Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) elttiL válasza bzoley (#349) üzenetére


elttiL
senior tag

Bocs, megnéztam= rákerestem.
Egy lapon említik a kettőt, csak az U(index)CE paraméretben (Volt) különbözik bővebben itt: Bővebben: link = lehet, hogy jó lesz. Szétégni nem fog semmi (legfeljebb nem fog átvezetni vagy kinyitni, vagy becsukni :F a tranzisztor és akkor nem fogja felkapcsolni, vagy lekapcsolni a világot) Próba cseresznye. Egyébként bárhol veszel bd135-öt ca 50 Ft. vagy még annyise..

(#352) bzoley válasza elttiL (#351) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi majd próbálom. Nem is a pénzről van szó, ha kell akkor kell, de ha van kéznél, akkor miért ne. Majd kiderül.

storno

[Szerkesztve]

(#353) Rekkmester


Rekkmester
csendes tag

Linux alá tud vki LCD sw-t?

(#354) elttiL válasza Rekkmester (#353) üzenetére


elttiL
senior tag

há persze, hogy van google rulez
Bővebben: link
Bővebben: link ésatöbbi

(#355) Rekkmester válasza elttiL (#354) üzenetére


Rekkmester
csendes tag

Köszönöm a tippeket.

(#356) Matthew


Matthew
senior tag

Hi all! Lenne nekem egy kis problémám: vettem egy Displaytech 162B tipusú lcd (2*16-os)kijelzőt és rákötöttem az lpt portra, a gond az, hogy nem műxik. Pedig már többször átnéztem, a bekötés szerintem jó. Ha csak a háttérvilágítást kötöm be akkor világít, tehát eddig ok. Ha viszont bekötök mindent nem világít és nem is jelenít meg semmit csak iszonyatosan melegszik a hd44780-as. A bekötést a dino.hu/lcd honlapon található rajz szerint végeztem. Valami ötletetek lenne? Vagy mégis rosszul kötöttem be? Esetleg tudtok egy tuti kapcs. rajzot ami biztosan jó ehhez a panelhez? Az a bizonyos tesztképernyő amikor világít és a felső sorban kockák jelennek meg az akkor is megjelenik ha csak a tápot kapja meg a panel?

A segítséget előre is köszi!!

(#357) LukE válasza Matthew (#356) üzenetére


LukE
veterán

eddig en is eljutottam, aztan hagytam a picsaba:D Pont ez a tipus, es nekem is forro lett a csipp. vedd ezt up-nak:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#358) Sick Boy válasza LukE (#357) üzenetére


Sick Boy
őstag

basszus én is ugyanez és nem a csip melegszik hanem a led. lehet, hogy az a gáz, hogy nem 10 ohmos ellenállás kell, hanem nagyobb, mert a dino féle oldalon 4,2 v ra volt szükség, az enyémnek (szintén u.a. vezérlőcsip) az adatlapján pedig 4,0 V van, és az előállított 4,2 V nincs a tűréshatáron belül, tehát melegszik, sztewtek mi lehet a probléma?

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#359) Sick Boy válasza Matthew (#356) üzenetére


Sick Boy
őstag

nézd meg az intercoolos cikket, én az alapján is csináltam (leginkább ez alapján):
Bővebben: link

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#360) Matthew válasza Sick Boy (#359) üzenetére


Matthew
senior tag

Ezt a cikket én is átböngésztem és arra jutottam, hogy a két mód ugyanaz, vagy nem? A bekötések ugyanazok. Asszem csak annyiban különböznek, hogy a dino.hu-s oldalon 4,7-10 ohmos ellenállást javasolnak a háttérvillanyra, nem 10 ohmot. Lehet, hogy itt szúrtam el, ugyanis én egy 4,7-es ellenállatot használtam... De szerintem ez még nem lenne ok arra, hogy ne működjön, legfeljebb kicsit melegszik.

(#361) elttiL válasza Matthew (#360) üzenetére


elttiL
senior tag

Helló! Ez a rajz egy kicsit más mint a belinkelt (gyafi lcd) nézd meg
Bővebben: link, ez tuti müködik (otthon figyel) Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#362) Sick Boy válasza elttiL (#361) üzenetére


Sick Boy
őstag

Ez gyakorlatilag u.a.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#363) elttiL válasza Sick Boy (#362) üzenetére


elttiL
senior tag

azé vanegy kis eltérés. háttérvilágítás nélkül is melegxik?

[Szerkesztve]

(#364) elttiL válasza Sick Boy (#362) üzenetére


elttiL
senior tag

Valamit észrevettem: töltsd le ezt:
Bővebben: link -az LCD modulod datasheet-je
a 9-es oldalon van a bekötése betűjelekkel (VSS, E, DB stb.) amit belinkeltem, azon is vannak jelek, de ha megnézed, NEM egyeznek (elég más).

(#365) Matthew válasza elttiL (#363) üzenetére


Matthew
senior tag

Igen, úgy is.

(#366) Matthew válasza elttiL (#364) üzenetére


Matthew
senior tag

Na letöltöttem az adatlapját, de most nem tudom megnézni mert rohannom kell a vonatomhoz. Hétvégén utána nézek ennek a bekötésnek...

(#367) Matthew válasza elttiL (#364) üzenetére


Matthew
senior tag

Na letöltöttem az adatlapját, de most nem tudom megnézni mert rohannom kell a vonatomhoz. Hétvégén utána nézek ennek a bekötésnek...

(#368) Matthew válasza elttiL (#364) üzenetére


Matthew
senior tag

Na letöltöttem az adatlapját, de most nem tudom megnézni mert rohannom kell a vonatomhoz. Hétvégén utána nézek ennek a bekötésnek...

(#369) elttiL válasza Matthew (#368) üzenetére


elttiL
senior tag

fősuli? Te még nem mentél haza csütörtökön????

(#370) Matthew válasza elttiL (#369) üzenetére


Matthew
senior tag

Hehe, igen. Pénteken járok haza, hát nem ráérek?
Visszatérve az LCD-re: nem kicsit b@sztam el a bekötést ám!!!
Így az ő adatlapja alapján tökéletesen műxik, én voltam a hülye hogy nem töltöttem le a dokumentációt eddig...

De azért egy megjegyzés: a neten lévő és általam is írt oldalakon található bekötési rajzokhoz igazán odaírhatták volna, hogy figyu vazzeg minden lcd panelon mások a lábkiosztások, nem? Én ilyen megjegyzést nem találtam:(
Úgyhogy erre mindenki nagyon figyeljen oda!!!

(#371) elttiL válasza Matthew (#370) üzenetére


elttiL
senior tag

...és én vótam a jófejsrác aki belinkelte ;) .........

(#372) Matthew válasza elttiL (#371) üzenetére


Matthew
senior tag

Bezony:DD
Télleg, meg sem köszöntem: Köszönöm!

(#373) elttiL válasza Matthew (#372) üzenetére


elttiL
senior tag

nemazéirtamnnna

(#374) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
szert tettem egy Compaq Portble 386-os gépre, melyhez ''hatalmas'' pirosas tft-szerű kijelző van... Használható ez valamire?

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#375) Lorci


Lorci
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a fórumot, és elhatároztam nekem kell egy ilyen... Nagynehezen sikerült is beszerezni a hozzávalókat, a codix-ban vettem egy PH220A-IMT-E típusú LCD-t. (2x20 soros, inverz kék)

Egy elektrós haver segített bekötni ezen
Bővebben: link címen található séma alapján. Többszöri átellenőrzés után végre bekapcsoltuk.

A tesztképernyő helyett valami zagyvaság jelent meg az LCD egyik oldalán:

KÉP1


Windowsban a Smartie alatt a másik oldalon jelentek meg őrültségek. Némi ráérzéssel kivehető az amit szerettem volna kiíratni.

KÉP2


A potikat többször lemértük, végigpróbáltam az összes LPT-port beállítást, több programmal kísérleteztem. Mindig ugyan az történik.

Szerintetek mi lehet a baj?
Előre is köszönet minden hozzászólásért!
Akár magánban is szívesen fogadnám válaszaitokat!

Üdv: Lorci :F


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#376) xcbiker


xcbiker
addikt

Fúúú! ez nagyon szép: Bővebben: link, csak aza baj hogy sok helyet foglal.

