Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Degeczi válasza pjen (#21698) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha utálod a spenótot/karalábét/akármit, vajon finomabb lesz attól, h az emberek többségének nincs vele problémája? :U
(amit jelen esetben mondjuk nagyon erősen kétlek, mert külföldi fórumok is tele vannak erre panaszokkal)
Szóval ez tovabbra sem érv
Sokakat egyszerűen nem is érdekel, hogyan néz ki, amit olvas, más pedig kényes rá, ennyi

(#21702) pjen válasza Degeczi (#21701) üzenetére


pjen
félisten

Ebben igazad van,én csak a véleményemet írtam,ahogy Te is,Az pedig,hogy a fórumokon 100 embernek nem tetszik,nem jelent semmit,az eladott 100000 hez képest.Legalábbis a gyárnak.De valóban csinálhatnák szabadon kofigurálhatóvá.Ja gondolom még valamiért csinálják ilyenre,mert sikeres,megveszik.

[ Szerkesztve ]

(#21703) cocka válasza HardRic (#21700) üzenetére


cocka
veterán

Miért, te akkora fényerőn használod, hogy ez látványos különbséget eredményez?

Akkor biztos csak nekem van akkora szerencsém, de nekem még max. fényerőn sem tűnik fel a különbség. Vagy azért, mert nincs vagy azért, mert alig látható.

(#21704) HardRic válasza cocka (#21703) üzenetére


HardRic
addikt

PW-knél elég nagy a szórás a világítás minőségét illetően. Első fekete PW3-amon majdnem tökéletes volt, a mostani fehéren meg elég foltos alul a megvilágítás. Állítva használva nem zavaró egyáltalán, de oldalt fektetve igen. De amúgy is, fektetve megszűnik az egész "könyv amit nem kell lapozni" illúzió. Egyszerűen csúnya úgy.

(#21705) pjen válasza HardRic (#21704) üzenetére


pjen
félisten

Megmértem a PW 2 őt .9cm a teljes kijelző szélesség,kétoldalt 5-5 mm margó van.Tehát nem ujnyi,nem hatalmas,ha a kijelző széléig lenne karakter mindíg aggódnék,esetleg valami lemaradhat.

(#21706) HardRic válasza pjen (#21705) üzenetére


HardRic
addikt

Na az pont egy plusz szó soronként.

(#21707) pjen válasza HardRic (#21706) üzenetére


pjen
félisten

Elkelkáposztásítottalanitottátok,nem fér ki. :P

(#21708) passat77


passat77
tag

Köszönöm az ötleteket! Igen, az édesanyámnak lett ajándékba. Már meg is kapta, eddig tetszik neki. :))))

(#21709) han_lev


han_lev
senior tag

Köszönöm minde kinek!
:R :R :R
Meg gépre nem dugtam, de az lesz.
Dropboxomban van sok ebook.
Azt nem tudom letölteni vele a memóriájáva valahogy?
Az lenne az igazi, onnan mindíg tudnám frissíteni az olvaányaimat.
Egyébként szerintem minden ráfér, 4 gb a memóriája.

MI9 6/64

(#21710) pjen válasza han_lev (#21709) üzenetére


pjen
félisten

Szedd le a gépre aztán a calibrével ragd fel az olasóra.4 Gb az lehet akár 3000 könyv.

(#21711) worxland válasza pjen (#21707) üzenetére


worxland
addikt

A németeknek rosszabb: Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz, ehhez a Kindle-t alapból landscape módba kell állítani :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21712) cocka válasza worxland (#21711) üzenetére


cocka
veterán

Ez mi a franc? Marhahús felcímkézés felügyeleti feladatokat átruházó törvény? LOL

Fűszernek azért még ezt a kettőt feldobta a wikipédia:

Donau­dampf­schifffahrts­elektrizitäten­haupt­betriebs­werk­bau­unter­beamten­gesellschaft

Végül is csak 80 karakter. :D

[ Szerkesztve ]

(#21713) han_lev válasza pjen (#21710) üzenetére


han_lev
senior tag

A calibret a gépen futtassam, vagy az ebookon?
Bocsi, de még alapvető dolgokat kell megpróbálnom.
Adroidon megy minden, de itt még új vagyok.
:R :R :R

