Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#39801) fradi81 válasza brazos (#39797) üzenetére


fradi81
veterán

Szeged-invitel internet. A konfig hónapok óta ugyan az tanix tx9s-coreelec ami már soha nem frissül. Pár napja/hete még jó volt, most csak az m5 jön be. Van egy Digi online beta kiegészítő is amivel az otthoni digis tv csatornákat lehet nézni csak kicsit rosszabb minőségben (m4 spot a lényeg)szóval nagy baj nincs.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#39802) nfsu17 válasza fradi81 (#39791) üzenetére


nfsu17
veterán

Megy.
A 1080p25 és 1080i50 stream is. Hogy meddig az passz, lehet 5 perc után kidobna...mint sokszor az hbo-k.

A mediaklikk addonban is megy az m4 stream 720p25-el.

M3 is 1080p25-el.

aldebaran

Megy a YT, igen.CE 19.5 rc1

(#39803) aldebaran válasza aldebaran (#39798) üzenetére


aldebaran
őstag

A youtube logokat hol találom?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39804) zichie válasza b3n1t0 (#39799) üzenetére


zichie
senior tag

Köszönöm, nekem is megy. :R

(#39805) Márton


Márton
nagyúr

Vettem egy 20 ezres BT hangszórót, telóról Poweramp-pal belőttem a hozzá való EQ-t, most pöpecül szól. :K
De mi van a filmekkel, zenékkel, koncertekkel amiket Coreelec+Kodi (S905x stick-ről) nézek? BT a hangátvitel, de tudok itt valahogy EQ-t állítani? Alapból, flat eq-val nagyon tré a minőség.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39806) brazos válasza Márton (#39805) üzenetére


brazos
senior tag

Állíts be a Kodin egy megfelelő külső lejátszót és használd annak az eq-ját.(pl. vlc,
https://kodi.wiki/view/External_players
Amúgy a kérdésed inkább az Androidos toicba való. Core-elechez:
https://discourse.coreelec.org/t/is-there-an-equalizer-plugin/1569

[ Szerkesztve ]

(#39807) brazos válasza Márton (#39805) üzenetére


brazos
senior tag

Amúgy meg:
https://logout.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/hsz_34340-34340.html

(#39808) brazos válasza Márton (#39805) üzenetére


brazos
senior tag

Ha netán azon a használt Coreelec-en nem Alsa, hanem PulseAudió a hangrendszer, akkor a Kodi-ra ezt fel lehet tenni.
https://github.com/wastis/PulseEqualizerGui

(#39809) Márton válasza brazos (#39808) üzenetére


Márton
nagyúr

Koszi, holnap nezem is oket!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39810) castiels


castiels
addikt

Nézetmódot nem lehet egységesen beállítani hogy az összes opciónál úgy jelenítse meg a filmeket, mappákat? Hbo go vagy disney+-nál. Illetve hogy ne csak 16 db -ot jelenítsen meg ne keljen mindig átlapozni.

[ Szerkesztve ]

(#39811) gyűrű válasza castiels (#39810) üzenetére


gyűrű
addikt

Disney plusnál a kiegészítő beállításokban a lapszámozási szorzót magasabbra állítva, többet jelenít meg egy oldalon.

(#39812) Indiant


Indiant
addikt

Hbo max, pl. A torony és A zászló napja. Hiába kapcsolom be a feliratot, nem jelenik meg. Van rá ötletetek?

(#39813) blakey válasza Indiant (#39812) üzenetére


blakey
titán

A toronyt ma néztem, Nexus (CE) alatt jó volt, működött a felirat is. Minden a legfrissebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39814) Márton válasza brazos (#39808) üzenetére


Márton
nagyúr

Kedves brazos!

Megnéztem a PulseEqualizerGui-2.1.4.zip-et, sajnos nem települ. "függőség nem elégíthető ki"
Az Audio mixer már felmegy, de itt meg nem találok EQ-t.

köszönöm a további segítséget!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39815) brazos válasza Márton (#39814) üzenetére


brazos
senior tag

Elvileg ezt a függőséget hiányolja.(ha jól láttam a képen...)
xbmc.python-3.0.0.zip

...de itt meg nem találok EQ-t....
nem is fogsz, mivel az a nevéből adódóan az csak egy audió mixer, vagyis a kodi-t futtató rendszer audió rendszerében lévő hangerő szabályozó elemeket vezérli a kodin belüli alkalmazásban.

