Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Victoryus: Rapoo VT9Pro egér
- Gurulunk, WAZE?!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bozek
nagyúr
Végeztem a Leviatán ébredésével, és azt kell mondjam, hogy szerintem nagyon jó a történet. Valaki azt írta, hogy a vége klisés, de én annyira nem érzem annak, szerintem fordulatos volt.
Meg amúgy is, mi lenne, ha már az 1. kötet végén elpusztulna a Föld? -
laracroft
senior tag
Sziasztok
Segítsetek légyszíves egy régen olvasott könyve(ke)t keresek, de nem emlékszem a címére.
Mintha 3 kötetes lett volna, a történet a 20. század elején indul, a repülés kezdetével. Amerikában kifejlesztenek egy repülő csészealjat és mintha harcolnának a kormány meg később a nácik oldalán is. A végén pedig az Antarktiszin jegén ér véget a történet.
előre is köszi -
doc
nagyúr
válasz
k.kristof #5942 üzenetére
En 1500-ert vettem par napja a Mike Chen konyvet, de megfogadtam hogy ez az utolso Galaktikaboltos vasarlasom. Baromi gaznak tartom hogy 2021-ben meg mindig heteket kell varni az e-bookra a papirkonyv megjelenese utan. Mar meg volt nyitva a browserben az amazonos es a kobobooksos verzio, mikor raneztem meg utoljara a galaktikara, es akkor mar vegre elerheto volt...
-
brownus
veterán
ÉnÚristen , ott van David gemmel neve, csak beugrott hogy de imádtam őt is. Régen sokat olvastam tőle, is.
Oké, az még odébb van. Most a vörös nővér trilógia, utána jön hamilton.
De lehet hogy ezt!? meglássuk; Dmitry Glukhovsky - szurkulet és/vagy metró trilógiaAttól függ hogy haladok, most beindultam. Most nincs mit bámulni a tévében (stream). De ennek örülök!
-
doc
nagyúr
amugy minap tunt fel, hogy a Galaktikaboltban (amit amugy nem szeretek) most Covid "alkalmabol" nagyon olcsok az e-bookok
-
tibaimp
nagyúr
Csak szólok akit érdekel, a Deltavision-nál óriási kedvezmények vannak!!
Én már be is rendeltem a Brandon Sanderson könyveket!! -
brownus
veterán
-
coco2
őstag
Sziasztok!
Lehetőség szerint webdesign-ról keresnék casual jellegű könyvet. Cheap tricks üresfejű lamereknek és hasonló tartalom pont megfelelne. Egyszerű és közérthető ismereteket keresek, nem minőségi anyagot. Angol v. magyar nyelven. Ha tud valaki ajánlani bármi közelit, örömömre szolgálna. Valószínűleg e-boltból fogom beszerezni.
Köszönöm. -
Mr. Erikszon
senior tag
Sziasztok nemrég meghallgattam youtubeon az alkimista c. hangoskönyvet és nagyon megtetszettek a hangoskönyvek, milyen ehhez hasonló hangoskönyveket tudnátok ajánlani. Vagy bármilyen must könyvet ami megtalálható hangoskönyv formájában és érdemes.
-
Lunky88
tag
Sziasztok!
"Felettünk a csillagos ég" című könyvet keresem (lehetőleg keménykötésű változatban), szerző: Larry Alexander - Adam Makos. Már mindenütt kerestem, de nem volt készleten sehol pedig nem egy régi könyvről van szó.
-
válasz
tibaimp #5925 üzenetére
Szerintem csak emiatt nem érdemes passzolni. Az orosz írókkal gyakran előfordult, hogy pár (jópár) helyen átíratták velük a regényeket, hogy a "megfelelő" üzeneteket közvetítsék, és szegényeknek nemigen volt választásuk. Nem tudom, hogy Bulicsov is ebbe esett-e bele, vagy "hívő" volt, mindenesetre Az utolsó háború a szokottnál "gazdagabb" az ilyesmiben. Kárpótlásul kapod a szocialista sci-fi erősen eltérő szemléletmódját - nekem nagyon hiányzoznának ezek a típusú regények, ha nem lennének.
#5922 Phülöp :
Szerintem olvasd megjelenési sorrendben őket, már csak azért is, mert Pavlis doktor majdnem mindegyikben felbukkan, és ott azért leher spoilerveszély. Kicsit bogarászni kellett utána, de kb. így fest (remélhetőleg jól párosítottam a címleket orosz, angol, francia és magyar keresztfordításokkal):
1970: Az utolsó háború
1972: A kozmosz vándorai
1973: Kettészakított élet
1988: TúlélőkA Project 18 novellagyűjtemény, azt már nem tudom elhelyezni
-
benoce
tag
válasz
newmoonlight #5919 üzenetére
Utolsó parancs (Executive orders) 1996
-
newmoonlight
senior tag
Hali! Nem tudjátok véletlenül, hogy Tom Clancy melyik könyvében szerepel egy (gonosz) indiai miniszterelnök(nő)?
