Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) cocka válasza Proci85 (#20350) üzenetére


cocka
veterán

Úgy tűnik a németről most készlethiány miatt nem lehet.

(#20352) truhali válasza Proci85 (#20350) üzenetére


truhali
csendes tag

Az olasz amazonról tudsz rendelni, 260 + shipping

(#20353) Oldman2 válasza vegyszer (#20349) üzenetére


Oldman2
veterán

A konyhai rugós mérlegünk szerint cakk-pakk 400 gramm.

A digitális testsúlymérő meg se mozdult ennyi súlytól...

(#20354) vegyszer válasza Oldman2 (#20353) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm szépen!

Van egy gyanús csomag, ami 381g...

Szerintem az lesz az én villanykönyvolvasóm. De soká lesz még karácsony...
:))

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20355) alexw801


alexw801
senior tag

384 g.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20356) Airness23


Airness23
csendes tag

Kindle Voyager-en lehet olvasni az online előfizetett magazinokat? (Pl. Nők Lapja)

(#20357) Degeczi válasza Airness23 (#20356) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azok nyilván PDF-ben vannak, amire továbbra sem való e-book olvasó (pláne nem színes magazinra...)
Táblagépet használhatsz ilyen célra.

(#20358) cocka válasza Degeczi (#20357) üzenetére


cocka
veterán

Érdekes módon az Origo híreire úgy mond elő lehet fizetni Amazonon, amin igencsak meglepődtem, ugyanakkor nálam csak a Keyboard engedné az előfizetést rá, ha ugyanazt berakom egy PW3-nak a wish listbe, akkor nem történik semmi, megmutatja a terméklapot, de sehova nem tudsz nyomni, ami élesítene bármiféle előfizetést.

Szal. ennyit az Amazon "magazinjairól".

(#20359) cocka


cocka
veterán

(#20360) Degeczi válasza cocka (#20358) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk az Origo híreit akkor se, ha ők fizetnének ezért nekem... :U

(#20361) cocka válasza Degeczi (#20360) üzenetére


cocka
veterán

Jó, ez egy példa volt arra, hogy Amazonon magyar "újságra" is elő lehet fizetni.

(#20362) alexw801 válasza Degeczi (#20360) üzenetére


alexw801
senior tag

Bátor nyilatkozat, csak egyetérteni tudok vele!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20363) alexw801


alexw801
senior tag

Tegnap este chat-eltem a Kindle PW3-ról a hirdetések levétele ügyében, közölték, hogy leveszik, mégsem látszik változás. Mi a tapasztalat, mennyi idő után esedékes?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20364) koncsik válasza alexw801 (#20363) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Újraindítás? :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20365) alexw801 válasza koncsik (#20364) üzenetére


alexw801
senior tag

Volt.
De: UK címmel vagyok az amazon.co.uk-n, ez lehet az oka. Van még amazon.de és amazon.com account-om. Talán ez utóbbira átteszem a Kindlét, és ott újra próbálom.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20366) PenzesP


PenzesP
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy jó kis program a Kindle Collection Manager, de sajnos eltűnt a netről. Ha valakinek még megvan légyszives küldje el nekem a penzesp49@gmail.com-ra.

Köszi!

(#20367) snowdog válasza PenzesP (#20366) üzenetére


snowdog
veterán

Feltöltöttem a Data fiókomba (Colegate_Kindle_Collection_Manager_053), hátha másnak is kell. Nem tudom mennyire régi, nekem ez volt az utolsó verzió.
[link]

Egyébként nem bölcs dolog nyílt fórumba a mail címedet betenni, mert megtalálnak a robotok, és rengeteg nem várt levelet fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#20368) PenzesP válasza snowdog (#20367) üzenetére


PenzesP
csendes tag

Köszi, Isten vagy!

(#20369) alexw801 válasza alexw801 (#20365) üzenetére


alexw801
senior tag

Az UK és a magyar cím közül a budapesti címet tettem elsődlegesnek, ezután 5 perc alatt levették a "special offers"-t.
De pl. nemrégen a Kaspersky 10 gépre egy évre, 17 GBP ajánlatnál inkább UK címre engedte a vételt. Ezért is kell mindkét cím, meg oda sokszor free shipping él.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20370) MaTpr0F válasza alexw801 (#20369) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Üdv!

Kaptam egy Kindle Paper white olvasót (2015-ös modell azt hiszem).
Valaki meg tudja mondani, hogy tudom teljesen kikapcsolni? Mostanában nem nagyon lesz időm használni, és azt vettem észre, hogy ha screen-off -ban hagyom, repülőgép üzemmódban, akkor is lemerül egy idő után.

