Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) vegyszer válasza Watcher45 (#20649) üzenetére


vegyszer
addikt

Három kanóccal is...
Egyenlőre passz.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20652) Efreet válasza vegyszer (#20651) üzenetére


Efreet
senior tag

Másik USB port? Az első/hátsó csatlakozók között előfordulhat különbség.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#20653) vegyszer válasza Efreet (#20652) üzenetére


vegyszer
addikt

Megvolt.
Változatlan eredmény...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20654) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Van egy kis turpisság a Kindle rendelésnél.
Úgy fest, voltak változások ezen a téren az Amazonnál, így próbálkoztam összetenni egy a mai állapotban megfelelő rendelési képet, mert aTopic összefoglalója sem teljesen így rakja ezt össze...
Annyi az egész, hogy a Kindle olvasót "special offer" nélküli verzióban kell megrendelni.
Ennyi. Egy ilyet kiválasztva, megrendelve Amazon.de-ről, kevesebb mint egy héten belül kéznél van adott eszköz. MAGYARORSZÁGRA.

Más:
Amazon.com lehetőséget ad 1-2... év speciális védelem gari vásárlására. Amazon.de-n nincs ilyen, vagy csak nekem kerüli el a figyelmem? :F

Üdv.:
zsoltip

[ Szerkesztve ]

(#20655) Degeczi válasza zsoltip (#20654) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs semmi változás vagy turpisság, ez kezdettől fogva így van: reklámos változatot csak az ott élőknek adnak el, hiszen ők a célközönség, az ő elérésükért fizetnek a hirdetők

(#20656) zsoltip válasza Degeczi (#20655) üzenetére


zsoltip
őstag

Okés.
A kérdést is meg tudnád válaszolni esetleg? :)

(#20657) k.kristof válasza zsoltip (#20656) üzenetére


k.kristof
őstag

Geräteschutz (nur für Kunden mit Wohnsitz in Deutschland oder Österreich): 1 Jahr EUR 22.49

Ott van az, választható 2 és 3 év is, de lásd a fenti feltételt.

(#20658) ratobi


ratobi
senior tag

Elcsesztem:((.. Már nem 99 euró.

(#20659) ollie válasza zsoltip (#20656) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amazon.com-ról nagyon régóta lehet rendelni reklámmenteset. Annyi változott (hogy pontosan mikor, nem tudom), hogy már nem csak a com-ról szállítanak hozzánk Kindle-t, hanem bármelyik regionális oldalukról (de, uk, it, stb). Reklámosat tudtommal továbbra sem vehetsz sehonnan (amazon oldalról). Viszont van azért némi variálás a drágább Kindle-k esetén, pl. Oasis-t nem mindenhonnan enged rendelni. A német amazon meg azért jó, mert 29 eurós rendelés felett, ingyenes a szállítás.

***

(#20660) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
találtam egy jó kis tokot kindle paperwhite 3-ra.
kicsit drága, de minőségi darab:

http://www.bestbyte.hu/Kiegeszito/Hama-108299-Arezzo-Kobo-Touch-Glo-Kindle-Paperwhite-tok-p112449.html

meg legalább nem kell rendelgetni és várni külföldről.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#20661) zsoltip válasza ollie (#20659) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm Fórumtárs az információkat.
Ez előtt nem volt dolgom Kindle-jét Amazonnal, így most szedem fel az infókat. :)
Paperwhite lett rendelve, Amazon.de oldalról, reklámmentes. De a rendelési procedúra végén még hozzátett kb. 10 EUR összeget. Se igen, ez valóban nem szállítási ktsg. VAT (adó)...

Úgyhogy jövő szombati záró dátummal várom a kütyüt :)

(#20662) ratobi válasza donjohnson (#20660) üzenetére


ratobi
senior tag

az igaz, de 2x-3x annyiba kerül...

(#20663) Degeczi válasza zsoltip (#20661) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A 19%-os német, és a világrekorder 27% magyar áfa különbsége miatt, igen. HIába EU, a nagyforgalmú eladók mint az Amazon is, kötelesek a célország áfáját alkalmazni.

(#20664) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mi alapján dől el, hogy egy megvásárolt könyvet a Kindle (keyboardos) letölti-e azonnal, vagy az Archive részbe kerül csak és nem tölti le?

Sajnos ahogy látom, se a Kindle-t, se a Kindle for Mac-et nem tudom rávenni, hogy töltsön le minden csak felhőben tárolt könyvet.

Több mint fura, hogy egy milliárdos cégnek nem telik normális szoftverfejlesztőkre, akik írnának egy rendes szofvert az olvasóra és a többi kliensre. Alap funkció lehetne az auto-collections vagy a download all.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20665) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
PW3-hoz van kettő mágneses tokom eladó. Az egyik barna, a másik fekete színű (képek emailben). 1500 ft/db az áruk. Ha mindkettőt viszed, 2500 ft-ért a Tied a pakk.
Személyes bp-i (Puskás Ferenc Stadion megálló), illetve győri átvétel preferált. Posta plusz pénzért.
Köszönöm!

BÚÉK!

(#20666) petymeg


petymeg
addikt

Szevasztok!

Mióta lecseréltem a telefonomat azóta nem szinkronizál a két eszköz, akkor sem, ha rájövök a sync-re. Előtte simán szinkrónbeszrevétlenül megtörtént a szinkronizálás. Mit kell beállítani, hogy megint jó legyen?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#20667) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Wifis, mindenfele reklamtol mentes Paperwhite-ot szeretnek venni. Ha jol lattam, mar az amazon.de is szallit hozzank. (Azt irja a fooldalon, hogy a termek nem szallithato Magyarorszagra, de akkor a megrendeles soran el kellene utasitania a cimemet, nem? Nem mentem rajta vegig).

Van arra mod, hogy - legalis keretek kozt - lefaragjak az arbol? Student discount vagy valami?

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20668) Degeczi válasza Neil Watts (#20667) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha az ár számít, mi a problémád azzal, h olcsón veszel neppertől egy reklámosat, majd pár perc alatt ingyen reklámmentesítteted az Amazonnal? :F

(#20669) adriankoooo válasza Neil Watts (#20667) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Azért írja, hogy nem szállítható, mert valószínűleg a speciális változat van kijelölve (Mit Spezialangeboten).

Most nincs akcióban, ha abban lesz 100€ szokott lenni, szerintem megéri várni. Fel vagyok iratkozva az akciófigyelőre, amint elérhető lesz majd bedobom ide.

(#20670) pjen válasza Neil Watts (#20667) üzenetére


pjen
félisten

Mér zavar a reklám?+ 1 érintés.

(#20671) Neil Watts válasza Degeczi (#20668) üzenetére


Neil Watts
veterán

Itthon sem igazan olcsobb ahogy nezem, utana meg igyis ugyis leszedik a $20-t. :D

Udv. core2

(#20673) ollie válasza Neil Watts (#20671) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ingyen le lehet szedeti a reklámot az amazon supporttal.

***

(#20674) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Felraktam tabletemre a Kindle appot és kaptam egy ilyen 7 napos Kindle Unlimited hozzáférést. Azt hittem, hogy ezzel korlátozott időszakig bármelyik könyvhöz hozzáférek, de nem igazán így van. Ennek mi lehet az oka? Csak a 7 nap lejárta után kért 30 napos próbaváltozatnál történik ez meg?

Köszi előre is!

(#20675) ollie válasza Vasinger! (#20674) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, az Unlimited nem minden könyvhöz ad hozzáférést, bár így is 1 millió kiadvány olvasható ingyenesen (magazinok és hangoskönyvek is beleértve, vagyis nem olyan óriási szám ez): [link]

Plusz, ha nincs bankkártya hozzáadva az accountodhoz, az is lehet probléma (még a trial-hez is kell).

[ Szerkesztve ]

***

(#20676) Proci85 válasza ollie (#20673) üzenetére


Proci85
senior tag

És akkor lesz képernyővédője valami hangulatos képpel vagy rögtön a szöveggel indit, ha kinyitod?

(#20677) cocka válasza Proci85 (#20676) üzenetére


cocka
veterán

A gyári képernyővédők lesznek, bekapcsolásra azonnal nyílik a szöveg, persze csak ha éppen a szöveg volt megnyitva.

(#20678) Proci85 válasza cocka (#20677) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszi, meg is vagyok vele. Fajin lett. Mondjuk a reklámok között volt pár szép kép, de ezek sem rosszak. A gyári képeket esetleg lehet cserélni, bővíteni?

(#20679) cocka válasza Proci85 (#20678) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom. Megmondom őszintén én sose láttam értelmét annak, hogy a Kindle-t hackelgessem. Nincs belőle semmi hasznom. A margómódosítgatásnak se látom értelmét, mivel fekvő pozícióban olvasva nem olyan zavaró a margó. Engem az zavarna, ha a káva meg a szövegtükör közt lenne vagy 2 mm.

(#20680) Degeczi válasza Proci85 (#20678) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha tokban használod (ami eleve alapvetően fontos) úgysem látod a képernyővédőket csak talán 1 mp-re a toknyitás után... szóval nem érdemes emiatt jailbreak-kel vesződni.

(#20681) Degeczi válasza cocka (#20679) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel meglehetősen egyedül lehetsz, mert a többség álló módban használja, és úgy bizony elég zavaróak a gyári lób@szó margók... totál érthetetlen, miért nincs egyetlen fokkal kisebbre mód, és máris céltalanná válna a jailbreak a legtöbbek számára is.

(#20682) pjen válasza Degeczi (#20681) üzenetére


pjen
félisten

Én alló módban használom,de úgy sem zavar a margó,ha jó a könyv észre sem veszem,hogy van.

(#20683) Neil Watts válasza Neil Watts (#20667) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt kiegeszitve lenne meg par kerdesem:

Amazonnal a cim megadasa pontosan hogy tortenik? Meg nem rendeltem (most tervezek):

Jelenleg az accountomban az alabbi mintanak megfeleloen van megadva a cim:

Jakab Gipsz
Valami utca 12/V
II/3/fsz. 12
Mucsajburgozd, Burgozd, 1234
Hungary
Phone number: 301234567

Ha ilyen formatumu cimmel rendelem, akkor meg fog erkezni a csomag?

Illetve akkor a .de-rol tudok gondolom free shippinggel reklammentes PW-t. Ha jol latom 5-8 nap alatt itt van, ugye?

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20684) Phülöp válasza Neil Watts (#20683) üzenetére


Phülöp
addikt

A HUNGARY a fontos, országhatáron belül meg a magyar postások/futárok tudják értelmezni akkor is, ha nem "szabvány szerinti" a cím.

Nálam:

név,
cím1 (utca, házszám)
cím2 (lakás száma, emelet/ajtó)
város
irányítószám
ország

nem szokott gond lenni, de a megrendelői form úgyis adja a szerintük megfelelő sorrendet

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20685) ollie válasza Neil Watts (#20683) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem egészen értem a kérdést, mert a cím minden részletére van mező, amibe be kell írnod. Ország, cím, város, irsz, ezt mind külön mezőbe kell írni.

***

(#20686) Neil Watts válasza ollie (#20685) üzenetére


Neil Watts
veterán

Valoban - mint mondtam, elsore nem mentem vegig a rendelesen.
Elvileg hamarosan erkezik a kicsike.

Mas:

Lehetett volna hozza gyorsotolto fejet, meg gyari tokot is venni, de valami horror penzert ahogy lattam, csak ugy repkedtek volna a 20-40 eurok.

Toltes: Feltetelezem ha a Xiaomi Mi A1-em gyari toltofejere rakom, az is tokeletesen megfelelo.
Tok: Lattam sokfelet, olyat is mint ami az amazon fele rejtett csatos/fedeles cucc. Nem horror aron ki mit ajanl ami vedi a keszuleket normalisan?

Koszi!

Udv. core2

(#20687) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Meg valami:

Tegnap este, boven a banki zaras utan rendeltem meg a Kindle PW-t.

"A megrendelés után az amazon egy 1$ értékű próbaterhelést fog végrehajtani, és amennyiben ez rendben volt, csak utána kerül levonásra kártyánkról a teljes összeg.
Ez általában a próbaterhelés után egy félórával vagy pár órán belül megtörténik."

A kartya rendben mukodik, mivel az AWS siman megy rola.
Ennel fogva proba terhelessel sem eltek, mivel mar regisztralt kartyarol van szo.

Ennek ellenere eddig a percig sem tortent meg az osszeg levonasa. Kezdjek aggodni?
"Ordered" -en allunk, magyaran a rendelest befogadtak, az e-mailt megkaptam.

Am meg a "Will dispatch"-re nem leptunk tovabb (pedig mai datum van rajta, oke, kozelito, de akkor is).

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20688) ollie válasza Neil Watts (#20687) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Közvetlenül postára adás előtt vonják le a pénzt az amazonnál.
És bármilyen mobil/tablet töltővel töltheted, de akár egy számítógép USB portján keresztül is.

***

(#20689) Watcher45 válasza Neil Watts (#20686) üzenetére


Watcher45
tag

Persze jó lesz, én Blitzwolf dupla USB-s töltőfejjel, Lenovo tabletem töltőfejével szoktam tölteni. Tokot én is kínait vettem anno és már elég régen szolgál gond nélkül.

(#20690) Phülöp válasza ollie (#20688) üzenetére


Phülöp
addikt

én egy 45W-os, 2.4A-es asztali töltővel töltöm, nincs baja
mindent ezzel töltök, van rajta pár USB :)
szintén Blitzwolf

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20691) Degeczi válasza Phülöp (#20690) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mitől lenne baja: mindig az eszközben van a töltésvezérlés, az dönti el, mennyit vesz föl, a töltő csak egy 5V-os áramforrás, de nem azon múlik az áramfölvétel (csak annak maximum-értéke, persze)

[ Szerkesztve ]

(#20692) Phülöp válasza Degeczi (#20691) üzenetére


Phülöp
addikt

a kérdezőt akartam biztosítani, hogy ne aggódjon - ezek a mostani töltők már nem ész nélkül tolják a delejt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20693) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Nemrég érkezett meg a paperwhite 3-on. Öröm - boldogság :K
De lenne egy kérdésem. Az normális, hogy a kijelző egésze szép homogén, de mintha alul lenne egy szürke árnyalatú, kb fél centis sáv. Ha tudom lefotózom, de addig is kíváncsi vagyok a véleményetekre

(#20694) snowdog válasza parkasz (#20693) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Ezt már más is észrevételezte. [link]
Feltételezem a háttér világítás nem egyenletes.

(#20695) parkasz válasza snowdog (#20694) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Köszi az infót. Amúgy így néz ki:

Lehet ezzel kezdeni valamit? Érdemes, vagy csak meg kell szokni és kész?

[ Szerkesztve ]

(#20696) Degeczi válasza parkasz (#20695) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jellemzően inkább csak nagyon nagy fényerő mellett szokott jelentkezni zavaró mértékben.
Ha így van, ne törődj vele, mert a fele fölé úgysem fogod állítani, ott pedig általában még nincs szembetűnő egyenetlenség. Ha mégis, Amazontól lehet kérni garos cserét.

[ Szerkesztve ]

(#20697) parkasz válasza Degeczi (#20696) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi szépen az infót! :R

(#20698) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Dispatching soon van most, es levontak az osszeget. :)
Remelhetoleg lassan feladjak es kapok TN-t vagy valami.
Altalaban ez az atmenet mennyi idot vesz igenybe?

Koszi!

Udv. core2

(#20699) egerj


egerj
tag

Sziasztok!
Van egy paperwhite olvasóm.
Sajnos lefagyott, és többszöri újraindítása kísérletre, feltöltés után nem indul. A kijelző letörlődik, majd elindul az olvasó, de egy idő után nem folytatódik.

Mit lehet tenni ?

Jenő

(#20700) donjohnson válasza egerj (#20699) üzenetére


donjohnson
addikt

power gombot nyomtad már 40 másodpercig?
hard reset:

"press and hold the Power button for a full 40 seconds until your device restarts."

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.