Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Degeczi válasza keszo (#10100) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Calibre egyszerűen egy kényelmes grafikus felület egyébként parancssoros segédletekhez

ebből adódóan nem "1%-on áll", hanem az első segédprogram amit indított, még nem tért vissza...
(és addig nem tudja frissíteni az állapotsávot)

a Word féle "szűrt HTML" tele van szeméttel, annak tényleg sokáig szokott tartani a földolgozása
ha nincs vele különösebb dolgod, gyakran gyorsabb, egyszerűbb az RTF használata

(#10102) Kobudera válasza ugyeletes (#10099) üzenetére


Kobudera
tag

A a nook amiről én beszélek e-ink-es.:) A két kijelző közel ugyanolyan király, szóval a nook rootolva bőven jó. :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10103) keszo válasza Degeczi (#10101) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm
RTF-ből valóban megcsinálta: 30mp alatt

Attila

(#10104) didros


didros
senior tag

Végre egy értelmes fejlesztés, de vártam már erre!
E-papír kijelzős telefon

(#10105) r3dsnake válasza didros (#10104) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem semmi értelme, elképesztően lassú. Szerintem a telefonon egyáltalán nincs jogosultsága az e-inknek. Esetleg butafónnak, másodlagos telefonnak tudnám elképzelni. Arra meg fölösleges az android.

[ Szerkesztve ]

(#10106) Degeczi válasza r3dsnake (#10105) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen
még az rendben, h mondjuk nem ezen akar vki webet böngészni, de egyszerűen a névjegyek közti keresésnél is zavaróan lassú lenne az e-ink több tizedmp-es frissítési ideje

az "akár egy hétig is működhet" kitételhez pedig nem kell e-ink: az okostelefonok (márpedig ez valóban nem lehet olyan) előtti típusoknál sem volt ritkaság olyan készenléti idő

(#10107) biga válasza Degeczi (#10106) üzenetére


biga
senior tag

Valóban réteg eszköz, de nem feltétlenül rossz ötlet. Kiváló láthatóság napfényben, ekkora kijelzővel is hosszú akkuidő, elég nagy kontraszt, jó olvashatóság. Tudnék mondani elég sok embert, akinek ez pl hasznosabb, mint a csili-vili szines tömeg. Egy gyengébben látónak pl áldás. Mellé ha tud mindent, amit egy átlag okostelefon pláne.
Gondolom azért van benne háttérvilágítás is esti használathoz.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10108) ben11 válasza didros (#10104) üzenetére


ben11
őstag

Nem újdonság, sőt laza 6 éve már meglépték az amik: Motorola F3

[ Szerkesztve ]

(#10109) Degeczi válasza biga (#10107) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de biztosan nem tudná amit egy okostelefon, mert a bűnlassú (fél mp-es átmenet!) e-ink miatt nem lehet görgetés - így pedig használható böngészés sem

a csilivili színes kijelzők tényleg sokaknak fölöslegesek, és többet érne a napfényben is tökéletes olvashatóság - de az a színes képernyők előtti monokróm LCD-kre is igaz volt, és akár az 1 hétnél hosszabb valós (nem csak prospektusszintű, mert ott a maiaknál is megvan :( ) készenlét is

az e-ink nagyobb fölbontása, kontrasztja áll szemben az ilyen célra szinte használhatatlanul lassú frissítésével: nem mondom, h totál értelmetlen, de legalábbis nagyon-nagyon szűk piaca lenne

esetleg ha alaposan (min. 4-5x-ére) föl tudnák gyorsítani az e-ink kijelző működését, akkor igen, tényleg vonzó lehetne sokaknak

(#10110) wardemi


wardemi
senior tag

Ebben a formában én sem látom túl sok hasznát, viszont van egy másik fejlesztés miszerint 2 kijelző(elől, hátul) és a második kijelző e-ink volt. Simán ott is lehetett mindent csinálni és nem fogyaszt annyit, ebben több jövőt látnék sőt még be is neveznék rá

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10111) biga válasza Degeczi (#10109) üzenetére


biga
senior tag

Amiket elmondasz, mind áll, mint írják is prototipusról van szó. Csakhogy te a te szempontjaidat nézed, én meg pl egy gyengénlátóét hoztam fel neked :) Számukra teljesen lényegtelen a gyors görgetés, az egyszerű használat ls lehetőleg a nagy tudás (pl TTS használat). Cserébe jóval kisebb, mint egy ebook, és nem mellesleg telefonálásra vagy akár alapszintű navigálásra is alkalmas lehet. Pár (programozható) gomb viszont hiányzik róla és számukra egy tökéletes eszköz lenne.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10112) lord.lakli válasza biga (#10111) üzenetére


lord.lakli
őstag

Saját magadnak mondasz ellent. Gyengén-látóknak tökéletes lehetne, de nekik nem kell okos telefon. Navigálás? Szerintem pont ott nem alkalmas az eInk, mert elég gyorsan tud változni még gyalogos közlekedés alatt is.

(#10113) biga válasza lord.lakli (#10112) üzenetére


biga
senior tag

Miért ne kellene? Egy gyengénlátó butább vagy mi? Szerinted neki nem kell egy hangutasításos, vagy egyszerű jelekkel működő navigáció? Jobban mint neked, hisz nekik a mindennapi közlekedés is nagyságrendekkel nagyobb problémát okoz. Ehhez általában nem kell persze olyan, részletes utca szintű képes navi, mint egy átlag embernek, lényegében akár nagy nyilak és pontos hangutasítás (kiegészítő infokkal együtt) elég. Ezenkívül temérdek olyan eszköz van, ami egy pc-n már létezik, okostelefonokra is megjelent már és óriási segítséget nyújt. Pl egy képernyőolvasó szoftver, ami folyamatosan mondja amit te látnál a képernyőn hihetetlenül hasznos. Igen, böngészni is lehet így, vagy akár könyvet olvasni. Egy látó számára ezek evidens dolgok, és elképzelni sem tudják, hogy mekkora segítség ez egy gyengénlátó, pláne egy vak számára. Ilyen jellegű fejlesztés sajnos nagyon kevés van, és ez sem tökéletes (mint mondtam pár programozható gomb pl mindenképpen kellene még rá), gondolom pont azért, mert sokak szerint "nekik minek"... :(

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10114) lord.lakli válasza biga (#10113) üzenetére


lord.lakli
őstag

Elolvastam újból amit írtam, de abba sehol sincs, hogy nekik nem kell navigáció. Az eInk-es navigációs magyarázatodat nem értem. Ha csak hang utasítás, akkor bocsi, de mindegy milyen a kijelző. Ha nézni kell, akkor az eInk a technológiája miatt siralmas lenne navigációra, még sima következő utasítások esetén is szerintem zavaró és pontatlan tudna lenni az eInk.
Valamit nagyon félre értesz. Felolvasó szoftverek vannak sima telefonon is. Pont hogy inkább célhardver célszoftverrel jobb megoldás lenne. Az okos telefonok kegyetlen rövid ideig működnek és nem csak a kijelző miatt. Nem a felolvasás miatt és nem a böngészés miatt okos telefon az okos telefon.

[ Szerkesztve ]

(#10115) biga válasza lord.lakli (#10114) üzenetére


biga
senior tag

Az eink nagyon jól látható nappali fénynél, szemben a többi kijelzővel. A monochrome sem feltétlenül hátrány. Az üzemideje óriási - ekkora kijelzővel - a többihez képest. A legtöbb alkalmazásnál meg az eink sebessége - az általam említett, de valóban viszonylag szűk réteg számára - pedig lényegtelen. Azt meg nem is értem, miért lenne lassú egy egyszerű navigációhoz és az ezzel kapcsolatos legfontosabb infok kijelzéséhez. Talán meglep, de ez a réteg nem vezet :) Gyk gyalog közlekedik. Még csak nem is fut. Hidd el, negyed ilyen sebességű kijelző is elég lenne szerintem egy ilyen navigáláshoz :)

