Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) g0dl válasza Degeczi (#21600) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, az oasist ismerem, sőt azt is látom, hogy most csak ez a fizikai lapozó gombos ajánlatuk.
Pedig a színessel kapcsolatban az utóbbi 4-5 évben mindig azt olvasni, hogy 1-2 év és megjön az áttörés.

(#21602) Degeczi válasza g0dl (#21601) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Komoly helyen biztosan nem írtak ilyet...
Nem ér az egész annyit, mert a színekhez min. harmadolódik (vagy negyedelődik...) a fölbontás, és az úgy már nagyon kevés, sokat romlik a minőség

(#21603) pjen válasza Degeczi (#21602) üzenetére


pjen
félisten

Mért is kéne színes?Ez egy könyolvasó,a papír könyvek 99,99% is fehér alapon fekete betűk.Pont az a lényeg,hogy olyan legyen.

(#21604) GrandS válasza pjen (#21603) üzenetére


GrandS
senior tag

A képregény színesben sokkal szebb, nem? :)

(#21605) Magicrat válasza GrandS (#21604) üzenetére


Magicrat
tag

Arra más való: tablet. :DDD

(#21606) zseko válasza GrandS (#21604) üzenetére


zseko
veterán

Hát amelyiket színesben rajzolták meg, az lehet :D

HR24.hu

(#21607) g0dl válasza pjen (#21603) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem sem regények kapcsán merült fel, de sokszor volt, hogy egy csomó szakkönyvet raktam rá, mert nagyon egyszerű volt így cipelni, és abban előfordultak színes ábrák, grafikonok stb. Természetesen nem fotóalbumról van szó, ha a piros kb. piros, az nemek már jó, csak meg tudjam különböztetni a kéktől, meg a zöldtől.

(#21608) pjen válasza g0dl (#21607) üzenetére


pjen
félisten

Tablet?

(#21609) moma


moma
őstag

Az mennyire normális, hogy a legalsó sorban, mintha kicsit maszatos lenne a világítás? Másnál van ilyen?

we all deserve a bit of luck.

(#21610) Degeczi válasza moma (#21609) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagy fényerőn meglehetősen gyakori - de ott úgysem használod. Átlagos (fele, vagy az alatti) fényerőn nem szokott problémás lenni, vagy ha mégis, garos cserére is elég indok.

(#21611) HardRic válasza moma (#21609) üzenetére


HardRic
addikt

Elég nagy a szórás, van olyan Kindle ahol tökéletes, van ahol elég "árnyékos". Van akit annyira zavar, hogy 3x kicseréltette, szerintem egyszerűbb elfogadni, hogy ez simán ilyen. Majd ha nem 4 LED lesz alul hanem több, akkor nem lesz ilyen lutri.

(#21612) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Amennyiben az ember Paperwhite-ot szeretne csak itthonról lehet megvásárolni, vagy ha jár kinn valamelyik országban ahova szállít az Amazon, jól értettem az összefoglalót ügye? Boltot esetleg tudtok ajánlani itthon? Olvastam hogy jobb lenne rendelni, de ha nem lehet...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21613) Degeczi válasza freelanced (#21612) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem lehet rendelni az Amazontól!
Az összefoglaló évekkel ezelőtt elavult.
Csak most épp nem túl jó az akció, 120EUR + szállítás (4 vagy 5 EUR), máskor szokott lenni 100-ért is, és a közelgő black friday idején valszeg megint lesz hasonló

(#21614) freelanced válasza Degeczi (#21613) üzenetére


freelanced
addikt

Hmm. Én is azt hittem, hogy elavult de megpróbáltam lerendelni az Amazon.com-ról és azt írják nem szállít ide. Akkor mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21615) kovisoft válasza freelanced (#21614) üzenetére


kovisoft
őstag

Az amazon.de címről rendeld, onnan szállítanak Magyarországra (de csak a nem reklámosat).

(#21616) donjohnson válasza freelanced (#21612) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
edigitalban lehet kapni feketét és fehéret is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21617) Degeczi válasza freelanced (#21614) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én mondjuk Tóth vagyok nem Pesti, de nem ezen múlik, hanem inkább azon, h csak reklámmentest szállít ide az Amazon, hiszen mi nem vagyunk a reklámok célközönsége.
Másrészt .com-ról nem érdemes rendelni, hiszen az USA, így +27% áfa és a vámeljárási díj még rájönne. Ezért írtam EUR árat, célszerűen az Amazon.de oldalról rendeléshez (de érdemesebb várni pár hetet)

(#21618) Degeczi válasza donjohnson (#21616) üzenetére


Degeczi
nagyúr

44e, azaz kb. 135 EUR a reklámos verzióért nem vmi jó üzlet, amikor a reklámmenteset 125-ért veheted meg.

(#21619) freelanced válasza Degeczi (#21617) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindeninek! A Black Friday miatt mondjátok a pár hetet? Nagyjából mikorra várható?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21620) vegyszer válasza freelanced (#21619) üzenetére


vegyszer
addikt

2018.11.23
De az amazon volt tavaly Cyber Monday/Week pont a fekete péntek után. Akkor 90€ alatt volt a reklámos, sőt, etájt a fizikai boltok (MM német/osztrák földön) is azonos áron adták.
Ekkor vette a Zasszony megbízásásra a Skóciában elő sógiasszony az enyémet is.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21621) assemble válasza freelanced (#21619) üzenetére


assemble
addikt

Pletykak szerint uj modell is varhato novemberben, en elsosorban amiatt varok most meg kicsit, nem olyan surgos nekem.

(#21622) freelanced válasza assemble (#21621) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat! Nekem sem sürgős. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21623) Spy89 válasza assemble (#21621) üzenetére


Spy89
aktív tag

Válaszul a pletykákra, 16.-án lesz bejelentés:
LINK

Jön még boardosra lavina! :D

(#21624) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!
Miután elkezdtem levenni a k5 hátlapját aztán jöttem rá, hogy nem igazán levehető (a fene se gondolta), de azért levettem, mert akkor már mindegy volt...
Új hátlapot hol érdemes venni? :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#21625) emiki6 válasza emiki6 (#21624) üzenetére


emiki6
veterán

Bár visszatettem és így is jó, lehet hagyom így. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#21626) assemble válasza Spy89 (#21623) üzenetére


assemble
addikt

Ezek szerint pontos volt a pletyka, kivancsi leszek :)

(#21627) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Jól látom, hogy nem érdemes kintről sima 8-ast rendelni? 80euro vagy hazai 25e
Le szokott ez menni 60ig vagy alá? Azalatt baromira nem látom értelmét kintről szívni vele
Köszi

(#21628) HardRic válasza szabi__memo (#21627) üzenetére


HardRic
addikt

Alapból nem látom értelmét a simának. Az einknek kell a plusz fény. Change my mind.

(#21629) szabi__memo válasza HardRic (#21628) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Rritka amikor töksötétben olvas az ember, ezért +15ezret legalábbis nem ér. Szerintem

(#21630) Degeczi válasza szabi__memo (#21627) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem se vegyél simát, hacsak nem mindig olvasólámpa alatt használod.

Teljes félreértésben vagy, egyáltalán nem töksötéthez kell a beépített világítás!
Átlagosan megvilágított lakószobában mindig, nappal is rengeteget segít.
Egyedül közvetlen napfényben, vagy közeli olvasólámpa alatt szükségtelen.

Egyébként az e-ink kijelzőhöz valóban több fényre van szükség, mint a papírkönyvekhez.

[ Szerkesztve ]

(#21631) szabi__memo válasza Degeczi (#21630) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát ez szarabb mint a sima papír? Mert pont olyan módon szeretnék olvasni mint rendes könyvet

(#21632) Degeczi válasza szabi__memo (#21631) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem egészen idevaló ez a stílus ebben a topikban, mindenesetre nem, nem az, de a kontrasztja gyengébb, főként mert a háttere nem teljesen fehér, hanem enyhén szürkés. Ez erős fényben, kültérben még kimondottan jobb is, de beltérben elkél a rásegítés.

(#21633) pjen válasza szabi__memo (#21631) üzenetére


pjen
félisten

Olvashatsz pont olyan módon:balról jobbra,és fentről lefelé.Egyébként a papír könyvek sem egyformák,fehérebb,sárgásabb papír,világosabb ,sötétebb betűk.

(#21634) szabi__memo válasza Degeczi (#21632) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi!

(#21635) worxland válasza szabi__memo (#21629) üzenetére


worxland
addikt

Szerinted.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21636) Libretom válasza szabi__memo (#21631) üzenetére


Libretom
aktív tag

Mindazon túl, amiket előttem leírtak van még egy előnye a peremvilágításnak: a papírral szemben, a led nélküli olvasók üvege, még a csillogás mentes kialakításúak is becsillannak a felettük lévő fényben, bizonyos szögben. Magyarán nem lehet bármilyen helyzetben olvasni őket. (Ilyet persze a papír könyv nem produkál), szóval ezt sem árt számításba venni.

(#21637) zseko válasza szabi__memo (#21629) üzenetére


zseko
veterán

Nem kell hozzá sötét. Bőven elég, ha nem ablak mellett próbálsz olvasni, nem kell hozzá még borult idő sem.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21638) cocka válasza Libretom (#21636) üzenetére


cocka
veterán

Még mielőtt valaki tényleges becsillanásra gondol, azért a felület viszonylag matt, tehát kicsit tompább azért az, de valóban állhat olyan szögben, ami elég szarul tükrözi vissza a fényt.

A fehér világítás pedig pont abban segít, hogy az ilyen matt visszaverődéseket kvázi elfedje. Minél erősebbre van állítva a világítás, annál kevésbé látszik a becsillanás.

(#21639) Proci85 válasza zseko (#21637) üzenetére


Proci85
senior tag

Én szinte sosem használom a világítást, pedig használom reggel buszon, metrón. Ha este kevés a szobai világítás, akkor kapcsolom kicsit rá, de akkor már ritkán olvasok. Jó, hogy van, mert ha kell, tényleg szuperül működik. Viszont szerintem sok esetben el lehet lenni nélküle, nem csak direkt napfényben.

(#21640) Degeczi válasza Proci85 (#21639) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem fölösleges kapcsolgatással vesződni: egy közepes értéken sosem zavaró, az akkuhasználatban pedig elenyésző a hatása.

(#21641) zseko válasza Proci85 (#21639) üzenetére


zseko
veterán

Akkor örülj, hogy még jó a szemed :) A bézs színű alap, a (vele járó) kontraszttalanság, és ezekhez még az elmúlt évi kis mértékű szemromlás miatt, nekem már jobb világítással, anélkül hosszútávon már fárasztja a szemem. Ezért 10-13 közötti értéken használom, amit napközben észre sem venni, viszont nagyon szép fehér hátteret + kontrasztot ad, és így számomra sokkal jobb olvashatóságot.
Tudom használni persze anélkül is, de miért tenném, ha sokkal kevésbé fárasztó egy kevés háttérvilágítással?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21642) assemble válasza Proci85 (#21639) üzenetére


assemble
addikt

Hogyhogy nem hasznalod? Ki se lehet kapcsolni a vilagitast teljesen PW-n, nem?

(#21643) Libretom válasza cocka (#21638) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ezért írtam: led nélküli olvasók üvege, még a csillogás mentes kialakításúak is becsillannak, de a kellemetlen visszatükrözés talán valóban szerencsésebb megfogalmazás.

(#21644) Spy89


Spy89
aktív tag

A mai nap híre Amazonéknál: új Paperwhite

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#21645) Tuomas válasza Spy89 (#21644) üzenetére


Tuomas
addikt

:C
Na de mikor? - Szerk: amazon.de oldalon nov 7-től

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21646) Spy89 válasza Tuomas (#21645) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igen, a mai csak bejelentés.

Jön még boardosra lavina! :D

(#21647) Tuomas válasza Spy89 (#21646) üzenetére


Tuomas
addikt

Végülis egész korrekt lett, jó vételnek tűnik, az elődnél úgy néz ki jobban megéri, márcsak a 8 gb tárhely és a vízállóság miatt is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21648) Degeczi válasza Tuomas (#21647) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A tárhely tökmindegy (nemhogy a 4, de a 2GB is bőven elég), a BT sem hiányzott, a vízállóság viszont valóban hasznos, hiszen ezeket sokan használjuk strandon, vagy akár fürdőkádban olvasgatáshoz, eddig jobb híján bezacskózva.

Egy friss vásárlónak ez nagyszerű hír, meglévő PPW tulaj mondjuk nem valószínű, h váltana (viszont ha a 7" Oasist akcióznák, az már érdekelne)

(#21649) koncsik válasza Degeczi (#21648) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 (ha színhőmérséklet állítás lenne, talán elgondolkodnék a PW3-mam cseréjén)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21650) k.kristof válasza Degeczi (#21648) üzenetére


k.kristof
őstag

Paperwhite-om van, simán váltanék. Enyém lenne az új, párom pedig megkapná ezt a Kindle 5-je helyett ;)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.