Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) egerj válasza donjohnson (#20700) üzenetére


egerj
tag

Igen.
Volt rövid, és hosszabb és még hosszabb verzió is..

(#20702) ratobi válasza egerj (#20701) üzenetére


ratobi
senior tag

Ha regisztrált, még egy próbát megér az ügyfélszolgálat is. Lehet tudnak segíteni.

(#20703) wing_hun


wing_hun
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a Kindle továbbra sincs magyar nyelvű menüvel, ehhez kéne egy kis segítség. Régebben már raktam fel fater Kindle-jére Duokant, most láttam, hogy van sima magyarítás is Kindle-höz, nincs szükség Duokanra sem. A problémá az, hogy a leírások meglehetősen régiek (~2013). A kérdésem az lenne, hogy ezek a leírások még használhatóak a mostani sima (nem PW, de touch) Kindle-ökhöz?

Köszi!

(#20704) Oldman2 válasza wing_hun (#20703) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, Kindle készülékeken nincs magyar nyelv. Viszont erre nincs szükség, gyorsan megtanulhato mi micsoda rajta.

Példa erre a 70 éves anyum, aki gond nélkül használja angol felülettel. Anyám nem tud csak magyarul.

(#20705) ollie válasza wing_hun (#20703) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már sehogy sem lehet megoldani a magyar nyelvet tudtommal, nem véletlen, hogy csak olyan régi leírásokat találtál.

***

(#20706) zseko válasza wing_hun (#20703) üzenetére


zseko
veterán

Semmi szükség rá, tökéletesen érthető és kezelhető angolul is. Ami ehhez kell, annyit minimum illene tudni :), a későbbiekben is hasznos amúgy is.

HR24.hu

(#20707) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Ez megér ennyit?
Vagy inkább, ne foglalkozzak vele, mert ahogy összefoglalóban van, nem legális?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20708) Neil Watts válasza alratar (#20707) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem sokkal tobbert ott van a reklammentes, Amazonos, nem szurkezonas garanciaval.
(Neeeem, meg nem jott meg, nem azert nagy a szam, de eddig tetszik a ceg pattogossaga). :)

Udv. core2

(#20709) alratar válasza Neil Watts (#20708) üzenetére


alratar
addikt

Valóban, csak a garancia nem tudom hogyan működik pl. a német Amazonon. :(
Te honnan rendelted, by the way? US vagy DE?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20710) Neil Watts válasza alratar (#20709) üzenetére


Neil Watts
veterán

DE. :)

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20711) zseko válasza alratar (#20709) üzenetére


zseko
veterán

Na én meg UK-ból, mert fontban egyszerűbb volt fizetnem, viszont DE-ből küldték :)

HR24.hu

(#20712) alratar válasza zseko (#20711) üzenetére


alratar
addikt

És melyiket rendelted, mert a Paperwhite-ot nem szállítják Mo-ra.
Legalábbis UK oldalon ezt írja.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20713) Neil Watts válasza alratar (#20712) üzenetére


Neil Watts
veterán

Azt a KSO-ra irja, mint a nemeteknel.

Udv. core2

(#20714) zseko válasza alratar (#20712) üzenetére


zseko
veterán

A Paperwhite-ot. Szállítják, de csak ha a reklámmentes változat van választva. £132.83-be került. De német cím volt a csomagoláson mikor megkaptam.
És valami spanyol vagy portugál nyelven van a dobozra ragasztott címke kitöltve :) (Importado por: Importadora Amazon Mexico, Juan Salvador Agraz)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#20715) donjohnson válasza zseko (#20714) üzenetére


donjohnson
addikt

jah nekem is ilyen spanyol cucc volt az edigitalban vett paperwhite dobozán.
lehet, hogy mexikóban gyártják.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#20716) zseko


zseko
veterán

Az előbb lefagyott az olvasó, újra kellett indítanom hosszú powerrel, ilyen még nem volt.