talán ez: http://www.codix.hu/display/gr/adatlapok/panorama/pr202032a.pdf

hogyan kell ezeket bekötni?
jó lenne nekem is egy ilyen.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#377) vottokar


vottokar
senior tag

Elnéztem az itt bemutatott terveket és szerzeményeket és eldöntöttem, hogy én is fabrikálok egy ilyen előlapi lcd panelt. Csak az a baj, hogy én igen kis szögből látok rá a gépem előlapjára, így úgy néz ki nekem a PLED kijelző marad. Láttam, hogy a Codixnál van 2*20-as és elfogadható áron. A színnel se lesz gondom, mivel csak egy színben van. :(
Lenne két kérdésem fórumtársaimhoz. Épített-e valaki PLEDdel már kijelzőt? Mire kell vigyázni. Azt olvastam, hogy HD kompatibilis és nem kell neki háttérvilágítás. De pl. sztatikus feltöltődésre mennyire érzékeny, a szabvány LCD rajzok jók-e hozzá.
A másik. Van itthol egy pénztárgépből származó LCD kijelző. Elég nagy darab (203*57mm), úgyhogy PC-be nagy. Nem tudtam róla semmit sem megállapítani. Típusjelzése: MG175NYU-LY. A chipset Sanyo rajta. Keresőt használtam, csak egy LCDs oldalra dob ki, ahol valaki szintén erről a kijelzőről érdeklődik. Az angol tudásom meg édeskevés arra, hogy ott én tovább érdeklődjek. :( Ha valaki tudna valamit erről a kijelzőről, és megosztaná velem megköszönném (a háttérvilágítás és a chipek 5V-ját és a testet megtaláltam, az adat és a vezérlőlábakkal vagyok gondban...).

[Szerkesztve]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#378) vottokar


vottokar
senior tag

Tegnap délután vettem a fáradságot és hosszas kutakodás után visszakerestem az előző hozzászólásomban leírt kijelző bekötését. Mind kiderült a chipsetjéből nem alfanumerikus, hanem grafikus kijelző!! cca. 240*64képpontos lehet. A vezérlőchip LC7942 típusú. A LiQuid-Mp3 oldalon láttam hogy a támogatott kontrollerek közé fel van sorolva ez a chip is. (bár maga ez a panel nincs listában, de van egy szerintem ilyen chipsetú. Majd áttervezem a bekötést ennek a modulkiosztásnak megfelelően.
Nem tud valamelyikőtök egy olyan oldalt, ahol magyarul van leírva ennek a programnak? a leírása? Amiket én az oldalról letöltöttem egy nyavalyás exe-t sem tartalmaznak, csak dll-eket meg liq-kiterjesztéseket. Lehet, hogy csak nem jó helyen keresgélek...
Amúgy grafikus kijelzőre is ki lehet iratni valamiképpen a procihőfokot és az efféléket?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#379) elttiL válasza vottokar (#378) üzenetére


elttiL
senior tag

Helló!
Biztos ki lehet iratni azt is. pl itt egy link a prg-kkel:
Bővebben: link

(#380) elttiL válasza elttiL (#379) üzenetére


elttiL
senior tag

Ez így elég okés:






[Szerkesztve]

(#381) vottokar válasza elttiL (#380) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm, már megyek is kutatgatni......

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#382) elttiL válasza Lorci (#375) üzenetére


elttiL
senior tag

Helló!
Grat a kijelzőhöz, szép. Szoftvernél miet használsz? a port beállítás oké? elvileg 378 de nézd meg aida-val valahol a portoknál.

(#383) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Arra kérek valakit akinek megvan a Smartie vagy az LCD Center, küldje el nekem plíííz: docair@freemail.hu
Örök hálám a síron túl is üldözni fogja :D.

Dokibá

(#384) Dokibá válasza Dokibá (#383) üzenetére


Dokibá
aktív tag

És még egy kérdés: ha megkapja a tápot a panel, meg kell jelennie a tesztképnek, ha jól értem a leírást. Namost nálam ez nincs. Világítás megy, forrasztások, kábelek rendben, viszont a panelen fura módon a 4-5 pont (RS-R/W) között rövidzárt mérek (nem forrasztási hiba). Tudja esetleg valaki, hogy ez normális-e?
Köszi.

Dokibá

(#385) elttiL válasza Dokibá (#384) üzenetére


elttiL
senior tag

1.6 MB - smartie, 1.9 MB - lcdcenter biztos, hogy freemailre akarod küldetni :F
a 4,5 kivezetések között nem kéne (gondolom) lennie rövidzárnak. milyen rajzról csináltad, az lpt porton yóó helyre van kötve?

(#386) Dokibá válasza elttiL (#385) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Ja, bekötések tuti jók, átnéztem soxor + nagyítóval is, sőt le is szedtem a vezetékeket, lepucoltam és úgy is rövidzár volt. Akkó adok másik címet, ide is jöhet (bár freemailnak ekkora méret nem szokott gondot okozni) : szzoli@polaris.hu
Köszi

Dokibá

(#387) elttiL válasza Dokibá (#386) üzenetére


elttiL
senior tag

mail ment

(#388) Dokibá válasza elttiL (#387) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Megjött, de az Outlook törölte a mellékletet:O. Sorry nem nagyon használom ezt a fiókot, fogalmam nem volt, hogy van beállítva. Viszont a Smartie-t megkaptam közben Papa-Georgo-tól (köszönet). Megtennéd, hogy a centert elküldöd még 1x?
Danke schön :)

Dokibá

(#389) elttiL válasza Dokibá (#388) üzenetére


elttiL
senior tag

outlúk eszközök/ beállítások/ bisztonság/ a gyanus mellékleteket ne lehessen menteni se megnyitni pipa ki és meg fogja jeleníteni a mellékletet...(utánna pipa vissza mert bejön a gonosz vírus ésjajj ;)) , de küldöm frímélre...

(#390) elttiL válasza Dokibá (#388) üzenetére


elttiL
senior tag

(frí)mél ment..

(#391) Dokibá válasza elttiL (#390) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Köszönöm, megjött :). Sajna az LCD Xar, vettem másikat, azóta már műxik is :D.
Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.

Dokibá

(#392) fufi


fufi
tag

Üdvözlet mindenkinek

Lehet hogy senkit se érdekel de azért örömömben elmondom, hogy nekem is sikerült összeeszkábálnom egy kijelzőt. 4*20ast. A háttérvill. kapcsolgatás is müxik szoftveresen!
Hepi vagyok. Már csak azt nem tom hogy hova szereljem...

itt van egy képr óla: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#393) elttiL válasza fufi (#392) üzenetére


elttiL
senior tag

:C :C - gratula

(#394) fufi


fufi
tag

Jóreggelt mondenki!

Annyi lenne a gond a frissen elkészült lcd-mel, hogy ha az indítópultba monnyuk berakok egy progit ami az lcd-t vezérelné, akkor az a progi induláskor errorozik, hogy nincsen elindítva a driver.
ha várok fél percet, mire teljesen betootolt a gép (minden autorun elindul) akkor már eldindul normálisan.
gondolom valahogy azt kéne elérni hogy hamarabb elinduljon a driver. ezt hogyan érhetem el?
előre is köszi!

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#395) LukE válasza fufi (#394) üzenetére


LukE
veterán

indítsd a progit fél perccel később:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#396) vottokar válasza elttiL (#380) üzenetére


vottokar
senior tag

A grafikus lcd panel projektemet egy kis időre felfüggesztem. A pled kijelzőm már bent figyel a gépemben, csak kell egy normális előlapot mókolni hozzá, ami mögül most kandikál, az nem erre a célra készült. Mondjuk erre is ki tudtam iratni mindent, ami engem érdekel.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#397) fufi válasza LukE (#395) üzenetére


fufi
tag

köszi, de pont az a baj hogy nem akarom ''kézzel'' indítani. e akarom rakni indítópultba vagy reg-be. Csak amikor az autorunos cuccok indulnak a Dlportio még nem indult el.
Lécci valaki értelmesebben segítsen.

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#398) fufi


fufi
tag

Hali

Gondolom mindenki akinek 4*20as lcd-je van ismeri az LCDclock nevű progit. Jó kis progi; ''full screenben'' mutatja az időt.
De egy bug van a progiban. Mégpedig az hogy ha az óra egy számjegyű (tehát ejféltől 10 ig) akkor nem azt irja ki pl hogy 07:34 hanem azt hogy 70:34 :) Amennyiben másnál nem csinálja akkor nem értem mért van ez.
Szóval a lényeg hogy jaLCDs honlapján fenntvan a forráskód, úgyhogy kijavítottam, és ha már úgy benne voltam akkor németről átírtam magyarra és kicsit okosabbá tettem a progit.
Ha valakik érdekel hogy milyen lett:
Bővebben: link

Remélem ti is hasznát veszitek majd.

Ja és lécci valaki válszoljon a 2vel előbbi hozzászólásomhoz!!! Plízzz

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#399) fufi


fufi
tag

UP!!
Lécci valaki segítsen hogy hogyan tudom megoldani azt, hogy a lpt driver hamarabb induljon el mint a lcd progi. ami a #394-es hozzászólásomban leírtam.
előre is kösz

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#400) xedos


xedos
addikt

Ha az LCD Smartie-t hasznalod, akkor ott be lehet allitani, hogy betoltodes utan mannyi idovel induljon el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.