Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Phülöp válasza Spy89 (#21549) üzenetére


Phülöp
addikt

Napi 2-3 óra használat mellett 8-10 nap után már sipákol töltésért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21552) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Még mindig létezik az a bug ezekkel a könyvolvasókkal, hogy ha valamilyen formátumokat elkezd indexelni akkor valami hibába akad s pörög a proci folyamatosan s lemerül 1-2 nap alatt?

1-2 éve emiatt nem vettem olvasót.
Meg írja az elején, hogy elavult, de még mindig ez az emailes módszer van csak konvertálásra, vagy mostmár több formátum támogatott s könnyebben birkózik meg random cuccokkal amit nekihajít az ember?

Azért kérdezem ezeket, mert sok összevissza helyről vásárolnék/töltenék rá könyveket, épp hol akciós, kb. Van egy rakat humblibundlis infós könyvem amit olvasnék, bookline s ilyen oldalak, tankönyv pdf-ek a tanár oldaláról stb, nem szeretném az amazon storera limitálni magam egy ilyen készülékkel.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#21553) Degeczi válasza alpihun (#21552) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát elég vicces ilyen ritka hiba miatt nem vásárolni - de végülis jól tetted, tananyag PDF-ekre továbbra sem való e-book olvasó: táblagépet vegyél.

Az Amazon nem a könyvolvasó-, hanem a tartalom eladásában utazik, ezért ne innen várd a minden formátumot támogató készüléket sem.

(#21554) alpihun válasza Degeczi (#21553) üzenetére


alpihun
senior tag

Nem tudtam, hogy ritka, nem néztem jobban utána csak legyintettem egyet, hogy eeeh, sketchy.

Amúgy miért nem való?
Illetve lehet, hogy ebben a topicban mumus ez, de milyen más készüléket ajánlanátok paperwhite áron az én szedett-vedett gyűjteményemhez?
szerk: amúgy olvasok/olvasnék rengeteg irodalmat is

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#21555) hampidampi válasza alpihun (#21554) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Amúgy miért nem való?"
Hetente két-háromszor előkerülő téma, ezt majd Degeczi úgyis elmondja, nem fárasztom magam vele :)

"de milyen más készüléket ajánlanátok paperwhite áron"
A Kindle-ön kívül a Kobo és a PocketBook készülékei amik az ajánlottak. Továbbiakért itt érdemes érdeklődni.

(#21556) Degeczi válasza alpihun (#21554) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg nem kellene sokat olvasgatni: rengetegszer szó volt már róla itt, h az e-ink kijelzők döglassúak (szó szerint tizedmp-ekben mérhető a képfrissítésük) így pedig nem lehet korrekt módon görgetni - márpedig arra PDF-ben nagy szükség van, mert a kis kijelzőn csak belenagyítva olvashatóak az ennél sokkal nagyobb oldalmérethez tördelt PDF-ek.

Emiatt PDF-hez (különösen tananyaghoz) a megfizethetőek közül egyik e-ink olvasó sem való egyszerű technikai okból.

(#21557) alpihun válasza Degeczi (#21556) üzenetére


alpihun
senior tag

és (#21555) hampidampi:
Köszönöm a kifejtést, szégyellem magam hogy nem olvastam vissza, fárasztó lehet ugyanazt a nótát minden harmadik kérdezőnek elhúzni.

A pdf részét akkor feladom, azt meg még meglátom, hogy csak regények olvasására megéri-e nekem egy ilyen.
Egyelőre valószínűleg egy 9.6 inches tablet lesz (amit amúgy is vennék kinda) s ha nem tudom hosszasan használható szintre alakítani azt ilyen bookreader android appokkal, akkor lehet szerzek használtan egy 6-7. generációs kindlet majd, 20k-ért már paperwhite-ot is látok a környéken.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#21558) Spy89 válasza Degeczi (#21550) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm a válaszod, és persze bocs a "szerkesztésért"! :DDD
Azt hiszem ki kellene inkább várnom az októbert, hátha csiszolnak valamit rajta!

