Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) pjen válasza tarnagy (#21094) üzenetére


pjen
félisten

A könyveim a gépen, és még egy hordozón is megvannak,tehát nem veszhetnek el az olvasóval.

(#21102) Degeczi válasza pjen (#21101) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, ezért is érdemes Calibre-t használni, hiszen az az elektronikus könyvtár, a Kindle csak egy ideiglenes olvasó-eszköz, ami valóban elveszhet, tönkremehet, és rendszerezésre is alkalmatlan

(#21103) zseko válasza Degeczi (#21096) üzenetére


zseko
veterán

Az egy hónap készenléti idő az napi 30 perc olvasás mellett és wifi nélkül értendő tudtom szerint, a 2-4-több órás napi olvasással, aktív wifi mellett biztos hogy nem tud ennyit.
Amin a magyar szótár nem segít, azon nálam az angol wikipédia még úgy se :DDD

HR24.hu

(#21104) Degeczi válasza zseko (#21103) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, gyakorlatilag elhanyagolható a wifi hatása!
Mondjuk napi 4 órával valóban nem tudnád addig használni, de nem a wifi,hanem a kijelző világítása miatt. Azt is leveszed nullára napfényben? Annak több értelme lenne.

Hát az angol-magyar szótár pedig meglehetősen gyenge, rendszeresen van, h az angol-angol jön be helyette (lévén nincs meg a magyarban a keresett szó), és olyankor már gyakran elkél a Wiki is

(#21105) cocka válasza Degeczi (#21104) üzenetére


cocka
veterán

Amiben csak az a ciki, hogy az Akadémiai kiadó szókészlete még annál a bizonyos 1.6os szótárnál is gyengébb. Most itt csak az ebook verziókra gondolok, amik elérhetôk.

(#21106) cocka


cocka
veterán

Wifi akkuszívó hatása pedig nyilván térerôfüggô is.
Nem mindegy, hogy 50 centire vagy 15 méterre vagyok az antennától. Utóbbi eset nyilván negatívan befolyásolja a készenléti idôt.

(#21107) zseko válasza Degeczi (#21104) üzenetére


zseko
veterán

a kijelző világítása miatt. Azt is leveszed nullára napfényben?

Ja, hát azt nem. Rendes napfényben persze igen, mikor kiülök az udvarra, vagy buszmegállóban várok, de rendszerint azért nem úgy olvasok. Nekem vállalhatatlanul tompa a kontraszt rendes napfény nélkül ezzel a bézs színű alap háttérszínnel, ebből a szempontból elég nagy csalódást okozott, azt hittem jobban használható világítás nélkül. Nem vonom persze kétségbe, hogy másnak igen, én 8-13 között találtam meg azt az érzést, ami már közelíti azt mintha papírról olvasnék. A vékony, kontraszttalan, emiatt halványnak tűnő betűk sem jöttek be, számomra fárasztó volt olvasni, nem is olvastam szívesen, de ez utóbbit szerencsére ugye orvosolták tavaly egy frissítésben.

Nekem még sosem jött be angol-angol szótár, ha a magyarban nincs semmi.

((#21106) cocka) wifi pl. van kettő itthon, így 5-6 méternél messzebb nem kerülök tőlük a házban, ha máshol vagyok akkor meg telefonról osztok netet, de minek hagyjam bekapcsolva, ha 95%-ban úgyis csak olvasásra használom az olvasót? :) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet hasznos (másnak), csupán hogy számomra nincs jelentősége annak, hogy be legyen kapcsolva. :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21108) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Cserélt valaki mostanában leszálított PW-t?
Megjött és cserélni kellene. Kaptam pár nyomtatni valót, hogy küldjem vissza. UPS-os hölgy azt mondja 8000 Ft körül lesz, szóval érdemesebb volna az Amazonnal indítani a folyamatot, hogy adjanak számot, ami alapján kijön a futár. Ez a gyakoribb - mondja. Ilyen számot nem kaptam, helyette azt írták, hogy adjam fel saját költségen és majd kifizetik utólag. Tényleg már csak így lehet?

