Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) huberpe válasza hampidampi (#20900) üzenetére


huberpe
aktív tag

amióta felraktam az 5.9-es fw-t, random időközönként (mikor lapozok) háromszor felvillan a képernyő. nálatok is hasonló a helyzet? előtte ilyen nem volt és ez az 5.9.5 sem javított rajta. a készülék paperwhite 7th generation.

(#20902) zseko válasza huberpe (#20901) üzenetére


zseko
veterán

Igen, nálam is csinálja néha azóta.

HR24.hu

(#20903) huberpe válasza zseko (#20902) üzenetére


huberpe
aktív tag

kösz, akkor nem egyedi eset.

(#20904) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Elmúlt 4 éves a Kindle Paperwhite 1-es olvasóm, s kezd az akku gyorsan merülni. Lehet/érdemes-e cseréltetni, vagy kuka? És ha lehet, hol? Magam nem állnék neki.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#20905) Degeczi válasza pandur99 (#20904) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt is (index után) igen :)
Vagy hozzáértő barkácsolós ismerős, vagy telefonokkal foglalkozó műszerész. Az akkut meg pl. Ebayről rendelsz

(#20906) hampidampi válasza huberpe (#20901) üzenetére


hampidampi
senior tag

Most arra gondolsz, hogy 5-6 oldalanként átvált fekete inverzbe és vissza? Mert az természetes, a szellemképesedés elkerülése miatt csinálja.

(#20907) Degeczi válasza hampidampi (#20906) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az természetes - de ő azt írja, h háromszor villan.

(#20908) huberpe válasza hampidampi (#20906) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen az volt a régi eljárás, hogy inverzbe ment.
lehet, hogy ez az új "villogtató" módszer is a szellemképesedés miatt van, ha igen, engem jobban zavar, mint a régi, na de ez legyen a legnagyobb problémám. :)

(#20909) pandur99 válasza Degeczi (#20905) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm! Az indexes kindle topik gyéren látogatott, azért tettem be 2 helyre :)
Hivatalos hely nincs? Barkács megoldást nem preferálok.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#20910) Degeczi válasza pandur99 (#20909) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs hivatalos képviselete itthon, így márkaszervize sem. De nem vmi bonyolult folyamat az akkucsere, ezért tudja elektornikai barkácsolással foglalkozó ismerős is épp úgy megcsinálni, mint egy műszerész.

(#20911) k.kristof


k.kristof
őstag

A legutolsó Paperwhite-om van, 5.9.5-ös firmware, de már 5.9.4-gyel is jelentkezett a hiba. Olvasok egy könyvet, kilépek belőle, és átváltok másikra, majd amikor visszaváltok, az első könyv elegelejére ugrik, és nem oda, ahol tartottam. A második könyvre visszatérve annak is az elején tart. Mitől lehet ez?

(#20912) pandur99 válasza Degeczi (#20910) üzenetére


pandur99
aktív tag

Megnéztem egy videót, és tényleg nem boszorkányság kicserélni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#20913) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Azt szeretném megkérdezni, hogy Paperwhiteom töltéséhez használható a Huawei töltőfej?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20914) pjen válasza alratar (#20913) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#20915) alratar válasza pjen (#20914) üzenetére


alratar
addikt

És nem fogja tönkre vágni? Hiszen azt a töltőfejet alapvetően gyors töltéshez tervezte a gyártó.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20916) donjohnson válasza alratar (#20915) üzenetére


donjohnson
addikt

nem, mert a töltésvezérlő a kindle-ben van, nem a töltőfejben. bármilyen micro usb-s töltővel használhatod.

a kindle nem fog akkora áramerősséget felvenni úgyse, tehát pont hogy kíméled vele, mert kevésbé fog melegedni a töltőfej.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#20917) snowdog válasza alratar (#20915) üzenetére


snowdog
veterán

A töltésről itt találsz egy jó leírást. [link]
Persze a gyorstöltés rész a Kindle szempontjából lényegtelen, mert az nem támogatja ezt az üzemmódot.

(#20918) pjen válasza alratar (#20915) üzenetére


pjen
félisten

Én azzal töltöm, semmi baja. Sőt mindíg ami a kezembe akad.

(#20919) Degeczi válasza alratar (#20915) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindig az eszközben van a töltésvezérlés, a "töltő" valójában csak áramforrás, és annak csak annyi a feladata, h az eszköz által elvárt minimumértéket (ami a Kindle esetén csak 500 mA) képes legyen biztosítani, stabil 5V mellett.
Hogy ennél mennyivel nagyobb az adapter maximális terhelhetősége, az teljesen mindegy, a Kindle sosem fog 500 mA-nél többett fölvenni, nem lesz gyorstöltés.

(#20920) cocka válasza Degeczi (#20919) üzenetére


cocka
veterán

A Kindle Paperwhite tényleg nem, mert csak 400-420 mA közt mozog a max. áramfelvétel, de pl. a Keyboardom simán felmegy 800 mA-re is, ha mondjuk egy 2 amperes töltőre dugom. Bár érdekes, hogy nem minden 2 amperes töltőnél hajlandó "gyorsabb" fokozatra kapcsolni.

(#20921) cocka


cocka
veterán

Ha már így szóba kerültek az anomáliák, nekem bizonyos Collins szótáraknál (vásárolt, tehát nem sideloaded... pontosabban amerikain vásárolt és átregisztrációval letöltött majd sideloadolt LOL) a szókeresésnél nem tudom milyen esetben, de néha a címszavak helyén kínai karakteres szavak jelennek meg. Nem jöttem rá hogy idézhető elő az anomália, mindenesetre érdekes. Természetesen angol értelmező szótárról van szó.

(#20922) Degeczi válasza cocka (#20920) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a Keyboard hátulján ott is a fölirat, h 850 mA a max áramfölvétele. De azóta (és az már 7-8 éves modell...) minden Kindle 500 mA alatti.

(#20923) k.kristof válasza k.kristof (#20911) üzenetére


k.kristof
őstag

Közben tovább próbálgattam, ha az első könyvet nyitom meg, amit már elolvastam, akkor azt írja, 1%-nál tartok. De ha lapozok, akkor a legvégére ugrik. Ha a másodikat nyitom meg, amit még olvasok, akkor is 1%-nál járok szerinte, ha egyet lapozok, akkor a végére ugrik, de ha visszafelé lapozok, odaugrik, ahol tartott.

Ha nem lapozok, csak visszamegyek a főképernyőre, akkor frissíti is az állapotát, hogy 1%-nál járok.

[ Szerkesztve ]

(#20924) hampidampi válasza k.kristof (#20923) üzenetére


hampidampi
senior tag

Amazonnal szinkronizál? Nem lehet, hogy a dátum (nem az idő) akadt ki? Az szokott fura dolgokat művelni.

(#20925) k.kristof válasza hampidampi (#20924) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem tartom repülőmódban, de ez offline letöltött könyv, és más könyvekkel nem csinálja, csak ezzel. A dátumot hol mutatja? Csak az órát találom.

(#20926) hampidampi válasza k.kristof (#20925) üzenetére


hampidampi
senior tag

A legegyszerűbb, ha pl. csinálsz egy kijelölést egy könyvben, majd belenézel a My Clippings-be. Az Added on szöveg utáni dátumot nézd.
Viszont ha csak egy könyvvel csinálja ez, akkor szerintem inkább a könyvben lesz a hiba.

(#20927) k.kristof válasza hampidampi (#20926) üzenetére


k.kristof
őstag

Szerintem is. Majd írok a kiadónak, hogy az elütések mellett ilyen gondom is van vele :)

(#20928) hampidampi


hampidampi
senior tag

(#20929) snowdog válasza hampidampi (#20928) üzenetére


snowdog
veterán

Az a 4 EUR senkit sem fog földhöz vágni. Itthon ennél is többet kérnek a futárszolgálatok. :)

(#20930) Phülöp válasza snowdog (#20929) üzenetére


Phülöp
addikt

még szerencse, hogy hamarosan költözök az egyik "ingyenszállítós" országba
nem mintha most olyanban élnék :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20931) DQ válasza huberpe (#20901) üzenetére


DQ
tag

Nálam is ezt csinálta a voyage, először meg is ijedtem, hogy mi ez.
Tegnapelőtt töltöttem le a 5.9.5-öt, hogy átteszem rá, de ez elmaradt, ma meg véletlenül megint kinéztem az amazonra és ott az 5.9.5.1. Ezt másoltam át, s immár nem villogtatja a lapozás során a képernyőt soha - vagy legalábbis kb. egy óra olvasáson belül egyszer sem villogott.
Viszont érdekes volt, hogy nem telepítettem, csak átmásoltam. Az aksi félig volt, ezért nem húztam le a gépről, csak pár óra múlva. Ekkor update-eltem volna, de nem látta, amit áttettem, viszont az infóban már ezzel a verzióval köszönt be. Változott az upgrade? Elég átmásolni és felmegy önállóan? De ez mindegy is, immár nem villog a lapozás során, engem most ez érdekelt.

(#20932) huberpe válasza DQ (#20931) üzenetére


huberpe
aktív tag

na felrakom én is és este tesztelem. majd megírom, hogy hogy ment a telepítés. köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#20933) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, van valami gond a kindle paperwhite modellekkel?

Nem igazán tudok könyvet küldeni magamnak.

1 db elment, a másik kettő viszont nem, pedig ugyan úgy külön mailben küldtem. Most rádugtam a gépre, és nem jelenik meg mint meghajtó, hogy tölthetek rá könyveket? :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#20934) Oldman2 válasza trialboj (#20933) üzenetére


Oldman2
veterán

A WiFi be van kapcsolva?

Milyen formátumokat küldtél rá, ha különbözőeket, mik nem mentek át?

(#20935) trialboj


trialboj
őstag

:( tehát nincs globális hiba, az én készülékem döglődik?

Természetesen mindent mobi ban küldök. 4 email mindegyikben 1 fájl, a 3. ment át ha jól emlékszem magától letöltötte ahogy bekapcsoltam a wifit, a többi nem, hiába restartoltam, és force synceltem percekig.

A legijesztőbb hogy nem tudtam PChez sem kapcsolni, miért nem ismerte fel? Kimarad valami software upgrade, ami miatt tiltó listára került a készülék, v nem értem mi történhetett.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#20937) huberpe válasza DQ (#20931) üzenetére


huberpe
aktív tag

sajnos a paperwhite 5.9.5.1 alatt is villog (mondjuk már megszoktam, uh észre sem veszem : ) ) és nálam az upgrade is a szokásos volt, tehát nem indult el automatikusan a file rámásolása után.

(#20938) Degeczi válasza trialboj (#20935) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy minimálisat (vmi 4 évvel ezelőttit) leszámítva nincsen kötelező upgrade, én is a majdnem 3 éves 5.6.5 verzióra lockoltam a saját PPW2-met, de ettől még működik jól.

Ha weben lépsz be az Amazon fiókodba, ott megjvannak az emailben átküldött anyagok?
Mert ha már ott sem, akkor persze nincs köze a készülékhez.

(#20939) trialboj válasza trialboj (#20935) üzenetére


trialboj
őstag

Elnézést, úgy tűnik a win10 mail appban csesztek el valamit, rendesen webről küldve egyből megjöttek a könyvek... volt kis izgalom azért :D

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#20940) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Kindle paperwhite tulajdonosként érdeklőnék, hogy milyen szisztéma szerint érdemes az ebook-okat feltenni a kütyüre. Van-e valami jól bevált, átlátható rendszer amit érdemes követni? Mielőtt rámásolné több mint száz könyvet jó lenne tudni hogyan tudnék egy könnyen átlátható, kereshető rendet kialakítani.
Miután ebook téren még kezdő vagyok, ezért kérném a nálam tapasztaltabbak, azaz a ti segítségeteket. Előre is köszi!

(#20941) Degeczi válasza parkasz (#20940) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Kindle erre nem ideális. Ugyan tudsz létrehozni gyűjteményeket, de elég macerás módon, az író vagy cím szerinti sorrend pedig akkor jó, ha pontosan tudod, mit keresel.
Ahhoz a felhasználáshoz tökéletes, amikor gépen kezeled az e-könyvtáradat az ingyenes Calibre programmal (amiben kényelmes bármilyen szempont szerint csoportosítani), a Kindle-re pedig nem egyszerre másolsz föl rengeteget, hanem csak azt a párat, amikre szükséged lesz a következő hetekben.
Így ha évek múltán meg is lesz a több száz rajta, az "olvasási sorrend" nézetben az utoljára fölmásoltak lesznek elöl, azokat mindig könnyű megtalálni.

(#20942) parkasz válasza Degeczi (#20941) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Köszi szépen az infót és a tanácsot! :R

(#20943) snowdog válasza parkasz (#20942) üzenetére


snowdog
veterán

A Calibre-ben ha akarod létrehozhatsz egy saját oszlopot, mondjuk "olvasott" néven, és megjelölheted az olvasott könyveket. Ráadásul a Kindle olvasóra célszerű a könyveket a Calibre programmal másolni. Több előnye is van.

További részleteket itt találsz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20944) Phülöp válasza snowdog (#20943) üzenetére


Phülöp
addikt

Én még annyit pótoltam ehhez, hogy ahol az "olvasott" jelzés "igaz", a könyv minden megelenített adata bezöldül. Ahol "hamis", ott piros lesz minden (ezzel jelölöm azokat a könyveket, amikbe belefogtam, de nem tetszett, így félbehagytam. Azoknál a könyveknél, ahol nincs kitöltve az "olvasott" jelzés, marad minden gyári fekete.
A pirosakat akár törölhetném is,úgyse olvasom el őket, de közös könyvtárat használunk az asszonnyal, és nem teljesen egyezik az ízlésünk.
A kindle-n a már olvasott könyveket a "finished", az abbahagyottakat meg a "trashbin" mappába mozgatom, amikor eljön az idő. Nem szeretek törölgetni - nemrég épp a kukából bányásztam elő egy könyvet, hogy mégiscsak elolvassam az utolsó pár oldalt.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20945) D1Rect


D1Rect
félisten

Lehet úgy karakterkészletet telepíteni, hogy ne járjon garanciavesztéssel?
A magyar karaktereket sem szereti, de a matematika jegyzeteimtől egyenesen hülyét kap.

(#20946) vegyszer válasza D1Rect (#20945) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha a forrás megvan, lehetséges, hogy célravezetőbb akár JPG konvertálás után létrehozni az új könyvet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20947) D1Rect válasza vegyszer (#20946) üzenetére


D1Rect
félisten

Kezdjük onnan, hogy megvannak a jegyzeteim pdf-ben.
Mit csináljak vele?

(#20948) pjen válasza D1Rect (#20947) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy tabletet.

(#20949) D1Rect válasza pjen (#20948) üzenetére


D1Rect
félisten

Óhe. :U

(#20950) Phülöp válasza D1Rect (#20949) üzenetére


Phülöp
addikt

sajnos igaza van a kollégának, tablet a megoldás, ha pdf-et akarsz nézegetni hordozható eszközön, és a mobil kijelzőjét kicsinek találod

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.