Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) cocka válasza cocka (#21050) üzenetére


cocka
veterán

A kritikákat olvasva a működése kritikán aluli. Valószínűleg gyenge hozzá a proci vagy nincs normálisan maga a program optimalizálva mondjuk pl. K3-ra. Hát ez van.

(#21052) Degeczi válasza Borote (#21035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most ismét 100 EUR az Amazon.de-n!
(magyar áfával kb. 107)

(#21053) Borote válasza Degeczi (#21052) üzenetére


Borote
addikt

Köszi szépen! :) Viszont előtörtek az emlékek, hogy a 6" akár kicsi is lehet... Egyelőre Kobo Aura One-ban gondolkozok a 7,8"-es kijelző miatt.

(#21054) hampidampi válasza Borote (#21053) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze, a Kobo Aura One is egy kiváló olvasó, csak épp kétszer annyiba kerül, mint a PW3. Ha ez nem probléma, válaszd az előbbit.

(#21055) cocka


cocka
veterán

Nos hát teszteltem a legújabb funkciót, mely lehetővé teszi, hogy egyedi fontokat állíthass be a könyvek olvasásához, de ez a funkció több sebből vérzik.

Egyrészt nem minden könyvhöz érhető el. Másrészt az általam felmásolt betűtípusokkal (Book Antiqua, Century, Constantia, Garamond, Georgia, Times New Roman) az a probléma, hogy a Kindle-ön túl vékony a vonalvezetésük, tehát érdemes a vastagítást bekapcsolni. Talán a Georgia a legvastagabb ezek közül. Ami viszont ennél is nagyobb gond, hogy a betűméret a gyáriakhoz képest automatikusan kisebb lesz. Nálam 4-esen van a default beállítás és így tökéletes a gyári fontokkal (PW3). Ugyanakkor ezeknél a kicsit kisebb méret miatt, ha beállítod a méretet 5-ösre, az meg már túl nagy.

Szóval ez az egyedi betűtípus maximum annyi pozitívumot hordoz magában, hogy jújj de jó, hogy van, de egyébként használhatatlan. A vékonyság és a betűméret miatt.

(#21056) Borote válasza hampidampi (#21054) üzenetére


Borote
addikt

Az a bajom, hogy később ott motoszkálna bennem, hogy miért nem a nagyobbat vettem? 1 év múlva azon járna az eszem, hogy ha most tehetném, kifizetném a különbözetet, hogy nagyobb képernyőn olvassak cikkeket :D Na ennek akarok elébe menni, és inkább kifizetem a dupláját most.
Ha az Oasis 2-t szállítanák itthonra.... na azon elgondolkoznék :) főleg ha akciós is lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21057) Mike76 válasza cocka (#21055) üzenetére


Mike76
tag

A könyveket AZW3 formátumra kell konvertálni (pl. Calibre használatával), akkor mindegyiknél működni fog a Custom Font opció.

Szerencsére a betűméretre is van egyszerű megoldás - egy FONT_RAMP nevű szövegfájlt kell létrehozni a Kindle főkönyvtárában, benne a kívánt méretekkel. További részletes infók ITT és ITT.

[ Szerkesztve ]

(#21058) cocka válasza Mike76 (#21057) üzenetére


cocka
veterán

Szótárakkal nem működik. Szótáraknál érthető okokból a reading progress fül sincs.

Az ugye megvan, hogy az 5.9.6-os update-ről írtam most?

(#21059) Helsing


Helsing
aktív tag

Az normális, hogy a PW3-am néha erroros üzit dob mikor könyvjelzőzni akarok? Ilyenkor ki is lép az adott könyvből.
Meg azt vettem észre, hogy az alvás nem mindig százas. Volt már hogy nem kapcsolt le a világítás mikor lecsuktam a smart tok fedelét. Meg olyan is volt hogy amikor kinyitottam akkor nem kapcsolt fel a világítás, de a könyv a képernyőn volt. Újra lecsukva és nyitva már okés volt.

Szóval ezek megszokott bugok ennél az olvasónál?

