Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztenly

    tag

    Picit szeretnék megvilágítani pár dolgot.

    1 Axioma legalább itt van mint topicgazda. Van értelmes folyama a topicnak és sokszor hozzájárul.

    2 Nem kéne amellett elmenni, hogy az adócsalást, az adóelkerülést és a tajparaszt kivitelező nyerészkedését összemosnánk.
    -Az áfa csalás azt jelenti, hogy nem valódi tevékenységgel visszaigényli egy cég az ÁFÁ-t a költségvetésből ezzel direkt megkárosítva és lopva.
    Az áfa elkerülés amikor jómesteremberünk nem ad számlát hanem zsebbe kéri a munkadíját. (=nincs számla kiállítás)
    Ezt úgy hogy itt a KATA számomra felfoghatatlan, de hagyjuk is.
    A harmadik pedig egy olyan mentalitás amit nehéz obszcénitás nélkül jellemezni.

    Saját példámat leírom, mert a lakásvásárláshoz a felújítás is kötődhet.
    Volt egy LTP-m. 5éves ami olyan 1.3M jelent össz-vissz. De csak úgy nem fizettetik vissza az állami támogatás részét ha számlával igazolom az elköltését. /Az élelmesek most már vigyorognak, mert az áfa lenyomja kapott támogatás mértékét/ DE az anyagokat általában így is úgy is rendes kiskernél veszi az ember tehát a logika az LTP mellett szól. Viszont a munkabérre jómesteremberünknek már nem éri meg számlázni. (Van LTP ami kekeckedik és kér munkadíjat is)
    Szóval én találtam egy rendes srácot aki 700k munkadíjad adott a valódi 300-as munkavégzés mellé 40k-ért cserébe.
    Hogy miért kényszerültem erre? Mert a három másik mesterember ígéretével ellenére (cégük volt) Azt akarta hogy még gy olyan 100-150k-ért vehessem meg a számlát a munkájukról (ami rendesen kialkudott és kifizetett volt)
    Anyagban megvolt simán az 1.3M csak munkabért is akartam volna bele hátha ami hátha.
    A mesteremberek patkánykodását holnapig lehetne sorolni.

    De pékséget is ismerek ami alsókasszázik, ott simán mondhatná az ember h jólvan akkor 12% árcsökkenés legyen mert még így is marad 13% plusz nyeresége.

    Az áfa nagy baja, hogy meghatározták 27%-ban és ez az EU átlagnál nagyobb emiatt jöttek ide csalni. De sajnos hiába lenne holnaptól 20% csak, így sem hozná vissza a 7%-os kiesést. Kutatások igazolják, hogyha kialakult már ez a szemlélet az nemigazán érzékeny már a normalitásra.

    Nem szívlelem a kultúránkat, valszeg akkor is így lenne ha én lennék a nyerészkedő oldalon. :(((

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés