Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Satan-Claus válasza Szalma (#98) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Hálás köszönet.

A kintről rendelés esetén gondolom csak a szállítás maga volt 24$, ehhez még hozzáadódik a panel ára is.

A Codix paneljét akkor mivel tudom meghajtani?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#102) Szalma válasza Satan-Claus (#101) üzenetére


Szalma
őstag

(Codix-nál van letölthető pdf a modulokról (lsd. Luke). Egyébként nem túl problémás. Keress egy PIC programozásban és égetésben jártas egyedet és csináltass vele egy soros intefészt hozzá. Vagy printerportról kis trükkökkel lehet nyomni rá a grafikát. (Ez utóbbi a windows oldalon lesz munkásabb.))

Szeretettel:
Szalma

(#103) Szalma válasza Satan-Claus (#101) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen a szállítás volt $24.)

Szeretettel:
Szalma

(#104) Dufresne válasza LukE (#73) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem négy sor az kb 3cm, szóval befér az 5''25-ös helyre simán

(#105) Dufresne válasza [Mike] (#80) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez az ''ősrégi'' megoldás engem is érdekelne:)
Ha volnál olyan kedves és nekem is elküldenéd e-mailben akkor naon leköteleznél...

(#106) MaUser


MaUser
addikt

Egy technikai kérdés:
A megrendelt kérsoros kijelzőt egy 5,25'' takarólemezbe szeretném szerelni. Mivel nincs pót, ezért azt szeretném megtudni, mivel lehet a legszebben kivágni a műanyagot, hogy a kijelző ott szépen kikandikálhasson (sniccerre gondolta, természetesen belülről megkezdve), valamint mit javasoltok a kijelzőpanel rögzítésére és hogyan lenne célszerű?

u.i.: ez kettő lett, de sebaj.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#107) LukE válasza Dufresne (#104) üzenetére


LukE
veterán

Akkor az valami pici lehet, amiket láttam, azoknak a kijelző része is több volt, mint 6 cm, a nyákról nem is beszélve.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#108) Dufresne válasza LukE (#107) üzenetére


Dufresne
addikt

A kijelző fémkeretestöl kb 95x40-es, a nyák meg természetesen túllóg. Hopp:DD most nézem, hogy nem is 5''25ös helyre raktam be,a k****, bocs mindenkitől!
Oda tényleg bajosan férne el, szóval igazából az egyik floppy helyére raktam a cuccot és sztem jól mutat, bár ez azért háztól is függ:)
A műanyag kivágásáról meg annyit, hogy én is sliccerrel csináltam és ha ügyes vagy akkor szépen ki lehet vágni, mondjuk el lehet lenni vele 1 darabig...
Sztem mondjuk 1 kisebb fémfűrész is megteszi, azokkal is elég szépen lehet dolgozni, a végén úgyis kell majd rajta csiszolgatni, szépítgetni. A rögzitést én meg csavarosan oldottam meg, amiket a kivágott műanyag előlepok frankón takarnak, szóval tűrhető az összhatás és sztem praktikus is, mivel egyszerű kiszerelni, ha épp arra van szükség:))

(#109) sirály12


sirály12
őstag

Hali mindenkinek.
Gondoltam felhozom egy kicsit a topikot és nem nyitok egy újat.

Lenne egy kérdésem. Most készülök megrendelni a lomextől egy 4*20-as kijelzőt. Valaki vett már tőlük cuccot és ha igen ugye jó. Vagy ha tud oan helyet a neten ahol ien kijelzőket árulnak, és 1 héten belül feladják amit rendelek akkor írjon.


Főleg tapasztalatokat szeretnék kérni, mivel még nem csináltam eddig egy kijelzőt sem ezért ezekre lenne szükségem.


Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#110) MaUser válasza sirály12 (#109) üzenetére


MaUser
addikt

Még nem végleges, de ma rendeltem a codix-től egy pled kijelzőt. A hölgy azt mondta holnap reggel postázzák, szóval péntekre vagy hétfőre elvileg itt kell lennie.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#111) sirály12


sirály12
őstag

upika.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#112) LukE válasza sirály12 (#109) üzenetére