[ Szerkesztve ]

(#39816) <Adamsky> válasza Márton (#39814) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Inkább valamilyen Android-os EQ-t nézz. Vagy ha root-olt a box, akkor a tutiság a Viper4Android. Hangszóróból is vehettél volna olyat, amiben van EQ (mondjuk azok mostanság (gyenge Ft) nem 20e körül vannak ... :((( ).
Egyébként próbáltad filmmel, nem csúszik a hang? Ritkám szoktak bt. hangszórót filmezéshez használni :F

Jé, van külön PowerAMP EQ. :Y

[ Szerkesztve ]

(#39817) Márton válasza <Adamsky> (#39816) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt hogy érted? Nem android van a sticken, hanem CoreElec (linux) + Kodi, ahol természetesen ms-ra beállítható a kép/hang szinkron a konfigfájlban, így nincs semmi csúszás. (van külön profilom kábeles hangra és BT hangra..)

brazos: köszi, nézem. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39818) ®abstract® válasza <Adamsky> (#39816) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem a kedvencem amlogic tv boxon a viper4androidfx-nagyon adja :K de van egy masik all in one app,ez: [jetaudioplus]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#39819) <Adamsky> válasza Márton (#39817) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem android van a sticken ... " - bocsi, azt hittem droid-os.

#39818 ®abstract®
Én az előző telefonom használtam sokat (azon még volt root). Többek között emiatt - és a rendszer szintű reklám blokkolás - miatt sírom vissza a root-ot.

(#39820) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Valahogy be lehet állítani a Kodiban Online rádiót? Pl. a Radió 1 érdekelne.

Elmúlik.

(#39821) vkp válasza Balerik (#39820) üzenetére


vkp
aktív tag

Online stream addon

(#39822) Márton válasza brazos (#39815) üzenetére


Márton
nagyúr

Python 3.0 sikeresen települt viszont a Pulse hibát dob..
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39823) Balerik válasza vkp (#39821) üzenetére


Balerik
aktív tag

:C

Elmúlik.

(#39824) aldebaran


aldebaran
őstag

A youtube-om továbbra is sz.r. Nem értem, mi lehet a gond. Volt újratelepítve a stabil és a legújabb verzió is (6.8.18+matrix.1, 6.8.19+matrix.1~alpha1). Az api-t újrakészítettem ugyanazzal az email címmel. Egy napig jó volt minden, majd újra hibát dob.
Mit tudok még tenni?
Running on Amlogic with CoreELEC (official): 19.5-Matrix_rc1, kernel: Linux ARM 64-bit version 4.9.269
Host CPU: Amlogic S905X3 rev c, 4 cores available
2022-07-10 21:45:03.025 T:5816     INFO <general>: [plugin.video.youtube] Running: YouTube (6.8.18+matrix.1) on Matrix (Kodi-19.4) with Python 3.8.11
                                                       Path: /special/popular_right_now/
                                                       Params: {'reload': '2022071019441920220710194412'}
2022-07-10 21:45:03.145 T:5816    ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                   Error Type: <class 'json.decoder.JSONDecodeError'>
                                                   Error Contents: Expecting value: line 1 column 1 (char 0)
                                                   Traceback (most recent call last):
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/default.py", line 15, in <module>
                                                       runner.run(__provider__)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/runner.py", line 60, in run
                                                       __RUNNER__.run(provider, context)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/impl/xbmc/xbmc_runner.py", line 34, in run
                                                       results = provider.navigate(context)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/abstract_provider.py", line 124, in navigate
                                                       result = method(context, re_match)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/register_provider_path.py", line 19, in wrapper
                                                       return func(*args, **kwargs)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/youtube/provider.py", line 797, in _on_yt_specials
                                                       return yt_specials.process(category, self, context)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/youtube/helper/yt_specials.py", line 295, in process
                                                       _ = provider.get_client(context)  # required for provider.is_logged_in()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/youtube/provider.py", line 255, in get_client
                                                       access_manager = context.get_access_manager()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/impl/abstract_context.py", line 114, in get_access_manager
                                                       self._access_manager = AccessManager(self)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/utils/access_manager.py", line 24, in __init__
                                                       self._jstore = LoginTokenStore()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/json_store/login_tokens.py", line 17, in __init__
                                                       JSONStore.__init__(self, 'access_manager.json')
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/json_store/json_store.py", line 39, in __init__
                                                       self.load()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtube/resources/lib/youtube_plugin/kodion/json_store/json_store.py", line 59, in load
                                                       data = json.load(jsonfile)
                                                     File "/usr/lib/python3.8/json/__init__.py", line 293, in load
                                                     File "/usr/lib/python3.8/json/__init__.py", line 357, in loads
                                                     File "/usr/lib/python3.8/json/decoder.py", line 337, in decode
                                                     File "/usr/lib/python3.8/json/decoder.py", line 355, in raw_decode
                                                   json.decoder.JSONDecodeError: Expecting value: line 1 column 1 (char 0)
                                                   -->End of Python script error report<--


[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39825) <Adamsky> válasza aldebaran (#39824) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Más eszközön működik ugyanezzel az dev / api key-el? Ha nincs lehetőséged máshol kipróbálni, akkor én a helyedben megpróbálkoznék egy új kulccsal.

(#39826) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A TV2Play alkalmazásban hogyan lehet szűrni.
Adott a Pepe, mint sorozat és csak az egész sorozatra lenne szükségem, a többi videóra nem és nem jut eszembe, hogy hogyan lehetne szűrni úgy, hogy, lapoznál is megmaradjon! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39827) Indiant válasza blakey (#39813) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, frissíteni kellett.

(#39828) aldebaran válasza <Adamsky> (#39825) üzenetére


aldebaran
őstag

Csináljak egy harmadikat? :F :U

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39829) vargalex válasza Dolphine (#39826) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem erre gondolsz?

TV2Play->Műsorok->Pepe->Teljes adások

Alex

(#39830) Dolphine válasza vargalex (#39829) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez, az. Köszi! :C :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39831) <Adamsky> válasza aldebaran (#39828) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha, nem akarsz vele bajlódni, akkor esetleg rontsd el. Mármint írj bele egy rossz kulcsot. Nem tudom, hogy akkor milyen hibát dob v. generál, de hátha. Érdekes, hogy csak nálad van gond a YT-vel. Ha mindenből a legfrissebb van fenn, akkor nagyon (én) másra nem tudok gondolni.
Máshol nem tudod kipróbálni a kulcsot? Nincs másik eszközödön Kodi?

(#39832) aldebaran válasza <Adamsky> (#39831) üzenetére


aldebaran
őstag

Máshol nem tudom kipróbálni.
Az a fura, hogy egyik napról a másikra romlott el.
Mondjuk lehet, megnézem másik email címmel. Lehet elértem valami limitet... (nem nagy cucc másikat csinálni, csak nem látom egy harmadik értelmének)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39833) ®abstract® válasza aldebaran (#39832) üzenetére


®abstract®
őstag

en probalom bemasolni az addon ba az adatokat= billentyűzettel-controll+c=controll+v-de kodiban ez nem megy-mashol mindenhol ok.ez meg miért van igy? :F
nem fogom egyesevel beirogatni azokat a hosszu betu+szamsorokat. :U
egyebkent win 10 ben hibatlanul megy nekem amiota be van allitva.nemis ertem...

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#39834) <Adamsky> válasza ®abstract® (#39833) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én sose kézzel másolgatom. Meg van a helye a json fájlnak. Be kell írni a kulcsokat a megfelelő helyre, aztán bemásolni a fájlt. Én így szoktam.
{
"keys": {
"developer": {},
"personal": {
"api_key": "<ide>",
"client_id": "<ide>",
"client_secret": "<ide>"
}
}
}
Ezt el kell menteni api_keys.json -nak és copy...
Win10: %USERPROFILE%\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.video.youtube\
Android:
Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.youtube/

#39832 aldebaran
" ... egyik napról a másikra romlott el."
Így még nem jártam, de úgy már igen, hogy sokáig nem használtam (ezért is van most ua. beállítva a PC-men és a box-on is) aztán lejárt (?) vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#39835) aldebaran válasza ®abstract® (#39833) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha be van kapcsolva az elérés, akkor : http://coreelec:8080
Majd ott a jobb alsó sarokban 3 pötty és send text to kodi.
Az addonban a megfelelő helyre lépsz, majd átküldöd az adatokat.
#39834 <Adamsky>
Minden nap használom, widgetként is kint van, szóval ez tuti nem lehet a gond.

Na, csináltam egy új emailt, megcsináltam az API-t. Meglátom, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39836) aldebaran válasza aldebaran (#39835) üzenetére


aldebaran
őstag

Na, lehet megvan a probléma gyökere - nem akarom elkiabálni. :N
Szóval, valamelyik nap átállítottam a routerem wan részében a dns-t. Eddig google-én volt, amit átállítottam cloudflare-re.
Most visszaállítottam a google-ére és úgy tűnik, működik a youtube...
Komolyan mondom, ez őrület. Azt hinné az ember, hogy a dns az api működését nem befolyásolja, de úgy tűnik, ez nem így van. Na a lényeg, hogy reménykedem, ez megoldotta a problémám.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39837) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok,

Ezra eseten van arra valami megoldas, hogy a tartalmakhoz automatan-minimalis energiabefektetessel keressen magyar feliratot a rendszer?

Az a4k-t es a super subtitles-t raktam fel eddig, de csak angol feliratot talal.

Koszi!

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#39838) brazos válasza Neil Watts (#39837) üzenetére


brazos
senior tag

Ha a Kodi normálisan van beállítva, a super subtittles képes magyar feliratokat keresni, persze, csak akkor fog ilyet találni, ha van ilyen, a példában lévő sorozathoz jelenleg csak az első két részhez van még elérhető magyar felirat, holott már a hatodik epizód is elérhető, de ahhoz értelemszerűen magyar felirat hiányában nem tud letölteni, csak angol feliratot. Nálad is ez lehet a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#39839) Neil Watts válasza brazos (#39838) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az volt a helyzet, hogy az volt a feliratoknal beallitva, hogy csak angolt keressen. Atrakva magyarra, mar jo is. Az OpenSubtitles.org-os is szepen mutatja a feliratokat.

Egyebkent a super subtitles nekem 19.4 matrixon elszall.

[ Szerkesztve ]

(#39840) Márton válasza Márton (#39822) üzenetére


Márton
nagyúr

Brazos: ennek a Pulse-nek milyen követelményei vannak még? Vajon miért nem indul nálam? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39841) brazos válasza Márton (#39840) üzenetére


brazos
senior tag

Rendszerkövetelménye van, magyarán egy PulseAudióra írt program egyértelmű, hogy csak a PulseAudió hangrendszerrel szerelt oprendszeren fog működni! De, ha figyelmesen elolvastad volna, amikor említettem a Pulse EQ-t, akkor oda is lett ám írva az is, ha a rendszeredben netán PulseAudió hangrendszer van alapból feltelepítve, ez csak akkor használható. A CoreElec cuccok alapból Alsa hangrendszerrel készültek eddig, azt nem tudom, hogy a legújabb verzió már milyen hangrendszerre jött ki, mivel nem használok CoreElec-et, viszont az Alsa hangrendszerre elvileg van saját EQ program, hogy ez benne van e a Core Elec-ben, azt nem tudom, azt neked kéne tudni, mivel te használsz ilyen oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#39842) Márton válasza brazos (#39841) üzenetére


Márton
nagyúr

A hang kimenet beállításoknál természetesen PulseAudio van kiválasztva nem Alsa.
(nálam legalábbis pulseaudio=bt stick, alsa=hdmi-n adja a hangot, mivel a sticknek nincs jack hangkimenete)
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39843) allfinanz


allfinanz
senior tag

Kodi műsorrögzítését használom.
Távolból milyen lehetőség van a műsorrögzítést beállítani?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#39844) cof válasza allfinanz (#39843) üzenetére


cof
veterán

TVHeadend akkor WEBUI-n keresztül is megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39845) allfinanz válasza cof (#39844) üzenetére


allfinanz
senior tag

Vbox eszköz vbox add-onnal.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#39846) cof válasza allfinanz (#39845) üzenetére


cof
veterán

Nem ismerem. Rendesen támogatott a felvétel műsor alatt és EPG-ből? Akkor Yatse app-al is menni fog.

Ha a forrás valami .m3u fájl, inkább TVHeadendet használnék.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39847) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Yettel TV szolgaltatasa megtekintheto Chromecast segitsegevel (is).
Van arra valamifele plugin/addon, hogy bevarazsolhato legyen Kodiba?

Koszi!

(#39848) blakey válasza Neil Watts (#39847) üzenetére


blakey
titán

Telenor MyTV néven volt és Matrix alatt működött, sajnos nem foglalkozik vele senki így jelenleg nincs Yettel TV kiegészítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39849) vkp válasza blakey (#39848) üzenetére


vkp
aktív tag

A telenor mytv tökéletesen működik továbbra is.

(#39850) blakey válasza vkp (#39849) üzenetére


blakey
titán

Nexus (Kodi 20) alatt már nem működik és én azt használok, ezért írtam, hogy Matrix alatt működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.