(#21060) cocka válasza Helsing (#21059) üzenetére


cocka
veterán

Nem szoktam könyvjelzőzni. A második problémát meg sosem tapasztaltam, bár én nem használok tokot.

(#21061) Degeczi válasza Helsing (#21059) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, "a tok fölébreszti, de a világítás nem kapcsol be" jólismert, és elég gyakori jelenség PW2-n is... :(

(#21062) zseko válasza Mike76 (#21057) üzenetére


zseko
veterán

Vásárolt könyvnél nem működik :/

HR24.hu

(#21063) cocka válasza zseko (#21062) üzenetére


cocka
veterán

Az 5.9.6-os update, amiről írtam az vásárolt könyvnél is működik, de szótárnál nem.

Szótárnál kb. semmi nem műxik, mert gondolom nagyon speciális. Nem lehet őket drmmentesíteni, nem lehet őket Calibre progival konvertálni, beolvasni, gyakorlatilag semmit nem lehet azonkívül, hogy Kindle-ön tudod olvasni meg keresgélni a szócikkeket.

(#21064) zseko válasza cocka (#21063) üzenetére


zseko
veterán

Majdnem máshogy válaszoltam, de szerencsére észrevettem, hogy én voltam a hülye, és elfelejtettem az előző hsz-ben beidézni hogy mire reagáltam:B

Az egyedi betűméretre értettem, hogy nem működik a vásárolt könyvnél, Calibre-vel felmásoltnál persze igen. A betűtípus az igen, működik. Szótárat mondjuk nem értem miért lett belekeverve, betűtípusa nem zavar, de mondjuk lehetne kisebb.
Már csak a margóra kellene valami megoldás, az egyenkénti átirkáláson kívül.

HR24.hu

(#21065) Oldman2 válasza Mike76 (#21057) üzenetére


Oldman2
veterán

Látom régebben 8, most 14 lépésköz adható meg ebben a fájlban.

Annak van valami "értelme", hogy nem egész értékek vannak megadva?

Beillesztene valaki egy értelmes, 4-es eseredti mérethez igazított 14 elemes adatsort ide?

(#21066) Degeczi válasza Oldman2 (#21065) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Eszközfüggő is, mert nem azonos minden típus fölbontása. Másrészt persze ízlés szerinti is, h kinek mi válik be.

(#21067) Mike76 válasza Oldman2 (#21065) üzenetére


Mike76
tag

Ha minden igaz, ezek az alapértelmezett értékek, amiket igény szerint megpróbálhatsz változtani:

For 300 ppi devices (PW3, KV, KO):

6.96 7.92 8.40 9.36 10.56 11.52 12.48 13.92 15.36 17.04 19.20 22.08 25.20 29.28

For 212 ppi devices (PW2):

7.13 7.81 8.49 9.17 10.53 11.545 12.56 14.03 15.50 16.98 19.00 22.00 25.00 29.20

For 167 ppi devices (Kindle Basic, KT3 or whatever its name is):

7.33 8.19 9.05 9.92 10.78 11.64 12.93 14.23 15.95 17.68 19.83 22.42 25.87 29.75

Én PW3-on ezt a sor használom (a kiemelt érték kb. az eredeti 4. méret):

7.33 8.00 8.33 8.67 9.00 9.33 9.67 10.00 10.33 10.67 11.00 11.33 11.67 12.00

[ Szerkesztve ]

(#21068) Pierre75 válasza Degeczi (#21061) üzenetére


Pierre75
senior tag

PW1-en bő egy év után de javították ezt a hibát.

(#21069) Oldman2 válasza Mike76 (#21067) üzenetére


Oldman2
veterán

thx

(#21070) lord.lakli válasza Pierre75 (#21068) üzenetére


lord.lakli
őstag

PW1-en utolsó FW-vel nekem időnként még mindig jelentkezik.

(#21071) Pierre75 válasza lord.lakli (#21070) üzenetére


Pierre75
senior tag

5,5 éve a kezdeti firm-mel szinte naponta beakadt, (volt erről szó a topikban is anno), majd ahogy jöttek hozzá a javítások egyre ritkábban kergült meg, végül cirka 1 év után megszűnt ez a hiba.
Ezek szerint nem minden készüléknél oldotta meg...

(#21072) zseko válasza Pierre75 (#21071) üzenetére


zseko
veterán

Tavaly vettem egy pw3-at, mostanában néha előfordult, hogy nem kapcsolta be a világítást.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21073) Degeczi válasza Pierre75 (#21071) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elég érthetetlen, valóban... :(
Ha hardveres oka van, akkor érthető, ha firmware nem javította, viszont akkor a későbbi szériáknak már mentesnek kellene lennie ettől.
Ha szoftveres, akkor pedig a későbbi firmware-eknek kellett volna javítaniuk.
De így, h minden verzión jelentkezik így vagy úgy, erre semmilyen logikus magyarázat...

(#21074) Pierre75 válasza Degeczi (#21073) üzenetére


Pierre75
senior tag

3 évig napi több órát használtam, azóta ritkábban, de egyedül a firm változott, amire ráfoghattam, hogy megoldotta. Bosszantó hiba, mert újra kellett indítani, hogy helyre rázódjon a lelke.

zseko:
Nekem a pilács egy-két esetben nem gyulladt fel, de az napi hiba volt, hogy nem kapcsolta ki a világítást. Próbáltuk anno lokalizálni a hiba okát, forrását, nem sokra jutottunk.

(#21075) Degeczi válasza Pierre75 (#21074) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, PW2-n nem kell újraindítani, elég a fizikai gombbal ki/bekapcsolni (vagy állítani a fényerőn, akor is bekapcsol)

(#21076) Helsing


Helsing
aktív tag

Azért picit megnyugodtam, hogy nem én fogtam ki egy hibás példányt hanem ez megszokott ennél az olvasónál. Amúgy meg vagyok vele elégedve. Bár a képernyő alján lehetne egyenletesebb a világítás.

Az miért van, hogy a SendToKindle programmal nem lehet azw3 fájlt küldeni csak mobit?

(#21077) Degeczi válasza Helsing (#21076) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az Amazon fiók nem fogad AZW-t emailben.
Azzal lehet átverni, h Calibre-ben MOBI-t gyártasz, de újfajtát (a kimeneti opcióknál "both", ami belerakja az AZW3 HTML alapú formátumát is). Így már megeszi az Amazon (viszont asszem a borító marad le, legalábbis pár éve még ez volt a helyzet)

(#21078) Phülöp válasza Degeczi (#21077) üzenetére


Phülöp
addikt

de ha már van calibre, akkor akár azzal is lehetne küldeni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21079) Helsing válasza Degeczi (#21077) üzenetére


Helsing
aktív tag

Értem. Mondjuk picit fura, hogy a saját formátumát nem küldi el.

(#21078) Phülöp:
Először azzal küldtem. De aztán már csak simán rámásoltam az olvasóra a könyveket.

(#21080) Degeczi válasza Phülöp (#21078) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha előbb rákötöd a gépre az olvasót. Egyébként kényelmesebb levélben küldeni (ha pedig a Calibre levélküldését használod, arra ugyanúgy érvényesek az alábbiak, hiszen a korlátozás nem a SendToKindle alkalmzásban van, ami egy egyszerű levélküldő, hanem az Amazon oldalán, a levelek fogadásánál)

(#21081) Degeczi válasza Helsing (#21079) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg az az oka, h eredetileg az AZW csak annyiban különbözött a MOBI-tól, h az el lett látva az Amazon saját DRM megoldásával - amit elméletben házilag nem teszel rá, szerintük úgy más forrásból csak MOBI-t használnál (ha pedig tőlük vásárolsz AZW-t, azt meg a fiókodból töltöd le)

Csakhogy ez már jópár éve érvényét vesztette, amikor megjelent a szintén AZW kiterjesztésű AZW3, és azóta sokan használjuk a jobb formázási lehetőségek miatt (ha EPUB-ban sikerül beszerezni egy szépen formázott könyvet, azt mindenképpen AZW3-ra érdemes alakítani, MOBI-ban nem lenne olyan szép) és a feltételes elválasztás miatt

(#21082) Phülöp válasza Degeczi (#21080) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, kábellel gondoltam (magamből kiindulva mindig van a gép mellett legalább egy kallódó microUSB kábel).
Stabil, gyors, nem utazza be a könyv a fél világot feleslegesen, és nincsenek olyan korlátok, mint fentebb.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21083) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Nézelődöm itt-ott (pl. ebuy) Kindle után, és meglepően olcsókat is látok - ezeknél ott áll: LOCKED. Vagyis zárolt, nem lehet regisztrálni az Amazonra, aminek vannak komoly hátrányai (cloud storage).
Tulajdonképpen miért-mikor zárolnak egy készüléket, és miért nem oldható az fel?
Vagy mégis?

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#21084) zseko válasza Degeczi (#21080) üzenetére


zseko
veterán

Nem értem miért lenne kényelmesebb (internettől függő) emaillel küldözgetni és kapcsolgatni az olvasón a wifit be-ki + várni míg letölti, mint szimplán felmásolni a könyveket az olvasóra :F

HR24.hu

(#21085) hampidampi válasza tarnagy (#21083) üzenetére


hampidampi
senior tag

1. Jótállásos csere miatt megmaradt (elcsalt, vagy mégis megjavított).
2. Elhagyott és valaki által megtalált.
3. Lopott.

szerk.
Feloldatni csak akkor tudod, ha mondjuk te tiltattad le, mert elhagytad, de később megkerül. Másként nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#21086) Degeczi válasza zseko (#21084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F Nem értem, miért lenne kényelmesebb a készüléket és kábelt előszedni, csatlakoztatni, megvárni a fölcsatlakozást Calibre-ben, csak legvégül megnyomni az eszközre másolás gombját - szemben azzal, h bármikor megnyomod a netes küldés gombot, a Kindle-t elő sem kell venned a táskából, aztán majd leszinkronizálja magának amikor legközelebb bekapcsolod (az itt fórumozóknak valszeg van wifije, gyakran a munkahelyen is)

Egyszerűen két eltérő felhasználás is van: ha azonnal kell vmi mert rögtön olvasni szeretném, akkor úgyis elő kell szedni a készüléket, és nem gond kábellel fölmásolni.
Másrészt viszont a könyvek nem meglepetésszerűen érnek véget, így már jóelőre be lehet készíteni a következőt (pláne amikor még messze az aktuális könyv vége, de már megtetszik vmi egy oldalon) - ehhez pedig ld. föntebb, elő sem kell szedni a készüléket, na ez a kényelmes.

(#21087) Phülöp válasza Degeczi (#21086) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem vagyunk egyformák. Nekem a kábeles megoldás az egyszerűbb, laptop egyik USB-jén mindig lóg egy szabad kábel. 1-2 havonta töltök fel az olvasóra könyveket, utána egyből mappázom is őket. Felhős szinkron és a wifi természetesen ki van kapcsolva, semmi extrát nem ad számomra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21088) Degeczi válasza Phülöp (#21087) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nem vagyunk egyformák: miért lenne "természetesen" kikapcsolva a Kindle egyik fő előnye? Természetesen be van kapcsolva...
Sokszor nem is könyvekhez használom, hanem napközben egy érdekesebb de hosszú cikkre bukkanva már nyomom is a böngészőbe épült Pushtokindle gombot, aztán otthon majd elolvasom.

[ Szerkesztve ]

(#21089) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Kerdesem az lenne, hogy a Paperwhite 3 készülékeknél feltüntetett generációk között mi a különbség? Ha jól látom hogy most a 8. a legfrissebb?
Köszönöm!

