Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) haxy


haxy
tag

Pécset ijen kijelzöket meik boltban lehet veni?

Ez van.

(#802) Zoty@ válasza elttiL (#800) üzenetére


Zoty@
tag

Hali!
Még így sem mükszik (rosszul lenne összekötve?) :F
Mit csináljak?

Texas HoldEm for ever!

(#803) elttiL válasza haxy (#801) üzenetére


elttiL
senior tag

Én a RAM nevű kis bótban vettem. Valahol a hullám környékén van asszem. rendelésre gyön a cuccz. De célszerű Pestről rendelni.

(#804) elttiL válasza Zoty@ (#802) üzenetére


elttiL
senior tag

mi a típusa? lehet, hogy nem az a bekötése amit Te annak hiszel.

(#805) Zoty@ válasza elttiL (#804) üzenetére


Zoty@
tag

Ez lenne Bővebben: link

Texas HoldEm for ever!

(#806) jingo


jingo
csendes tag

Hi!
Azt szeretném kérdezni,hogy a 2.2K-s potméter miért kell és hogy pontosan milyen poti ez?

(#807) ReJim válasza jingo (#806) üzenetére


ReJim
őstag

ez arra kell, hogy a kijelzőnek szükséges enabled jel (ami mittom melyik lábon jön ki) 0,7 volt legyen... legalábbis valahogy így van...
ezt kell majd csavargatni, míg meg nem látod a feliratot!
csak nálam nem volt felirat :( nemjelent meg semmi
ez egy poti... ezt nem kell ragozni... szerintem! ;)

</end.?>

(#808) jingo válasza ReJim (#807) üzenetére


jingo
csendes tag

Ok.Értem.Csak arra gondoltam,hogy mindegy-e,hogy sima vagy trimmer.
Ezek szerint mindegy.Köszi:)

(#809) Router válasza Router (#786) üzenetére


Router
őstag

erre senki semmit?

www.reballing.hu/forum

(#810) sidhe


sidhe
tag

udv.

na vegigolvastam az osszes hozzaszolast, mar kicsit golyozik a szemem.

jonehany kerdesem lenne, nehany ugyan nem szervesen ide tartozik, de nagyon nem tudom hogyan induljak neki.
a lenyeg, hogy szeretnek egy kis kezi pc-t gyartani, amolyan hazi pda-t.

nezegettem az lcd kijelzoket, egy kis 10x10 centis mar meg is felelne, ebbol a chipcad oldalan talaltam emberi arut is, az ok.

a gond ott kezdodik, hogy kellene hozza alapgepet keresni. eloszor kineztem magamnak egy
http://www.embeddedarm.com/epc/ts7200-spec-h.html -hoz hasonlot, viszont ezen nincs printer port.ilyenkor mi van?
a nagy kerdes az az volna, hogy hol tudok nekikezdeni ilyen alaplapok keresesenek? mert a via epia felek nemigazan nyertek meg a tetszesemet, tul.. ooo. tul pc-sek.

touchscreen-es lcd-vel foglalkozott itt valaki? linket esetleg ennek bekotesere tud mondani valaki?
A lomex oldalan neztem az oledeket, de meg csak most jon be. tud valaki varhato arat mondani fenti meretu oled-re? ez bekotheto szinten lpt-re?

kosz,
s

(#811) Router válasza sidhe (#810) üzenetére


Router
őstag

hát nemtudom hogy ezt hogyan is gondoltad de azért hajrá!!!
amúgy lehet hogy egy USB->printer átalakító jó lenne neked és ha akarnál még mellé usb-t akkor hozzá egy HUB és kész a printer port+usb-d is van még sok!
ezzel már csak annyi a baj hogy ez így már kiicsit nagy egy PDA-hoz!

www.reballing.hu/forum

(#812) elttiL válasza themcd (#789) üzenetére


elttiL
senior tag

Helló!
Gondoltam válaszolok! Kellene hozzá forrasztani. a drótvéges összesodrása+ szigetelőszalag, itt egy kicsit macerás lenne, könnyen zárlat lenne a vége. Szerintem valakit kérj meg, hogy csinálja meg.
Igen, lehet az usb-ről levenni a kráftot, a kábel két szélső szála a táp (piros:+5V, a másik szélső asszem fekete a -5V, de célszerű kimérni. Alaplapi (usb) csatiról is le lehet venni, de az alaplap doksija leírja, hogy melyik tű melyik. Amikor én csináltam nem kondoltam a fizikára. :D

(#813) sidhe válasza Router (#811) üzenetére


sidhe
tag

o volna az alaplap amit kiszemeltem: http://www.embeddedarm.com/epc/ts7250-spec-h.html

a problemam ''csak'' az, hogy hogyan csatlakoztatok ra egy, esetleg ket lcd-t. Azt irjak, van rajta serial port, ketto is. Ehhez letezik aramkori leiras, hogy hogyan lehet meghajtani?

bar ez mar kezd nagyon offtopic lenni, de azert megkerdem: 20 DIO lines -- ez micsoda, es mire jo? Tudtok esetleg ilyesmivel foglalkozo oldalt? marmint ilyen portleirasokkal, kimenetekkel.
Illetve a fenti kepen van a lapon olyasmi, hogy LCD kimenet, alul balrol a masodik. ez mi lehet?

(#814) Johnny19


Johnny19
tag

Szevasztok.

Lenne egy kérdésem. Most szereztem be egy 2x16 karakteres kijelzőt, meg is csináltam a leirás alapján és müködik is egy apró hibával. Az első sroban lévő karaktereket egy pontel feljebb rakja mint kellene és igy nem látszódik a felső része. Az alsó sorban tökéletesen müködik. Mitől lehet ez? Elköthettem valamit? :F

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#815) Latsza


Latsza
aktív tag

Hali mindenki!
Van egy 2x16-os karakteres HD77480 kompatibilis LCD-m. Tudna e valaki segiteni abban hogyan tudok neki hattervilagitast adni? Csak ez az egy baja van neki h ejszaka nem latom h mit jelez ki...:U

(#816) dDiego


dDiego
aktív tag

van egy telefonból kiszerelt színes kijelzőm
össze lehet ezt hozni a számítógéppel?

báránybőr = juhhéj

(#817) Johnny19


Johnny19
tag

Látom elégé lehalt a topic. :(
Esetleg még egy-két kérdés, kb menyiért lehet venni egy 4x40es kijelzőt?
És hol?
Ugyanugy kell bekötni minden hd44780-as icvel elátott kijelzőt?

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#818) sidhe válasza dDiego (#816) üzenetére


sidhe
tag

http://rifer.narod.ru/nokia3210.htm -rol ki tudsz indulni. ez minden amit tudok.

arakat meg mas lcd-re a www.codix.hu-n lehet talalni.

(#819) dDiego válasza sidhe (#818) üzenetére


dDiego
aktív tag

köszönöm

báránybőr = juhhéj

(#820) Latsza


Latsza
aktív tag

Hali! Talaltam Nokia LCD-hez kapcs rajzot, meg egyebet:
Bővebben: link Ha tobb kell, szorfoljetek a forumon, talaltok linkeket!

(#821) Johnny19 válasza Latsza (#820) üzenetére


Johnny19
tag

És a nokiás kijelzőt ugyanugy lehet vezérelni LCDsmartie-val?

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#822) Router


Router
őstag

Hali ha valakit érdekel akkor van egy eladó 2*20-as zöld háttérvilágítású LCD-m ami USB portról veszi az áramot :) készre szerelten
i.á.:5,5k

www.reballing.hu/forum

(#823) Latsza válasza Johnny19 (#821) üzenetére


Latsza
aktív tag

Szerintem LCDsmartie-val nem muxik a cumo, LCDHype-pal megy csak, ahhoz meg nem ertek..Nem reg szedtem le, elegge bonyi progi :(
Apropo: valaki tud segiteni LCDHype kezeleseben?

(#824) tgabi


tgabi
tag

Hali!
Készülök én is csinálni ilyen kijelzőt, az lenne a kérdésem hogy a lomexben kapható 4X20-as kijelző kompatibilis-e a HD44780-al, mert azt irják hogy a vezérlője az KS0063.
Ja fene se érti de a háttérvil. nélüli drágább mint a háttérvilágitásos :F.
THX
hali

'' Senki se tud semmit! ''

(#825) ReJim válasza sidhe (#818) üzenetére


ReJim
őstag

a riferen van ericson is inkább onnan kellene kiindulnia....

</end.?>

(#826) ReJim válasza dDiego (#816) üzenetére


ReJim
őstag

az a gáz hogy szines:(
ahhoz keresni kell progit... lcd hype nem tudja a szineset kezelni... :(

</end.?>

(#827) Johnny19 válasza tgabi (#824) üzenetére


Johnny19
tag

Én ugy tudom kompatibilis, de kérdez meg másokat is.
Mennyiért van ez a kijelző most?

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#828) CheeseE


CheeseE
tag

Nah kesz lett az En kijelzom is!:C 4x20-as Smartival hajtom...nagyon allat...Igaz az LCDt meg regen vettem MP3 playerbe szantam, de mivel az nem jott ossze, ezert msot atalakitottam...majd serzek 1 digitalist es rakok fel kepeket..ha kell vlkinek vlmi segitseg, szoljon...:C

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#829) [w]


[w]
őstag

korábban feltettem a kérdést, csak elsiklottatok felette. fehér betűs, fekete hátteres kijelzőt szeretnék, mondjuk 2x20-ast.

milyen fedőnéven keressem? nem tudok kiigazodni a különböző árlisták jelölésein. :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#830) tgabi válasza Johnny19 (#827) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
4x20 karakter (3x5/CH 98x60x15mm) STN LED-es háttérvilágítással 4346,-Ft+Áfa a Lomexben.
A háttérvili nélküli: 5360,-Ft+Áfa
üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#831) And válasza [w] (#829) üzenetére


And
veterán

Negatív módú, fehér leddel. Az oldal alján találod: Bővebben: link. Közelebbről így néz ki egy 2x16 -os (csak erről van kép): Bővebben: link.

(#832) Latsza válasza [w] (#829) üzenetére


Latsza
aktív tag

Bővebben: link
itt van neked feher betus fekete hatteru LCD 2x20as...

[Szerkesztve]

(#833) Johnny19 válasza tgabi (#830) üzenetére


Johnny19
tag

A tipusát is le tudnád irni én nem találok ilyet a molex honlapján :F

Tag lettem :)

[Szerkesztve]

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#834) tgabi válasza Johnny19 (#833) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
A PDF anyagban azt írják hogy 204A Series (20 karakter, 4 sorban), ja és KS0066U controllere van, és KS0063 Driverről is szó esik a doksiban, nem igazán vagyok otthon a témában, gondolom kompatibilis HD44780-al.
Amugy Bővebben: link a címe a boltnak :).
üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#835) Johnny19 válasza tgabi (#834) üzenetére


Johnny19
tag

Nekem sajnos nem jön be a honlap :O
Lehet on-line rendelni vagy fel kell mennem pestre érte?

Amugy a codix-nél néztem egy ilyet:
STN Blue; Negative mode; White LED; English/European Character Set Netto:5870 Ft
Ez kék hátérvilágitás, fehér karakterekkel ha jól tudom. Ütösén nézhet ki :)
Csak az a baj hogy 5 hét még a szállitási idő, legalábbis azt irja a honlapon.



[Szerkesztve]

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#836) tgabi válasza Johnny19 (#835) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Lehet tőlük online is rendelni, ezt írják:

Minimális rendelési érték nettó 2.000 Ft.

A rendelés összesítő tételes bontásban jelzi a termékek egységárát, valamint a szállítási költséggel növelt végösszeget.

Szállítási költség:
Megrendelés értéke ( nettó ) 2.000Ft - 5.000 Ft => 1.600 Ft +ÁFA
Megrendelés értéke ( nettó ) 5.001Ft - 30.000Ft => 1.000 Ft +ÁFA
Megrendelés értéke ( nettó ) 30.001Ft -tól => nincs szállítási költség

Amugy felvettelek MSN-en remélem azt a címet használod ami az adataidnál meg van adva.
Ha nem akkor légyszi vegyél fel engem.
üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#837) ZeUS2140 válasza Latsza (#823) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Ezt nézted már?
Bővebben: link -> LCDShop -> LCD how2do -> LCDHype

Nem sok és német, de képek alapján megnézhető...

Üdv all!