Ha egy ideig nyomon a power gombot, akkor megkapom a cancel-restart-screen off ablakot.
Ha kb. 10 másodpercig benyomva tartom, akkor pedig mintha újra indulna (bedobja a kindle képet utána egy csík megy, mintha valamit töltene és újra visszatér a főmenübe).

[ Szerkesztve ]

(#20371) lord.lakli válasza MaTpr0F (#20370) üzenetére


lord.lakli
őstag

A lapozáskor használ energiát, a statikus kép nem. Minden akkus eszköz "merül" teljesen kikapcsolva is.

(#20372) snowdog válasza MaTpr0F (#20370) üzenetére


snowdog
veterán

Arra azért figyelj, ha sokáig nem használod, és hagyod teljesen lemerülni, akkor elképzelhető hogy egy idő után már soha többé nem tudod bekapcsolni. A feleségem pontosan így járt a korábbi olvasójával. Tehát pár havonta akkor tedd töltőre, ha sohasem használod.

(#20373) snowdog válasza MaTpr0F (#20370) üzenetére


snowdog
veterán

Itt mindent megtudhatsz a három üzemmódról (on, sleep, off). [link]

És a lényeg tömören:
Off: To turn off the Kindle Paperwhite, press and hold down the power button for 5–7 seconds, until the charge indicator light (located next to the power button) blinks and the screen goes blank.

The Kindle Paperwhite uses its battery power only for page turns, so there’s no difference in battery usage between putting the device in Sleep mode and turning it off. In general, it’s best to simply put the device in Sleep mode instead of turning it off. (The device goes into Sleep mode automatically after ten minutes of inactivity.)

(#20374) Libretom válasza Degeczi (#20360) üzenetére


Libretom
aktív tag

:DD +1

[ Szerkesztve ]

(#20375) PenzesP


PenzesP
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Kindle 7-et. 5.8.11 szoftver fut rajta. Van-e mód jailbrake nélkül, hogy iró szerint könyvtárakba rendezzem a könyveimet, mert úgy tudom, hogy a colegate collection manager és a calibre plugin már nem műkszik a fent emlitett szoftverrel. Köszi a segitséget előre is. :R

(#20376) snowdog válasza PenzesP (#20375) üzenetére


snowdog
veterán

Ezen az oldalon (6 Ways to Create and Manage Kindle Collections) leírnak pár módszert, hátha valamelyik nálad is működik. [link]

(#20377) #21946880


#21946880
törölt tag

1 hete érkezett meg az edigitaltól a PaperWhite-om. Tudom, hogy a topiklakóknak semmi újat nem fogok mondani, de a tapasztalataimat megosztom.

1.) Simán tudtam regisztrálni.
2.) Isten ez a kis kütyü. Eleinte húztam a fogam az árára, de szükségem volt már egy jó ebook olvasóra és az elmúlt évek alatt megtanultam, hogy olcsó húsnak legtöbbször híg a leve, így már felhagytam az ilyesfajta spórolással.

Könnyű, kényelmes fogni/tartani. A kijelző fénye teljesen jól állítható és a színe is tetszik. Jó, hogy nem a kéket nyomatja a szemembe, ezáltal este lefekvés előtt is nyugodtan olvashatok.
Csak úgy pörögnek az oldalszámok és a fenti okok miatt egyáltalán nem megterhelő a szememnek.

A beépített böngésző kuka, semmire se jó (nem is erre van kitalálva), de a funkcionalitása számomra tökéletes.
Igazából az olvasáson kívül arra volt még szükségem, hogy a számomra fontos oldalakat (szakmai könyveket olvasok leginkább) bejelöljem, hogy később gyorsan visszajussak oda és kitudjam jegyzetelni. Ezt pedig 4 koppintással abszolválni tudom, tehát perfekt.

[ Szerkesztve ]

(#20378) ollie válasza MaTpr0F (#20370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kikapcsolva is kb ugyanúgy merül.

***

(#20379) alexw801 válasza #21946880 (#20377) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem semmi ára volt!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20380) adriankoooo válasza alexw801 (#20379) üzenetére


adriankoooo
senior tag

45 ezer? :Y

120€ most az amazonon, pár nap alatt itt van. Sokszor még jobban is akciózva van.

