Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Steve Jr. válasza Robert7x (#1000) üzenetére


Steve Jr.
tag

Szívesen. Remélem segítettem... :)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1002) San398 válasza Robert7x (#997) üzenetére


San398
őstag

Nézd meg ezt USB-re LCD: Bővebben: link
nem tűnik túl bonyolultnak, én majd ezt szeretném megcsinálni ha minden jól megy

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1003) Latsza válasza Robert7x (#997) üzenetére


Latsza
aktív tag

hali
Bővebben: link
ez itt egy link, csinalgasd az oldalt, probalok en is akkor segiteni adatokat szerezni hozzaja :)
mod: meg egy link:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#1004) Steve Jr. válasza Latsza (#1003) üzenetére


Steve Jr.
tag

És az én lcd-m? Nem is tetszik?:O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1005) Latsza válasza Steve Jr. (#1004) üzenetére


Latsza
aktív tag

A te LCD-d.. egy nagy...

ISTENSEG :DDD
gratu az osszerakashoz!:C
mennyibe fajt neked? az egesz amblock
akarok en is egyet, kettot:))

(#1006) Steve Jr. válasza Latsza (#1005) üzenetére


Steve Jr.
tag

A kijelző 3125HUF, házhozszállítással 4488HUF. Nyomtatókábelem volt,
a plusz alkatrészek kb. 100HUF. (Meg sok türelem a gépház vagdosásához,
festegetéséhez...) :))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1007) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Van friss fotó...
[kép]
Na jó... Tegnapi :B

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1008) Latsza válasza Steve Jr. (#1007) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hm, ez hanyszor hanyas?
melik boltban vetted es mi alapjan forraltad ossze a drotokat?
lehet h bevallalok egy ilyet..
ha 4x20as az faja lenne...:))
[kép]
[kép]
ez az en kek megvilagitasos 2x16-os LCD-m, buszke vagyok ra :DD
szetszedtem es sikerult ossze raknom hal isten (3ora szenvedes utan)

/Muha, lelkes ujoncca utottek :))/

[Szerkesztve]

(#1009) Steve Jr. válasza Latsza (#1008) üzenetére


Steve Jr.
tag

Hát ez sajna ''csak'' 4X16-os. Ennél nagyobb nem bizti, hogy befért volna a 2 db
3,5''-os helyre. A Chipcad-ban vettem, a kapcsolási rajz pedig rajta van a
weblapomon. Bővebben: link (Modding-->LCD)

u.i.: Ez a fránya link...:B

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1010) Robert7x válasza Steve Jr. (#1009) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Az USB-s jó:)
Na jövőhéten megy a panel maratásra, aztán mindenki olyan LCDt lógat rá amilyet akar....

És azt hiszem a C-bol atirodik Basicca a programja. Azt jobban csipem. Es akkor belekerulnek a nem implementalt egyeb funkciok is...:))))

ATmega/ATTiny es egyeb chipjeim/alkatreszeim vannak, most az FTDI chipet kell csak megrendelnem.
Na a honlapra ez is megy ki...

Viszont a kutyu kokemenyen SMD alapu, azaz minimum veller kell hozza (azom meg van)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1011) Robert7x válasza Latsza (#1003) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Az USB2LCD rajzon elvi hiba van!
Az R3 es a R4 ellenallas 68 ohmos kell legyen, kulonben nem latja stabilan az USBport!
A rezonatorok helyett kvarckristalyt kell hasznalni (legalabbis a FTDI chipnel, az USB időzítése kritikus!), az ATTIny2313 esetén lemaradt a tápot hidegítő 100 nF kondi.

Így 3 perc után, csakhoigy a stabilitást is meg kell nézni.
Én a USB-s távirányítóvevővel jártam végig az USB minden szépségét. Azért ott 1-1,5 MHz-s jelek ugrálnak, és azokat kell feldolgozni.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1012) Robert7x válasza Robert7x (#1011) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Valami egyéb?:)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1013) San398 válasza Robert7x (#1010) üzenetére


San398
őstag

Panel érdekelne engem is (az USB-hez), ha meg tudnád oldani, hogy nekem is maratnál ki egy darabot. Mond meg mennyibe kerül és eltudod-e küldeni postán utánvétellel.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1014) Meta


Meta
tag

hali

Most készülök ilyentet készíteni én is, és akad pár kérdésem

1, az EW16410BMW 4x16-os displayről tud valaki valami bővebb infót? Bővebben: link az itt leírt adatok helyesek?