[ Szerkesztve ]

(#21109) hampidampi válasza Proci85 (#21108) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen.

(#21110) zseko


zseko
veterán

A könyvben lévő fülszöveget, vagy cselekményleírást, vagy aminek nevezik, azt meg lehet nézni az olvasón?

HR24.hu

(#21111) hampidampi válasza zseko (#21110) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem.

(#21112) snowdog válasza zseko (#21110) üzenetére


snowdog
veterán

Én be szoktam tenni az első oldalra, úgy igen, hiszen a könyv része lesz.

Viszont nem mindenki szereti ezt a megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

(#21113) Degeczi válasza zseko (#21107) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Nekem még sosem jött be angol-angol szótár, ha a magyarban nincs semmi."

A nyelvi beállítások alatt az angol könyvekhez vmelyik angol gyári szótárat állítsd be alapértelmezettként, majd utána amikor kikeresel egy szót, ott már átválthatsz angol-magyarra, megjegyzi ezt, magyar definíciókat fog földobni - de ha ott nem található, átugrik a továbbra is alapértelmezett angolra (régi firmware-rel legalábbis így működik), nagyon praktikus.

Wifi: érthető, h mindenki másként használja, nincs ezzel semmi gond - csak ne írjuk azt, h "természetesen ki van kapcsolva", mert rengetegen részben pontosan a felhő lehetősége miatt is választják ezt a típust, különben más is megfelelne.

(#21114) zseko válasza snowdog (#21112) üzenetére


zseko
veterán

Végülis nem rossz ez sem, de ebben a formában mint a képen is, én sem szeretem :N címkét feleslegesnek gondolom, az értékelést pedig végképp annak, hiszem az nagyon is egyéni, kinek mennyire tetszik egy könyv.
Megkockáztatnám, hogy igazából az író és a cím sem kellene, hiszen legtöbbször azzal kezdődik a könyv, de ha mégis, azt is csak szimplán két sorban, keret, szürke háttér, stb. nélkül.

(#21113) Degeczi az már csak a poén kedvéért írtam így :) persze, mindenki használja úgy ahogy neki megfelel.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21115) snowdog válasza zseko (#21114) üzenetére


snowdog
veterán

Ez a Calibre alapformátuma, de bárki az egyéni igényeire szabhatja. Ami nem tetszik, azt kihagyod, csak át kell írni a sablont. Eddig nem foglalkoztam vele, azért van gyári alapértéken.

(#21116) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok,

Hogyan tudok betűtípust változtatni? Hiába teszem a pontot bármelyik betűtípus mellé, nem változik semmi. A betűméretet és a vastagítást egyből látom a könyvben, de a betűtípusváltást nem. Próbáltam már, hogy "becsukom" a könyvet és újra "kinyitom", de semmi. Eszközújraindítást még nem csináltam, de azt azért kissé túlzásnak érzem, hogy ha betűtípust szeretnék változtatni, akkor újra kellene indítani az eszközt.
PW3-ról van szó.
Van valakinek ötlete?

Előre is köszi!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21117) cocka válasza Bosco01 (#21116) üzenetére


cocka
veterán

Egyik könyvnél sem tudsz betűtípust változtatni vagy csak bizonyos könyveknél nem?

(#21118) Degeczi válasza Bosco01 (#21116) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg az adott könyvben van letiltva a csere, mert egyébként persze, h nem kell újraindítani, éppúgy azonnali a hatás, mint a méret változtatásánál (ami ha működik, akkor nyilván e-bookkal és nem PDF-el próbálod)

(#21119) zseko válasza Bosco01 (#21116) üzenetére


zseko
veterán

AZW3 formátumot érdemes használni, annál működik, én is azt használom. Calibre-vel pillanatok alatt át tudsz konvertálni szinte bármit.

HR24.hu

(#21120) Bosco01 válasza zseko (#21119) üzenetére


Bosco01
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. :R
Most kipróbáltam, és más könyveknél egyből működik a típusváltás, csak ennél nem, pedig ez is azw3 formátumban van. :F
Na nem gond, ezzel azért együtt tudok élni, csak fura, hogy az adott könyvnél pont nem működik.