Mint említettem, jelenleg nincsenek megfelelő célhardverek, illetve amik vannak, azok mind kompromisszum (pl minap láttam egy viszonylag jó fejlesztést: egy nagy, kb 24" monitorra szerelt, billenthető kamera alá bármit beteszel felnagyítja illetve felolvassa. Egy sima papír alapú dokumentumot is vagy szinte akármit. A baj a következő vele: k.nagy, odaköt az asztalhoz, elektronikus adatokkal nem tud mit kezdeni (pl egyszerű böngészés), cserébe (támogatva!) 4500€. És mindezt úgy mutatták be, mint a világ csodája. Nekem itthon a PB Touch-om és a Kindle Touch-om ennek töredékéért tud bármilyen elektronikus könyvet felolvasni. De sajnos pl internet még mindig nehézkes. És az ebook ezen kívül még nagy is (hisz ha úgy sem nézi, minek akkora? De ez mellékes :) ). Egy okostelefon kézenfekvő lenne, hisz ott van mindig, elég kicsi, de mégis még épp használható a kijelzője alap dolgokra. De a kijelzők alkalmatlanok egy ilyen, kicsit speciális feladatra: túl kicsi a felbontás és pl erős nappali fénynél használhatatlan. Cserébe viszont zabálja az áramot - és de igen, a legnagyobb fogyasztó pont a kijelző! Ezért írtam, hogy egy olyan okostelefon, ami einkkel szerelt, máris előrelépés az általam említett réteg számára. Nem kérdőjelezem meg, hogy neked pl nem, de nekik simán, hisz nagyságrendekkel használhatóbb, mint bármi, ami eddig megjelent.

Mint említettem, sajnos célhardver nagyon kevés van, így az ilyen embereknek be kell érnie azzal, ami jut. Ez ilyen lehetne, kis módosítással. Én meg erre utaltam. Viszont érdekesen hangzott az a feltételezésed, miszerint "nekik nem kell okostelefon". Miért nem?

De értem én a te véleményedet is, hisz én egy vékony (?) réteget hoztam fel, míg a többieknek áll amit mondasz természetesen. Nekik valóban nem sok értelme van ennek a fejlesztésnek.

Szívesen beszélgetek tovább a témában, ha gondolod, de szerintem már így is eléggé teleoffoltuk a témát. Ha gondolod privátban folytathatjuk :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10116) biga válasza biga (#10115) üzenetére


biga
senior tag

bocs, lemaradtam a szerkesztésről: "túl nagy a felbontás (túl kicsi minden)" lett volna a helyes :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10117) Orlin


Orlin
addikt

Másik oldalon találtam:

Telekom meg nagy német könyvkereskedők kihoztak egy új érintőképernyős, világítós, Telekom-felhős olvasót 100 euróért...

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10118) lord.lakli válasza biga (#10115) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egy időben valamicskét kellett foglalkoznom webes felületek optimalizálásával és akkor nagyon sok szoftvert megnéztem. Sajnos igazad van, mert iszonyat drágák és annyira nem jók, mint ígérik.
Képzeld tudom, hogy nem vezetnek ;), de szerintem az eInk gyaloglás közben is lassú lehet bizonyos tekintetben. Ha csak szöveg, akkor esetleg oké, de egy kicsi ábra is nagyon lassúvá teszi szerintem, de csak elképzelés.
Saját vélemény: Az okos telefon esetén a kijelző is sok energiát visz el, de ott mert "okos" telefon még egy csomó mindent futtat sok embernek feleslegesen. Szinte minden "okos" telefon küzd azzal, hogy 1-1.5 napot kiszolgálja a gazdáját még úgy is, hogy a kijelző szinte sosem megy. Amiket írsz régebbi kevésbé okos telefon is tudta és még el is ment 5-7 napot.

(#10119) Degeczi válasza lord.lakli (#10118) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de Androidon alapban tud energiafölhasználási naplót mutatni a rendszer, és bizony messze-messze a kijelző viszi el a legtöbbet!
(akár 80-90%-ot is)

(#10120) lord.lakli válasza Degeczi (#10119) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker, ezt senki sem mondta, hogy nem így van ha egyfolytában nyomkodod. Nézd meg úgy, hogy mint "okos" telefon, de nem világít a kijelző non-stop és megfogsz lepődni, hogy más is fogyaszt és nem keveset. Pont android JB Now-tól kezdve meg egészen szépen tud enni: helymeghatározás, widgetek, kártyák, stb.

(#10121) biga válasza lord.lakli (#10118) üzenetére


biga
senior tag

Tényleg nem akarom a többieket felesleges offokkal fárasztani, de muszáj válaszolnom :)
Sajnos - pont a "butatelefon" létük miatt - nem nagyon van korábbi telefon, ami jó lenne. Symbinra van ugyan felolvasó szoftver, de kb ennyi. És sajnos pl egy felolvasás elég processzorigényes feladat. Még egy régebbi PC-t is hajlamos néha megizzasztani (próbál ki nyugodtan az nvda nevű, ingyenesen letölthető, windows alatt futó magyarul is tudó képernyőolvasót. Még PC-n is nyögvenyelős ám a dolog, de ezekkel legalább nincsenek elzárva a külvilágtól. ). Egyszóval minél erősebb a hardver, annál jobban megy. Ezen kívül temérdek olyan alkalmazás van, ami okostelefonokon fut, régebbieken meg nem. Valóban nem kell pl erőteljes multimédia támogatás (eink esetében eleve hülyeség pl videora gondolni :) ), de sok, sokszor kis, egyszerű alkalmazások is segítenek. Pl egy sima, de kifejezetten erre a célra kitalált vonalkódolvasó alkalmas arra, hogy egy boltban egy ilyen ember is képes legyen - kis kompromisszummal - önmaga bevásárolni. Egyszerűen leolvassa a kódot és mondja a terméket (és ha hozzáférne a bolt rendszeréhez valamennyire akár az árát is). De ugyan így pl az árat is leolvassa és felolvassa neked egy kicsit jobb ocr-es kamera a teloban (ez pl még gyerekcipőben jár, de létezik és működik is, bár sok hibával). Egy egyszerű navi elmondja hol vagy, elmondja, kb merre van az adott intézmény, merre van hozzád képest, de gondolj csak a tömegközlekedésre, a menetrendekre stb. A hívó nevét elmondja, illetve - ma már nem különösebben nagy dolog - te is használhatsz hanghívást. És még sorolhatnám azokat az apró dolgokat, amik számodra evidensek, gyengénlátók számára meg kínkeserves dolog. És ha belegondolsz látni fogod, hogy ehhez - célhardverek híján - elég jól használhatóak (lennének) az okostelefonok is, míg régebbi, pláne már alig támogatott rendszerek alig-alig.

Egy okostelefon hagyományos kijelzővel a fent említett dolgokkal használva kb 2-3 órát menne talán (de legfeljebb a dupláját), hisz közben a kijelzője (ami továbbra is a legnagyobb fogyasztó, hidd el), nagyrészt működne, ha statikus képet mutatna is. Logikus, hisz azok tervezésénél a szempont az volt, hogy a felhasználója nézi a kijelzőt! Ezzel szemben einkkel azért minimum pár napot kibírna, ez már használható, miközben lényegtelen, hogy a kijelzőt használja-e közben a felhasználója. (Ha statikus, ritkán változó kép van, lényegében a kijelző nem használ áramot).

És akkor még nem beszéltünk az árról! Az ár jó része megint csak a kijelző miatt annyi, miközben ez a réteg minimálisan használja (de azért sajnos el nem hagyható...). Ugyan ez - mint a videon is kiderül - akár fele vagy harmad annyiba is kerülhetne.

Nem, ez sajnos még mindig nem célhardver (hisz akkor eleve nem érintőkijelzős lenne :) ), de sokkal közelebb áll hozzá, mint eddig bármi.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10122) Degeczi válasza lord.lakli (#10120) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bakker, pontosan azért reagáltam, mert megtettem: a mindennapokban (leginkább levélolvasás, följegyzések: nem túl számításigényes használat) miatt sokat nyomogatott okostelefonom minimális beszélgetéssel is töltőre kell tegyem esténként, h másnap ne napközben merüljön le - míg egy hosszú, 3-4 napos hétvégét simán végigvisz hasonló mennyiségű beszélgetéssel, de elenyésző kijelzőhasználattal...
(a helymeghatározás valóban sokat fogyasztana, de arra nagyon ritkán van szükségem, ezért nincs folyton bekapcsolva)

(#10123) lord.lakli válasza biga (#10121) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem régi telefonokat javaslok, csak az okostelefonok hátránya az "okossága" merülés tekintetében. Bekapcsolod 3G + szinkronizáció és estére megállt, ha megy kijelző, ha nem sajnos. Célhardver kell, ami nem létezik sajna értem.

(#10122) Degeczi: 3-4 nap? Akkor tuti nem használod online és szinkronizálásra.

[ Szerkesztve ]

(#10124) Degeczi válasza lord.lakli (#10123) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehogynem: itthon is leszedi a leveleket 3 óránként wifin, a fontos fiók pedig azonnal, push-al

(#10125) Libretom


Libretom
aktív tag

Figyelem: e-könyv olvasók hete lesz, ingyen letölthető könyvekkel. Érdemes körülnézni az e-könyv áruházak kínálatában! Pl.:[link]

(#10126) Zirowe válasza Orlin (#10117) üzenetére


Zirowe
nagyúr

dank E Ink Pearl-Technologie in HD :DD :DD :DD

Ma már ha nincs vmin rajta a hd jelző, akkor nem is menő. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10127) dReFiX válasza Libretom (#10125) üzenetére


dReFiX
senior tag

Van egy CCre végződő olda ahol folyton könyvhét van :-D

(#10128) Libretom válasza dReFiX (#10127) üzenetére


Libretom
aktív tag

Igen, van! Több is! ...és láthatóan nem érzel különbséget a kétféle "ingyenesség" között, úgyhogy nem is fogom megmagyarázni..... :(

(#10129) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Nézegettem, hogy mit tud a PW PDF terén(tudom, nem erre van kitalálva) s ezen videó alapján nem lenne különösebben semmi gond vele szerintem, főleg landscape módban, csak az, hogy a zoomot nem tartja meg oldal váltásnál(kivéve a dupla klikkeset) az WTF??? :Y
Ez a régebbi verzióknál is így van, amiknél százalékosan lehetett állítgatni a zoomot?
Erre van valami megoldás, hogy megtartsa mindig?

Anno én PSP-n is olvastam könyveket, szóval a kis kijelző nem akadály szerintem, de ott ugye nem állt vissza a zoom s így csak néha kellett mozgatni, hogy látszódjon a jobb vagy a bal oldal, de az kibírható.
A 9,7-esek meg már túl nagyok szerintem, fél kiló körül van egy, amit nem kényelmes tartani, meg persze drágák is.
S hackelt Nook-al se érzem, hogy előrébb lennék, mivel a kijelző nem lesz nagyobb attól, hogy android fut rajta, ugyanúgy scrollozgatni kellene ha PDF-et akarok olvasni, csak gondolom ott nem lenne a zoom probléma, de a kindle pofásabb szerintem. :)

(#10130) koncsik válasza Libretom (#10128) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, ha van még a te ingyenes linkjeidből, örülnék, előre is kösz.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10131) Bennyboy


Bennyboy
őstag

köszi a linket. Le is szedtem pár ingyenes könyvet.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#10132) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Az megoldható, hogy honlapok cikkeit olvassam kindle-n? (mint pl. ahogy wikipedia-n a cikkekből lehet epub formátumot létrehozni.)

.

(#10133) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudnátok ajánlani alap Kindle 5-höz lámpás tokot? Vagy nem éri meg ezzel pepecselni, mert annyiból már kijön egy alap PW?

Köszönöm.

(#10134) exacum válasza Troy. (#10132) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Én a Push to Kindle-t vagy a Send to Kindle-t használom. Az amazon fiokodban engedélyezned kell az email címeket, hogy fogadja tudja.
Mindkettő gyors és pontos.

(#10135) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Illetve még eszembe jutott: a Kindle-ben a szótár és a fordítás csak WiFi-vel működik? Utóbbi gondolom a Bing miatt igen. A szótár nem?

(#10136) exacum válasza BomiBoogie (#10135) üzenetére


exacum
tag

Itt meg találod a szótárakat.
A Pw automatikusan a metaadatnak megfelelőt használja.

(#10137) Degeczi válasza BomiBoogie (#10135) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a szótár offline, a Kindle-re telepítheted mindegyik nyelvhez tartozót (magyarhoz is van értelmező szótár, bár a ragozás miatt nem az igazi)

fordítást csak az alaptípus nem végez, csak a Touch és gondolom a PW
(és persze nyilván valóban csak wifis netkapcsolat meglétével)

(#10138) r3dsnake válasza exacum (#10136) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

PW-on megoldható az, ha mondjuk egy angol könyvet olvasok, akkor egy adott szóra tapizva kiírja a magyar megfelelőjét? Vagy van ehhez hasonló egyszerű megoldás?