(#21090) Degeczi válasza Hooper (#21089) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, nincsen belőle több generáció (több verzió sem, csak egy fehér kávás is, ami egy évvel a fekete után jött ki, de belül nincs eltérés) az fixen 7, a 8.-ban az Oasis és az alap, világítás nélküli legutóbbi Kindle jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#21091) zseko válasza Degeczi (#21086) üzenetére


zseko
veterán

Esküszöm továbbra sem értem a nagyobb előnyét, de ezen nem veszünk össze :N Hajlamos vagyok szétszórt lenni :B ezért igyekszem jobban figyelni mit hová teszek, így ha nálam ha elő kell keresni valamit, az azt jelenti, hogy valahol elhagytam :DDD

'akkor úgyis elő kell szedni a készüléket,' ... 'a Kindle-t elő sem kell venned a táskából'
Na valószínűleg itt van az eltérés a felhasználási módban. Nálam 'jön velem', vagyis ha munkába menet vagy olyan helyre megyek ahol van időm, akkor ott van a táskában, de otthon meg a gép mellett az asztalon. Lefekvéskor szoktam olvasni, tehát mindenképpen ki van véve a táskából, és akkor ezt már miért ne tegyem meg rögtön hazaérkezéskor, mint még lefekvés előtt császkáljak érte. És mivel van hogy napközben is szoktam olvasni, így fel sem merül, hogy táskában hagyjam.

'pláne amikor még messze az aktuális könyv vége, de már megtetszik vmi egy oldalon'
Ezt nem értem. Milyen oldalon? Cikkre gondolsz, vagy másra? Egyébként pont abból adódóan, hogy mindig a gép mellett van, majd mindegy melyik módszert használnám. Habár a csatlakozó kímélése szempontjából meg mindenképp jobb az email, na ezt még át kell gondolnom... de még mindig fenntartásom van azzal, hogy az amazont belevonva, rajta keresztül küldjek könyveket.

A wifi nálam is természetesen ki van kapcsolva :) Feleslegesen megy és fogyaszt olvasás közben. És mivel azért előfordul, hogy sokat olvasok - volt már példa akár 5 órára is - ez felesleges 'pazarlás' wifire. Most ráadásul angolul olvasok, ami rengeteg szótárazással jár nekem, és ez is már szépen húzza lefelé az aksit ahogy látom, erre nem hiányzik még pluszban a wifi fogyasztása.

A netes küldés gomb a Calibre-ben van?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21092) Proci85 válasza zseko (#21091) üzenetére


Proci85
senior tag

A mail->kindle megoldásnak van egy előnye.
Automatikusan szinkronizálódik minden könyvben tett kiemelés, könyvjelző és maga a könyv is az Amazon rendszerébe.
Sajnos nem rég a vonaton felejtettem a PW3-t.
Az eszköz után a legutóbbi könyvemet sajnáltam, aminek a felénél jártam és csomó kiemelést csináltam a magvas gondolatoknál.
Meglepődve tapasztaltam, hogy sem a könyv, sem a kiemelések nincsenek fent az Amazonnnál. Persze, mert kábellel másoltam át.
Szemben egy előző könyvvel, amit mailben küldtem rá. Az szépen leszinkronizálódott a telefonos kindle aplikációmra minden jegyzetemmel.

(#21093) zseko válasza Proci85 (#21092) üzenetére


zseko
veterán

Ennyire magasszinten nem használom, így egyelőre nem látom át az előnyét a kiemeléseknek és a könyvjelzőnek sem :( Mondjuk én nem lepődtem meg, hogy nincs semmi a könyvből/ről az amazonnál, ezt tudtam. Olvasni vettem, és bár az első hónapban még megbántam a vásárlást, azóta már szeretem (ebben sokat segített a betűvastagítási frissítés), de a margókat még helyrerakhatnák :)

HR24.hu

(#21094) tarnagy válasza zseko (#21093) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Én igen hasznosnak találom a Kindle-felhőt, ugyanis bármilyen könyvet feltölthetek oda, és adott esetben egy gombnyomásra a készülékemen van, olvashatom. Nem az olvasó tárolja tehát a könyvet, hanem az bármikor lehívható módon a felhőben van! (nem veszítheted el az olvasóval együtt... :)
Mellesleg nem értem ezt a "mailban küldés" dolgot. Miről beszéltek?
A "Send to Kindle" program (https://www.amazon.com/gp/sendtokindle/pc) beépül a jobb gombos legördülő menübe, vagyis, ha egy könyvre (pl. mobi fájl) kattintasz a ballal, ott van, így azonnal elküldi. Semmi email...