-
brownus
veterán
válasz
tibaimp #5914 üzenetére
Yep, a másik kettő már kicsit más, nem olyan mély mint a hyp, de én imádtam azokat is. Azokkal teljes kerek egész a történet.
Éljen a shrike! [kép] kpolc széle, az ott a shrike :) (a feje) nem találtam jobb képet így hirtelenjében. Egy kedves barátom alkotta egy szülinapomra -
Vitee
aktív tag
-
tibaimp
nagyúr
Elolvasva az előzményeket, úgy látom a Dan Simmons: Hyperion sorozta nagyon ajánlott többek részéről is.
Most tűnt fel, hogy az Agave-n komoly akció van rá!! [link]
Én megveszem amit lehet, pont az 1. rész nem kapható, de azt már könnyebb lesz bepótolni!Akkor ez 4 könyv igaz?
-
Melorin
addikt
Elkezdtem olvasni, de feladtam, nem az én világom. Már az elején tele van varázslattal, dzsinekkel meg hasonló dolgokkal, viszont valós városokat emleget, a történet is egy valós országban játszódik, ami számomra üti egymást. Ráadásul jó' 100 évvel régebben napjainkhoz képest. Néhány nyelvtani hibával is találkoztam benne pedig nem haladtam benne túl sokat. Világunk és történelmünk társadalmi és politikai problémáit véltem benne felfedezni ami még jobban elriasztott attól, hogy jobban belemerüljek.
Azért köszi az ajánlást -
Melorin
addikt
Sziasztok!
Jó sok évnyi kihagyás után újra olvasnék valamit. Csak nem tudom mikkel kezdjem
Szerintetek hogy csináljam, nézzek toplistákat különböző kategóriákban és válasszak valamit a topból? -
Peter F Hamilton - The naked god (1999) / Night's Dawn 3.
Hát végére értem minden idők egyik legszószátyárabb űreposzának - érzelmeim pedig némileg vegyesek. A regény első 1200-1300 oldala gyakorlatilag egyenes folytatása a második résznek - bogozgatódnak a szálak, haladgatnak a szereplők valamiféle kifejlet felé, időnként 200-300 oldalon keresztül nem bukkannak fel és elfelejtjük, ki kivel van, meg ilyesmi, a szokott magas színvonalon. Aztán az utolsó kétszáz oldalon úgy fest, hogy rátérünk valamiféle közös irányba mutató sávra, amikoris a szerző egy újabb helyszínre ellátogatva újabb fajsúlyos szereplőt hoz be a képbe, és az ilyenkor megszokott történelemóra és geográfiai kalandozások szépen felfalják az oldalakat, és elkezdi az olvasó vakarni a fejét, hogy hogyan lesz ebből normális lezárás. És hát nem is igazán lesz - hogy még majdnem tetszett is. De csak majdnem. Pedig a zárásban is voltak jó ötletek -az első regényben belebegtetett isteni intervencióra sor kerül. Bár igaz, hogy olyan orbitálisan over the top módon, Sajnos a megoldás egyik eleme mellékesen bedöntötte az egyik történetszálat is (pl. Dariat és Quinn Dexter sztorijának összekapcsolása brilliáns volt, és azt szívesen olvastam volna tovább ahelyett, hogy a címszereplő mindenkit megment á lá hirtelen. ), és így a nagy műgonddal szövögetett tablón lett egy csúnya lyuk. Egy szó mint száz, Hamilton elkapkodta a regény befejezését (értitek - a 3500-4000 oldalas regényfolyam vége el van kapkodvaa Beyond valódi természete, amit a Kiintek bátran elárulhattak volna a Konföderációnak, és így az egész ténykedésük egy marha nagy kérdőjel lett ), és így elmaradt az igazán katartikus végkifejlett, amit pedig a hatalmas ambícióval, rengeteg munkával és nagyrészben zseniálisan megírt trilógia igencsak megérdemelt volna. Mindezzel együtt, biztos vagyok benne, hogy valamikor újra el fogom olvasni - ha máskor nem, nyugdíjas éveimben biztosan előszedem megint
Erről jut eszembe, olvasta itt valaki?
-
Vitee
aktív tag
válasz
tibaimp #5905 üzenetére
A kozmerum, egy univerzum, ebben találhatóak a különböző világok és bolygók, a könyvek itt játszódnak.