Az a lcd-usb nagyon szimpi ám :) Rohadjon meg, csak ne lenne ennyire drága...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#838) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

bocs az offért, de nem tudom, hogy ismeritek-e.
Most bogarászom őket és vannak érdekességek...
Bővebben: link

Üdv all!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#839) Johnny19 válasza tgabi (#836) üzenetére


Johnny19
tag

Most egy jódarabig net nélkül maradtam (eddig modemes volt és még csak jön a kábelnet), de amint tudlak földveszlek :)


[Szerkesztve]

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#840) yossarian


yossarian
aktív tag

hello,
van egy rossz ericsson a2618s-es telefonom, a kérdésem az lene, hogy lehet-e ennek az lcd kijelzőjét hasznosítani? konkrétan kapcsolási rajz, vagy valami doksi kéne, amiből kiedrül, hogyan kell vezérelni. csinált már valaki ilyet?

(#841) ZeUS2140 válasza yossarian (#840) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

itt nézz szét: Bővebben: link

Lehet, hogy nincs. Nem emléxem. Sok telcsi LCD-t is láttam... Hátha...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#842) tgabi válasza Johnny19 (#839) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
A Bővebben: link oldalon van 4X16 -os kijelző ami kéken világít és fehér betükkel firkál. Szinte fillérekért árulják más boltokhoz képest. :C
Üdv.

[Szerkesztve]

'' Senki se tud semmit! ''

(#843) yossarian válasza ZeUS2140 (#841) üzenetére


yossarian
aktív tag

köszi szépen :)

(#844) Johnny19 válasza tgabi (#842) üzenetére


Johnny19
tag

Tényleg korrect ára van, de én szerettem voltna egy 20 karaktereset, mert ami miatt elkeztek kutakodni kijelző után az egy 2x16 karakteres kijelző volt, élégé zavaró volt hogy nem fért ki sokminden rendesen. De ha más nincs marad ez. (ebből akár kettőt is veszek és akkor már 4x32 karakteres, de nemhinném hogy meglehet oldani :) )

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#845) tgabi válasza Johnny19 (#844) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Vagy esetleg egy 8X16 -os :DD
Bár valszeg nem megoldható de várom az okosabbak véleményét!
Igen kár hogy nincs a chipcadben 4X20 -as kékfényű fehérkarakteres, jó lenne. :)
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#846) ZeUS2140 válasza tgabi (#845) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Halihó!

Szvsz a 2x4x16 nem megoldható. Még be lehet tenni a gépbe egy külső ide kártyát, de szerintem..., vagyis a winfos is külön kezeli a 2 lpt portot :( ha ügyes a LCD progi, akkor szerintem megy, vagy 2x indítod el, vagy 2 külön progival :)

Szóval szerintem megy.

Ha extreme színű LCD kell, akkor itt nézz szét: Bővebben: link

Mobil SMD LED-ek. pont jók :)

Na byez!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#847) jrjungleboy


jrjungleboy
csendes tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam egy ismerősömtől egy 4x40-es karakteres háttérvilágításos LCD-t. Egy bajom van csak, hogy nem tudom bekötni, egyrészt, mert nem értek hozzá, másrészt eszközöm sincs amivel megcsinálnám és ismerősőm sincs aki segítene. Tudna valaki segíteni nekem a bekötéssel? Nem kérem ingyen, kifizetem az alkatrészeket meg a munkadíjat. Előre is köszönöm,
Üdv.

(#848) Johnny19 válasza ZeUS2140 (#846) üzenetére


Johnny19
tag

Hát ha a vindozon mulik akkor nem fog müködni :DD
Amugy teljesen felesleges volna magcsinálni mert a két kijelző nem rakható teljesen egymás mellé csak ha marad bőven hézeg, az meg nem néz ki jól.
maradok a 4x20 koncepciónál, és ha lesz kedvem veszek ilyen SMD ledeket és kék lesz a háttér.
De elöször a kijelzőre legyen pénzem :O

[Szerkesztve]

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#849) Latsza válasza Johnny19 (#848) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hallod, nehez dolgod lesz azokkal az SMD ledekkel.. kb akkorak mint a mini ellenallasok, a labait sem latod joforman. de azert sok sikert! majd mutass kepet!

(#850) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Sikerült már valakinek USB-re LCD-t építenie? Progi van hozzá?
Honnan tudok olcsón és gyorsan Atmel IC-t és 4x20-as vagy 2x20-as LCD-t rendelni????

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.