Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1630) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,

A véleményetekre vagyok kíváncsi:
Első lencsém (előtte még szemüvegem sem volt). A vizsgálaton több dioptriát is kipróbáltam, igazából a - 1.0 és a - 0.75 között kellett dönteni. Az 1-es az nagyon jó volt, negyed órán keresztül sétálgattam benne az utcán, meglepően jól láttam mindent, még az út túloldalán sétálók szeme színét is meg tudtam állapítani, fantasztikus érzés volt, mindennek láttam mindennek a kontúrját, egyszerűen kitárult a világ.
Nagy örömmel visszamentem az optikushoz, közöltem hogy mennyire jól láttam vele, erre azt mondták, hogy na akkor ezt felejtsem el, mert túl jól látok vele, ezért csak a 0.75-öst adta oda, mert a másik szerintük már túlkorrigált.
Így hát keserűen kullogva elhoztam a 0.75-öst. Ez már lassan 3 hete megvan, de nem az igazi. Sokszor távolabbra homályosan látok vele, néha hunyorognom kell, hogy élesen lássak, az utcaneveket is csak közelebbről látom, nagyon távolról már nem. Hiába említettem a problémám, azt mondják az 1-es túl erős nekem. Nem értem. :(
Mit kell tennem ahhoz, hogy elérjem, hogy kapjak egy normális erősségűt, amivel rendesen látok?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.