- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Essejó: MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- hcl: Döglött tabletből wifis kijelző kókány
Új hozzászólás Aktív témák
-
concret_hp
addikt
majd ha egyszer építkezni fogok, akkor asszem én is ilyesmit fogok építeni. mármint ilyen 0energiás házat napelemmel meg ilyenekkel
mit jelent az hogy:
Szerkezetkész ár ill. Bővített szerkezetkész ár (isoteq.hu-n) -
jpisti
senior tag
csak dicsekvés képpen: az én csodajó könnyűszerkezetes házam január hónapban 100m3 gázt fogyasztott. (a használati melegvizet szerintem eléggé gazdaságtalanul állítja elő egy buderuss kombikazán, de már folyik egy napkollektoros rásegítésű hőcserélős 100 literes körüli puffer tároló kivitelezése) és komolyan gondolkozom egy ''sörkollektor'' (gyk: házilag kivitelezett levegős napkollektor) beépítésén is, amivel szintén lehet csökkenteni a gázszámlát, de nem gyengén.
Eme sok barkács és sufnituning ötlet után majdnem kötelező tisztázni, hogy nem a szépemlékű RGB fórumtárs tért vissza! -
tbs
addikt
válasz
Squirrel #146 üzenetére
isoteq.hu meg bauland.hu
Attila, a Bauland tulaja, a technológia magyar gazdája. Igen-igen jó fej, keményvonalas. Egy toyota priusszal jár...Elérhető ember. Mail neki..!
Első körben a falazat drágábbnak tűnik, mint bármimás, de: itt nem lesznek szigetelési problémák, bázikusan játékszerű a falhornyok kialakítása. Nehéz cuccokat meg a betonmagba kell fúrni. Végeredményben sztem olcsóbb, mint egy hasonló paraméterekkel felvértezett bármimásból épült.
Nézelőggy, nem könnyűszerkezet, de napjaink _legjobb_ nehézszerkezete. Index, Passzív Ház topik. -
jpisti
senior tag
válasz
Squirrel #141 üzenetére
Ytong: rendszerben nagyon jól és könnyen alkalmazható, nagyon jó hőszigetelő, de a könnyűszerkezetes falakhoz hasonlóan speciális rögzítő rendszereket kell alkalmazni ha nagyobb terhet akarsz a falra rögzíteni (pl; konyhaszekrény, könyvespolc, stb...)
proconcept: ez a konceptum rendszer továbfejlesztett változata, polisztirol zsaluelemek betonnal töltve. nekem nem nagyon tetszik, de még nincs tapasztalatom ezen a téren, Szerintem a fa-beton rendszer jobb mint ez, de alapvetően mindegyik egy bentmaradó zsaluzatos beton szerkezet. -
Peet210
őstag
válasz
Squirrel #141 üzenetére
Proconcept:Jó hőszigetelő képesség.Lényeg, építésnél polisztirol hab anyagú üreges elemeket illeszetenek egymáshoz(mintha legóznál csak nagyban), aztán ezekbe helyezik el a vasakat és kibetonozzák.Ezt az anyagot szokták házak utólagos hőszigetelésénél is alkalmazni.A falak gyorsan elkészülnek.Árakról nem tudok semmit, de ha a hőszigetelése olyan jó később ez csak jó lehet.Gondoljunk csak a fűtésszámlára.Ezekből a hab elemekből csak a külső teherhordó/térelhatároló falak készülnek a belső teherodó falak hagyományos falazatból készülnek.A fodém monolit vb bentmaradó polisztirol zsaluzattal.
Lényegében ezt azért találhatták ki hogy teljesen hőhidmentessé tegyék az épületeket.Még egy előny, a gépészeti vezetékeket nem kell a fal mellet vezetni hanem ebbe a hab anyagba belvágják(hőkéssel) a helyét és ebben helyezik el.
Ytong:Jó hő és hangszigetelő képessége van.Ebből is van már komplett rendszer.Hogy melyik a jobb ez vagy a Porotherm hát mindenki döntse el maga.Nem tudom hogy árban mekkora eltérés van de szerintem csekély.Talán az Ytong mellet szól a kisebb falvastagság(itt gondolok a terület nagyságára).