2, Az megoldható hogy egy nyomtatókábel csatlakozóját forrasztom össze, egy IDE kábel végével (vagy hasonló csatlakozóval)? A panelbe meg egy tüskesort rakok, és arra nemes egyszerűséggel ráhúzom a csatit. Így biztosan túléli a forraszgatást az LCD. :DD Vagy ez alapból hülyeség?:))

(#1015) Robert7x válasza Meta (#1014) üzenetére


Robert7x
aktív tag

San398:
Megoldható, hétfőn küldöm el a javított rajzzal, átfutás kb. 1,5 hét. Várható ár egyenlőre csak közelítő van, olyan 2-400 ft körülre mondták (lyukgalvánozott, 2 oldalat, forrasztásgátló lakkozott)

Meta:
Sacc jónak néz ki. Bár én 4bites meghajtási módban használom...
A panelce tüskesor ill aljzat is forrasztható. IDC néven keresd, 1sor*20 vagy 1 sor *40-es van. (ill van 2 soros is, de az neked nem kell). A forrszatásnál a hőfokra vigyázz, bár a nyákok bírják. Kijelzőt a fordított polaritással lökhetsz hanyatt.
A 15 ill 16-os lábat lehet hoyg meg kell cserélni. A 178 ohm ellenűállás egyrészt túl spec érték, másrészt nagy. Ide 47 ohm....100 ohm közöttit szoktam rakni.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1016) Robert7x válasza Robert7x (#1015) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Olcsó LCD beszerzési forrásokat merre tudtok? Ha lehet típus - méret (sor*oszlop) - szín - csatlakozó (1 v. 2 sor ill háttérvilágítás) is adjatok.

Indulásnak boltok:
Elektrokontha
Lomex
Ret

[Szerkesztve]

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1017) Nite válasza Steve Jr. (#1009) üzenetére


Nite
őstag

hali! gratulálok, nagyon komyol lett a házad, minden elismerésem :C

nekem is ilyen házam van, de azért én még itt nem tartok :D

viszont nekem van az elejében egy törés, amit jó lenne némi festékréteggel eltüntetni, nem tudod véletlenül hol lehet pontosan olyan szint szerzni, mint amilyen a ház elölapja :F

ja, és kellene nekem egy 1*8-as, akár karakteres LCD kijelzö, kék szinü, vagy akár kék háttérvilágitásu! olyat merre találok :F

[Szerkesztve]

Paid my dues!

(#1018) San398 válasza Robert7x (#1016) üzenetére


San398
őstag

Köszi a gyors választ. Érdekel a nyák, és ha már ilyen olcsón gyártják akkor már rögtön kettő kellene belőle ha nem gond :D , ha elkészült a nyák akkor írj e-mail-t és megadom a postacimem ahová küldheted majd utánvétellel
előre is köszi

És két link LCD kijelzők beszerzése:
www.codix.hu Bővebben: link
www.chipcad.hu Bővebben: link

ui: ha nem titok akkor áruld már el, hogy hol és milyen céggel gyártatod a nyákot, eddig még nem volt szükségem furatgalvanizált panelre de ki tuja lehet hogy később kellhet

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1019) Robert7x válasza Robert7x (#1016) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Hát spec én Békéscsabán gyártatom, de Budapesten is van jónéhány nyákgyártó.
A Békéscsabait ajánlották páran, főleg kisebb volumenű nyákok esetére. Bár itt a postaköltség rel. magas (utánvét+ajánlottként jön) így az ~1000-1500 Ft pluszt jelent.
A cégnév azt hiszem k-tech. Budapesten a Nyákexpressz és a Turboplus akivel szoktak gyártatni ismerősök. De a szaknévsorban van néhány még:).

A sima egyoldalas nyákokat is gyártatom, itthon a fürdőszobában a levilágítás miatt az összes penészgomba már meghalt (UVfény), de az ajtó fehér színe is a korrózió (sárgulás) jeleit mutatja. Meg utána maratás, fúrás szabdalás. Árban itthon sokkal macerásabbgyártani, és nem is olyan szép.

Az első rendelés 5-10 darabbal indul (kísérleti nyák, minta/tesztdarabok) ezeken kijön a tervezett áramkör hibái, és a későbbiek során finomítom. A 3. sorozatú gyártás esetén 50-100 darabot szoktam rendelni, mert így a nyák eláll, és az összerakott holmikhoz meg mindíg van tartalék. Meg sok esetben az alkatrészeket/áraikat is optimalizálnom kell, iszonyú szórás van a piacon:(

Most az oldalom a webshop kialakítás alatt van és ott pl. a holmijaim amolyan összeépítős KIT jelleggel is begyűjthetők lesznek (PCmoddinghoz pl. LOCDvezérlés, ventillátorkontroll USB-n át, csövek ki/bekapcsolása, távirányítás (ez már megvan), és az LCD kijelző egyéb célú használata is minthogy a PCben heverészik (az USB kikapcsolt gép mellett is ad le kb. 50-100 mA áramot:). Csak a nap lenne 26-28 órás. De lassan a suliban vége a vizsgáknak, így lesz erre is szabadidő...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1020) LukE válasza Robert7x (#1010) üzenetére


LukE
veterán

''Viszont a kutyu kokemenyen SMD alapu, azaz minimum veller kell hozza''
azert annyira nem kemeny:) Bővebben: link :) Tudom, tudom, vegyek mar egy normalis pákát :D

(szerk: monggyuk kiprobalni meg nem volt idom, de remenykedek, hogy nem sutottem meg beforrasztas kozben...)

(akikkel gyarttatsz meddig tudnak biztonsagosan lemenni vezeto-szelesseg ugyileg?)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1021) San398 válasza Robert7x (#1019) üzenetére


San398
őstag

Nagyon köszönöm a választ.Meg is néztem a két Pesti céget a neten, de a Békéscsabait nem találtam, lehet hogy ők nincsenek fenn a neten.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1022) Robert7x válasza LukE (#1020) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Így csak a félvezető sül meg....
Énnekem nem is veller hanem Fahrenheit van (Weller klón), ez hőfokszabályzós (150-450 fok). Ha pákát veszel vigyázz arra hogy 2006-tól ólommentes ónnal lehet csak dolgozni (az ólmos megszűnik (EU), így a forrasztás az eddigi 270-320 fok helyett 310-350 fokon kell majd vegezni! Csak van olyan páka ami 350-ig szabályozható:(.

A Nyákgyártók 10 mil vonal/10mil hézagszélességig tudnak lemenni.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1023) Robert7x válasza Robert7x (#1022) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Ha valakinek kell az USB-s projekthez Nyák, IC v. egyebek szóljatok. 10 db nyákotrendelek, áés alkatrészekből is hasonló mennyiségetr. 2 hét múlva kipróba, az eredményről referálok.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1024) Latsza válasza Steve Jr. (#1009) üzenetére


Latsza
aktív tag

Pedig nem sokkal kellett volna tobbet fizetned egy 4x20-as LCDert..inkabb a meret legyen a lenyeg es akkor kulso dobozban helyezed el..nem?
nekem most van egy otletem;
van ez a regi videoton autohangfal, annak a hazaba raknam majd bele, siman belefer a 10cm-es hangszoro helyere a kijelzo :))
a csipogo reszere meg a trimmerek kerulnenek..naaaa?

(#1025) Csavargó


Csavargó
csendes tag

Milyen LCD-t érdemes venni? 4x16 vagy 4x20? A 4x16 belefér 1 5.25 helyre?

A tüskés illesztés nagy hülyeség, amit fentebb említett valaki?

I'm a replica of me...

(#1026) And válasza Csavargó (#1025) üzenetére


And
veterán

Nem hülyeség, én eddig minden LCD-modulomra egyből tüskesort forrasztottam. Ugyan nincs olyan sok, de eddig mind túlélte :D. Kellett már egy- és kétsoros tüskesor is, de pl. a Lomexben mindkét fajtából van tördelhető kivitel és a hozzávaló hüvelyek is kaphatók.

[Szerkesztve]

(#1027) Latsza válasza And (#1026) üzenetére


Latsza
aktív tag

csao!
van felesleges LCDd? :)
mer aszontad h van egy-ket..:D

(#1028) Latsza válasza Csavargó (#1025) üzenetére


Latsza
aktív tag

nezz utana hogy mekkora egy 4x16-os vagy egy 4x20-as LCD, merd le az 5.25-os takarofedeled, es viszonyits :)
amugy sztem nem fer bele, max 2be..
en a helyedben 4x20ast vennek ha mar e ketto kozt nem tudsz donteni :))

[Szerkesztve]

(#1029) And válasza Latsza (#1027) üzenetére


And
veterán

Van 1-2 felesleges 1x16 -os modulom, amiket tesztelésre szoktam használni, de ezek sajna elég gagyik: kicsi a kontrasztjuk én nincs háttérfényük. Viszont a közelmúltban a Chipcad-nél vettem 2x20-as ledes modult, szép nagy (egy nagy drive takarólap helyére szépen beférne ;)), és 2200 Ft-ba került. Kicsit odébb a Konthában 5 rugót kértek volna egy hasonlóért. Ez pedig a legkisebb modulom, szintén tesztcélra:
[kép]
Ez egy inverz módú - a betűk világítanak - 2x16 -os modul ''fehér'' ledes fénnyel, a Codix-tól. Elég drága (kb. 4,5e), a látható felület mérete mindössze 1 x 3,6 cm. Erre nem is lehet tüskéket forrasztani, hanem hajlékony elvezetést kell venni hozzá, vagy tűhegyes Wellercsúccsal lehet nekiállni forrasztani.

(#1030) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!

Előre jelezném, hogy teljesen amatőr vagyok a témában, de ez az usb-s dolog érdekelne engem is!
Mennyire nehéz összerakni, és kb mennyiből jönne ki a komplett panel (LCD nélkül)?
Hogy, hol tudom beszerezni az alkatrészeket?

Köszi!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#1031) Robert7x válasza Ripley (#1030) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Mikrokontroller programozás, programfordítás, weller páka (pillanatpáka nem jó!) SMD mini alkatrészek. Kis gyakorlat mindenképp kell hozzá!

Panel rendelés alatt, alkatrészárak:
- usb IC kb. 1600 Ft
- Atmel chip 600-700Ft
- csatlakozók 3-500Ft
- passzív alkatrészek kb. 3-400 Ft
- 2 kvarc kb 400 Ft

Ez így alkatrészárban kb.3500 Ft+nyák (kb.400 Ft)+USB kábel

Kontroller programozó 3-600 Ft
+ 2 óra munka+tesztelés


Készreszerelés után a honlapomon akár kitként akrár alkatrészként is begyűjthető lesz (http://www.tavir.huBővebben: link illetve http://www.avr.hu:Bővebben: link

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1032) Robert7x válasza Robert7x (#1031) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Alkatrészek:
- SOS elektronika (www.soselektronika.hu)
- Codix (www.codix.hu)
- Chipcad (talán) (www.chipcad.hu)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1033) Ripley válasza Robert7x (#1031) üzenetére


Ripley
tag

A választ köszönöm, gondolkodom még a dolgon!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#1034) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Nos azt hiszem én is beindultam...:D

2x16os BMW-s:DDD (a kék-fehér) EW16410BMW-s a Chipjadbol... én az Antec házam ajtajába raknám szal lényegtelen a méret minnél nagyobb annél jobb
és vagy piros vagy kék háttreü kell mert a zöldet nem vállanám be...

nekem egy SOmogyi pákám van ami Weller klon szal max hegyet kell cserélnem de ónom már nincs ilyen preciziós munkához...

Nem lehet elkerülni a forrazgatást ilyen kis helyen:F?
Ha nem akkor milyen ónt ajánlotok? és milyen hegyet?:D

végülis milyen potmátert kell venni a szabályzáshoz? hány gramm egy kész LCD modul?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1035) LukE válasza TexT-BoY (#1034) üzenetére


LukE
veterán

''Nem lehet elkerülni a forrazgatást ilyen kis helyen?''
Van egy weller pyropen, vagy milyen nevu gazos paka, nem tudom, hogy preciz munkahoz mennyire jo, de egy olyannal kimehetsz tagasabb helyre is. Vagy ha nem tudsz szerezni, akkor hosszabbito, es kimesz a kertbe, vagy egy kozeli parkba?
:DDD

A hany gramm alapvetoen a modultol fugg. Es alt. le van irva a modul adatlapjan.:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1036) TexT-BoY válasza LukE (#1035) üzenetére


TexT-BoY
addikt

van egy 30nm-es mühely felszerelve;) viszont a nyákon kicis a hely...:D
szal akkor egyesével forrasztgatés... milyen onnal? nekem ilyen 5mm- vastag van tekrecsbe az jó ide is? Milyen hegyet vegyek?

a modult irtam ... :)

Kertbe is tudok dolgozni de ott fu a szél és koszos lesz a kezem:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1037) Robert7x válasza TexT-BoY (#1036) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Nalam amivel ilyeneket forrasztok:
- Forrasztopaszta (csak sosav/savmentes jo!)
- Fahrenheit paka (Weller klón), 0,5 mm-es heggyel
- 0,56 mm átmárőjű ón
- ónszívó harisnya

Ilyen kicsiben sajna forrasztas helyett van valami olyan paszta ami onnal van keverve, es megmelegitesre forrasztoszerként viselkedik. Összerakni a panelt és bele a grillsütőbe:).
Még nem próbáltam.

Potméter nálam a kontraszthoz 10kohm, trimmerpotméter bármilyern jó.


Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1038) Steve Jr. válasza Nite (#1017) üzenetére


Steve Jr.
tag

Köszi a gratut, úgy látszik megérte szenvedni vele... :)
Nem tudom hol lehet olyan festéket kapni, amilyet szeretnél.
Én feketére festettem át. Szerintem nemigen fogsz pont ugyanolyat kapni. :(
1X8-as kijelzőt nem valószínű hogy kapsz kékben...
(sőt, olyanról nem is hallottam eddig) :B

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1039) Steve Jr. válasza Latsza (#1024) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ok ok, de nekem pont az volt a célom, hogy a kijelző a gép elejében legyen, és
lehetőleg ne kelljen 2db 5.25''-os helyet elpazarolnom (csak 2db 3.5''-osat...)
Az új projektről pedig képeket várok... :D

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1040) Latsza válasza Steve Jr. (#1039) üzenetére


Latsza
aktív tag

Rendben!
barcsak a kep lenne a legkisebb gondom...
az a baj h nincs $ az LCD megvasarlasahoz;majd ha hazajovok kulfoldrol, anyut megprobalom lehuz...megkerni h adjon ra €-t
ennyi a bajom csak.. :O

(#1041) Csavargó


Csavargó
csendes tag

A fentebb emlegetett tüskesoros megoldás sem jelent kibúvót a forrasztgatásból? Szóval azt is rá kell forrasztani?

I'm a replica of me...

(#1042) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Nah nagyon nagy májer vaok már elméletböl arra jutottam hogy a legszebb legjobb megoldás az lenne ha a belső usb portom kábelére foraszatnám a kijelzőt egy USB-paralell átalakitóval amihet Roberttöl venném az anyagot( de ha robert elválalná össze is forraszthatná az lenne a legjob....