(#21121) Kövezett válasza Bosco01 (#21120) üzenetére


Kövezett
tag

Nyisd meg a könyvet a Calibre szerkesztőjével, menj oda, hogy Tools – Manage fonts, és távolítsd el a betűtípusokat. (Vagy csak azokat, amelyek nincsenek beágyazva.)

(#21122) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy ti honnan szokatatok beszerezni magyar nyelvű könyveket, honnan érdemes vásárolni? :F

(#21123) snowdog válasza scream (#21122) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Ez a link talán segít. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21124) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A @kindle.com-ra küldött csatolmányokat valamiért ez az okos .doc-á konvertálja, majd nem tudja megnyitni a Paperwhite 3. Mi ennek a trükkje, hogy .pdf-et ne konvertáljon már .doc-á? Eddig a saját (epub?) formátumára alakította, és úgy küldte le az olvasóra.

Illetve magán az eszközön lehet valahogy csoportosan kijelölni törlésre?

Válaszokat előre is köszi!

(#21125) Degeczi válasza Marvinyo (#21124) üzenetére


Degeczi
nagyúr

.EPUB-ra nyilván nem, azt egyáltalán nem ismeri, de a .DOC is kérdéses, mivel azt sem kezeli a Kindle közvetlenül...

Mindenesetre látatlanban nehéz bármi konkrétumot mondani, mivel a PDF bármilyen lehet (akár scannelt képek sorozata is!), és sosem egyszerű a konvertálás. Sokkal jobban jársz, ha eleve e-book formátumban szerzed be a könyvet - ami népszerű mű esetén nem probléma.

(#21126) Ébri válasza Bosco01 (#21120) üzenetére


Ébri
senior tag

Valószínű CSS-ben meg van adva a használt stílushoz egy "font family", így azt is definiáltnak veszi. Elvileg a tag kiszedése CSS-ből Calibre szerkesztővel megoldja.

(Úgy tűnik, epub olvasók nem veszik ennyire szigorúan, azok a könyvek, amiket epubról konvertáltam, s tartalmazták, kobón nem okoztak ilyen gondot, kindle-n igen.)

(#21127) Bosco01 válasza Kövezett (#21121) üzenetére


Bosco01
tag

Ha ezt a menüpontot nézem, akkor a betűtípus oszlopban 4 db-ot látok, a beágyazott oszlopban egyet sem. Akkor mind a 4-et töröljem ki?

(#21128) Kövezett válasza Bosco01 (#21127) üzenetére


Kövezett
tag

Igen, erről van szó.

(#21129) Marvinyo válasza Degeczi (#21125) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Nem kereskedelmi könyv, hallgatói jegyzetek, ezeket problémás lenne bármilyen ebook formátumban beszerezni :-)

És látszik, hogy rettenetesen fáradt voltam az előző kommentnél: nem az M$ wordös .DOC-ot akartam írni, hanem arra gondoltam amit a kindle jegyez "DOC"-ként. Legalábbis - fejből írva - az ebookoknál nincs ott semmi, a PDF-nél írja, hogy PDF, amit meg az emailjükön keresztül konvertálok azt DOC-ként jelöli.

(#21130) Degeczi válasza Marvinyo (#21129) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az Amazon számára az a "könyv", amit tőle veszel meg, amit magad töltesz föl az meg saját dokumentum. Semmi jelentősége ennek a besorolásnak, semmi nem múlik rajta, mi ezzel a gondod?

Ilyen célra viszont továbbra is táblagép való.

(#21131) Bosco01 válasza Kövezett (#21128) üzenetére


Bosco01
tag

Müködik! :))
Hálás köszönet! :C :R

(#21132) cocka válasza Marvinyo (#21129) üzenetére


cocka
veterán

Hát nagyon sok múlik azon, hogy a hallgatói jegyzet mikből áll. Ha csak sima szöveg és esetleg csak képekkel van teletűzdelve az a képméretektől függően még oké lehet, feltéve, hogy a képek nem tartalmaznak feliratokat, mert azt esélyed sincs elolvasni mondjuk egy Paperwhite 3-mon.

A táblázat már gázabb, mert az említett kedves kis olvasó a sima "görgetés" során is megpróbál a táblázatba lépni, amit igazából a hátad közepére kívánsz, főleg ha a táblázat oldalirányban vagy lefelé túllóg, persze ekkor átlép táblázatgörgető módba, de az is ultragáz.

Ha mérnöki vagy matematikai jegyzet, akkor is meg vagy lőve, mert a szimbólumokhoz valószínűleg speckó beágyazott betűtípus kéne, ami miatt neked kéne összeszerkeszteni ebook formátumba a jegyzetet.

Szóval száz szónak is egy a vége: az a lényeg, hogy attól függ milyen az a hallgatói jegyzet. Legoptimálisabb: csak szöveg és semmi más. Talán még ami kevésbé macerás az a linkek bevitele, hiszen az ebook formátumok kvázi HTML doksik. :)

(#21133) Marvinyo válasza Degeczi (#21130) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Talán ha elolvasnád az előzményeket, tudnád mi volt a problémám. És nem, nem való erre a táblagép.

(#21132) cocka:
Csak szöveg, a legkomolyabb formázás benne az, hogy van 1-2 sor aláhúzva és félkövérré téve, ezért lepődtem meg, miért nem működik. De mindegy, megoldódott. :-)

(#21134) Degeczi válasza Marvinyo (#21133) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Többször is nekifutottam - de érthetetlen ahogy írsz, így a problémád sem világos...

És de, PDF jegyzetekhez táblagép való, az e-book olvasó bizony e-book-okhoz ideális, PDF konvertálgatással csak a szívás van.

(#21135) Proci85 válasza Degeczi (#21134) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha csak szöveg van benne egyszerű formázásokkal táblázat nélkül, akkor a pdf mailben elküldve convert tárgyat használva nálam tök jó. Több könyvet így olvastam.

(#21136) snowdog válasza Proci85 (#21135) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor ezek szerint, ha konvertáltad, akkor te sem a pdf-et olvastad. :)

(#21137) cocka válasza Proci85 (#21135) üzenetére


cocka
veterán

Hááát.... találkoztam már olyan pdfekkel, amikben úgy mond csak szöveg volt, mégse volt képes rendesen átkonvertálni. Kezdődött ott, hogy széthúzta a sorokat, de ha ez még nem lett volna elég random helyeken telerakta enterekkel az egész szöveget.

Tehát ami mondjuk a pdfben 1 sor volt, annak mondjuk a 2. szava után enter és lehet új sorban olvasni a folytatást. Nagyon gáz. Azóta ilyen.. csak elküldöm az amazonnak és jó lesz stílusú játékot nem játszok.

(#21138) Proci85 válasza snowdog (#21136) üzenetére


Proci85
senior tag

Az input pdf, a többit megoldja az Amazon, user oldalról nem érdekel a többi.
Tisztán pdf-et nem szoktam rátolni, bár volt rá példa. Jobb azért átkonvertálva. Ha pdfben van meg, converttel rátolom és fogyasztom :)
Pár száz oldalas könyvek voltak illetve 2 dúrva 1000 oldalas cisco hálózatos könyv. Abban voltak grafikonok is, amiket megtördelt, értelmeztem vagy átlapoztam,ha gáz volt és olvastam tovább. Ez 25-30MB-s pdf volt converttel. Megette és kezelte, ami meglepő volt a nagy csatolmány ellenére (50MB asszem a max).

Próbáltam tisztán pdf-ként is, nem volt túl élvezetes, de még tudtam olvasni 1/1 oldalon és a képeket nem törte szét.
Converttel természetesen pörgősebb volt minden. 1000 oldalt elég jól át tudtam olvasni. Sok szöveg, kevés kép.
Ezért én nem félek annyira, ha pdf az input. Sőt, nálam nagyrészt az, na és? :) Convert megoldja.
Annyi, hogy inkább szöveges tartalom legyen.