Jön még boardosra lavina! :D

(#21559) wwenigma válasza alpihun (#21557) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Teljesen más a tablet kijelző és az eInk, utóbbi nem veri szét a szemedet...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21560) zseko válasza alpihun (#21557) üzenetére


zseko
veterán

Nekem 10.5"-ös tabletem van, némely pdf-et még ezen se jó olvasni, nagyítani kell, mert szarul van elkészítve, vagy akkora margó van hagyva, hogy a 10.5-ös tableten kisebb a szöveg területe mint maga a Kindle olvasó. :U Akkor gondold el ezt a Kindle-n. Kipróbáltam párat azon is, kíváncsiságból, nincs sok öröm benne :DDD
Tabletre vannak jó könyvolvasó appok, jól lehet hosszasan használható szintre alakítani, nagyon sok könyvet olvastam rajta, és ekkora méretben igazán jó könyvet olvasni (akár portré módban, akár fektetve, kéthasábosra állítva nagyon jó), ami viszont nagyon nem jó, az a háttérvilágítás.
Én marha drágán vettem az olvasót - szállítással együtt 132GBP volt - és bár verem a fejem a falba, hogy nem voltam még türelmesebb (~másfél hónapig gondolkoztam, nézelődtem, aztán vártam vele még egy hónapot, vásárlás után pár napra rá meg leárazták... :O), akkor is azt mondom, hogy megérte, egyáltalán nem bántam meg. Regények olvasására (ha ezalatt a könyveket érted :) ), nincs jobb.

(#21556) Degeczi van olyan pdf-em, amibe még az asztali gépem is majd' beledöglik mire megnyitja :DDD (950MB-os), el se képzelem mit művelne az olvasóval :)

HR24.hu

(#21561) vegyszer válasza zseko (#21560) üzenetére


vegyszer
addikt

Egyszer volt egy olyan weblap, vagy app, már nem emlékszem pontosan, de pont az volt a lényege, hogy PDF-ben lévő szöveget pareterez be úgy, hogy a margókat a minimálisra húzza, és előre definiált kijelző felbontás (képarany) szerinti új "méretű" PDF-ben ad output-ot.
Tehát csak digitálisan körbe vágja a szöveget (igény esetén JPG output-ot is tudott adni). Azzal az ilyesmit lehet korrigálni valamelyest.

Ha érdekel, megnézem, hátha meglesz, mi is volt ez...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21562) kovisoft válasza vegyszer (#21561) üzenetére


kovisoft
őstag

A K2pdfopt-ra gondolsz?

(#21563) cocka válasza zseko (#21560) üzenetére


cocka
veterán

vásárlás után pár napra rá meg leárazták...

Ne búsulj, ebbe a problémába én is örökké belefutok, bármely más cucc vásárlásakor is.

(#21564) donjohnson válasza cocka (#21563) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, meg egyszer úgyis meg kell venni, mert ha mindig azt várod, hogy mikor lesz olcsóbb, akkor sose veszel.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21565) zseko válasza cocka (#21563) üzenetére


zseko
veterán

Néha én is. Ex-nek vettünk anno telefont, vásárláskor szombaton 40e+3600 feltöltés, hétfőn 32e, amiből 10e lebeszélhető... :U :)

(#21564) donjohnson, persze, de azt, hogy valami olcsóbb lesz, és mikor, nehezebb megjósolni, itt meg ugye rendszeres az akciózás.

Az a tanulság, vásárlás után nem szabad árat nézni pár hónapig :DDD

(#21561) vegyszer, ha egyszer véletlenül megtalálod, megköszönöm, de nem kérem, hogy csak ezért állj neki keresgetni :R

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21566) vegyszer válasza kovisoft (#21562) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehetséges, hogy ő volt, nekem az maradt meg, hogy a lapméretet egy poros margóval lehetett állítani.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21567) Semin válasza zseko (#21560) üzenetére


Semin
senior tag

Sosem azt nézem mennyiért lehetne megvenni valamit, hátha leárazzák, hanem azt nekem mennyit ér meg.
Ha beesik bárhogy az alá az ár alá amit szívesen kifizetnék érte, megveszem.

Ez még mindig egy jól bevált taktika :)

[ Szerkesztve ]

(#21568) alpihun válasza wwenigma (#21559) üzenetére


alpihun
senior tag

Pont ez volt a téma s emiatt szerettem volna olvasót inkább, de vagy fele pdf annak amit olvasnék, ezért lett téma a tablet.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#21569) Libretom válasza alpihun (#21568) üzenetére


Libretom
aktív tag

Erre a célra a 6 collos kijelző, de még a 6.8-as is kicsi. Ráadásul a Kindle sokszor nem is hajlandó kezelni, "low memory" üzenettel kilép. A legjobb az Onyx Boox Note, ami 10.3 collos, de elég drága.. Viszont jegyzetelni is lehet a szövegben.

(#21570) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Kollégám szeretne vásárolni Oasis 32GB-s wifis modellt.
Olvastam az összefoglalóban, hogy egyedül amazon.com-ról tudunk Magyarországra rendelni, de ott az alábbi üzenetbe futottunk bele: "Some products ship to Hungary when purchased on Amazon.co.uk."
És nem engedi kosárba tenni.

A co.uk oldalról pedig már nem tudunk rendelni...

Ilyenkor mi a megoldás?

Előre is köszönjük a segítséget!

(#21571) cocka


cocka
veterán

Lefagyott a Kindle-öm. PW3 és nem első eset volt már, hogy amikor bekapcsolom, akkor az érintőképernyő nem reagál semmire. OK, hogy a gomb hosszas nyomvatartásával orvosolható a probléma, de mitől fagy meg? Most pl. a jobb oldali menü volt lenyitva és semmire nem tudtam rábökni úgy, hogy történjen is valami.

(#21572) hampidampi válasza Peterhappy (#21570) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen, ha jól emlékszem, Oasist nem tudsz direktbe Magyarországra rendelni. Rémlik viszont, hogy valakinek sikerült az olasz Amazontól.

(#21573) Phülöp válasza hampidampi (#21572) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha rám gondolsz esetleg, akkor kiegészítésként ideteszem, hogy nem Magyarországra, hanem Máltára rendeltem az olaszoktól. Akkoriban ott éltem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21574) assemble válasza Peterhappy (#21570) üzenetére


assemble
addikt

Par ev kiesett a Kindle-okbol nekem, most latom csak h letezik ez az Oasis, erdekes kis cucc, az biztos, kicsit fontolgatom en is. De valoszinubb, hogy paperwhite lesz belole, ar/ertekben azert ugy latom az a nyero most is. Azt honnan erdemes mostanaban venni? Korabban Nemetorszagbol vette ismeros ingyen szallitassal, de ugy latom onnan mar ide nem lehet..

(#21575) k.kristof válasza assemble (#21574) üzenetére


k.kristof
őstag

Lehet, csak nem ingyenes a szállítás.

(#21576) assemble válasza k.kristof (#21575) üzenetére


assemble
addikt

Jah kozben latom, a reklammenteset tenyleg szallitjak ide is. Mondjuk kozben olvasom, hogy valszeg most november korul lesz ujabb modell, lehet h azt akkor mar megvarom.
Amugy azt lehet tudni h mi az oka, h az Oasis-t nem szallitjak ide?

[ Szerkesztve ]

(#21577) vegyszer válasza assemble (#21576) üzenetére


vegyszer
addikt

Tavaly a ciber monday (vagy a black friday előtt, vagy utáni héten) volt jó áron. Asszem olyan 89-99€ körül (nem csak az Amazonon, de a német/osztrák MediaMarkt fizikai polcain is, ami itthon is garanciális).
Ha lesz modell váltás, akkor jó eséllyel a PW3 ára akár le is törhet a készlet erejéig.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21578) Degeczi válasza vegyszer (#21577) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Idén nyáron is havonta voltak ilyen PW3 leárazások, biztosan lesz ősszel is.

(#21579) snowdog válasza vegyszer (#21577) üzenetére


snowdog
veterán

Most is 100 EUR az ára.

KINDLE Paperwhite 2015 (B00QJDO0QC) [link]

És most a német mediamarkt-ban is annyi. [link]

KINDLE PAPERWHITE mit Spezialangeboten 6 Zoll 4 GB WLAN und USB E-Book Reader Schwarz
Bildschirmdiagonale (Zoll): 6 Zoll Datenübertragung: WLAN und USB Produkttyp: E-Book Reader Farbe: Schwarz Speicherkapazität: 4 GB Bildschirmdiagonale (cm): 15 cm

[ Szerkesztve ]

(#21580) kovisoft válasza snowdog (#21579) üzenetére


kovisoft
őstag

De ez a "mit Spezialangeboten" a reklámos változat.

(#21581) Degeczi válasza kovisoft (#21580) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, ezt ide nem küldik.
Pár hónapja a normál, ide is postázott változat volt ennyiért, ez most nem vmi nagy akció (bár ottani MM-ban járva persze ez is jó)

(#21582) snowdog válasza kovisoft (#21580) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom, mert amiket én néztem, azoknál ez nem volt feltüntetve.

Direkt rákerestem az összes példányra, és nem látok kétféle árat. Akkor csak a reklámosat árulják?

(#21583) kovisoft válasza snowdog (#21582) üzenetére


kovisoft
őstag

A német mediamarktoshoz a hozzászólásodban is ott van, hogy "KINDLE PAPERWHITE mit Spezialangeboten". Ha pedig az osztrák változat típusszámára (B00QJDO0QC) rákeresel, az is a reklámos lesz (pl. az angol amazonon, de az Aquánál is az írják erre a típusra, hogy szponzorált kivitel).

(#21584) vegyszer válasza snowdog (#21579) üzenetére


vegyszer
addikt

Bevallom, nem néztem. De ha itthon használ a leendő PW3 tulajdonos egy reklámos verziót, egy cset után ingyen leszedik neki.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21585) snowdog válasza vegyszer (#21584) üzenetére


snowdog
veterán

És ha nem szedik le, akkor sincs semmi, hiszen olvasás közben nem látszik a reklám.

(#21586) #48613632 válasza snowdog (#21585) üzenetére


#48613632
törölt tag

Most már hagy kérdezzek rá, melyik az a reklám?
Mi az Amazonról vettünk teljes árut, mégis, mintha lenne alul egy csík. Amolyan banner-szerű. Rakok be később képet róla.
De ha az a reklám, akkor nem lehetne azt valahogyan eltüntetni? Mégiscsak kifizettük a vételárat. Viszont, mi UK-ban élünk ...

(#21587) pjen válasza #48613632 (#21586) üzenetére


pjen
félisten

A reklámos,ha bekapcsolod nem egyből a könyv jön,hanem valami,egy reklám,de ha megnyitod a könyvet eltűnik.Olvasás közben nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#21588) Degeczi válasza #48613632 (#21586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha van wifi kapcsolata, az Amazonhoz pedig be van regisztrálva, akkor észreveszed ha reklámos, mert alvó állapotban nem képernyővédőt mutat, hanem teljes képernyős reklámot.
Emiatt egy mágneses védőtokot használva sem kerülsz rögtön vissza az utoljára olvasott könyvbe a tok nyitásakor, hanem előbb egy képernyősimítással el kell tüntetni a hirdetést: ez az egyetlen gyakorlati hátránya a reklámos verziónak.

(#21589) #48613632 válasza Degeczi (#21588) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, hát úgy néz ki, mi is ezt kaptuk. Pedig teljes árat fizettünk érte. Ráadásul, vissza sem szeretném küldeni, mert ajcsi volt, és már vannak is rajta könyvek.
Mit lehet tenni?

pjen
Köszi Neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#21590) Degeczi válasza #48613632 (#21589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi az, h "teljes árat" és hol vetted?

(#21591) matti70 válasza #48613632 (#21589) üzenetére


matti70
tag

Ha azon a linken vetted, amit az első hozzászólásodba tettél, akkor ez reklámos verzió. A Technical Specifications oldalon írja, hogy Pricing Type: With Special Offers, és az ára is pont annyi, mint az Amazonnál a reklámosnak.
10 fonttal drágább a reklámmentes.

Az ügyfélszolgálat leveszi a reklámot ha kéred, gondolom azt a 10 fontot kérhetik el érte.

[ Szerkesztve ]

(#21592) #48613632 válasza matti70 (#21591) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, akkor itt volt bennem egy félreértés valamiért. Én azt hittem, hogy a reklámos verzió ennél jóval olcsóbb. Nem tudom miért, de azt feltételeztem, hogy a reklámos verzió, mindössze £40 körül mozog. És ezt a különbözetet kell kifizetnem, ha le akarom vetetni, tehát £60 körül. :B

Ott vettem, a very.co.uk oldalon, ha azt a linket nézted ...

(#21593) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Lassan érik, hogy kindle touch eszközömet (azt hiszem a 6-os verzió) újabbra cseréljem.
Két verzió lehetséges:
A: veszek egy alap kindle 8-at. Ezzel az a problémám, hogy valószínűleg a váltás nem lenne olyan eget rengető, javítsatok ki, ha tévedek, de a 8 nem ad annyi pluszt a régihez képest, ezért...
B: valószínűbb, hogy egy paperwhite-al járnék jobban, de ezzel meg az a fenntartásom van, hogy a most piacon lévő, 2015-ben jelent meg, ami 3, lassan már 4 éve. Olvastam feljebb, hogy novemberben érkezik új pw modell, erről van valami hivatalos, pontosabb infó? Érdemes rá várni, ha megjelenik abban az 50e ft körüli ársávban fog mozogni, mint a mostani pw, vagy magasabb lesz az induló ára?
Ti mit javasoltok?

Köszi előre is! :R :R

We were here

(#21594) Degeczi válasza Tuomas (#21593) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sima 8-ra váltani semmi értelme, ha PPW-ot veszel egy 100 EUR körüli akcióban, azt minden valószínűséggel az új típus megjelenése után sem fogod bánni (bár te tudod, mennyit szánsz rá)

(#21595) Tuomas válasza Degeczi (#21594) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi!
Van már amúgy hivatalos mo-i forgalmazó, vagy továbbra is amazonról célszerű megrendelni?

We were here

(#21596) vegyszer válasza Tuomas (#21595) üzenetére


vegyszer
addikt

Értékesítés zajlik, pl a MediaMarkt is, és sokan mások is árulják. De ezek a források képességei nem vehetők össze azzal, amit pl a német amazon ad egy felmerülő probléma esetén. Ők inkább viszonteladók...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21597) Degeczi válasza Tuomas (#21595) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs, ezért van az, h itthon mindegyik boltban ugyanazokat a szürkeimportos reklámos példányokat találod, amiket nálunk nem is lehetne forgalmazni, hiszen nem vagyunk célterület
(de egy simlis nagyker beszerzi valahogyan fű alatt)

(#21598) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Kollégám kérdezett e-könyv olvasóról, és ajánlottam a Kindléket. Szépen felsoroltam Neki az egész felhozatalt, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a Voyage-ot a nyáron kivezette az Amazon, már nem kapható!

Hát, ez mi? Ki mit tud erről? Az azért elég durva, hogy a PW után az Oasis jön árban... :W

Mondom ezt egy elégedett voyage tulajként, nagyon szeretem (a lapozó-nyomásérzékeny gombot kifejezetten imádom).

Üdv
Magicrat

(#21599) g0dl


g0dl
addikt

Tudtok valamit arról, hogy várható-e színes, és esetleg 8"-os, vízálló kindle?
Nekem most kindle 3 (vagy keyboard) van, amivel elégedett is vagyok, és kb. ezek miatt lépnék tovább. (fizikai lapozó gomb a kedvencem)

(#21600) Degeczi válasza g0dl (#21599) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "várható", hanem már tavaly megjelent a 7" vízálló Kindle...
(de se a 8"-t, se a színest ne várd, irreális mindkettő)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.