Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#942) Spec válasza fireman123 (#941) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a választ!
Elfogadom a dolgot, de nem teljesen értek vele egyet (persze ez nem a te hibád, ha valóban így működik a rendszer). Miért keletkezik azzal jövedelmem, ha az eladott kriptomat, nem veszem ki az exchangeről, és bent tartva, újra kriptot veszek rajta? Mondjuk pár napon belül...
Akkor igazából csak puffereltem a pénzem a fiat valutában, de nem nyúltam effektíve hozzá, nem költöttem belőle. Mi a különbség ha mondjuk stable coinba váltom, majd abból veszek megint kriptot? Az én olvasatomban semmi.
Az én megítélésem szerint akkor lesz a kriptoból bevételem, ha átváltom (eladom) fiat valutára, és azután kiveszem azt a bankszámlámra, vagy közvetlenül az exchange kártyájával fizetek / költök belőle.
A gondom, hogy vannak olyan kriptok pl. Coinbasen, amikkel nem lehet kereskedni USDC-ben, se USD-ban, csak BTC-vel párban, vagy esetleg EUR-ral. Most viszont, hogy a BTC erősebb nem igazán éri meg abban realizálni profitot, így mondjuk marad az EUR-ra váltás. Majd mikor esnek a piacok visszaszállni valamibe.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.