LukE
veterán

ja, én is Codix-ot mondanám, ugyan még nem szereztem be tőlük semmit, de szinte minden színben, mérteben, még inverz LCD-jük is van.
Emberi áron. Ha Lomexben, vagy átlag elektro boltban veszed, akkor ha esetleg más színű, inverz LCD-t akarsz belőle csinál(tat)ni, az nagy méret esetén több 10kHUF is lehet. Nézd meg ott is, és válaszd ki a véglegeset:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#113) sirály12 válasza LukE (#112) üzenetére


sirály12
őstag

Kösz a javaslatot. Megnéztem a codix-ot is. Végül mégis a lomex-től rendeltem egyet. Egy 4*20-asat. Remélem jó lessz, mert ha elveszi a kedvemet akkor többé nem moddolok. ;]
Remélem hamar megjön.
A tapasztalatokat majd leírom, ha valaki kiváncsi rá.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#114) iwu válasza MaUser (#106) üzenetére


iwu
addikt

praktiker gazdaságos lombfűrész,+ reszelő--->1000huf, nekem tökkkkéletes lett a vágás:D

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#115) iwu válasza MaUser (#106) üzenetére


iwu
addikt

ja, meg kell egy furat, amin bedugod a lombfűrész szálát!

rögzítés: 1. megáll amgától, ha elég passzos
2. két hosszú csavar,3-3 anyával, még mutatós is (kb 30huf)

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#116) F1DO


F1DO
senior tag

Jézus ez nekem nagyon tetszik...
VAjon hogy lehetne egy ilyen éritőképernyős kijelzőnek a vezérlőelektronikáját megoldani/beszerezni?
<a href=''http://www.codix.hu/display/gr/photo/pt128064c_bgw.htm'' target=''_blank''>http://www.codix.hu/display/gr/photo/pt128064c_bgw.htm</a>

(#117) F1DO


F1DO
senior tag

baaazzzzeee...
http://www.codix.hu/display/gr/photo/pt128064c_bgw.htm target=''_blank''>http://www.codix.hu/display/gr/photo/pt128064c_bgw.htm</a>

Ha most se sikerülne a linkelés ideírom hogy copy+paste-olni lehessen a cimet:
http://www.codix.hu/display/gr/photo/pt128064c_bgw.htm

(#118) Szalma válasza F1DO (#117) üzenetére


Szalma
őstag

(Nézzen a szerkesztő ablak alá kicsit. Ott találhatja a linkkészítés szintaxisát.)

Szeretettel:
Szalma

(#119) LukE válasza F1DO (#116) üzenetére


LukE
veterán

miért nem kérdeted meg a codixtól? ha megy magától, elmondják, ha külön csipp is kell neki, akkor valszeg árulják.
(Súgó->http://prohardver.hu/r3_forumok_help.php)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#120) _George válasza F1DO (#117) üzenetére


_George
senior tag

a linket javítottam... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#121) sirály12


sirály12
őstag

Jelentem elkészült a kijelző. Nagyon tetszik, bár a progikkal egy kicsit meggyűlt a bajom. Mostmár kijelentem megérte a dolog.
Mindenkinek ajánlom a megépítését.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#122) baLance


baLance
csendes tag

nekem is ma keszult el a cucc.nekem nem csak ezzel hanem a forrasztassal is meggyult a gondom, 4szer csinaltam ujra>)
mindegy csatlakozom az elottem szolohoz szetinem is megeri megcsinalni

baLance

(#123) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Képek?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#124) sirály12 válasza Satan-Claus (#123) üzenetére


sirály12
őstag

Sajna nincs digitális fotómasina ezért nincsenek képek sem.
A legjobban az tetszk, hogy amikor beindítok egy számot a winampon akkor egyből átvált a kijelző és a szám címét hosszát kezdi el írni, nameg a spektrumanalizátor megy az alsó két sorban (ez a legállatabb).

Ahogy tudok szerezni egy gépet lesznek képek is.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#125) mixyboy


mixyboy
tag

Üdv!

Én is gondolkodom a kijelzőm. codixon (volt feljebb egy link) egész jó áron voltak ilyen kijelzők...
Szal azt szeretném +kérezni, hogy esetleg a kijelző mellé beférne-e még egy potenciométer... Mert esetleg meghpróbálnám a CPU hűtőjét rákötni, ha rálehet, és amolyan fordulatszámszabályzást is végrehajtani vele...

(#126) mixyboy


mixyboy
tag

Most vmit nem tudok a Codix-ról, és vmit nem számolok bele, vagy vmi hasonló, de a 2*16-os kijelzők 2 420 Ft-ért vannak (kék hátttérvilágítással).. ha erre még rájön az áfa, akkor sem lesz több, mint 3200 Ft... Vmit nem számolok rá? Vagy miért ennyivel olcsóbb? csao...

(#127) sirály12 válasza mixyboy (#125) üzenetére


sirály12
őstag

Attól függ mien kijelzőt veszel. De nekem pl. beférne, én egy 4*20-asat vettem, szal nem is kicsi.
Egyébként én is gondolkodtam azon hogy mit lehetne még mellé rakni, és arra jutottam, hogy két potmétert teszek a két oldalára az egyikkel a ledek fényerejét, a másikkal a kontrasztot szabályozom majd. Ezek még nincsenek kitéve, de a kontrasztot már tudom szabályozni, csak azt a potit nem tudom kitenni mert nem oan fajta.

Mielőtt veszel nézd meg a leírásban a méreteit, és meglátod befér-e mellé a poti.
De szinte biztos, hogy befér.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#128) mixyboy


mixyboy
tag

Thx, sirály_12!
Még Tőled szeretném +kérdezni , hogy a spektrum analizert hogy oldottad meg? Szóval egy progi csinálja a fennt említettek közül, vagy Te speckó kijelzőt vettél?

Mégnéztem PDF-jét a kijelzőnek 84 mm széles.. szóval ez ha jól tudom, kisebb mint az átlagos kijelzők! És lehet, h. ezért olcsóbbak is a codix-nál... Thx!

(#129) mixyboy


mixyboy
tag

Jó, hülye voltam, olcsóbb ez mindenhol, mert viszonylag kisebb...

Nekem elég lenne ez is...

Néztem, Codixnál van kék háttérvilágítással, de a gondom, hogy annak a drivere: KS 0066
Nos ez nagy gond? Szal aki esetleg megcsinálta, fennt a progi, és van rá ideje, nézze meg nekem, hoghy támogatja-e ezt a meghajtót a program... Thx...

(#130) baLance


baLance
csendes tag


udv na megvannak a kepek, de mivel szar a kamera..... ahol kivan irva hogy AuthenticAMD, ott a ''h'' betunel az nem piszok, hanem kicsuszott a kezembol a forrasztopaka es kicsit megegette a cuccot:), tovabba nincs letisztitva, se beepitve, de valoszinu nem is lesz, hanem csinalko egyet normalisan.ennyit eloljar
oban

http://www.extra.hu/b4lance/lcd01.jpg
http://www.extra.hu/b4lance/lcd02.jpg

baLance

(#131) baLance


baLance
csendes tag

siraly milyen programot hasznalsz?

baLance

(#132) [w] válasza sirály12 (#121) üzenetére


[w]
őstag

mennyibe volt neked az egesz? elolapi panelbe epitetted be?
[w]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#133) baLance


baLance
csendes tag

hat ha engem kerdezel :) akkor nekem 4500volt a kijelzo, kb 20-30 forint volt a z ellenallas.
kb ennyi 4*16os kijelzo
lomexbe vettem, de nagy turelem kell ehhez, amikor mar 4xrre kezded ujra.......

baLance

(#134) [w] válasza baLance (#133) üzenetére


[w]
őstag

ha teged (is) Siraly12-nek hivnak, akkor biztosan teged kerdeztelek.
egyeb esetben nem... :]
es mihez kellett neked ellenallas?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#135) [Mike]


[Mike]
tag

Nem szeretnék OFF-olni, de gondoltam megosztom Veletek, amit az imént álmodtam nagyjából idevág!:DD Szóval azt álmodtam, hogy a haverommal lomtalanításon járunk...És az egyik ház előtt, találtunk 1 Opel Vectrát daragbokban. Haverom elvitte az ajtaját én meg a fedélzeti számítógépét és beébítettem mint LCD kijelzőt. Így mutatta az átlag fogyaztását a gépemnek, a megtett km-eket stb...Asszem orvoshoz kéne fordulnom vagy inkább fel. Agyamra ment ez a modding dolog!:DD

ON

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#137) _George válasza baLance (#130) üzenetére


_George
senior tag

a link most már link :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#141) MaUser


MaUser
addikt

Elkészült a nagy mű.:)) Jövő héten majd rakok ki egy-két fotót, de most megyek inkább mozizni.:))

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#142) Manta


Manta
tag

Vettem régebben egy 4*20-as kijelzőt Lomexben, ami azóta is a fiókban csücsül, de most úgy néz ki feléled a mini-itx projectem. Invertert (ez egy fólia?) hol tudok venni és mennyiért? Ez mindenképp kellene, ha marad pénz, akkor ledcsere. Hány led van benne? Házilag megoldható a csere? Mennyiből kb?

