Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) amargo válasza Jovanny2 (#850) üzenetére


amargo
addikt

Az üveg elég drága. Amúgy ezek jó árak még a legdrágább is elfogadható. Nálunk is pont most van folyamatban a beltéri ajtók beszerzése. Festett MDF esetén szintén 6db-ra nálunk volt 1,2-1,4M ajánlat is tavaly (na ott leültem).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#852) Jovanny2 válasza amargo (#851) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én már az 1,1-től is. :) Az Aranyablaktól lett megrendelve, van mintaboltjuk Kecskeméten, elmentünk, megnéztük a minőséget (nem kiállított, hanem eladásra szánt darabokat), kiválasztottuk a színt, sőt még más stílust is lehetett választani, ami eredetileg csak a luchoz van, így lett 560.000 a vége. 4 darab 110-es félig üvegezhető, 2 darab 75-ös teli. Igaz, 12-14 hét a gyártás, de az bőven belefér. Egy barátom építi majd be, és üvegezteti, arról meg munkadíj számla lesz majd. Nyáron lesznek leadva a számlák egyben.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#853) balkoger válasza siege5 (#847) üzenetére


balkoger
tag

Szia, ezzel kapcsolatban felkerestem a MÁK - ot emailben, kaptam hivatalos választ pénteken.
Pontosan hasonló a szitu, hogy bőven van kőműves számlám, viszont beépített sütőhöz kell e megfelelő arányú vill. szer. számla, hogy a sütő anyagdíjának a felét visszaigényeljem.
1. Igen
2. Nem
3. Nem kell bútorasztalos vállalkozó, megveheted a beépítős cuccot, elszámolható de a bútorba be kell építened!
4. Nem tudom

(#854) Smiro válasza siege5 (#847) üzenetére


Smiro
senior tag

Ha jól értelmezem, egyszer nyújtható be számla. Bármit veszel, vállalkozói számla, azaz munkadíj kell, hogy mögötte álljon. Bespajzolni szerintem nem lehet. Van két éved szűken, hogy beépíttess, tehát számla álljon az anyag mögött. Már nálam is folyamatban van a ház szétverése, 4 mester számla lesz. Burkoló, gépész, asztalos, villany. Mögötte a szakanyagok. Ha valakit ellenőriznek, hát ezt biztosan.

(#855) cdl válasza Smiro (#854) üzenetére


cdl
senior tag

'Bármit veszel, vállalkozói számla, azaz munkadíj kell, hogy mögötte álljon"
Ezt vitatják sokan. Nem kell minden egyes számlához munkadíj.

(#856) inferno88 válasza hurenzon (#849) üzenetére


inferno88
őstag

Most délután mondta, délelőtt kapta az infot.

Semper fi!

(#857) hurenzon válasza inferno88 (#856) üzenetére


hurenzon
senior tag

Most láttam pár klímás oldalon, hogy áprilistól 15-20%-al drágul a készülék.

Nem tudom ez minek a hatása.

(#858) Jovanny2 válasza hurenzon (#857) üzenetére


Jovanny2
őstag

A szezon kezdete is benne van, meg a támogatás vastagon. Szerintem fentebb is megy majd. Profitmaximalizálás. De jófejek lesznek majd, és úgy alakítják a munkadíj arányt, hogy visszajöjjön a fele... win-win (haha). Nekem feltették múlt héten, még a tavalyi árakon, ráadásul pont visszamondta valaki, volt raktáron is az a Daikin, amit kinéztem, én meg pont ráértem. Szóval a helyszíni felmérés utáni nap fel is került a gép. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#859) pictigjis válasza hurenzon (#857) üzenetére


pictigjis
senior tag

leginkább a home office-é. több ember dolgozik otthon, több embernek kell otthonra is a klíma. nagyobb kereslet = magasabb ár, mindig is így volt

a mi klímaszerelőnk már tavaly megjósolta, hogy ez lesz, és azt javasolta, még ősszel szereltessük be a klímát a nyaralóba. meg is tettük

(#860) fogtunder válasza hurenzon (#857) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyrészt a már írt keresletnövekedés, nem csak home office miatt, de egyre többen vesznek fűtésre is régi konvetkoros rendszerek helyett. a másik fele, hogy a klíma árak nem azonnal követik le a forint ingadozását, a gyártók tartották az árakat, amíg lehetett, a 360-as EUR árfolyam hatása is most gyűrűzik be igazán.
én örülök, hogy tavaly vettem egy mély levegőt és felrakattam mindenhova, ahol még nem volt a házban, tök jó áron sikerült megcsinálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#861) siege5 válasza balkoger (#853) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszi, igen akkor ha a felújítás végét a kisebb végköltsaégek miatt már magunk csináljuk (ha van mellette másból elég munkadíj) akkor az sokat segít, viszont akkor a leadásig vagyis az ellenőrzésig fel is kell azt használnom.
Ezt a mi is beépíthetjük részt jó tudni, sokáig gondolkodtam mi legyen a páraelszívóval, de akkor míg egy komplett bútorra nem tudok összerakni, ez lehet másodlagos, és az általunk vett (összerakott) polcba beépítem hogy addig is használni tudjuk.
A tényleges visszaigényléssel kapcsolatban jó lett volna pár pozitív példa, elég sokan panaszkodnak, hogy nem jönnek ki belőle jól.
Ellenben a fentiek alapján a vállalkozói szerződést is módosítanom kell, hogy azon ne szereplejne válaszfallal kapcsolatos dolog, és akkor elviekben nem lesz probléma (főleg hogy a számlán nincs ilyen opció)

Köszi az infókat.

Smiro: Igen egyszer, ezért is gondolkodom erősen, hogy várjak még vele, vagy nyújtsam be azt ami van és nyugodtabb vagyok illetve kalkulálhatok azzal amit visszakapok. Eléggé kétélű a dolog, ha túlköltöm magam és nem jön vissza pénz belőle lehet többet ártok mint használok a családnak. (pedig még hitelt sem vettem fel miatta)
Ellenben én is úgy olvastam különböző szakmai cikkekben illetve az MÁK oldalán, hogy a teljes összegben kell szerepelni megfelelő mennyiségű munkadíjnak is, tehát nem szükséges minden felújítást vállalkozóval csináltatni, csak egy részét illetve anyagtól függően több kevesebb részét.

[ Szerkesztve ]

(#862) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

A keresőben próbáltam találni választ de erre konkrétan nem láttam, ezért kérdezek: ha a lakásfelújításhoz szeretnék felvenni mondjuk 3 millió támogatott hitelt, amiből kb 1.5 millió napelemes rendszerre menne a többi apróbb munkákra. A napelemes munkákat most szeretném elkezdeni, a többit majd a későbbiekben attól függően mire futja. Lehet így felvenni ezt a hitelt? Mennyire kell pontosan megmondani mi mennyibe fog kerülni?
Tud erről valaki megbízható infót?

(#863) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy probléma lehet-e az hogy elkezdem össze vásárolni az anyagokat, de ezen számlák dátumát követően akár hónapokkal lesz írva szerződés a vállalkozóval, aki ennek kivitelezését követően ad majd az elvégzett munkáról számlát? :R

(#864) Jovanny2 válasza Gtaati (#863) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nincs erre semmi megkötés. Sőt, nem is kell feltétlenül vállalkozói szerződés az anyagokhoz, te is dolgozhatsz velük. Csak az össz munkadíj/anyag arányra figyelj, a kisebb összeg legyen legalább 25%-a az összesnek. Az utolsó számla kifizetését követő 60 napon belül le kell adni a papírokat. De ez nem nagy kihívás. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#865) Gtaati válasza Jovanny2 (#864) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#866) Intel fan11 válasza DonCosta (#862) üzenetére


Intel fan11
őstag

Szia! En is a támogatott hitelt szerettem volna felvenni. Voltam is bankba, de ami ott fogadott elképedtem. mindent előre le kell fektetni. Vállalkozási szerződéseket bevinni. Ha már valamit elkezdtél az szívás mert nem fogadják el. Mármint ha kész van. ez mondjuk logikus miért adjon a bank arra pénzt, amit te végülis kifizettél már és elkészült! Én 5 millió szabadfelhasználású jelzálog hitelt veszek fel. Lényegében 5 millióra 5,7 milliót kell visszafizetni míg a támogatottra kb 5,3 milliót, de viszont nincs semmi megkötés arra és akkor költöd, amire akarod! Nem mellesleg a támogatott hitelnél a Mák a banknak fog utalni hitel előtörlesztésre. Szabadfelhasználásúnál viszont neked utal a mák és te döntöd el mennyit és mikor törlesztessz elő ha akarsz!