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1043) Steve Jr. válasza Csavargó (#1041) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ez így van. Viszont később szerelhetőbb lesz a kijelző.
Mondjuk ha megtörik a vezeték, akkor nem az lcd panelját kell szétforrasztgatni...
Az én lcd-m is tüskesorral van megcsinálva. Íme:
[kép]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#1044) Robert7x válasza TexT-BoY (#1042) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Text-Boy:
Az USBnek tökmindegy hogy belső vagy külső csatlakozóról jön:)
A nagy érdeklődésnek hála amint meglesz a panel+chip lesz KITben is, meg készreszerelve is. Megy ki a Webáruházba:). Árról még nem akarok nyilatkozni a fentebbiekben beírt környékére kell kalkulálni. Persze a háziteszt, meg hogy melyik szoftverrek kell/akarod használni az is kell majd. Hogy a kijelző a Crystal vagy a Matrixorbitalt emulalja. Ami az oldalon van sw az alig emulálja a Crystál-ét. Szóval ahhoz is hozzá kell írni...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1045) TexT-BoY válasza Robert7x (#1044) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de én az alaplapi TÜSKE sorra szeretném rádugni szal nem lenne usb port csak a 4 kábel jönne ki a nyákbol és rá az alaplapra...
igy szvsz csökkenek a kölcségek is és kevesebb hely kell

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1046) Robert7x válasza TexT-BoY (#1045) üzenetére


Robert7x
aktív tag

A nyáklapra nem muszály az USB csatlakozó (de az USB vezérlőIC viszont kell), a nyáklapról kábel menne az alaplapi USB kivezetésre? Mert ez így megoldható.
Árban ami különbség van, hogy az USB aljzat ~100 Ft+az USBkábel is 2-300 Ft. Így ennek a költsége nem merül fel.

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1047) TexT-BoY válasza Robert7x (#1046) üzenetére


TexT-BoY
addikt

igen igen jól érted

alaplapi tüskesor--> nyák... természetesen minden más alaktatrész kell... de ezt igy megoldahtonak találom már csak egy 4v5:F pines csati kell az alaplapra mert azért arra nem forrasztos és kész is...

mennyiböl csinálnád meg nekem ezt az USB--PAralell átalakitót nyákkal?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1048) Robert7x válasza TexT-BoY (#1047) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Na akkor valaohol elveszetem a fonalat:)

Én az USBset úgy gondoltam, hogy:
a, USBportra csatlakozik, és ott is kommunikál a rendszerrel és a programokkal - el az előbbielben emlegetett USB-s holmi
b, Amit meg szerintem Te gondolsz az egy olyan ami a paralell porton át van vezérelve, de az alaplai USB-ről veszi az 5V-t.



Ha elvesztem benne valahol akkor a köv kérdések:
- az LCD vezérlése miről megy (számok kiírása, címek, törlés stb)? (USBport, sorosport, Printerport?)
- A tápfeszültséget honnan veszi? (Alaplapi USBkivezetés, Belső 5V-os csatlakozó, egyéb ötlet)

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1049) Robert7x válasza TexT-BoY (#1047) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Még 1 kérdés: Az alaplapon van belső USBnek kivezetés? vagy az hiányzik?
ezesetben a hátsó USB kivezetést kell ''visszavezetni'' a házba egy hátlapon keresztül...

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#1050) TexT-BoY válasza Robert7x (#1049) üzenetére


TexT-BoY
addikt

van 10db tü... asszem a számban nem vagyok biztos de kivezetés biztos van


''a, USBportra csatlakozik, és ott is kommunikál a rendszerrel és a programokkal - el az előbbielben emlegetett USB-s holmi''

Ezt szeretném összehozni egy BELSŐ tűsorra

''b, Amit meg szerintem Te gondolsz az egy olyan ami a paralell porton át van vezérelve, de az alaplai USB-ről veszi az 5V-t.''

nem a te általad kitalált cuccra van ráforrasztva a cucc

''- A tápfeszültséget honnan veszi? (Alaplapi USBkivezetés, Belső 5V-os csatlakozó, egyéb ötlet)''

onnan veszi ahonnan tetszik neki és olcsobb

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.