Egyébként azt tudja valaki, hogy a könyvjelzőnek mi értelme van? Olvasott könyvre visszatérve tudja hol tartok, olyan menüpontot meg nem láttam, sőt, egyáltalán semmit nem láttam, ahol mutatná a könyvjelzőket, és onnan meg is lehetne nyitni. Így meg értelmét nem látom.

HR24.hu

(#20717) vegyszer


vegyszer
addikt

Nekem ma a PW3 olyat csinált, hogy kinyitás után volt kép, de háttérfény nem. Megmozgatva a csuszkát egyből adott fényt, de előtte 3x ki be csukás nem oldotta meg. Ez mitől lehet? (még új, karira kaptam)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20718) snowdog válasza zseko (#20716) üzenetére


snowdog
veterán

Amiről írtál, az egyszeri alkalom. De mi van akkor, ha egy könyvben több könyvjelzőt szeretnél elhelyezni?

A könyvjelzőnek az az értelme, hogy számunkra érdekes, később visszaolvasható részeket megjelöljünk, ha már rákérdeztél mi az értelme. :)

Amazon Kindle Paperwhite Használati Útmutató
...
Könyvjelzők
Az Amazon whispersync technológiája automatikusan elmenti, hogy hol tart az olvasásban bármely tartalom esetén. Könyvjelző hozzáadásához nyomja meg a Menü gombot, majd válassza a Könyvjelző hozzáadása (Add Bookmark) opciót. A lap jobb felső szélén megjelenő „behajtott fül” jelzi a könyvjelzőt.
Ha olvasás közben megnyomja a Menü gombot, majd kiválasztja a Jegyzetek és jelölések megtekintése (View Notes & Marks) menüpontot, akkor bármikor megtekinthet, vagy akár törölhet is meglevő jegyzeteket, kiemeléseket és könyvjelzőket. Természetesen törlés esetén ezek a tartalmak nem vesznek el, hiszen az Amazon szerverén archiválásra kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#20719) Degeczi válasza vegyszer (#20717) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Típushiba, PW2-n is sűrűn megesik...
(ill. ki-be csukás általában megoldja)

(#20720) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kindle Paperwhite 3: 94,99€, eddigi legolcsóbb.

Most vegyétek, akinek kell.

[ Szerkesztve ]

(#20721) zseko válasza snowdog (#20718) üzenetére


zseko
veterán

Ha olvasás közben megnyomom a függőleges 3 pöttyöt, akkor ott nekem nincs 'View Notes & Marks', csak 'Notes' van, bár gondolom ez csupán elnevezés kérdése. Kipróbálva, a kiemelés és a jegyzet működik, azt látom ott, a kirakott könyvjelző viszont nem jelenik meg itt. Ha új könyvjelzőt teszek ki, akkor magánál a kirakásnál megjelenik a régi is, ott látom a már megjelölt oldalt. De van könyvjelzőm másik könyvben, na azt hogy nyitom meg, ha már arra sem emlékszem melyik könyvbe tettem? Az nem jelenik meg szinte sehol máshol az adott könyvön kívül.
Persze ott van a My Clippings, abban benne van, sőt tele is gyűlik minden szeméttel félével amivel próbálkozom, és pl. ha törlöm magát a kiemelést, akkor is benne marad. Itt már látom a könyvjelzőket is, de innen meg nem lehet megnyitni, meg össze van téve a kiemeléssel és a jegyzettel, tehát az egészet át kell keresni a könyvjelzőkért.

Tehát, hogy megjelölhetek oldalakat az oké, de mi értelme, ha nem tudom könnyen visszakeresni, mely könyvekbe tettem és hol, anélkül, hogy megnyitnám a könyvet, aminek a címére mondjuk éppen nem emlékszem? :)
Tehát hiába olvasnám vissza később, ha már nem emlékszem melyik könyvben volt, és csak annak a könyvnek tudom megnézni a könyvjelzőit, amelyik éppen nyitva van :)

HR24.hu

(#20722) Oldman2 válasza snowdog (#20718) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kötözködök... PW-n hol van olyan, hogy "Menü gomb"?