[Szerkesztve] -
jpisti
senior tag
válasz
Squirrel #138 üzenetére
Ha elfogadod a tanácsomat akkor csak akkor csináltasd kulcsrakészre a házikódat ha meggyőződtél a kiviteleződ ilyen irányú szakember gárdájának a munkaminőségéről (ezek a kivitelezők gyakran csináltatnak különböző munkákat olyan emberekkel akik nem egészen azok akiknek csinálni kellene a dolgot, ha lerakják az összes burkolódat és a végén jössz rá hogy valami dilettáns csinálta akkor nagyon macerás tud lenni a dolog) Amikor te szervezed az iparosokat az egy kicsit rémálomszerű tud lenni de egyenként jobban előtudod adni az elvárásaidat és úgyis rengeteg dolog fog változni ami érinteni fogja az egész további szakipari kivitelezést.
-
jpisti
senior tag
válasz
Dr.F.E.R.I. #137 üzenetére
Wazzz! akkor ez olyan mint egy atombunker...
Szerintem neked a hőszigeteléssel kell nagyot domborítani, hogy a falakból ne ''sugározzon'' a hideg. (talán a falak belső oldalára sem ártana valami vékonyabb szigetelő réteg) -
Squirrel
őstag
Én most tervezgetem, hogy esetleg belevágnék egy könnyűszerkezetes házba. Néztem az árakat, szerkezetkészesn olyan 100k, kulcsrakészen olyan 150 k/m2 áron vannak. Nem tudom, ha csak a szerkezetkész állapotra szavaz az ember, akkor mesterek/munkások szebben/jobban, esetleg kicsit olcsóbban tudnák-e kulcsrakész szintre hozni?
-
Dr.F.E.R.I.
addikt
Az alagsori szint (már ez is talajszint feletti) öntött beton, minden bizonnyal a teljes szintet úgy zsaluzták ki, erre betongerendákat fektettek közbülső födém gyanánt, ezek köze betontálcás. A lakószintnél már módosítottak, ez salakbetonból van, amit az udvaron öntöttek ki, helyben. A szilárdságáról csak annyit, hogy mikor egy 6 cm vékony válaszfalat meg kellett bontani a fürdőszoba és a wc között, két férfi nagy teljesítményű hilti-kalapáccsal alaig tudott rajta lyukat ütni (a főfalak 45cm vastagok)... A zárófödém szintén a lentebb alkalmazott betongerendás-tálcás megoldás. Mindezt egy hagyományos sátortető koronázza meg. Szerintem a ''tömör beton'' jelzővel nem járok messze az igazságtól.
-
jpisti
senior tag
válasz
Dr.F.E.R.I. #135 üzenetére
Totál igazat adok neked, én is ezt javasoltam a srácnak. Visszatérve a te házikódra, mit takar a ''tömör beton''? Ez valami olyasmi mint a fabeton vagy a konceptum rendszer? (konceptum= nikecel zsaluelemek kb 0.4mx 1m méretben és betonnal töltve)
-
Dr.F.E.R.I.
addikt
válasz
TexT-BoY #133 üzenetére
TexT-BoY!
Jó lenne tudnom, milyen házatok is van, de egy-két dolgot érdemesnek tartok leszögezni. Nekem is a családi házunk állapota okoz gondot, azonban új ház vétele szóba sem jöhet, tehát marad a ''pofozgatás''. Elsősorban két elv vezérel:
Az első a kihasználtság elve: nem veszek hathavonta új telefont, csak mert kétszer több memóriája van, mint a réginek - mert így nem használom ki jól a meglévő készüléket, hisz jóval a kifutási ideje előtt cserélem le, a nem túl jelentős előny fejében. Így én sosem veszek új dolgokat, csak akkor, amikor a régi cuccnak már lóg a bele (ez mindenre igaz).
A másik kulcselv: ha házépítés, akkor CASH. Mindegy, mennyi zsét gereblyézel össze a leendő házikóra, az annál mindig többe fog kerülni. Ez az elv igaz még a legkisebb felújításoknál is. Az okokat inkább nem részletezem.
