Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#43601) Jakuu válasza vargalex (#43596) üzenetére


Jakuu
őstag

Mert a Leia 18.9be nem volt betáplálva, ha jól emlékszem, az újabb inputstream adaptive és ott volt valami változás (2.4.8 van fent).
Azt hiszem utána álltak át Matrixra és ugyebár az Python 3 már.
De ha tévednék javíts ki.

Amúgy android TVBOX (X96Max Plus, SlimBoxTV FW-vel ).
Érdekes, mert nálam se az alapitvany (ékezet nélkül), se a foundation -ra nem ad találatot, igaz, alapit kereséssel megtaláltam. Más addon ékezet nélkül ad találatot.

(#43602) vargalex válasza Jakuu (#43601) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont ezért kérdeztem a rendszert. Mert CE alatt backportolták az inputstream adaptive-hoz szükséges változásokat.
De SlimBox-ra miért nem raksz valami újabb Kodit?

Alex

(#43603) Jakuu válasza vargalex (#43602) üzenetére


Jakuu
őstag

Mert belaktam és nem volt igazán jó a matrix mikor megpróbáltam és vannak olyan addonok is, amik nem mennek alatta, ilyen például az animeaddict stb.
Van CE memória kártya benne, de azt nem használom amúgy. :D

(#43604) FerNandor válasza zsiga68 (#43600) üzenetére


FerNandor
őstag

Mármint melyik CE? Vagy mire gondolsz pontosan? Én most így visszaraktam a 9.2.8-at. Nem is tudom, milyen android van a minixen alapból, de kipróbálom majd ezt a SmartTube-ot. Köszi 11hh!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43605) xtend válasza FerNandor (#43598) üzenetére


xtend
senior tag

Pattints fel rá egy slimbox-ot és akkor nem kell új boxot venni. mexel kollégának van is szerintem kikupált slimbox fw-je S912-re. Nekem is ő adott egy S905x3-ra, minden ment vele és pl a quietvod féle Kodival (kivéve Dolby Vision ugye)

Itt vagy mexel cimbi?

(#43606) FerNandor válasza xtend (#43605) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi a tippet. Egyszer régen hallottam még ezt a slimboxot, de nem tudom most mi ez. Nem emlékszem.
Egyelőre ennek a SmartTube-nak nagyon örülök. Szuperül működik és CE-ről rebootolok a gyári felületre Minixen és kész, már ha kell a youtube. Be is tudtam jelentkezni a fiókomba, szóval király. Csak arra kell még rájönnöm, hogyan lehet castolni telefonról. Mert állítólag lehet azt is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43607) FerNandor válasza FerNandor (#43606) üzenetére


FerNandor
őstag

Megy a cast is. Hát ez király. :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43608) 11hh válasza FerNandor (#43607) üzenetére


11hh
tag

Örülök hogy működik. :)

(#43609) oldlipi


oldlipi
csendes tag

Sziasztok!

KODI 20.2
Win10
Movieshark-ban (beállításokban) hiába írom át az url-t https://filmezz.club-ra az addon azt írja az oldal nem elérhető.

Valakinek valami tippje esetleg? :)

(#43610) vargalex válasza oldlipi (#43609) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem fog menni...

Alex

(#43611) oldlipi válasza vargalex (#43610) üzenetére


oldlipi
csendes tag

Köszönöm!

(#43612) xtend válasza FerNandor (#43606) üzenetére


xtend
senior tag

Ha neked így jó a váltogatás akkor nem kell a slimbox.

Régen még olyan sz@rok voltak a droidok, hogy kín volt rajta filmezni, ezért megváltás volt az Openelec, Alexelec, LE, CE, stb. De pl amit mexel kolléga adott slimbox (igaz S905x3 HK1 boxra) az már több mint jó: vált frekit, nem f*ssa össze magát, Kodival is minden rendben alatta, YT (vagy Smarttube) pöccröff....

[ Szerkesztve ]

(#43613) hunaqua


hunaqua
addikt

Adott külföldi szálloda,ahol a wifi a sobaszámhoz és a névhez van kötve. Androidos telefonon nincs gond,ott megjelenik ez a felület. A boxon viszont nem. Van erre valami lehetőség?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#43614) Arolotifar válasza hunaqua (#43613) üzenetére


Arolotifar
őstag

Megosztod telefonról a boxra?:U

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#43615) Jakuu


Jakuu
őstag

Lehetséges úgy telepíteni droidos TVBoxra két külön verziójú Kodi-t, hogy ne törölje az első telepített Kodi adatait a második ? Azaz hogy teljesen elkülönüljenek a más python verziójú addonok és ne kavarjanak be egymásnak?

(#43616) cof válasza Jakuu (#43615) üzenetére


cof
veterán

Nem. Az Android elég buta egy állat. Még átnevezni se lehet a telepített appokat.