(#20723) snowdog válasza Oldman2 (#20722) üzenetére


snowdog
veterán

Az idézet így kezdődött: Amazon Kindle Paperwhite Használati Útmutató
Nem lenne egyszerűbb, ha előbb elolvasnátok? Szívesen idézgetek belőle, de teljesen feleslegesnek tartom. Olvassátok el.

Ha most az lenne a következő kérdés, ezt a területet miért hívják gombnak, akkor előre mondom, hogy nem tudom. :D

(#20724) snowdog válasza zseko (#20721) üzenetére


snowdog
veterán

Ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni. :N

Úgy tűnik a leírás valóban hibás, mert a menüben tényleg csak "Notes" pont van. Az is elképzelhető, hogy ez a leírás nem is pontosan a mi gépünknek megfelelő, mert most jobban megnézve a könyvjelző ikon nincs is benne. Elsőre ezt találtam a neten. Viszont ha egy könyvbe több helyen teszel könyvjelzőt, akkor a menüt megnyitva felülről a második sorban, a jobb szélén ott van a könyvjelző ikon. Azt megnyomva megjelenik a könyvbe rakott összes könyvjelző. Ez így működik.

Egyébként azt tudja valaki, hogy a könyvjelzőnek mi értelme van? Olvasott könyvre visszatérve tudja hol tartok, olyan menüpontot meg nem láttam, sőt, egyáltalán semmit nem láttam, ahol mutatná a könyvjelzőket, és onnan meg is lehetne nyitni. Így meg értelmét nem látom.

Én csak arra reagáltam (próba nélkül, csak a kezelési elolvasása alapján) ami az eredeti kérdés volt.
Te abból indultál ki, csak egy könyvjelző van, aminek semmi értelme, mert egy könyvet megnyitva úgyis az utolsó résznél nyílik meg, akkor meg minek a könyvjelző. Erre írtam, hogy arra jó, ha egynél többet szeretnénk elhelyezni. Illetve nem találtad hol lehet megnézni az összes könyvjelzőt. Ebben próbáltam segíteni.

Részemről ennyi volt, a többi igénnyel nem tudok mit kezdeni, nem én írtam a programot (FW).

u.i kerestem egy másik leírást, ebben már benne van a könyvjelző ikon.

Bookmarks: Tap to add or delete a bookmark on the current page, and view previously
added bookmarks. The Bookmark button on the toolbar changes from white to black on
bookmarked pages. A preview pane displays when you tap a bookmark in the list. To go to the
selected location, tap the preview pane. To exit the bookmark feature, tap outside of the
bookmark dropdown.

[ Szerkesztve ]

(#20725) wing_hun válasza zseko (#20706) üzenetére


wing_hun
csendes tag

Én folyékonyan beszélek angolul, de 61 éves muterom eléggé hadilábon áll az IT-vel, főleg, ha angolul vannak a feliratok :) De köszi azért.

(#20726) zseko válasza snowdog (#20724) üzenetére


zseko
veterán

"Te abból indultál ki, csak egy könyvjelző van"

Nem igazán :), én abból indultam ki, hogy elmentem a könyvjelzőt, aztán nem tudom visszakeresni hogy hol van.

(#20725) wing_hun Én meg egy keveset tudok csak angolul :) Akkor módosítom úgy, hogy az ikonokat könnyű megjegyezni szerintem. Mikor német gépet kellett kezelnem, akkor is először az ikonokat meg a pozíciójukat jegyeztem meg, csak aztán hozzá a német szöveget :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#20727) hampidampi válasza zseko (#20721) üzenetére


hampidampi
senior tag

"De van könyvjelzőm másik könyvben, na azt hogy nyitom meg, ha már arra sem emlékszem melyik könyvbe tettem? Az nem jelenik meg szinte sehol máshol az adott könyvön kívül."
A könyvjelzők az adott könyvhöz tartoznak. Igen, azokat csak akkor látod, ha megnyitod a könyvet.

"Persze ott van a My Clippings, abban benne van, sőt tele is gyűlik mindenfélével amivel próbálkozom, és pl. ha törlöm magát a kiemelést, akkor is benne marad"
A My Clipping egy egyszerű szöveges txt log file, pc-re kötve is megtalálod a \documents mappa alatt. Ebbe a Kindle automatikusan naplóz minden jegyzetelési eseményt.