[ Szerkesztve ]

(#21139) Marvinyo válasza Degeczi (#21134) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Érdekes ahogy én nézem, mindenki más megértette mi a problémám.

(#21135) Proci85

Köszi! Nekem is ez volt a furcsa. Ezerszer csináltam már, minden gond nélkül. De most megint jó nálam. Valami szerverhiba lehetett vagy nem tudom, mert converttel meg anélkül is hibás fájlként érkezett meg folyamatosan. De most jó :-)

(#21140) Degeczi válasza Marvinyo (#21139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem nagyon nem úgy tűnik (nézd meg milyen kérdésre milyen válaszokat kaptál) - de legyen úgy, ha ettől jobban érzed magad...

Az ilyen konvertálással pedig az a gond, amit Cocka is említett, h ezt korrekt színvonalon nem lehet automatikusan végeztetni, mert rendre rossz helyekre kerülnek a sortörések, és persze tartalomjegyzék sem készül.

(#21141) zseko válasza Proci85 (#21138) üzenetére


zseko
veterán

Hát azért megnéznék néhány pdf-be oltott, de egyébként jpg-be szkennelt könyvet hogy néz ki convert után.

HR24.hu

(#21142) Proci85 válasza zseko (#21141) üzenetére


Proci85
senior tag

"egyébként jpg-be szkennelt könyvet."
Ilyen könyveket 5-10 éve találtam a neten. Ma már csak akkor használok, ha nagyon nincs más. Általában OCR-es pdf-ek jönnek velem szemben. Ezekkel nincs nagy gond. Szabadon másolható a tartalom, akár gépen is át tudom könvertálni másba.

[ Szerkesztve ]

(#21143) cocka válasza Proci85 (#21142) üzenetére


cocka
veterán

Pont a Kindle kapcsán futottam bele olyan problémába, amit nem gondoltam volna...

Az idegen szavak szótárát tettem fel pdfbe, amit előtte az Acrobat clearscanjével OCR-eztem és gépen tökéletesen rá lehet keresni bármelyik szóra, a Kindle viszont még egyetlen szót sem talált meg eleddig. :) Pedig ugyanaz a pdf. Biztos a beágyazott fontok miatt van, de attól még illene megtalálnia a szavakat.

(#21144) Marvinyo válasza Degeczi (#21140) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

A nickedhez hű vagy. Igen, lehetnek konvertálási problémák, de bocsássad meg nekem, hogy párezer oldalt azon olvasnék el, ami arra lett kitalálva, hogy párezer oldalt elolvass. Főleg miután tucatszor, ugyanilyen stílusú jegyzetet problémamentesen konvertált. És én itt lezártam a témát.

(#21145) Degeczi válasza Marvinyo (#21144) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aki meg akar sértődni saját maga által generált ürüggyel, az meg fog, ez van, tényleg nincs mit ragozni rajta.

(#21146) cocka


cocka
veterán

De gáz. Valamit elcsesztem a Kindle-ömön, mert belefagy az újraindulási folyamatba. Ilyenkor mit lehet tenni? :)

(#21147) donjohnson válasza cocka (#21146) üzenetére


donjohnson
addikt

power gombot nyomtad már 40 másodpercig?
hard reset:

"press and hold the Power button for a full 40 seconds until your device restarts."

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21148) cocka


cocka
veterán

Programmal csináltam mentést és amikor visszatöltöttem a cuccokat kiírta, hogy Device error. Wait until the mittoménmi, lényeg az volt, hogy várjak, amíg megpróbálja rendbehozni, de én hülye nem vártam meg, hanem nyomtam a gombot 40 mpig, ahogy írtad és azóta képtelen túljutni az újraindulási folyamaton.

(#21149) cocka válasza donjohnson (#21147) üzenetére


cocka
veterán

until your device restarts

Igen, csak mint említettem a device restart ugyan elindul, de ezután megáll a fánál és kapufa.

(#21150) Proci85 válasza cocka (#21148) üzenetére


Proci85
senior tag

Milyen programmal milyen mentést?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.