Olyan Kodi forkot kell keresned aminek más a neve. Maven's Kodi pl. de biztos van még más is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#43617) gyűrű válasza Jakuu (#43615) üzenetére


gyűrű
addikt

Természetesen igen. Példa: quietvoid kodi 21, aztán áruházi kodi 20, esetleg még maven kodi 19. Mindjárt van 3 kodid és nem zavarják egymást. 🙂

(#43618) hunaqua válasza Arolotifar (#43614) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm ,de gondoltam hátha van erre valami olyan cfw android ami tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#43619) Mr Dini válasza Mr Dini (#43548) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

No, igéretemhez híven megjelent a VodkaTV v0.7.7: [link]

Egyrészt javítva lett a csatornalista mentésében a megfelelő encoding kikényszerítése (UTF-8), mert van pár olyan OS (khm Windows 7), ami nem ezt preferálja alapból...

Másrészt remélhetőleg javítva lett a háttérben történő EPG mentést érintő bug, amit a kezdetek óta próbálok megoldani. Ugye az EPG frissítő időnként lefut, ellenőrzi, hogy be van-e lépve a user, hogy érvényes-e az authentikációs tokenje és ha nem, akkor frissíti azt, majd letölti az EPG-t. Azonban nem sikerült a token tényleges lementése egy Kodi bug és a párhuzamos beállítások állítása miatt, ezért ha lejárt a token, sokszor üres EPG-t szedett le a kiegészítő. Érdekes módon a kiegészítőt kézzel megnyitva ugyanaz az authentikáció szépen lefut és az EPG letöltése sem okoz problémát. Ha minden igaz, találtam egy fixet, bár elég csúnya és nem igazán vagyok büszke rá. Viszont nálam legalább működik, remélem máshol is fog.

A rögzítésre sajnos nem volt még időm. Az egy nagyobb falat lesz.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#43620) Jakuu válasza cof (#43616) üzenetére


Jakuu
őstag

Pont ezt akarnám feltenni, de nem vagyok benne biztos, hogy nem cseszi szét a normál Kodit.

(#43621) ludman07


ludman07
csendes tag

Sweet TV-hez ti milyen EPG listát használtok?

[ Szerkesztve ]

(#43622) Tcsabi7811


Tcsabi7811
csendes tag

Szasztok! Xiaomi Mi tv box 2gen.-en, Kodi20.2 nexusra szeretném feltenni a movieshark repot.Nem látja a ZIP fájlt,sem usb sem az eszköz tárhelyen.Mi lehet a megoldás?

(#43623) interstate76 válasza Tcsabi7811 (#43622) üzenetére


interstate76
addikt

Forrás hozzáadása.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#43624) 11hh válasza gyűrű (#43617) üzenetére


11hh
tag

Milyen különbségek vannak a quietvoid és a maven meg a gyári között?

(#43625) gyűrű válasza 11hh (#43624) üzenetére


gyűrű
addikt

A quietvoid lejátssza a profil 7 dv t is konvertálva, a maven lejátsza az mkv dvket is, de nincs profil 7, a gyári meg asszem csak mp4 dv-t tud, vagy azt se.
A quietvoid a legjobb és így visszafelé..

(#43626) Tressy válasza Mr Dini (#43529) üzenetére


Tressy
senior tag

Sajnos nekem nem müködik a visszanéző leirtak alapján, nem jelenik meg a zöld pötty sehol.Catchup engedélyezve van

(#43627) Mr Dini válasza Tressy (#43626) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Biztos, ami biztos alapon indíts egy manuális EPG letöltést a kiegészítő beállításokból, aztán a PVR & Live TV beállításaiban a Kodinak a Műsorújság -> Adatok törlése-t válaszd ki.

Egyszer szükség van erre, hogy a Kodi rendben betöltse.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#43628) blakey válasza gyűrű (#43625) üzenetére


blakey
titán

A quietvoid lejátssza a profil 7 dv t is konvertálva - ts-ből nem, ugyanúgy HDR10-ben viszi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43629) 8


8
senior tag

Skin kiválasztása után üres fekete képernyő, újraindítás után is
Távirányító gombjait nyomva hallatszik a hangok alapján, hogy működik minden, lépeget, bombot nyom
Root nincs az eszközön és nem is lesz (android 13), így nem férek hozzá a userdata könyvtárhoz

Van arra lehetőség, hogy ilyen esetben például valamilyen távirányító-billentyűkombinációval visszaállítsam a gyári skint?

Sokat keresgéltem, de nem találtam megoldást.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen esetre ne építettek volna be valami UI resetet, ami UI nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#43630) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hol lehet jelezni, ha adott kodi verzióval nem megy egy adott kiegészítő?