(#20381) alexw801 válasza adriankoooo (#20380) üzenetére


alexw801
senior tag

Igy van. De van 6,5 EUR postaköltség, meg az Amazon konverziója sem a legjobb, ha nem figyel az ember.
Én berendeltem egyet, de tele a család mindenféle olvasókkal, senkinek nem kell újabb Karácsonyra. Ezért most árulom az újat (bekerülési áron, bontatlanul), vagy a használt PW3-at. Elég, ha az egyik megmarad, mindegy melyik.
Ami mozgatja a fantáziámat az edigital-nál, az a KOBO AURA ONE. De több az ára, mint 2 db PW3.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20382) #21946880 válasza adriankoooo (#20380) üzenetére


#21946880
törölt tag

Az amazonos rendeléssel 2 problémám van. Az egyik a UPS, akik nem ismerik a telefont. A másik pedig, hogy csak házhoz szállítanak. Mivel nem tudtam megoldani, hogy otthon legyen mindig valaki. A csökött UPS-es emberek pedig basznak felhívni ha nincs itthon senki (ahogy ez eddig mindig történt), muszáj voltam olyan helyről rendelni, ahonnan szállítanak pickpack pontra. Megérte azt a pár ezer forintot, hogy ne kelljen idegeskedni a futáron.

(#20383) adriankoooo válasza #21946880 (#20382) üzenetére


adriankoooo
senior tag

alexw801: nekem ingyen volt black fridaykor, sőt most is nézem és ingyen van (igaz Szlovákia):

ozks:

Hozzánk a DHL hozta, de itt nálunk a UPS-el sincs semmilyen gond, sőt az egyik legjobb futárcég (kb. mindegyik futárral együtt dolgozunk). Minden csomagról jön reggel egy sms a futár számával, lehet egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#20384) alexw801 válasza adriankoooo (#20383) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt Budapesten is így megy. Kaptam USPS-el kétszer KOBO-t US-ból, 2 nap alatt volt Ferihegyen, onnan kb. 5 nap alatt hozta a magyar postás, "tréfa" nélkül.
Jött most US-ből cucc DHL-el vámkezeléssel (áfa fizetés) összesen 6 nap alatt házhoz.
Van depóm UK-ban és Szlovákiában (fiam, lányom), nem gond akár oda rendelni. Van US-ban is gyerek, de oda nem rendelek. Kanadába sem rendelek, pedig van rokon ott is. Van Szibériában és az orosz távol-keleten is rokon, de oda sem rendelek. Ami kellene, Németországban cím, unokatestvéremet kellene aktivizálni. Német és brit eBay hirdetők gyakran csak hazai postát vállalnak, igaz, azt sokszor ingyen.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20385) adriankoooo válasza alexw801 (#20384) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nálunk erre is van pár oldal aki csinálja. Ad németben egy címet és továbbküldik az otthoni címedre. Nincs ilyen véletlenül nálatok is?

(#20386) hampidampi válasza #21946880 (#20382) üzenetére


hampidampi
senior tag

Én simán a munkahelyemre szoktam rendelni. Soha semmi probléma nem volt.

(#20383) adriankoooo
A német amazonnál 29€ felett ingyenes a szállítás

(#20387) cocka válasza #21946880 (#20382) üzenetére


cocka
veterán

Még tavaly februárban rendeltem az Amazonról a PW3-amat, nem rémlik semmiféle UPS, sokkal inkább rémlik a Deutsche Post és az MPL. Ezek ketten működtek közre abban, hogy megkapjam a csomagom, de sajnos az MPL balfaszkodása miatt így is 2 hétig tartott, mire megkaptam.

Amúgy meg mit kell itt a 45 ezren csodálkozni. Amikor a német Amazonról megrendeltem, akkor nem akciós áron a reklámmentes 43 ezer volt.

De tudom, hogy itt egyesek arra verik a ..... -t, hogy 27 ezerért vettem és zsírúj. Aztán kiderül, hogy 2 napos akcióban meg kiderül, hogy német nepper ismerős meg hasonlók..

(#20388) adriankoooo válasza cocka (#20387) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Haver, azért ne vedd magadra. :W :U

(#20389) alexw801 válasza adriankoooo (#20385) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem hajtottam rá eddig. Most volt egy Li-ion akku pakk (3,5 kg), eBay-en vettem, 10 EUR az német címre postázása, 20 EUR-t adtam a kollégámnak akinek a lánya továbbküldte valami Hermes-szel, 6 hét után kaptam meg. Ez így nem tetszik. (Amúgy német világcégnél dolgozom 20 éve.)

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20390) adriankoooo válasza adriankoooo (#20388) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Aztán kiderül, hogy 2 napos akcióban meg kiderül, hogy német nepper ismerős meg hasonlók..

Német nepperről szó se volt Kindle vásárlás ügyében. A 2 napos akció inkább 1 hét volt. Plusz direkt belinkeltem a price-historyt, az elmúlt hónapokban többször is volt 110€.