Battletag: hojszi#2983

(#867) Smiro válasza cdl (#855) üzenetére


Smiro
senior tag

Mihez nem kell? Tudnál példát? Munka már folyik nálam, számla a végén lesz. De ahol lehet, faragnék :R

(#868) cdl válasza Smiro (#867) üzenetére


cdl
senior tag

Válasz hárommal lejjebb:

'Nincs erre semmi megkötés. Sőt, nem is kell feltétlenül vállalkozói szerződés az anyagokhoz, te is dolgozhatsz velük. Csak az össz munkadíj/anyag arányra figyelj, a kisebb összeg legyen legalább 25%-a az összesnek. Az utolsó számla kifizetését követő 60 napon belül le kell adni a papírokat. De ez nem nagy kihívás"

(#869) Smiro válasza cdl (#868) üzenetére


Smiro
senior tag

Köiszi

(#870) csemberlen


csemberlen
őstag

Ismerős mondja, hogy van valami határidő az első számla, és az utolsó számla között. Ha azon túlmegy akkor nem fizetik ki az határidőn túli számlát?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#871) Jovanny2 válasza csemberlen (#870) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nincs ilyen határidő. Jövő decemberben is leadhatsz idén januári számlát. Csak annyi, hogy az utolsó kifizetést követő 60 napon belül be kell küldeni a papírokat.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#872) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, nem tudom, van-e erre jobb topik, de hátha itt többeknek van építkezéssel, felújítással kapcsolatos tapasztalata. Az a sztori, hogy nézek egy ingatlant, ahol kb. 18x55 méteres a telek, és a hátsó ~25 métert teljes mértékben elfoglalja egy teniszpálya. Pontos műszaki adatokat nem tudom, rekortán jellegű felülete van és körben meg ilyen magas csirkeháló szerű "kerítés". Feltételezem betonozva van alatta. Na most ha én ide költöznék, nekem itt sokkal jobb lenne egy kert/udvar.

A kérdés az lenne, hogy csak nagyságrendileg meg tudja-e valaki becsülni, hogy mennyibe kerülhet Budapesten
- egy kb. 400 m2 összterületű teniszpálya felszámolása és mondjuk füvesítése?
- teniszpálya köré valami közepesen egyszerű deszkás kerítés építése?

(#873) siege5 válasza Mauzes (#872) üzenetére


siege5
aktív tag

Hát a topik sem épp a legjobb de hátha tud valaki majd segíteni.
Ellenben, erre a kérdésre magánemberként nem fognak tudni válaszolni, két okból sem.
Első, hogy nem igazán mindennapos az ilyen fajta munka, pláne nem adott helyre leszűkítva (más az ár Budapesten amit kérnek érte, más vidéken vagy agglormerációban)
Második, hogy épp áraemelkedés előtt vagyunk, új év új támogatás kevés szakember, így megbecsülni sem tudjuk mikorra és mennyi lesz az amit pofátlanul elkérhetnek érte.
Érdemesebb inkább keresni egy vállalkozót és árajánlatot kérni rá, illetve utána menni az meddig érvényes.

(#874) fogtunder válasza Mauzes (#872) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez jobb topik lenne erre, bár költségvetést itt se nagyon fognak neked erre tudni adni szerintem, kérj be pár helyről ajánlatot rá, manapság teljesen mindegy, mi mit mondunk, mert eszement árak vannak. azért arra számíts, hogy ez nagy költség lesz, mert 400nm, ha mondjuk csak 20cm mélyen kell kibontani, az is 80 m3, ennek már az elszállítása is cseszett drága, és utána lehet feltölteni, füvesíteni, tuti, hogy hétszámjegyű lesz a vége, csak az a kérdés, hogy milyen számmal fog kezdődni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#875) OPiiPO válasza fogtunder (#874) üzenetére


OPiiPO
addikt

csak a sitt elszállítása közelebb lesz a millához mint a félhez

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#876) Mauzes válasza fogtunder (#874) üzenetére


Mauzes
őstag

Ja, a 7 számjegy alap, sajnos ezt tudom. :)

(#877) Voice24 válasza Jovanny2 (#871) üzenetére


Voice24
őstag

Jól gondolom, hogy az utolsó számla, azaz az igénylési határidő szempontjából teljesen mindegy, hogy az a számla anyagköltségről vagy munkadíjról szól? Konkrétan arra gondolok, hogy ha pl. most megcsináltatjuk a napelem rendszert a szaldó miatt, de csak jövőre leszünk jogosultak a támogatásra, elég lesz akkor pl. egy friss, csillár vásárlásról szóló számla?

(#878) fogtunder válasza Voice24 (#877) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem az van, hogy olyan számlát nem fogadnak be, ami akkor lett kiállítva, amikor még nem voltál jogosult?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#879) axioma válasza fogtunder (#878) üzenetére


axioma
veterán

nem
kieg. csak a hitelnel van olyan hogy igenyleskor es lezaraskor is jogosultnak kell lenni, de szerintem a korabbi, nem a hitelbol fizetett szamlaknal abban az esetben sem vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#880) fogtunder válasza axioma (#879) üzenetére


fogtunder
nagyúr

OK, nekem valamiért ez rémlett, de akkor lehet a hitel kapcsán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#881) Jovanny2 válasza Voice24 (#877) üzenetére


Jovanny2
őstag

Jól gondolod. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#882) #81475328 válasza Mauzes (#872) üzenetére


#81475328
törölt tag

Felszedés. elszállítás-leadás, földmunka úgy 5 eFt/m2-től.
Kerti föld és földmunka 3-5 eFt/m2
Öntöző rendszer 3 eFt/m2-től
Füvesítés 2-3 eFt/m2

Kerítés 8-10 eFt/métertől ... inkább 15-20 eFt/méter a normálisabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#883) pictigjis válasza Mauzes (#872) üzenetére


pictigjis
senior tag

teniszpalyat felujitani kene es sportolni rajta ;)

(#884) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Ablakokat szereltetünk be a támogatásból. Szerintetek a karnisra, redönyre is lehet igényelni? Automata redönyöket és karnist szeretnénk (rá fogunk fizetni)

(#885) siege5 válasza Tamas1982.1 (#884) üzenetére


siege5
aktív tag

A redőnyre igénybe veheted, az ugymond az ablak része lesz, ellenben a karnis az inkább dekoráció szerintem, legalábbis én így kezelem majd.

(#886) axioma válasza siege5 (#885) üzenetére


axioma
veterán

Jaja, szerintem is az mar nem felujitas hanem a lakberendezes resze (es konnyen elviheto mig a beepitett dolgok nem).

(#887) stafff71


stafff71
tag

Sziasztok,
Két kérdést tettem fel az államkincstárnak e-mailben.

Kérdés
"Tisztelt Cím!
Az otthonfelújítási támogatással kapcsolatosan a következő kérdést szeretném feltenni.Az "518/2020. (XI. 25.) - a gyermeket nevelő családok otthonfelújítási támogatásáról szóló Korm. rendelet:9. § (4) Az igénylő az elektronikus úton benyújtott kérelmét és mellékleteit - így különösen a szükséges mellékletek másolatait - saját maga is hitelesítheti."
1. Ezúton szeretném megkérdezni, hogyan tudom saját magam hitelesíteni az általam benyújtott másolatokat?
2. Valamint kérdezem, amennyiben a felújítást követően a munkadíj összege 1,5 MFt, az anyagköltség 4,5 MFt, abban az esetben a 3 MFt visszaigényelhető-e? "

Válasz
Tisztelt Cím!
Megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk a gyermeket nevelő családok otthonfelújítási támogatásáról szóló 518/2020. (XI.25) Kormányrendelet ( a továbbiakban: Korm. rendelet) alapján:
1. Amennyiben az igénylő, az ügyfélkapuján feltölti a dokumentumokat, a csatolás után a „Hitelesítés” menüpont alkalmazásával tudja valamennyit hitelesíteni.

2. A támogatás összegében 50-50%-ban szerepelhet az anyagköltség és munkadíj. Az anyag+munkadíjról szóló számlákat összesítetten úgy kell beadni, hogy a támogatás összegében a két költségtípus azonos arányban szerepelhessen. Ez a feltétel nem az egyes számlákra vonatkozik, hanem az összköltségen belül a támogatással érintett részre.
A támogatás összege a számlával igazolt felújítási költségek 50%-a, de legfeljebb 3 millió forint. A támogatás összegében az anyagköltség, illetve a vállalkozói díj 50-50%-os arányban szerepelhet.” Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy az összköltséget felezzük, maximum ennyi lehet a támogatás (legfeljebb 3.000.000 Ft). A támogatás összegét is felezni kell, mert a támogatás felének anyagköltségnek kell lenni, a másik felének munkadíjnak. Ez azonban csak akkor működhet, ha van elegendő anyag, illetve munkadíj számla. Ha valamelyik nem éri el a lehetséges támogatás felét, illetve a munkálatok teljes költségének legalább a negyedét, akkor nem jogosult, csak a kisebb tétel kétszeresére.
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a támogatás igényléséhez a Korm. rendelet által meghatározott valamennyi feltételnek együttesen kell megfelelni.

Hátha hasznos az infó másoknak is. Kb 3 hétre válaszoltak.

(#888) Tamas1982.1 válasza axioma (#886) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Azert gondoltuk, mert mivel automata rendszer, a falba lesz beépítve, áramra kötve, nem lehet elvinni.

(#889) Jovanny2 válasza Tamas1982.1 (#888) üzenetére


Jovanny2
őstag

Automata árnyékoló rendszernek kell nevezni a számlán és a szerződésben azt is, és akkor szerintem jó vagy.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#890) siege5


siege5
aktív tag

Nem tudja valaki ezt a tb jogviszonyt hogyan kell igazolni? Felléptem a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő oldalára, onnan egy időintervallumos igazolást letöltöttem, amire feltüntetem, hogy nincs tartozásom sem. Vagy van erre vonatkozóan valamilyen letöltendő hivatalos dokumentum?

(#891) axioma válasza Tamas1982.1 (#888) üzenetére


axioma
veterán

Ja nalam a karnis a falban 3 tiplire felakasztott joszag 1-2 sinnel. Az nem beepitett. Ha motoros elhuzorendszerre gondolsz az mar akar lehet is az ablak resze, de eskudni arra se eskudnek azert, azt inkabb kerdezd meg.

(#892) Chal válasza siege5 (#890) üzenetére


Chal
addikt

Nem kell igazolni se a TB-t, se a köztartozást. Csak lenyilatkozod hogy nincs, a Kincstár pedig ellenőrzi.

(#893) Intel fan11 válasza stafff71 (#887) üzenetére


Intel fan11
őstag

A szamlak vallalkozasi szerzodesek masolatait hitelesiteni kell? Marmint ha en beviszem kormanyablakba minden egyes papirt ala kell irnom vagy hogy?

Battletag: hojszi#2983

(#894) Jovanny2 válasza Intel fan11 (#893) üzenetére


Jovanny2
őstag

A komolyabb szerződések minden oldalát szignózni szoktuk. Kivéve, amelyiken amúgy is van aláírás. Mondjuk nekem eddig csak a napelemes ilyen.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#895) Nahát!


Nahát!
tag

A gépjármű adó be nem fizetése is köztartozásnak minősül.
Idén ezt az adófajtát a központi költségvetésbe kell majd befizetni, nem az önkormányzathoz - egy másik számlaszámra, mint eddig.
Az első félévi részletet március 15-ig.
Valaki kapott már eddig ezzel kapcsolatban tájékoztatást/értesítést?

(#896) siege5 válasza Jovanny2 (#894) üzenetére


siege5
aktív tag

Olyan jó lenne, ha az ilyesmire lenne pontos leírás. Én sem írattam alá minden oldalt (örültem hogy egyáltalán hajlandóak voltak egynémelyik esetben aláírni, nem hogy válogatni), így nagyon remélem nem ebbe fognak belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#897) Tamas1982.1 válasza Jovanny2 (#889) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi!

(#898) Mauzes válasza pictigjis (#883) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem teniszezik senki a családban, így ez 20-25 milliót nem igazán ér meg nekem (amennyivel többe kerül a nagyobb telek). De 28-33 milliót egy bármire használható nagy kert már TALÁN megér (játszótér, filagória, kemence, gyümölcsfák, stb)

(#899) Jovanny2 válasza siege5 (#896) üzenetére


Jovanny2
őstag

Lehet, hogy ez csak berögződés a részemről, mert a cégnél ezt látom, és ez esetben nincs jelentősége. A napelemes cégnél az ügyvezető automatikusan szignózott minden oldalt, és engem is megkért. Ez a biztos, az a szerződés elég nagy összegű. A klímásoknak eszükbe sem jutott. Az anyagszámlákat sem hinném, hogy külön szignózni kellene, de az nem tart semmiből. Azért lehet, hogy a következő szerződéseket aláfirkantatom majd oldalanként a kivitelezőkkel, nehogy ezen bukjon bármi. Mondjuk szerintem van itt már olyan, akinek el is bírálták, ők nyilatkozhatnának erről.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#900) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Ismerosomek a nagykaputol ket csik betont akarnak huzni a garazsig bejaronak! Ez elszamolhato? Terburkolat keszites vagy minek felelhet ez meg a felujitasi programba?

Battletag: hojszi#2983

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.