Amazon Fire TV 4k max médialejátszón:
- Kodi 20.2 és 20.1 (arm v7a) alatt nem működik a plex kiegészítő 0.3.5-ö verziója. Plex indításakor csak folyamatosan loading pöttyök mozognak a végtelenségig.
- viszont Kodi 19.5 és 18.9 (arm v7a) alatt szinte egyből bejön a plex felülete

(#43631) blakey válasza Sanyi.mTs (#43630) üzenetére


blakey
titán

A Plex kiegészítő kb. halott, de a Plex fórumán jelezheted, hátha. Én PKC-t (PlexKodiConnect) használok, viszont a Plex for Kodit helyettesítő kiegészítőt is használhatsz, PlexMod a neve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43632) Sanyi.mTs válasza blakey (#43631) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

PKC-t régebben próbáltam, nem jött be a kinézete és filmeket saját adatbázból próbálta (néhányat rosszul) felismerni. Plex-nél csak megjelenít, a filmek felismerését én megcsináltam pley szerveren.

a másikra majd ránézek, ha a mostani felállással tapasztalok valami anomáliát.

(#43633) blakey válasza Sanyi.mTs (#43632) üzenetére


blakey
titán

PKC-t régebben próbáltam, nem jött be a kinézete és filmeket saját adatbázból próbálta (néhányat rosszul) felismerni. - a PKC csak egy kiegészítő, ami a Plex adatbázísát beemeli a Kodi adatbázisába, semmi mást nem csinál. Ha nem tetszik a Kodi gyári felülete, akkor rendben, de olyat ne írj, ami egyáltalán nem fedi a valóságot. Kodi felszínt tudsz módosítani, finomhangolni. A PKC a legjobb a Kodihoz, a többi nem használja ki a Kodi valódi képességeit, külön képességekkel bírnak, amik nem minden esetben olyan jók.
Plex-nél csak megjelenít, a filmek felismerését én megcsináltam pley szerveren. - ahogy PKC-nál is, pont ennyit csinál, a különbség, amit írtam, beemeli a Kodi adatbázisába, ennyi, pontosan ugyanúgy, mint a Plex szerver biztosít, minden ugyanaz. Évek óta használom, Kodi Omegával is működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43634) Tcsabi7811 válasza interstate76 (#43623) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Egy picit át kellett írni aktuálisra az elérési utat és már le is lett töltve! Köszönöm!

(#43635) FerNandor válasza xtend (#43612) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, ez így egyelőre szuper. Ha lesz egy kis időm majd, akkor megnézem a Slimboxot is, de így jó, mert CE-n megy szépen passthrough-val az AVR-re a hang, ha meg kell a youtube, akkor csak rebootolok a gyári rendszer + SmartTube kombóra :)
Csak most elvesztettem a régi szuper kis skinemet CE-re :D majd Visszakeresek a régi leírásokban, ha megvannak még. karácsonykor mindig jöttek a kis hópihék meg a mikulás a rénszarvasos szánjával és ott virított a Rudolf piros orra :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43636) allek válasza 11hh (#43624) üzenetére


allek
friss újonc

https://mobilarena.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/hsz_3057-3057.html

Udv, tudnátok segíteni , mert nem tudom telepíteni a movieshark repot, ?? Ennek a leiras szerint megyek ,es sajnos nem tolti le a repot a web oldalrol, iletve a pendrivon sem talalja a kodi. Lehet hogy kulfoldi IP rol csatlakozom MM

[ Szerkesztve ]

(#43637) Mr Dini válasza Sanyi.mTs (#43630) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt kell megcsinálni és menni fog: [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#43638) allek válasza Mr Dini (#43637) üzenetére


allek
friss újonc

Hu ha, es est hogyan telepítem a TCL tv be ??

(#43639) Mr Dini válasza allek (#43638) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Letöltöd innen a script.plex zip fájlt gépre, megnyitod a zip állományt, szerkeszted a fentebb linkelt fájlt, becsomagolod újra, majd eljuttatod a TV-re valahogy. Volt valami send to tv alkalmazás androidra, vagy adb push, amivel meg tudod oldani.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#43640) blakey válasza Mr Dini (#43639) üzenetére


blakey
titán

Amennyiben a Kodi telepítve van és van hálózati elérése, akkor a kiegészítőt tudja hálózatból is telepíteni.

#43636 allek
Innen sem megy a letöltés?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43641) vargalex válasza allek (#43638) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem a te kérdésedre válaszolt Mr Dini...

Neked blakey kolléga hozzászólása érdekes. Változott a repo címe. Viszont a repo címe az összefoglalóban is helyes...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#43642) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

évek óta használom a Kodit, intelligens lejátszási listákkal szedtem külön a sorozatokat, filmeket, gond nélkül ment tegnapig. Újratettem tegnap a Windowst, visszamásoltam a korábbi beállításaimat, és sajnos a lejátszási lista csak néhány sorozatot jelenít meg a forráshelyről, úgy az egyharmadát.. Bekapcsolásnál látom, hogy frissíti a médiatárat, és megtalálja a sorozatokat, amiket aztán nem jelenít meg.. Mindent is megpróbáltam, médiatárat frissítettem, átneveztem a forrást, új szabályt csináltam, megpróbáltam csak egy olyan sorozatra szabályt csinálni, amit nem mutat, de sehogyse működik, mindig ugyanaz a néhány sorozat látszik csak. Teljesen új szabállyal, 0-ról beállítva viszont nem mutat egyet sem.

Van valakinek valami ötlete? Megpróbálom még másik meghajtóra áttenni a sorozatokat és úgy csinálni egy új szabályt, hátha jó lesz, de más ötletem nincs..

Köszi, ha van valami javaslata valakinek.

(#43643) Aryes


Aryes
nagyúr

Üdv! Ugyan offtopic a téma, de úgyis majdnem csak offtopic hozzászólások vannak itt, úgyhogy felteszem én is a kérdést: 😄

Androidos Kodi (play áruházból) crashel indításkor. Telefonon. Sokszor csak akkor tudom elindítani, ha két indítás közt törlöm az app gyorsítótárat, de utána működik rendesen. Nem csak a mostani Kodi verzió csinálja, frissítés előtt is ez volt, talán már 2-3 verzió óta. Előtte nem tudom mi volt, SPMC-t használtam évekig (gond nélkül).

Próbáltam utánaguglizni, de nem találtam releváns információt: az érdekel, hogy más is tapasztal ilyet, rendszeresen, vagy én csinálok rosszul valamit, pl. valamelyik kiegészítő csinálja, esetleg valamiért a konkrét telefonnal nem kompatibilis? :F

(#43644) Sanyi.mTs válasza blakey (#43633) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Most gyorsan kipróbáltam újra a pkc-t.
Ez a kiegészítő mellőzi a gondosan megcsinált mappa struktúrát :(
Több film (Filmek, Filmek új, Gyerek filmek) és sorozat (Sorozat, Sorozat új, Gyerek sorozat) mappám van. És ezeket egybe mossa a pkc filmek és sorozatok alatt. :((( persze a listázás végén van egy szűrés, ami már mappákra szűr, de ezt kicsit nehezen magyarázom el a gyereknek es nem is annyira kezre álló.

A legszomorúbb, hogy pkc törlése után a beolvasott filmek és sorozatok listázása megmaradt, törölnöm kellett minden adatot kodiból az alkalmazáskezelőben és újra mindent be kellett állítanom.

(#43645) Mr Dini válasza Aryes (#43643) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem vagy egyedül. Ismerős firetv stickjén, apk-ból telepített Kodin rendszeresen előfordul ez a crashing téma és valóban csak a cache törlés segít. Pedig neki még addon sincs telepítve, csak helyi médialejátszónak van használva.

Valahogy ez a Nexus vonal nekem nagyon bugos az előző sok-sok verzióhoz képest.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#43646) gyűrű válasza Askformore (#43642) üzenetére


gyűrű
addikt

Nincs valahol bekapcsolva a nézettek elrejtése ?

(#43647) blakey válasza Sanyi.mTs (#43644) üzenetére


blakey
titán

Erre vannak a testreszabható felszínek. a PKC csak beolvassa és a Kodi adatbázisba emeli, minden mást a Kodi csinál, tehát egy jól testreszahható felszínnel pontosan ugyanúgy rendszerezheted a videóidat.
A legszomorúbb, hogy pkc törlése után a beolvasott filmek és sorozatok listázása megmaradt, törölnöm kellett minden adatot kodiból az alkalmazáskezelőben és újra mindent be kellett állítanom. - PKC törlése előtt, a PKC beállításaiban van adatbázis törlése, a PKC kiegészítő által telepített függőségek törlése után minden megmarad, nem kell beállítani a Kodit, rengetegszer töröltem, telepítettem PKC-t. De nem kényszer a jó, a rosszat is lehet használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43648) gyűrű válasza Sanyi.mTs (#43644) üzenetére


gyűrű
addikt

Olyan felszín kell neked ami kezelni tudja a címkéket, vagy lejátszási listákat. Ott tudnád rendezni őket. Az alap erre nem alkalmas.

(#43649) Sanyi.mTs válasza blakey (#43647) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+ gyürű

Köszi. Erre nem gondoltam, mert pkc indításakor felugró ablak figyelmeztetett, hogy erősen ajánlott a gyári felszínt használni.
Esetleg tudtok felszínt ajánlani? És azt hogyan lehet letölteni?

(#43650) Aryes válasza Mr Dini (#43645) üzenetére


Aryes
nagyúr

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.