Tulajdonképpen szinte semmilyen szinten nem függnek össze egymással, illetve igen, nagyon is, sőt, de egyelőre a háttérben, amiből jelenleg még szinte semmit nem tudunk, vagy minden könyvben kapunk infókat, amiből majd egyszer összerakjuk.
Nagyon homályosan tudunk meg dolgokat a háttérben húzódó nagy erőkről és lényekről akik miatt kialakulhatott a különféle mágiarendszer a bolygókon.
Majd gondolom folyamatosan, a későbbi könyvekben összehozza az egészet, de 1-2 szereplőn kívül semmi "közös" nincs bennük, amit ne értenél, vagy hátrány lenne.
Magyarul jelenleg, totál mindegy melyik sorozattal kezded, mert nem függ egyik a másiktól, semmilyen értelemben.
Ez nem olyan mint amit fent linkeltélLehet 10-20 év múlva hozza össze az egész kozmerumut egy értelmes egésszé, kitudja.
Nem az összes könyv van rajta, a Kozmerum titkai, illetve 2 Wax és Wayne könyv hiányzik.
A fenti cikkben is úgy szerepel, hogy a sorrend jelenleg igazából mindegy, de adnak egy ajánlást.brownus:
Én is imádtam, Jorg Ancrath egy rohadt jó karakter volt
Ha tudsz majd valami jó fantasy sorozatot, az jöhet nekem is.
A tűz és jég dalát lehetne már folytatni... -
tibaimp
nagyúr
k.kristof, Anonymusxx, Vitee: köszi mindenkinek
Ez bonyolultabb lesz, mint gondoltam...
Vitee: szerintem fontos a sorrend, a DragonLance könyvek esetében sikerült totál összevissza olvasni, persze így is jó volt, de jobb lett volna sorrendben. Ezért írtam le ezt: [5884. hsz] hátha segít valakinek.
A képen az összes könyv látható? Elmentettem
.
"Én a Mistborn - Elantris - Stormlight archives - Warbreaker sorrendben olvasom, mivel így vettem meg őket." -- ez OK, de logikailag is így kell olvasni? Bocs az értetlenkedést.
-
Vitee
aktív tag
válasz
tibaimp #5896 üzenetére
Sanderson lett az egyik kedvenc íróm
Mind kötelező szerintem. Az összes könyv a Kozmerumban játszódik amit felsoroltál, csak más világokban, más bolygókon.
A könyvekben vannak "world hopper - világugró" karakterek is, akik a különböző könyvek világaiban megjelennek és több könyvben is szerepelnek és mosolyt csalnak az arcodra
Ködszerzet sorozat természetesen beletartozik, sőt...
A trilógia után jött a Wax and Wayne sorozat, ebből csak az elsőt olvastam.
A Mistborn könyvek mai napig a favorit, de a Viharfény krónika az új kedvenc most
A Warbreaker - Békéltető most jött ki pár hete csak, olvasás alatt van.
Az Elantris is jó, de annyira nem kedveltem mint a többit, a mágia jobban tetszik a többi könyvben, de nagyon jó olvasmány ez is, nem érdemes kihagyni.
A kozmerum titkait még nem olvastam, de ez csak kiegészítés ha jól tudom a történetek egészéhez.
Én a Mistborn - Elantris - Stormlight archives - Warbreaker sorrendben olvasom, mivel így vettem meg őket.
(Elvileg a Warbreakerből van meglepetés szereplő a Királyok útja és a Tündöklő szavak között, szóval talán itt számíthat a sorrend?)
De a nagy egészet nézve nem tudom van-e jelentősége a sorrendnek.Van benne pár kakukktojás is
A Reckoners trilógia Sanderson többi könyvéhez képest gyermeteg YA könyv és nem is a Kozmerum része.
-
Anonymusxx
senior tag
válasz
tibaimp #5899 üzenetére
Igen
https://moly.hu/polcok/kozmerum-ciklus
Az olvasási sorrend viszont szerintem nem ez, esetleg ez:
https://www.howtoread.me/cosmere-universe-books-in-order-brandon-sanderson/
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5g 8/256gb - Szép állapot, akár beszámítással
- LG 70UN74003LA Smart LED Televízió, 70" (177 cm) - 4K Ultra HD, HDR, webOS
- TP-Link RE650 AC2600 (RR650) WIFI hatótávbővítő
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- Huawei Watch GT2, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E744 - i5-4GEN I 4GB I 500GB I 14" HD+ I DP I W10 I Garancia!
- LG 27GN800P - 27" IPS - 2560x1440 - 144 hz 1ms - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDR 10
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest