolgod ilyen nyomtatókkal vagy eszközökkel.
egyébként nem fekete, hanem bazinagy és lila. ennél többet nem tudok segíteni :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#724) Router


Router
őstag

Hali itt próbált már valaki olyat hogy egy USB->soros port átalakítón keresztül vezérelte az LCD-t???

www.reballing.hu/forum

(#725) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

valaki karikázzon be egy alaplapon egy lpt portot nekem

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#726) EasyR válasza -=Ghost=- (#725) üzenetére


EasyR
tag

A belinkelt ASUS képen is láthadod. A billentyűzet/egér portok alatt találod. Az a nagy ''pirosas-rózsaszínes''. :)

;

(#727) -=Ghost=- válasza EasyR (#726) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Luke azt mondta hogy nem jkell kábelt kivezetni a házból de annak a vége igancsak kilóg... felénk legalábbis:U
''pirosas-rózaszines'' lila? :U :DD:C

[Szerkesztve]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#728) [w] válasza -=Ghost=- (#727) üzenetére


[w]
őstag

LOL :DDD
ha figyelmesen olvastál (volna), akkor látod, hogy luke ezt írta:
''a soros port ki-nem-vezetese megoldhato, mert altalaban LPT-re leg konnyebb kotni ezeket...''

egyébként pedig úgy szokták megoldani, hogy a csatlakozó ugyan kívülről van a portra kötve, de a kábel vissza is kanyarodik egy nyíláson át a ház belsejébe.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#729) EasyR válasza -=Ghost=- (#727) üzenetére


EasyR
tag

Igen, a lila. :C

(Poén volt a pir...)

;

(#730) -=Ghost=- válasza [w] (#728) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

jó de akkor most mi aza qrva LPT????? a soros port?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#731) tr00p3r válasza -=Ghost=- (#730) üzenetére


tr00p3r
őstag

nyomtató port

(#732) [w] válasza -=Ghost=- (#730) üzenetére


[w]
őstag

sztem a #723-ban világosan benne van. (Bővebben: link)
a helyedben én nem fognék hozzá.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#733) -=Ghost=- válasza [w] (#732) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

ha nem llétezikolyan lehetőség hogy közvetlenül az alaplapra kössem és kívül ne látszódjon meg semmi nem is fogok

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#735) [w] válasza -=Ghost=- (#733) üzenetére


[w]
őstag

nézd, felőlem kiforraszthatod az lpt-t a nyákról és akkor közvetlenül mehet az alaplara. :D
vagy, ha van olyan pci-os portbővítő kártya, amin csak maguk a tüskesorok is rajta vannak, akkor úgy is megoldható.

stgellert: úgy látom te se nagyon, ha ltp-nek írod ;)

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#737) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

lpt néven nem ismeretm nyomtato port mar tiszta:(((

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#739) Router válasza Router (#724) üzenetére


Router
őstag

nekem is írjon már valaki!

www.reballing.hu/forum

(#741) ReJim válasza Router (#739) üzenetére


ReJim
őstag

usb soros átalakító??? mint amit a modemhez szoktak használni???
nem tom lehet hogy úgy is működne... de szerintem köbö ugyan annyi egy usb-set megépíteni, mint egy sorossat!..
vagy nem???
-------
egyébkétnsegítsetek má...
miért nem megy az én lcd-m??? a bekötés az alábbi!:
Bővebben: link
mivel nincs kijelzővilágítás, ezért az nincs is bekötve....
szóval?? bizti jó a forrasztás, átmértük, haccor végig néztem...
az ugye nem baj, ha a kijelző 2*20as, és nem 4*20-as mint ami a képen van???
2k2-es poti kell?

</end.?>

(#742) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Kezdo vagyok ebbe az egész lcd s marhaságba jóvan?

a másik okostojásnak meg annyit hogy a regi lapom mexoktam hogy abit volt nehez az alallas asusra...


esetleg valami segítő hozzászólást is kapok vagy csak visszafogjátok itt a teheccségemet?:))

kéne 4*20as kék háttérvilis lcd
kis rajzocskát sikerült már szerezni magamnak kötögetésről...
valami f@xentos vezérlő progiról is kéne link

Legközelebb kérlek nyugadtabban próbálj válaszolni, senkinek nem jó, ha személyeskedésbe megy el a vita. I_Am

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#744) Router válasza -=Ghost=- (#742) üzenetére


Router
őstag

azert ennyire nem lehet hozzászokni az abithoz!
LCD-k: Bővebben: link
sztem 4*20-asból nincsen kék háttérvilágítású csak zöld!

Itt meg le van írva a bekötés úgy hogy bárki megértse!
Bővebben: link

www.reballing.hu/forum

(#746) ReJim


ReJim
őstag

nekem nincs teszt képernyőm.... vagy kell állítani a potin??? mármint hog a kontraszt jó legyen??

</end.?>

(#749) I_Am


I_Am
veterán

Mostantól kérnék mindenkit, hogy a témával kapcsolatban irjon, valamint legyen kicsit elnézőbb a témával kapcsolatban kevésbé jártas kollégákkal. (senki sem ugy jött a világra, hogy számtech guru volt)

A felesleges off-olást pedig be lehet fejezni kedves V.ki.

Előre is köszönöm.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#750) -=Ghost=- válasza Router (#744) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Bővebben: link

''4x20 kék háttérvilágítás'' akkor talán mégis van
a kérdés hogy honnan lehet ilyet szerválni
vagy hogyha nem tudtok akkor csak annyit hogy mifélefajta vezérlőcsipnek kell lennie az lcd n amit működésre tudok bírni lpt n ?

[Szerkesztve]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.