MI9 6/64

(#21714) vegyszer válasza HardRic (#21690) üzenetére


vegyszer
addikt

Valahol igenis megértem, amit mondasz. Nekem a PW3 előtt egy Nook Simple Touch volt. Háttérfény nélkül, ellenben rootolható androidos alappal. Onnan meg egyenes út vezetett a cool reader végletekig testre szabható fícsör hadához. Ez kegyetlen mód hiányzik.
-egyedi margó
-268/1695 oldal típusú oldalszám kijelzés, ami automatikusan újra törik egy margó/betű állítás után
-automatikusan magyar nyelvű feltételes elválasztás akkor is, ha azt a forrás nem ismeri
-magyar menü
-9 zónás, zónánként 3 funkciós érzékelő felület (tapi, hosszú tapi, dupla tapi más más funkciót hozhat elő ugyanott)
-ebook CSS kikapcsolás
-volt egy egy pixel széles vízszintes státusz bár, ami a fejezeteket 3 pixel széles rovással jelezte, míg az elolvasott rész invertált.
-akku százalék
-és óra (ez bekerült ide is nemrég)

Imádom a PW3-mam, mert jobb vizuális élmény olvasni rajta, de azt hittem, hogy ezeket a sw fícsöröket itt is egy JB után könnyedén be lehet majd állítani.
Hát nem...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21715) zseko válasza vegyszer (#21714) üzenetére


zseko
veterán

Az akku százalék kijelzés most belekerült ebbe is. A zónás megoldás, a magyar menü, és talán css valamint a magyar nyelvű feltételes elválasztás nem hiányzik, bár ez utolsó végül is jó. A többit valóban hiányolom én is.

HR24.hu

(#21716) zseko válasza han_lev (#21713) üzenetére


zseko
veterán

A gépen, természetesen :) Pc-s program, ebbe pakolod bele a könyveket. PDF felejtős, kínszenvedés használni, jobbak a kimondott ebook formátumok, de én pl. azw3-ba konvertálok mindent (a kindle saját formátuma), mert ezt a legjobb használni az olvasón.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21717) zseko


zseko
veterán

Megvolt az első könyv - meg úgy egyáltalán az első - vásárlás az Amazonon, bár nem úgy, ahogy szerettem volna... :) Fizetés gombra nyomva egyből le is vonta az árát, amivel nem számoltam, viszont én másik kártyáról akartam fizetni.

HR24.hu

(#21718) Phülöp válasza zseko (#21716) üzenetére


Phülöp
addikt

innen is egy szavazat az azw3-ra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21719) cocka válasza vegyszer (#21714) üzenetére


cocka
veterán

-automatikusan magyar nyelvű feltételes elválasztás akkor is, ha azt a forrás nem ismeri

Na ez tényleg hiányzik.

-akku százalék

Már ez is van.

(#21720) HardRic válasza vegyszer (#21714) üzenetére


HardRic
addikt

"-268/1695 oldal típusú oldalszám kijelzés, ami automatikusan újra törik egy margó/betű állítás után."
Na nekem ez kellene. Már nem emlékszem iPaden milyen appal olvastam pár éve, de az tudta és sokkal többet mond, mint egy százalék, vagy egy fizikai könyvhöz viszonyított számítás.

A piacon sok olvasó tud sokmindent ami tetszik, nekem a Kobok most nagyon bejönnek, de a megvásárolt könyvek és a kiváló support itt tart.

[ Szerkesztve ]

(#21721) Oldman2 válasza HardRic (#21720) üzenetére


Oldman2
veterán

iPad - én most a Marvin Classic elnevezésű appot használom rajta.

(#21722) benyo513


benyo513
tag

Írtátok, hogy ide reklámmentes változatot küld az amazon. Ezt valahol látni lehet (mondjuk ennél a terméknél), hogy ez valóban a reklámmentes változat?

(#21723) donjohnson válasza benyo513 (#21722) üzenetére


donjohnson
addikt

mit spezialangeboten - speciális ajánlat (reklámos)
ohne spezialangebote - speciális ajánlat nélkül (reklámmentes)

ha átváltod a gombbal akkor látod, hogy változik az ára is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21724) HKorn


HKorn
addikt

Ha epub-ról konvertálok (Calibre-vel) melyik formátumra érdemes konvertálni? Eddig mobi-ra konvertáltam, esetleg prc vagy azw jobb lenne?

Csak azért kérdezem, mert jónéhány könyvnél, mintha nem lenne tökéletes a bekezdések szétválasztása.

szerk., látom Zseko azw3-at preferálja :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#21725) zseko válasza HKorn (#21724) üzenetére


zseko
veterán

Igen, mert azzal működik a Bold és a betűtípus választás leginkább, de főképp a Bold a fontos nekem :)

HR24.hu

(#21726) snowdog válasza HKorn (#21724) üzenetére


snowdog
veterán

Eddig mobi-ra konvertáltam, esetleg prc vagy azw jobb lenne?