(#143) LukE válasza Manta (#142) üzenetére


LukE
veterán

erre leginkább azt mondom, hogy bukta. ekkora kijelzőnél 10kHUF++, én nem csináltam ilyen műveletet, de elég gáz lehet. A http://codix.hu/-nál van sok féle színben, egész kultúr árakon. tudom, hogy neked nem esgít, de talán majd másnak.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#144) Manta


Manta
tag

A zöld annyira nem gáz. Inverter?

(#145) LukE válasza Manta (#144) üzenetére


LukE
veterán

vát? inverz lcdt akarsz? mmint olyan, ahol a betűk világítanak? nemtom pontosan, valamit szét kell buherálni benne, és az alkatrész is elég sok.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#146) demagóg válasza Manta (#142) üzenetére


demagóg
aktív tag

Lehet, hogy csak én nem értem, hogy mid van és mire gondoltál. Az LCD háttérvilágítás (ha van,) alapvetően kétféle lehet. EL fóliás vagy LED-es.
Az EL fólia régen nagy szám volt. Előnye a homogén fény. Továbbá, hogy nagyon vékony, ránézésre tényleg csak egy fólia két kivezetéssel. Hátránya, hogy külön táp kell a meghajtására (ezt hívják inverternek is). A fesz 110-150V körüli, 50-100Hz, mA nagyságú árammal. Amatőr körülmények között szívás ezt előállítani, de sok pénzért készen is kapható. Még egy hátránya van, hogy a világító fólia nem örökéletű, mint pl. a LED. Az üzem során folyamatosan, visszafordíthatatlanul csökken a fényerő. Az élettartam alacsonyabb fesz., ennek következtében alacsonyabb fényerő mellett kitolható.
A LED-es változat könnyebb helyzet. Vezérlése egyszerű, csak egy előtétellenállás. A LED-ek (6,8,10, akármennyi) az opál lemez mögött úgy vannak soros-párhuzamos (vegyes) kapcsolásban, hogy a kijelző tápjáról is járatható legyen. Vannak 3.3 V-os kijelzők is, erre figyelni kell. Erről a kék ledek nem fognak menni. A fóliás-ledes változatok vastagságban is különböznek, a LED elé viszonylag vastag, >5mm opál előtét van téve, ezeket a kijelzőket a vastagabb keretről lehet felismeri. A LED csere néha bonyolult, esetleg új hordozó NYÁK kell. Az SMD LED-ek csak akkor cserélhetők, ha nem hőre lágyuló műanyag lemezen vannak vezető ragasztóval rögzítve. Megfelelő szerszámokkal és kis szerencsével nem gond a csere.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#147) gery03


gery03
senior tag

Hi!
Az autós hőmérőket, hogy építitek be?
A cpu hőmérsékletét hogyan méri? Az lcd-t szidek ki, vagy az érzékelőt ráragasztjátok a bordára?
Engem érdekelne ez a cucc. Nem akarok bajlódni az LCD-vel. Ez egyszerűbb, és még lehet olcsóbb is.
A válaszokat előre is köszi!:)

(#148) Manta


Manta
tag

Ilyenem van:


Úgy tudtam (régen egy témaba vágó oldalon olvastam), hogy invertálni (tehát, hogy a betűk világítsanak, ne a háttér) egy speckó fóliával lehet, ami így ereszti át a fényt. Na ilyet keresek, ha létezik.

(#149) b.bone


b.bone
senior tag

:) ez marha jó:) kijekző előre, csili-vili ház,minden:)

ennyi erővel vissza vezethetnénk a turbo gombot is az lcd-vel együtt:)

mutatja majd a hőt, a paratartalmot, meg hogy mennyi van még a világvégéig és ha tul meleg a proci lehet normál üzemmódba váltani. kis pihi után ismét TURBÓ:)

na asszem én is neki állok tervezni:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#150) demagóg válasza Manta (#148) üzenetére


demagóg
aktív tag

Akkor már én is felfogtam. Utólag megy e? Szerintem nem, vagy nehezen. Ha pl. a felső polarizátor fólia lejönne és mivel ez már nem megy vissza az oldalak aránya miatt, valahonnan egy újat kellene szerezni. Aztán valahogy ''felragasztani'' 90 fokkal elfordítva, mint ahogy eredetileg volt. Eredetileg talán hővel rögzítik, mert leszedés után nem marad ragadós egyik felület sem. Olyasmi, mint amikor egy új cuccról húzod le a ''rávasalt'' védő fóliát. Az utólag még egy fóliát rátenni, .....hát ahogy belegondolok a működésbe, így nem megy. Mindenképpen le kell szedni a még fent lévőt :(

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.