Hasonló cipőben járván elgondolkodtam hát: hagyjam inkább a családit lepusztulni, hogy összespórolhassam a lóvét egy vadiújra? Vagy a ''hozott anyaggal'' dolgozzak? Nos, utóbbit választottam. A családink egyébiránt a te ''álomházad'' paramétereivel rendelkezik, cak nem ksz és nem is tégla, hanem tömör beton. Hogy mi tud mégis elromlani egy olyan házon, amit még a tornádó sem vinne el? Csak ízelítő: korszerűtlen fűtés és villamos rendszer, külső szigetelés hiánya, öreg nyílászárók, penészedő, koszos falak, 3x éves málló tetőcserepek, siralmas udvar. Mindezek egy (kis) részét már orvosoltam, a maradékra még rengeteg pénzem, időm és energiám el fog menni. Hogy mégis miért vállalom be mindezt? Egyrészről a házunk ''kasztnija'' kis túlzással örökkévalókig kitart. Számold ki, hogy (új) telekkel, engedélyekkel, anyaggal, munkadíjjal mennyi pénzembe kerülne, hogy eljuttassak egy új házat legalább erre a készültségi fokra: na elvben ennyi pénzt buknák az egészen, hisz' felépítek valamit, amivel már amúgy is rendelkezem. Az új ház előnyei csak ezután a stádium után jöhetnének elő, de eddigre már rengeteg pénzem fekszik benne, amit akármire is költhettem volna. Másrészről az általam említett felújításokat megcsinálva akármelyik régi ház szinte uo. komfortossá tehető, mint egy új, így minimum egy újabb emberöltőig nem lesznek komoly gondok. Persze, mint említettem, nem tudom, mik a TE házad adottságai, miért is érné meg neked más házba költözni (környékbeli adottságok, súlyosan elöregedett szerkezet, különköltözés, stb). Így csak egy jótanács: ha a szerkezettel nincs gond, a többi csak ''kozmetika'' - és ha a környékkel sincs gond, inkább leheljetek a házba új életet, anyagilag sztem mindenképp jobban jártok. -
jpisti
senior tag
válasz
TexT-BoY #133 üzenetére
Hát nem egyszerű a dolog. Egy ilyen háznál a felépítmény alapterülete m2-ként x 150k legalább (ebbe az árba már egy kulcsrakész készültségnek is bele kell férnie) a plussz szintek (és a fedett teraszok) az ennek az árnak kb az 50%-a. Az alap (a pince ennek a része) külön számolódik és erősen függ a környezeti változóktól (talajminőség, terepforma, stb...)
Ehez a tervhez képest az én kis házikóm egy alap ''kutyaól'' no pince, no emelet, kicsi alapterület (3 félszoba <10m2, egy nappali+étkező kb 25m2, plussz egyebek, összesen 74,xx m2. Ez nekem mindenestül kb 10~10,5 milióba lesz, ha totál kész lesz. Már ''csak'' a lábazati vakolat és a kerítés hiányzik.
Neked lehet, hogy érdemes lenne szétnézni a használt piacon ott szoktak lenni alkalmi vételek, vagy a felujítás.. nem kell tölle félni... annyira -
TexT-BoY
addikt
képek?!
Mi most jutottunk oda hogy vagy felujjitunk vagy ujjat épitünk de nem tudtunk dönteni.. a mostanin sok lenne a meló az ujra nincs még elég kes. Jo lenne tudni hogy most mennyibe kerül egy JÓ minőségileg összerakott könnyüszerkezetes/tégla ház ugy hogy pince +2szint illetve legyen 3 értelmes méretü szoba meg nappali, garázs.. szoval egy normális méretü családiházikó.. Nincs tapasztalatok hogy érdemes hasonlo dolgot éppitetni? -
jpisti
senior tag
megy a festés és a burkolás. már a dryvit rendszer is rajta van.
-
AmunRa
senior tag
Jól behalt a topic.
-
AmunRa
senior tag
Ez is egy faház, csak felújítva, de totálisan:
[link]
Nyaralónak épült és családi ház lett belőle.
A külsejét és a tetőteret pofozni kell, meg a tropusifa lépcsőt össze kellene rakni.
Majdnem hülyét kaptunk a sok munkás suttyótól.
Eddig - 8 gipszkartonos (ezek rosszabbak a kőmüveseknél. Általában közük nincs a normális szereléshez, nem képesek fémprofillal se egyenes falat csinálni. Kb 500k buktam eddig rajtuk és a tető nincs még kész. Bár én az egyik legrosszabb ügyfél lehetek, mert nézem a falat vízmértékkel. Meg már tudom, hogy mire kell figyelni. Pl. Ablak zászlóba, és a kartonlapokat el kell tolni.), 2 villanyszerelő, 2 festőt, 2 ácsot fogyasztottunk. A burkoló volt egyedül akit nem rugtunk ki. Az elsőre jó volt.
Aki teheti nem építkezzen!
A felújítás óta brutál szélnél sincs még roppanás se, a főtartókat mind cseréltük és a gerendák is brutálisan megerősítve. -
jpisti
senior tag
Egyébként a hőtágulási szempontokat figyelembe véve szerintem egy ilyen fa szerkezetes ház sokkal homogénebb mint a hagyományos, nem gondolod? Hiszen ott is alkalmaznak nagyon sokféle anyagot, többet mint egy ksz házban. Itt csak építési fenyő és OSB lap van.
-
ToRR3nt3
senior tag
Nálunk nagy a hőingadozás. A mediterrán országoknál is viszonylag állandó, meg a skandinávoknál is. A falszerkezet nem igazán homogén, főleg ha horganyzott acél profil a vázszerkezet és nem fenyő. A különböző hőtágulási együtthatókból adóthatnak gondok.
A banki műsz. ellenőrt meg simán felnyomhatod a banknak, úgy kivágják mint a macskát szarni. Általában ezek nem is banki alkalmazottak (kivéve OTP), hanem külsősök. Melyik bankkal szerződtél, ha nem titok?
Félre ne érts nem akarlak én semmiről meggyőzni. Ha Neked jó a szerelt ház akkor jó.
[Szerkesztve] -
jpisti
senior tag
válasz
ToRR3nt3 #124 üzenetére
Statikailag tényleg sehol sincs a hagyományoshoz képest, de hőtechnológiailag (főleg fűtés szempontjából) sokkal jobb, a falvastagságokat is nézve. Az mit jelent, hogy nem erre a klímára valók? Tudtommal északon is előszeretettel használják, meg a mediterrán országokban is, plussz az USA-ban szinte 90%-ban ilyen technológiát használnak és ott is van mindenféle klíma. Nézegettem ilyen házakat mielőtt belefogtam és 15 éves házak (ez volt a legöregebb) ragyogó állapotban vannak. A bankok meg csak kifogásokat keresnek, mint mindíg, ha valamiben tudnak alkudni akkor fognak is. Amennyiben a szakma a tégla házakkal szemben lenne ilyen megosztott akkor ott is vonogatnának mindenféle százalékokat, mert ez az üzleti érdekük. (egyébként műszaki szakértő függő a dolog erősen, ezek az emberek nagyon rossz konstrukciók, sok kenőanyagot igényelnek a normális működéshez, 15~20 kiló zsír csodákra képes és erre nem is tudok mit írni, mert a torkukat harapnám el legszivesebben)
-
ToRR3nt3
senior tag
A fajlagos árat mindig a nettó alapterületre kell számolni. Bankoknak is meg mindenki az ép iparban így számol. Lakáshitelnél a hitelösszegből a bank kapásból levon 5%-ot ha a ház szerelt szerkezetű. Azért mert nem tudni mennyire tartósak és igazából nem is erre a klímára valók.
Egyébként szakmán belül nagyon megoszlanak a véleményék az építészek egyik része szereti másik része (mint én is) tart ettől a technológiától. Aztán majd az idő eldönti kinek van igaza. -
jpisti
senior tag
válasz
ToRR3nt3 #122 üzenetére
[link]
Itt megtalálható az elérhetősége.
Egyébként ez a ház egy 88,5 m2 alapterületű ház egy ~5 m2-es fedett előtérrel. Az árat a 88,5 m2-re adta mivel a fogadószintet is ő csinálta. A nettó alapterület 75 m2, így az ár nettó négyzetméterre számolva ~ 106,000 Ft. (ezek bruttó árak!)
Az a 120 ezer + ÁFA ár nagyon kevés, én 160 ezer + ÁFÁ-tól kaptam árakat a hagyományos technológiára. (1 éve)
Szerk: hagyományos technológiával ehez a Bruttó alapterülethez jóval 70 m2 alatti nettó alapterület jött volna ki.
[Szerkesztve] -
ToRR3nt3
senior tag
Heló!
a ksz-házak tényleg elsősorban a kispénzűek opcioja-ez nem teljesen igaz. Semmivel sem olcsóbb egy szerelt ház fajlagos ára, mint egy közepes minőségű anyagokból épült hagyományos falazotté.
A szerelt házak egyetlen előnye a hagyományossal szemben a gyors kivitelezés. Minden másban a hagyományos a jobb.
Hőátbocsátási tényező szempontjából a két technológia nagyjából azonos képességekkel bír (egyik megoldásnál sem szigetelik túl az élelmes kivitelezők a házakat, jobb esetben is csak annyira hogy a hőtecnikai előírásokat kielégítse), viszont egy tőmör falnak amely kívülről hőszigetelést kap jobb a hőtartása.
Én mindig lebeszélem az ügyfeleinket a szerelt házakról. -
jpisti
senior tag
Tegnap szerelték fel a klímát, és (két hónap állás után) kezdik az ajzat betonozást meg a Dryvit rendszert felrakni. Már megvannak a konyhai berendezések is, most már csak egy ügyes asztalos kell és tervezheti a konyhabútort.
-
jpisti
senior tag
Részben igazat adok neked, a ksz-házak tényleg elsősorban a kispénzűek opcioja, de nem kell megbánni. Sőtt, nagyon jó konstrukció. Statikailag sehol sincs a kőházakhoz az igaz, és a falakra szerelni bármit is elég körülményes, de ha a tervezésnél előre gondolkozol akkor sok mindent ki lehet védeni, én pl azokra a falakra ahol várható valamilyen bútor stb... rakattam a gipszkarton alá egy réteg OSB lapot. Hőszigetelés szenpontjából nagyon jó ez a technológia. Kicsi a hőkapacitása, és nagy a hőszigetelő képessége, télen nem hül át, nyáron nem melegszik át.
Nálam mikor csinálták a fűtést, akkor egy kis ventis hősugárzóval kellemes meleget tudtak csinálni az egész házban, pedig a külső 4cm-es hőszigetelő réteg még fent sincs és a nyílászárók körül is vannak rések rendesen (kint volt vagy 1C°, bent meg kb 13~14C°).
Nem értem, hogy mit értessz ''formai ügyetlenségen'', ezzel a technológiával minden formát simán lehet prezentálni (még íveset is).
''a ''keszhaz'' egy kenyszermegoldas es jelenlegi viszonyok mellett nem is olcsobb, mint a tegla, viszont, rosszabb. eladni is nehezebb mert az embereknek nem kell fahaz...''
Ez sincs így, a költségeket tekintve nekem egy 74m2-es ház kivitelezése kb 8,5 millába fáj (kulcsra készen) ez téglából bőven 10 milla fölött lenne (alacsonyabb készültségi fokban).
Eladni valóban kicsit nehezebb, mert még nincs piaca, tekintve, hogy viszonylag új a technológia és aki mostanában építtetett ilyen házat az mind hitelre tette és nem akarja (teheti) eladni mostanában, de nállam szinte mindíg van valaki, mikor kinn vagyok az építési területen és érdeklődnek, hogy jó-e ez meg ilyenek, de mikor behívom őket a házba és látják, érzik, hogy ha minden a helyén van akkor nagyon nincs ''doboz'' hatás, a falak kellően merevek, stb... akkor mindenkinek tetszik és mikor megtudják az árát akkor nagyon elismerően nézegetik tovább. A kivitelezőm már kapott is 4 vagy 5 megbízást ezektől a ''látogatóktól''. Végül egy jótanács azoknak akik ksz-házat építenek vagy építtetnek, a felhasznált anyagok minősége soha ne képezze kompromisszum tárgyát, csak akkorát építsenek amit anyagilag elbirnak, első osztályú anyagokat használva. -
vtechun
veterán
-
jpisti
senior tag
Nekem a fogadószint az 8,2x10,8m 40cm x 90cm sávalap (a hosszaban középen is) azon két sor zsalukő (40 vagy 30 cm-es, nem tudom pontosan) vasalva, betonnal töltve. Az alapból származó föld visszatöltve (kb félig elég volt) azon kb 20cm homok+ 10cm sóder, locsolva, tömörítve. Az egészre egy 10cm-es vasbeton lap került. Benne van a szenyvíz rendszer + cső a víznek és a villanynak (föld kábel)
ja: és ez kb 0,9 millába fájt és kb 10 nap alatt készült el.
[Szerkesztve] -
jpisti
senior tag
A fogadószint: Alap+lábazat+szerelőbeton (sík, a terveknek cm-se pontosságal megfelelő betonplacc a beépített gépészettel (közművek, stb...)
Igen vettem fel hitelt, és csak azért mert ksz-ház, kb a 20 éves kőházak értékével számoltak, mondván a ksz-házak a magyar piacon nem túl népszerűek. Pfff...! Hozzávéve, hogy ez itt egy egészen új technológia, ezért nincs is sok ilyen ház a piacon, de Ők biztosan jobban tudják. Azért így sem volt rossz és ezt szakértője válogatja (kis kenőcs sokat segíthet
)
-
jpisti
senior tag
A telk árakat nem szerencsés beszámolni, mert a telkek árait elég sok válozó szabja meg. A felépítmény viszont csak a telek sajátosságaitól függ (sík vs emelkedős terep). Az én kivitelezőm kb 10 hónapja bruttó 90k-s árajánlatot adott (bruttó m2-re számítva) egy cirka 74m2-es (nettó), egyszintes lakóházra (!!! fogadó szintet is beleértve !!!) lásd a #91-ben.
ehhez hozzájön a tervezés és az engedélyeztetés költsége (+ közművek, ha nincsennek)
Én, a cégektől, akiket megkerestem nettó 110k-180kig kaptam ajánlatókat (fogadószint nélkül).
Viszont a saját építésű háznak megvan az a nagy alőnye, hogy olyan kompromisszumokat kötsz amit akarsz (amire tellik), ez egy vásárolt lakás esetén nagyon nincs így.
(én szerencsésnek mondhatom magam, mert a telek már meg volt) -
PrinczA
őstag
Tehetosnek nem mondanam magam, csak nezegetem a nm árakat, es nem sok elteres van egy szerkezetkesz fahaz + a telek es egy mar felapitett haz megvetele kozt
De lehet ez csak az en hirtelen szamolasom, mert csak a heten kezdtem hozza a keresgeleshez.
Irtam is 1-2 cegnek e-mailt, de meg nem valszaoltak.
Amit szeretnek:
- egy ~70nm -es akar 1 emeletes hazikot (de meg se telek, se kivitelezo, csak 5let)
- esetleg meg egy ''naplopo'' napenergias cuccot a tetejere, csak azt is ki kell szamolnom (tatnom), hogy megeri beruhazni ra vagy sem,
- ...
[Szerkesztve] -
PrinczA
őstag
En is nezegetem ezeket a hazakat, de meg nem talaltam meg az igazit, ezeket az oldalakat nezegettem vegig:
http://www.szalmahaz.hu/
http://www.brdsz.hu/vegyes/2003/hirdetesakc.html
http://www.biohazak.shp.hu/hpc/hpc_member.php?azonosito=biohazak&oldalkod=1115674360
http://www.konnyuszerkezeteslakohaz.hu/
http://falak.uw.hu/
http://www.immoinfo.hu/gsolar/
http://www.honka.hu/
http://www.shp.hu/hpc/hpc_member.php?azonosito=profilhaz&oldalkod=1114023076
http://www.konnyuszerkezeteshazak.hu/
http://www.lignova.hu/html/frame.htm
http://www.measz.hu/mke/
http://profilhaz.uw.hu/
http://www.naplopo.hu/
http://www.pannoninvest.hu/uj/index.html
http://www.san-team-bau.hu/
http://www.freeweb.hu/keszhaz/hazepites.htm
http://www.vergal.t-online.hu/
http://www.woodwill.hu/default.html -
jpisti
senior tag
Készül az ajzat szigetelés
És a fűtést is elkezdik szerelni a héten. -
jpisti
senior tag
Örömmel jelentem, hogy beépítésre kerültek a nyílászárók (külső: 3 kamrás műanyag, belső: kazettás fenyő)
Kezd alakulni a házikó.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox Series X|S
- OTP Bank topic
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Autós topik
- Feltörték a PROHARDVER!-es regisztrációmat (vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t)
- Hardcore café
- Elektromos cigaretta 🔞
- Home server / házi szerver építése
- További aktív témák...
- Eladó Konfig I7-10700 32GB DDR4 512GB M2 SSD RTX6600 8GB!
- Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports objektív ( Nikon ) -Újszerű-
- Acer Aspire 3 - Netezős laptop (i3 + 256GB SSD + Win 11 + HD)
- Eladó Apple 10.9-inch iPad Air5 Cellular 64GB - Space Grey model - 2023.09-es vásárlás
- Eladó Konfig I7-10700 32GB DDR4 512GB M2 SSD RTX5700XT 8GB K7!
- Apple iPhone SE 16GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest