Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) jingo válasza duk3 (#950) üzenetére


jingo
csendes tag

Hi
Próbáld ki a Smartie-t meg hozzá az MBM 5-öt.Én ezeket használom.A monitorra az MBM 5-tel iratom ki a hőfokokat + a kijelzőn is megjelennek.

(#952) Latsza


Latsza
aktív tag

Hali!
Belekezdtem a 3310esnek a kijelzojebe..Mit mondjak, kicsit -nagyon- nehezebb mint gondoltam:(((
Vannak azok a kis erintkezok amik a telo ''alaplapjat'' es a kijelzot kotik ossze, arra probaltam egy 8eres kabelt raforralni, de hiaba, elobb melegedett fel a kornyeki muanyag mint az on:O
Szoval ugy dontottem, hogy leszedem a kijelzot a muanyag elso resztol es kozvetlen forrasztom oda a kabeleket. Egy ketto jol oda is ragad, de mivel tokeletesen sik az az aranyozott resz, azt gondolom, hogy vagy at fogom furni vagy valamivel oda fogom fogatni a forrasztason kivul mert nem marad meg a helyen. Egyenlore ott tartok, hogy 3 kabel var meg az odaillesztesre, es a maradek ami hatra van:DDD
Bővebben: link
eddig a pirossal korbejart resz van keszen.ha valaki ebben a cipoben jar h telo LCD-t babral irjon mar es ertekezzunk:))

[Szerkesztve]

(#953) jingo válasza Latsza (#952) üzenetére


jingo
csendes tag

Hi

Én egész véletlenül pont ebben a cipőben járok,csak még alapvető gondjaim vannak.:(
De egy kicsit feljebb már írtam erről.

Szal ha valaki esetleg tudna segíteni...akkor ne kíméljen.

(#954) Szuby


Szuby
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az ABIT uGuru Clock ( Bővebben: link ) külső egységének kijelzőjét lehet-e kezelni olyan lappal, ami alapból nem támogatja?

Ha jól tudom akkor USB-n csatlakozik.

[Szerkesztve]

(#955) Latsza válasza jingo (#948) üzenetére


Latsza
aktív tag

csocsi!
ugy sztem nem tod megcsinalni h mind2, vagy 2nel tobb lcd-t tudjsz kezelni, max talan ha egyformak teljesen. mert ha kulonbozoek, akkor kulonbozo programmal kell kiiratnod az adatokat rajuk.
pl egy 4x40es meg egy 2x16os kijelzot egyszerre nem tudsz kezelni mer mas a tulajdonsaguk..
pill jovok, csak egy printer csatit uzletelek a haz elott... :DDD:DDD

(#956) jingo válasza Latsza (#955) üzenetére


jingo
csendes tag

És ha máshova kötöm külön progival??Akkor sztem lehet,bár nem értek hozzá,de nekem
így logikus.Szóval nemtudom.:)Vagy hagyjam a francba?:F

[Szerkesztve]

(#957) jingo válasza Latsza (#955) üzenetére


jingo
csendes tag

Mekkora házatok van vazze?:D:D:Y

(#958) LukE válasza jingo (#956) üzenetére


LukE
veterán

hat esetlegtalan ha 1 USB->LPT atalakitoval. Persze nem garantalt az orom...
masik lehetoseg kulso HW-el ugyeskedni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#959) Latsza válasza jingo (#956) üzenetére


Latsza
aktív tag

hogy mashova? parhuzamos es soros? ugy lehet, nem erinti egymast a ket port...
bar ''eddig csak parhuzamossal volt dolgom''.
probalkozz, ugy tudod meg h muxik e vagy senem a rendszer.csak ovatosan, mert ha rovidre zarsz vmit, akkor kiszall a fust a gepedbol es nem fog tova mukodni :))

(#960) jingo válasza Latsza (#959) üzenetére


jingo
csendes tag

Valszeg hétvégén fogok alkotni valamit!:)Legalábbis remélem.A sorossal nem foglalkozott még senki,azt mondják nehéz ügy.
Elárulok egy titkot:csavarhúzóval kapcsolom be a gépemet,úgyhogy én már nem parázok semmitől!:DDVagy mégis?:F


LukE: köszi!!!!Ezt megpróbálom!

[Szerkesztve]

(#961) LukE válasza jingo (#960) üzenetére


LukE
veterán

probald ki a CTRL-F1-et, sokkal kenyelmesebb.
nm. remelem tenyleg mukodni fog, csak tipp volt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#962) Latsza válasza jingo (#960) üzenetére


Latsza
aktív tag

azt mondom sajat tapasztalatbol: vigyazz vele, mert gyorsan odaeg:)
es sztem ha nem megy akkor szedd ki a kijelzot, furdd at az erintkezoknel es ugy forraszd!
naaaaaaagyon kicsi furofej kell..minidremel ha van olyan :DDD
en csak jovo szerdan fogok megint alkotni, mert suliban hagytam a cumot, ott van forraszto meg on meg minden ami kell:))

(#963) ZeUS2140 válasza jingo (#960) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

és ha belegórnál egy csóri parallal kártyát? Lehet külön kapni. Van PCI-s is. Csak egy paralal aljzat van rajta. Így lesz LPT1 és LPT2-d. A proginak meg elmagyarázod, hogy pl a JALCD az LPT1 a Smartie LPT2. Osz' jesus! Szerintem....

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#964) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Nos ahogy megláttam ezt a topiccímet, azonnal felkiáltottam: Ez kell nekem!!!!! :D

Gyorsba átolvastam az egész topic-ot, de azé lenne egy két szimpla kérdésem!

1, Először is ebbe a takaróelembe melyik lcd-t ajánljátok?
Bővebben: link
2, Én kinéztem egyet, kérdés hogy lehet e ezt is azzal a JaLCDs progival meghajtatni? /PH216L, lomex-nél, van még más típusmegjelölés is csak azt nem tom mit jelentenek. . . .,amit kinéztem CMT-E/
3, http://www.jalcds.de/images/4x20backlight.gif <-- itt található kép alapján kell e bekötni? vagy másik bekötési rajzot tudtok e mutatni?

Röviden ennyi, ha minden igaz, és minden jól megy akkor holnap megveszem a panelt és a hétvégén össze is dobom :D



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#965) jingo válasza ZeUS2140 (#963) üzenetére


jingo
csendes tag

Na,valami ilyesmire gondoltam én is,csak nem mertem felhozni,hátha hülyeség.:)
Ezt is ki fogom próbálni!Valamelyik csak bejön!Ha lehet olyat,hogy két nyomtató van egy gépen,akkor ez miért ne működhetne?!
Köszi

[Szerkesztve]

(#966) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Hi all!
Tegnap én is megcsináltam, és jelentem működik! :DD
Csak winampnál kilép a JaLCDs valami hülye hibaüzenettel.
Nem tudja valaki, mi lehet a gubanc?

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#967) Latsza válasza Steve Jr. (#966) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csacsa!
beallitottad a winampnal is a dolgokat, h merre hany meter az LCD-d?:))
tudod, port, hanyXhany karis,stb...

(#968) Latsza


Latsza
aktív tag

megin en.
Meg van csinalva a 3310 kijelzoje; ossze van forrasztgatva mindene ahogyan azt kellett Rifer rajza(i) alapjan.
De: nem akar mukodni, probaltam LCDHype-pal, meg LCDinfoval is. Utobbit nem is tom hogy muxik.. Valaki aki ert a Software-es reszevel jelentkezzen legysziii:O

(#969) Steve Jr. válasza Latsza (#967) üzenetére


Steve Jr.
tag

Hú wazze! Ilyet senki sem írt a totyikba...:P
Így jó hogy nem m1...:DD
Pontosan hol kell a winampban beállítani?

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#970) Latsza válasza Steve Jr. (#969) üzenetére


Latsza
aktív tag


Csacsa!
mit ir ki a jaLCDs mikor..mit is csinal?
biztos belenyulkaltal :)
leszedtem jalcds-t, mondd h mien a kijelzod, segitek osszehozni a progival :DDD

(#971) gaboooka válasza Latsza (#968) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Tudnál mutatni néhány képet a megoldásról?

(#972) Latsza válasza gaboooka (#971) üzenetére


Latsza
aktív tag

kapcsrajz v kep kene?
Bővebben: link ez itt az oldal ahogy csinaltam.. a srac nem nagyon tud angolul.. kicsit szenvedek vele a segitsegkeressel
amugy van vagy 3fele bekotesi rajz a 3310es kijelzot illetoen..de csak 1-hez van cuccom amit ossze tok rakni, mer a masik kettohoz kell vmi IC is, ahhoz meg nem ertek h mithogyan kell ugyeskedni...
valaki tud 4x40es kek hattervilis LCDhez bekotesi rajzot?

(#973) gaboooka válasza Latsza (#972) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Ez az orosz oldal nagyon király! :C

(#974) Papdaddy


Papdaddy
csendes tag

HELP!

LCD kijelzős házat vettem és mivel ez az első gépösszerakási akcióm a segítségeteket szeretném kérni. Az még oké, hogy a ledek hova mennek, de van 3 kábelköteg amiről gőzöm sincs hogy hova valók: van egy zöld szinezetű a végződésein vékony réz lapok, gondolom ez mérné a cpu meg a többi hőmérsékletét; van egy fekete-piros köteg kb 4 kábellal; meg van egy kék kábelt tartalmazó harmadik köteg. Segítsen valaki légyszi, az alaplapom Asus K8N, ha lehet akkor nem akarok a topikban több száz oldalt visszaolvasni.:Y

(#975) Papdaddy


Papdaddy
csendes tag

Sajna a házhoz nem kaptam leírást:Y

(#976) Papdaddy


Papdaddy
csendes tag

Vagy tán nincs is hozzá:DD

(#977) gaboooka válasza Papdaddy (#974) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Mi a ház tipusa?

(#978) Robert7x válasza gaboooka (#977) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Soros vagy neadjisten USB portra illesztes az orosz oldalon kívül nem lehetséges? Még egy mikrovezérlő sem vetne vissza...:)

Sorosporti vezérlés szimpatikusabb, mert valahogy jobban kezelhető. És ha a PC feljődik, akkor egy USB->soros átalakítóval tovább használható marad. Vagy legfeljebb megy a USB-Soros chip is a mikrovezérlő mellé:))))

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#979) Papdaddy


Papdaddy
csendes tag

Nem tom de majd meglesem:DD

(#980) Latsza válasza Papdaddy (#974) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csinalj kepeket rola h legyen fogalmunk arrol h mirol van szo...
akkor talan tobbet tudnank segiteni neked.

(#981) LukE válasza Robert7x (#978) üzenetére


LukE
veterán

FTDI-nek (meg masoknak is) van USB->soros es USB-> parhuzamos csipje is, hogy gyakorlatban mennyire mukodnek LCD vezerlo progikkal, azt nemtom.
Vagy igorplug.
Vagy 18f2550/4550
Vagy matrix-orbital kijelzok embertelen aron.
igy hirtelen...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#982) Robert7x válasza LukE (#981) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Az FTDI-ket ismerem, most szemezek velük. A PICeket valhogy kihagyom, az igorplug nagyon korlatozott (eziranyban). A matrix-orbitallal szemezek, hoyg le kellene koppantani:) Egy PICes sorosportos anyagot találtam, most rakom át sorosport+AVRre, onnanpedig USBre:) A gyári SWt lehet vele szimulálni kifele, és onnantól nyert pálya van:))))

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#983) Latsza válasza LukE (#981) üzenetére


Latsza
aktív tag

Szia LukE!
neked van egy hattervilis 4x40 karakteres LCD-hez kapocsrajzod?
tervezem h en is csinalok egy ilyesmit, mint a tobbiek.csak $ kell hozza:))
cimem tudod jobbklikk-bol, kuldd arra a kepet v amit akarsz :D

(#984) LukE válasza Latsza (#983) üzenetére


LukE
veterán

szia. Nincs. Es szerintem masnak sem lesz, mert tipus nelkul azert bator dolog lenne barmit is mondani:)

Robert7x-> annyi nem eleg?:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#985) Robert7x válasza LukE (#984) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Elégnek elég. Most néztem a matrixOrbital lapját, hát árban eléggé elszálltak maguktól:(
Azt hiszem a chip parancsait lemásolgatom... A dokumentációjukban eléggé jól benne van. És a parancs+mit művel nem olyan nagy kunszt mikrovezérlőbe belerakni...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#986) Latsza válasza LukE (#984) üzenetére


Latsza
aktív tag

Csao LukE, na itt van a kiszemeltem, nezegettem a codixon...
Bővebben: link
Itt pedig az elso, a PH416A-CMT-E lenne a dolog.. tudol segelni nekem egy leirast a fentebbi keresembol?

(#987) ReJim válasza Robert7x (#978) üzenetére


ReJim
őstag

miért nem jó az orosz oldalon lévő kapcs. rajz???:U

</end.?>

(#988) Robert7x válasza ReJim (#987) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Hát a támogatása nagyon alacsony:( A sorosporti nem a szabványos, az USB-s csak win alatti, és 1-2 progival megy csak:(

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#989) ReJim válasza Robert7x (#988) üzenetére


ReJim
őstag

jah, értem.... köszi az infót.:)

</end.?>

(#990) Steve Jr. válasza Latsza (#970) üzenetére


Steve Jr.
tag

Hi! Nyem nyúltam bel... :P
4*16 os a kijelző :)
1ébként azóta már megy... (régi wolt a winamp)
De azért köszi :)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#991) Latsza válasza Steve Jr. (#990) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hali! Bocs h okoskodtam..telleg..
Van kep rola? mutiii :))

(#992) Latsza


Latsza
aktív tag

Reporting in -
3310 kijelzojet szetegettem, igy hat a prodzsekt csunya kudarcba fulladt.:O
Viszont: van meg esely a mobiltelefonok kijelzojet illetoen; egy ericcson A2628as LCD-jet vettem a celkereszt kozpontjaba. A kapcsrajz hasonlo, a progi amivel hajtani fogom ugyanaz, raadasul hattervilagitas is lesz hozza, alapbol van rajta:DD
A leirast ugyanaz az orosz tag keszitette, tole kerek majd bovebb infokat..
- - - End off message - - -

(#993) Robert7x válasza Latsza (#992) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Az A2628 az I2C buszon fut....

A speedshoppal en is szemezek, mert rel olcso a kijelzo.....A karaktereshez kepest. USB ill Sorosat nem tudtok vmi szabvanyosat, sok progival mukodot?

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#994) Latsza válasza Robert7x (#993) üzenetére


Latsza
aktív tag

Min fut? :)

Amugy havertol kaptam xar telokat, boncolhatok rendesen, tobb lehetosegem is van ahhoz h sikert erjek el :DDD
Sikerult kapni 2db A2628-ast, egy T28-ast, meg egy Siemens mittomen mit..
a T28hoz vmi IC kell egy kapcs rajz szerint, a siemenshez meg nem neztem meg..

(#995) Steve Jr. válasza Latsza (#991) üzenetére


Steve Jr.
tag

Van bizony... :)
[kép]

[kép]
Elég jó lett, nem? :)

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#996) Steve Jr.


Steve Jr.
tag


Mi van? Senki sem ír már ide? :Y :O :P

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#997) Robert7x válasza Steve Jr. (#996) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Próbálkozom infótgyűjteni, de eléggé pangás van....

Bekötési rajzok, leírások merre találhatók? Vagy PC elektronika ami a honlapra kimehetne egykupacba... Hamár egy ilyen lapom indul:)....

Pl. Az LCD vezérllés is a LPT mellett sorosport, USB, egyéb lehetőségek...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#998) Steve Jr. válasza Robert7x (#997) üzenetére


Steve Jr.
tag

Küldtem mailt...
...viszont a JaLCDs túl nagy ahhoz, hogy freemailen küldjem (3mega),
úgyhogy szerintem keress rá!:U
(én azzal hajtom a kijelzőt. könnyű használat, konfigurálhatóság...):P

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#999) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Itt egy link:
Bővebben: link
Ez a weblap az enyém. :P Valószínüleg minden fontos rajta van, ami lcd
készítéshez kellhet. (modding --> lcd)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1000) Robert7x válasza Steve Jr. (#999) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Köszönöm szépen.

Írodik ez is a lapon....

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.