(#20391) bladegery


bladegery
senior tag

Sziasztok!
Bootloopos kindle 3-al talalkoztatok mar?
Par percenkent lefagy es ujraindul. Van amikor mar indulas kozben lefagy es ugy marad, aztan megint restart.

gergely-szabo.com

(#20392) hampidampi válasza bladegery (#20391) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ezeket próbáld meg:
1. Tarts a ki-be kapcsoló gombot eltolva hosszan. Legalább egy percig. Várj utána pár percet, hátha magához tér.
2. Gyári visszaállítás: bootoláskor, mikor megjelenik a fa alatt ülő ember, tartsd nyomva a HOME gombot, amíg meg nem jelenik a kurzor. Írd be, hogy R E S E T. A gép újraindul, alapállapotba áll.
3. Szedd szét a gépet és ellenőrizd nem sérült-e a kapcsoló, nem lazult-e ki.
4. Csatlakoztasd le az akkut, hagyd így pár percig, csatlakoztasd vissza.

szerk:
5. Ha gyári, beakasztós tokod van, szedd ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#20393) bladegery válasza hampidampi (#20392) üzenetére


bladegery
senior tag

Koszi, pont mindet probaltam mar. El is vittek alkatresznek.

gergely-szabo.com

(#20394) #50440192


#50440192
törölt tag

Sziasztok!

Eddig nem használtam és nem is fogtam a kezemben Kindle-t.

Páromnak ajándékba rendeltem egy Paperwhite-ot amazon.de-n.

Bekapcsoltam gondoltam kipróbálom mielőtt átadom.

Egy dolog eléggé furcsa nekem: A kijelző alsó részén van egy keskeny sötétebb sáv/árnyék. Azt látom, hogy ott van a kijelző megvilágítása de gondoltam megkérdezem, hogy szerintetek ez normális? Másnak is ilyen?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#20395) snowdog válasza #50440192 (#20394) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Pontosítani kellene pár dolgot. Mindig ott van, vagy csak a nyitó oldalon? Mégis milyen széles az a sáv, fél centi, egy centi? Nem lehet hogy reklámos változatot vettél, és az lenne ott alul, csak még nem mentél fel vele a netre, ezért nem töltött még le reklámot?

A képen alul látszik a reklám. Nálad is ilyen széles az a csík?

Nem tudnál róla egy képet feltölteni? Talán pontosabban tudnánk válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#20396) #50440192 válasza snowdog (#20395) üzenetére


#50440192
törölt tag

Reklámmentest vettem.

Maximum fél centi magas lényegében egyenletes, szerintem a megvilágításhoz van köze. (nem tudok képet lőni mert közben hazaért a párom) ;]

(#20397) Degeczi válasza snowdog (#20395) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amazon.de-ről itteni címre nem rendelhetett reklámos változatot.
A leírás alapján inkább a világítás egyenetlenségéről lehet szó, ami jellemzően inkább csak nagy fényerő mellett (amit úgysem használ az ember) látható zavaró mértékben

(#20398) cocka válasza Degeczi (#20397) üzenetére


cocka
veterán

Ezeket a tanácsokat én sose értettem. A jól megvilágított helyiségben felesleges minél nagyobbra venni a fényerőt, mert csak a kijelző fehérségét fokozza, 0-án is ugyanolyan jól látszik.

Tök sötétben meg kevés az 5-6-os beállítás, mert lehet hogy a direkt 10-12-es fényerő szemrontó, de a félhomályos semmi szerintem sokkal szemrontóbb! Nekem kifejezetten megerőltető tök sötétben 5-6-ossal olvasni, nálam a 11-es az alap, attól erősebb már zavaró, gyengébb szintén. Talán még a 10-es so-so.

(#20399) #50440192


#50440192
törölt tag

Neten találtam egy képet:

Az enyém is erre hasonlít egy kicsit.

A kijelző jobb oldala kb ilyen (especially-tól.... kezdve), de nincs benne olyan durva bevilágítás mint a mellékelt képen ,,Georg Hegel" alatt.

Szvsz. teljes szélességben olyan ,,sötét" mint itt a jobb oldal és a bal sarok.

Mivel viszonylag egyenletes a sáv nem feltétlenül gáz, csak jobb lenne ha szép lenne mint fent balra vagy jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#20400) Degeczi válasza #50440192 (#20399) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: az a kérdés, milyen fényerőn jelentkezik. Ha csak a max közelében zavaró (mint az tipikus), akkor lényegtelen, mert nagyjából a fele fölé úgysem fogod állítani.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.