Köszi!

(#10139) norti válasza Troy. (#10132) üzenetére


norti
addikt

Az alább ajánlottakon kívül van még a SendToReader, ami szerintem jobb, mert a képeket is küldi és elboldogul a különféle karakterkódolásokkal is. Bár lehet a többiben is kiküszöbölték már ezeket a hiányosságokat, nem követtem.

(#10140) BomiBoogie válasza Degeczi (#10137) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Degeczi, exacum, köszönöm.

(#10141) exacum válasza r3dsnake (#10138) üzenetére


exacum
tag

Pontosan ezt teszi :)
Ellentétben a K4-gyel itt nem kell a szótárt kijelölni alapértelmezetnek, mert a könyv metaadata szerintit választja ki automatikusan. Használhatod a linkelt nagygabe félét , vagy megveheted hozzá az akadémiait. Én a nagygabe-ét használom, tökéletesen működik, pontos. Köszönet érte :R

(#10142) exacum válasza Degeczi (#10137) üzenetére


exacum
tag

Valóban a Pw-n is szükséges a fordításhoz netkapcsolat, de sajnos a magyar nincs a választható nyelvek között. :(

(#10143) BomiBoogie válasza exacum (#10142) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor végképp nem érdemes (nekem legalábbis) a 3G változatot rendelni. Főleg, hogy csak 50MB a keret az USA-n kívül. Köszönöm az infókat.

(#10144) r3dsnake válasza exacum (#10141) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, ez nagyon pozitívan hangzik. :)

(#10145) Degeczi válasza exacum (#10141) üzenetére


Degeczi
nagyúr

minden verzió, már a K3 is metaadat szerint választja a nyelvhez tartozó szótárat
(pont ez tud problémát okozni, ha egy könyvhöz hibás a beállítás, ami néha előfordul: pl. angol könyv esetén is magyar, így a magyar értelmezőszótárban keresne - de abból persze hiányzik az az angol szó, és a felhasználó csak annyit lát, h "nem működik a szótár")

(#10146) mr_balage válasza BomiBoogie (#10143) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Szia, be tudnál linkelni egy hivatalos oldalt, ahol le van írva ez az 50 MB-os limit? Én még nem találtam ilyent, mindenki csak mondja.

(#10147) BomiBoogie válasza mr_balage (#10146) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez egy hír, mégsem csak fórum.

Sőt, itt az Amazon oldalán.

Experimental Web Browser
The Experimental Web Browser is currently only available for some customers outside of the United States and may be limited to 50MB of browsing over 3G per month. This limit does not apply when customers are browsing over Wi-Fi.

Engem ez végképp meggyőzött, hogy nem kell 60$ a 3G-re.

[ Szerkesztve ]

(#10148) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Az e-nyomdászokhoz volna egy olyan kérdésem, hogy ki szokott nem törhető szóközt használni? Aki szokott, s átkonvertálja a kapott fájlt (legyen a forrás epub vagy prc, mindegy) mobi-ba akkor megmaradnak ezek? Csak mert elkészítettem az első könyvemet non-breaking space-ekkel, szépen átkonvertáltam mobi-ba és a K4-emen egyszerűen nem jelennek meg, széthúzza azt is az olvasó mintha nem is formáztam volna meg.

Rainforest Alliance Certified signature

(#10149) smilecat válasza DeusHun (#10148) üzenetére


smilecat
aktív tag

Én használok, csak nem mobit készítek hanem prc-t, nekem még nem volt vele gondom.(ja igen, csak párbeszédnél, bekezdésnél)
Word-ben szűrt weblapként elmentem és mobipocket creatorban készítem el a prc-t.

[ Szerkesztve ]

(#10150) DeusHun válasza smilecat (#10149) üzenetére


DeusHun
őstag

Ez lett volna az én tippem is, a gond, hogy én epub-ból szeretném csinálni, mert be szoktam állítani, hogy ne az első fejezettől kezdje a könyvet hanem a címtől. Igaz, néha lehet kivételt tenni :)

Rainforest Alliance Certified signature

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.