"Tehát hiába olvasnám vissza később, ha már nem emlékszem melyik könyvben volt, és csak annak a könyvnek tudom megnézni a könyvjelzőit, amelyik éppen nyitva van"
Nos, ez mondjuk így van a papír könyvvel is . :)

(#20728) zseko válasza hampidampi (#20727) üzenetére


zseko
veterán

Csak a papír könyvnél akár akkor is könnyen láthatom a beletett könyvjelzőt, ha az becsukva a polcon van :)

HR24.hu

(#20729) pjen válasza Oldman2 (#20704) üzenetére


pjen
félisten

Az,hogy van e rá szükség,had döntse el aki használja.Én is elboldogulok vele,de a ritkán használt funkcióknál el tudnám viselni,ha magyar lenne.

(#20730) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Megjott a PW, most toltom :)

Udv. core2

(#20731) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Úgytűnik szeretnék hosszútávon venni egy ilyen Kindle-t Amazonról, de jelenleg még csak az Androidos verzióját próbálgatom. A szótár ami az összefoglalóba említve van (Angol - Magyar), al feltehető valahogy az Android-os verzióra is?
Vagy ha az nem is, van alternatíva?

(#20732) pjen válasza HollywoodBoy (#20731) üzenetére


pjen
félisten

Androdios kindle olvasó?Olyan is van?

(#20733) Phülöp válasza pjen (#20732) üzenetére


Phülöp
addikt

Kindle app androidra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20734) snowdog válasza HollywoodBoy (#20731) üzenetére


snowdog
veterán

Valójában nem értem mit tudsz az androidos verzióból leszűrni. Szerintem a Kindle olvasó lényege az egyedi megjelenítője. Ez biztosítja, hogy egy feltöltéssel a készüléken hetekig lehessen olvasni. Ezt jelenleg egyetlen androidos készülék sem tudja (mobil, tablet, stb).

Az meg hogy hogyan jelenik meg a Kindle olvasón egy könyv, szintén nem derül ki egy androidos készülék használata során. Szánd rá magad, és vedd meg a Kindle olvasót! :)

[ Szerkesztve ]

(#20735) cocka válasza snowdog (#20734) üzenetére


cocka
veterán

De pl. a Kindle Previewer nevű progi már egészen jól közelíti a valóságot.

(#20736) snowdog válasza cocka (#20735) üzenetére


snowdog
veterán

Nem az olvasási kepésségről, hanem az élményről próbáltam írni. :)

(#20737) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Értem, köszi. :R
Lassan akkor rászánom magam és megveszem.

(#20738) MPM


MPM
tag

Üdv!

Én is könyvolvasó-vásárlás előtt állok. Azt szeretném kérdezni, hogy a Paperwhite 3-nál mennyire fárasztja a minimumra állított fényerő a szemet? (Ha kikapcsolható lenne, kérdés nélkül megvenném.)

Továbbá ez milyen hatással van az akku élettartamára? Mennyivel rövidebb az élettartam a sima Kindle-éhez képest?

(#20739) pjen válasza MPM (#20738) üzenetére


pjen
félisten

Abszolút nem fárasztó, nekem PW2 van, 11 és fényerőn hónap.

(#20740) MPM válasza pjen (#20739) üzenetére


MPM
tag

Mármint mi 11 és fényerőn hónap? Nem értem azt a mondatot.

Most veszem észre: nem élettartamot akartam írni, hanem üzemidőt, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#20741) pjen válasza MPM (#20740) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi.Szóval 11 es fényerőn használom,átlag napi 1-2 órát.3-4 hetente töltöm.A világítás nagyon jó.Előtte sima kindle volt,ez fényévekkel jobb.

(#20742) snowdog válasza MPM (#20738) üzenetére


snowdog
veterán

(Ha kikapcsolható lenne, kérdés nélkül megvenném.)