Nekem nem is engedi prc-be konvertálni (konvertálásnál nem is jelenik meg ez a formátum).
Sőt, ha az eredeti formátum prc, akkor a könyvtárba felvételkor automatikusan mobi-ra konvertálja.
A gyári honlapon is a támogatott formátumok között a prc csak mint forrás szerepel:

What formats does calibre support conversion to/from?¶
calibre supports the conversion of many input formats to many output formats. It can convert every input format in the following list, to every output format.

Input Formats: AZW, AZW3, AZW4, CBZ, CBR, CBC, CHM, DJVU, DOCX, EPUB, FB2, FBZ, HTML, HTMLZ, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ

Output Formats: AZW3, EPUB, DOCX, FB2, HTMLZ, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PMLZ, RB, PDF, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ, ZIP

[ Szerkesztve ]

(#21727) Degeczi válasza snowdog (#21726) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A MOBI és a PRC tökugyanaz, semmi különbség...
(a régi AZW is, csak ahhoz hozzácsapta az Amazon a saját DRM kezelését)

(#21728) Degeczi válasza HKorn (#21724) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindenképpen az AZW3-at célszerű, mert jópár formázás csak abban lehetséges. Ez akkor szempont, ha EPUB volt a forrás, azzal csak az AZW3 egyenértékű, a MOBI/PRC/AZW egy nagyon buta, nagyon régi bináris formátum, míg az AZW3 és EPUB már HTML alapú, korszerű.

Ezen felül bármilyen formátum is volt a forrás, a feltételes elválasztás is egy fontos ok, amiért AZW3-at célszerű választani, az is csak abban elérhető (és a korábban is említett lób@szó margók itt is visszaütnek, mert a magyar nyelvre az angolhoz képest hosszabb szavak jellemzőek, amik miatt különösen ronda tud lenni a tördelés elválasztás nélkül)

(#21729) snowdog válasza Degeczi (#21727) üzenetére


snowdog
veterán

Köszi, úgy látszik gyorsan felejtek (bár az 5 év azért nem kevés). ;]

Lásd [link]

(#21730) HKorn válasza Degeczi (#21728) üzenetére


HKorn
addikt

Oké, köszi, akkor egyértelműen AZW3. :)

Közben ki is próbáltam és rá is jöttem, miért nem használtam eddig, mert nem lehet azw3-at emailben Kindle-re küldeni. :(

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#21731) Degeczi válasza HKorn (#21730) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokszor szó volt róla itt, h erre Calibreben a megoldás a "both" formátumú MOBI választása, az tartalmazza a régit és ezt az újat is (ott esetleg a borítóval lehet gond, az nem jelenik meg - de nagyobb gond ne legyen, mondjuk én amúgyis mindig listanézetet használok)

(#21732) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sziasztok! Oasis 2-höz milyen tokot ajánlanátok? Origami, vagy keménytok vagy ilyen szütyő (sleeve)? Kinek mi jött be leginkább?

PW-hez az originál bőrtokot használtam, de kicsit vastag. Olyat szeretnék ami védi a laptopom mellett a táskában, de nem lesz tőle bumszli, de azért megvédi.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#21733) Libretom válasza DummyBoy (#21732) üzenetére


Libretom
aktív tag

Egyértelműen ez:[link]

(#21734) Spy89 válasza DummyBoy (#21732) üzenetére


Spy89
aktív tag

A kérdésedre válaszolva a Casebotos tokok a jók, hasonló módon körbeölelik az olvasót mind a PW esetén.
A Libretom által linkeltet az Amazon maga vonta vissza annó, mivel olyan nagy mennyiségű negatív riportot (cikkek ehhez kapcsolódóan: 1,2) kapott a gyenge mágneses rögzítése miatt, ami már nekik is elérte az ingerküszöböt. Így kerültek a hivatalos Amazon tok helyett a Casebot-osak az Amazon által, az olvasó mellé alapból kínált kategóriába.
Ha tudsz várni vele a jövő hétig, akkor tudok majd képeket is küldeni, illetve tapasztalatot írni!

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#21735) Libretom válasza Spy89 (#21734) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nos én ezt használom...Úgy tűnik magas az ingerküszöböm. 😉 Az is szempont, hogy néha leveszem, ami egyszerűen megy. Nekem pont jó a mágnes erőssége. És ezzel a legvékonyabb az olvasó.

(#21736) Libretom válasza Spy89 (#21734) üzenetére


Libretom
aktív tag

Egyébként lehet, hogy visszavonta a saját gyártmányú tokját, de ilyen rendszerű tokot most is árul pl. az Amazon.de.( csak a teljes kép kedvéért írom🙂)

(#21737) benyo513 válasza donjohnson (#21723) üzenetére


benyo513
tag

Uh, kicsit más lett az ár. Azt hiszem inkább megvárom a black friday-t/cyber monday-t :DDD . Köszi a választ!

(#21738) passat77


passat77
tag

Mi a külömbség a Kindle Touch 8. gen és a Kindle Glare 8. gen közt?

(#21739) Degeczi válasza passat77 (#21738) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincsen "glare" típus (még csak az kellene, minek egy becsillogásra hajlamos?) , ez csak az Emag baromsága.

(#21740) passat77 válasza Degeczi (#21739) üzenetére


passat77
tag

Akkor az emag-on kapható Kindle Glare névre hallgatót bátran meg szabad venni?

[ Szerkesztve ]

(#21741) hampidampi válasza passat77 (#21740) üzenetére


hampidampi
senior tag

Beépített világítás nélküli olvasó megvételét nem szoktuk ajánlani.

(#21742) HKorn válasza hampidampi (#21741) üzenetére


HKorn
addikt

Pedig nekem egy 6 gen Kindle van és most tervezek asszonynak is venni 8 gen-t. Paperwhite egyszerűen túl drága, hogy cska a beépített világítás miatt megérje.

Van ilyen rácsiptethető LED lámpa, tök jó lehet vele olvasni, de esetek 70-80%-ban még az sem kell. Szóval szerintem felhasználói szokás kérdése, hogy kell-e a beépített világítás, vagy nem.

Run&Ride

(#21743) Degeczi válasza HKorn (#21742) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak egyszer használsz Paperwhite-ot pár órán át, és többé eszedbe nem jut világítás nélkülit venni... a legtöbben (akik régóta használunk e-book olvasót) világítás nélkülivel kezdtük, tapasztalatból mondjuk.

Amikor Amazon akciókban pár havonta 100 EUR környékén kapható, az ártöbblet sem igazán érv, bőségesen megéri ezt a 10e körüli különbséget (és mivel sokáig, min. 5 évig használatban maradó eszközről van szó, végképp nem tényező ennyire kis árdifferencia)

(#21744) passat77 válasza hampidampi (#21741) üzenetére


passat77
tag

És a Koobe Novelbook Shine ajánlott-e? Tudom ez Kindle fórum!

(#21745) HKorn válasza Degeczi (#21743) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk nem mondom, hogy nem gondolkoztam el rajta, hogy mégis inkább azt kellene. Lehet rábeszélsz és az lesz belőle. :D

Run&Ride

(#21746) k.kristof válasza HKorn (#21745) üzenetére


k.kristof
őstag

Kindle 5-ről váltottam tavaly Paperwhite-ra. Zongorázni lehetne a különbséget, a lapozógombokat hiányolom ugyan, de világítás nélküli olvasót már nem vennék.

(#21747) HKorn válasza k.kristof (#21746) üzenetére


HKorn
addikt

Elhiszem. 4. gen és 3. gen PW között csak annyi a különbség, hogy vízálló meg 8GB memória? Mert ha igen, akkor jó lesz a 3-as is. 4GB-t sem tudom hogy lehet megtölteni könyvekkel, hát még a 8GB-t.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#21748) Phülöp válasza k.kristof (#21746) üzenetére


Phülöp
addikt

Kindle 5-ről valtottam Oasis 2-re, vannak lapozó gombok, és nem vennék még egyszer világítás nélküli olvasót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21749) snowdog válasza HKorn (#21747) üzenetére


snowdog
veterán

4GB-t sem tudom hogy lehet megtölteni könyvekkel, hát még a 8GB-t.

Könyvekkel megtölteni mindkettőt nagyon könnyű, csak az a kérdés, hogy mennyi idő kell az elolvasásukhoz. :D

(#21750) benyo513


benyo513
tag

Ha vásárolni szeretnék könyvet amazon.com-ról, akkor az megakadályozhatja a vásárlást, hogy a német oldalról rendelem a kindle-t?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.