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#21095) Proci85 válasza tarnagy (#21094) üzenetére


Proci85
senior tag

Minden eszköznek (/usernek?) van egy mail címe. valami@kindle.com
Ha ide mailt küldesz, akkor az leszinkronizálódik az eszközre. Csak jóváhagyott mail címekről fogad mailt.
Én pl. munkatársam accountjában hozzáadtam a címemet, hogy én is küldhessek neki könyveket. 60+ éves, könnyebb volt így, főleg mikor ment ki külföldre. Nem kellett fizikailag nálam lennie az eszköznek.

Ha a mail tárgy mezőjébe a convert szót írom, akkor pedig valamennyi formátumból kindle-s formátumba tölti már rá.
Pl. küldök egy pdf-et üres tárggyal, akkor az pdf-ként lesz rajta, furán belenagyítható, kissé nehézkes kezeléssel.
Ha convert tárggyal, akkor tudok betűtípust, betűméret változtatni, folyószövegként látom a könyvet, stb.
Számomra nagyon kényelmes feature.

(#21096) Degeczi válasza zseko (#21091) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Netes cikkekre is, igen, de alább főként arra gondoltam, h van bolhapiacszerűen böngészhető megosztó oldal is (a juharleveles), ahol gyakran előfordul, h megtetszik vmi, ezért letöltöm - noha pár hétig még biztosan nem kerül rá sor. Ilyenkor kényelmes, h elő sem kell venni a Kindle-t, ott van a hátizsákban, aztán majd rákerül magától, amikor bekapcsolom (+fölösleges töltögetés sem történik a másolás során, ami az akkunak nem tenne jót!)

A wifi többletfogyasztási szempontja gondolom csak vicc, mert alig pár %-ról lehet beszélni, és amikor egy hónap körül van a készenléti idő, teljesen lényegtelen, h menne-e még 2-3 napot, ennyit észre sem veszel. Ahogy telefonon sem kapcsolom ki a BT-ot vagy wifit (ott még inkább lényegtelen, hiszen akár be van kapcsolva, akár ki, ugyanannyi naponként töltőre kell tenni)

Angol olvasásnál meg aztán pláne: gyakran van, h a szótárban nincs vmi vagy nem kellően részletesen, és akkor ott a Wikipediás keresés...

(#21097) Phülöp válasza Degeczi (#21096) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, a különböző felhasználási szokások különböző kényelmi igényt generálnak. :)
Én esténként olvasok, kb. hajnal 2-ig (néha tovább), de csak könyveket. Be van tárazva kb. 300 könyv, és néha rápótolok. Ezen kívül repülőn szoktam csak olvasni.
Cikkeket, webes tartalmakat - ha nincs időm elolvasni, de érdekel - kint hagyom a laptop böngészőjében egy rögzített fülön, aztán majd valamikor sort kerítek rá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21098) pjen válasza Phülöp (#21097) üzenetére


pjen
félisten

Kb ugyanígy használom én is. :)

(#21099) zseko válasza tarnagy (#21094) üzenetére


zseko
veterán

A "Send to Kindle" program
ja hogy ilyen is van. :)

Egyébként mi ez az elveszíted a könyvet? A Send to Kindle törli a gépedről? :)

HR24.hu

(#21100) Degeczi válasza tarnagy (#21094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a program is ugyanazt a szolgáltatást használja, mint az emailben küldés, csak alkalmazásként közvetlenül az Amazonhoz feltöltve (de csak Win/Mac alatt, míg emailből bárhonnan elérhető, pl. Linux alatt használt Calibre-ben is beállítható, h gombnyomásra átküldje)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.