Ha megveszed, akkor meg majd azt fogod mondani, soha többet nem veszel olyan olvasót, aminek nincs háttér világítása. :)

(#20743) MPM válasza snowdog (#20742) üzenetére


MPM
tag

Igazából nem tudok érdemben hozzászólni a témához, csak olvastam itt-ott, hogy annyira nem jó a szervezetnek, hogy sokat bámuljuk manapság ezeket a mesterséges fényű kijelzőket, aztán a nap nagy részét monitor előtt töltöm, és gondoltam kikapcsolódás közben nem ilyet kéne nézni, a világítás nélkülinél biztos nem lenne ilyen probléma. De mondom, laikus vagyok a témában.

Egyébként miért fogom mondani, annyival szebb?

(#20741) pjen: Köszi a válaszod!

(#20744) lord.lakli válasza MPM (#20743) üzenetére


lord.lakli
őstag

A sokat bámulás nem az e-ink-re vonatkozik. Így itt ilyen gond/korlát nincs. Vedd meg.

(#20745) huberpe válasza MPM (#20743) üzenetére


huberpe
aktív tag

vagy fogod és leveszed 0-ra a világítást. :)
én évekig "sima" kindlet használtam, de már csak háttérvilágításos ebook olvasót vennék.

(#20746) cocka válasza MPM (#20743) üzenetére


cocka
veterán

Mert mesterséges fénynél a világítás nélküli kijelző egyszerűen visszaveri a fénysziluettet és ez a bár nem tükröződő, de matt világos felület igencsak zavaró.

Ha van a készüléknek saját beépített ledsora, akkor ez a visszaverődő mesterséges fénynél keletkező világosság jobban homogenizálható, azaz a végeredmény kevésbé lesz zavaró.

(#20747) vegyszer válasza MPM (#20743) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem tégy egy próbát, ha a peremfeltételei adottak: menj me egy "hülyeazértnemvagyok"-ba, és nézd meg ott.

Igazából én is tartottam a háttérfénytől. Nekem este 9 elég. 13 már zavar. Nappal 11 körül szokott lenni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20748) zseko válasza MPM (#20743) üzenetére


zseko
veterán

Nekem kimaradt a világítás nélküli, mivel már a PW3-al kezdtem, de ha olyan, mint ezen lehúzva nullára a fényerőt, akkor soha nem vennék olyat amiben nincs. Nem rossz anélkül sem, de - valószínűleg amiatt is, hogy már kezd romlani a szemem :O - nekem az kicsit kontraszttalan, és nem fehér hanem inkább bézs színű, ami megint kicsit zavaró, na meg szokatlan.
És, a mobillal ellentétben, minél erősebb napfényben nézem, annál jobban látható. Nekem 11-13 között szokott lenni általában a fényerő, nappal ez teljesen jó, fehér színű 'lapot' ad, élvezet olvasni, észre sem venni, hogy van világítás. A fényerőt lehúzva viszont ezt már nem mondanám, max. udvaron használva, rendes napfényben élveztem, beltérben már nem.
Este sem zavaró annyira a fénye, mint egy mobilnak (bár valóban jó lenne, ha olyankor 'narancsosabb' árnyalatú lenne).
Nézz meg egyet élőben, szánd rá az időt, ne öt percet :) állítgasd a fényerőt, bár lehet csak én vagyok olyan, hogy majd megőrültem a tesztelés alatt, hogy akkor ez jó-e nekem vagy sem :)

HR24.hu

(#20749) MPM


MPM
tag

Hú köszi mindannyiótoknak, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, tanácsaitokat! Jóval könnyebb így meghozni a döntést, a felhasználói élmények ismeretében.

Jövőhéten sort kerítek a MM meglátogatására (Miskolcon tudtommal más, ilyen jellegű bolt úgysincs), aztán döntök, de az olvasottak alapján gondolom a PW lesz a befutó!

(#20750) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.
Ha a német amazonrol rendelek egy PW-t, milyen extra költségek rakodnak rá? (most akcios. 74.99 magyar VATtal 101)
Vagy csak annyit fizetek amennyit amazon levon a kártyámról?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.