Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Telefonom töltőjét használhatom töltéshez?
Néztem lehet venni,külön Kindle számára töltőt.
Van valakinek?Megéri?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10402) BomiBoogie válasza Orlin (#10401) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha van USB-d, ami passzol bele, nyugodtan használhatod azt.

(#10403) Degeczi válasza Orlin (#10401) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nem nagyon pici (2-300 mA-es) töltő, hanem min. 500 mA-es, akkor persze, használhatod a telefonét

(#10404) snowdog válasza BomiBoogie (#10402) üzenetére


snowdog
veterán

Tegyük hozzá, ha legalább fél ampert képes leadni. Azért 1-200 mA-es töltővel én nem kísérletezgetnék.

u.i. Degeczi
Nagyon egyre gondoltunk, orrhosszal azért megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#10405) Orlin


Orlin
addikt

Köszi.
Néztem ha kikapcsolom akkor is van ábra a képernyön.
Ez mindig jelen van?Úgy nem lehet kikapcsolódni h semmit ne mutassaon?
Még most ismekedek Kindle Pw ;)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10406) Degeczi válasza Orlin (#10405) üzenetére


Degeczi
nagyúr

lehet, hosszas lenyomva tartással - de miért kínoznád magad? :F
semmit pluszfogyasztása nincsen az alvó állapotban mutatott képnek, a kijelző pedig nem ég be
(ellenben ha elszámolod a hosszas lenyomvatartás idejét, hibernálás helyett reset lehet belőle)

(#10407) Orlin


Orlin
addikt

Van is egy könyvem epub-ban.
Mire érdemes konvertálni?A Calibre progiban elég sok lehetőség van :B
Jobb fenti sarokban van olyan,hogy "kimeneti formátum" ott kellene gondolom beállítani.
Vagy a Send Kindle programmal csináljam?Ott is van konvert lehetőség :)
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10408) BomiBoogie válasza snowdog (#10404) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó, jó, mondtam én, hogy gyorsan tölti? :D

(#10409) hpeti2 válasza Orlin (#10407) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ha beállítottad a calibre-ben, hogy kindle-öd van, akkor simán rányomsz, hogy küldés eszközre és konvertál. Ha meg nem tud konvertálni úgyis szólni fog.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10410) tucsok. válasza ratobi (#10390) üzenetére


tucsok.
senior tag

hogyan olvasol hvg.-t a Kindle-en? Elmondod, hogy csinálod? köszi

"So say we all"

(#10411) Orlin válasza hpeti2 (#10409) üzenetére


Orlin
addikt

Hol tudom beállítani?
Nem találom.
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10412) Degeczi válasza Orlin (#10411) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a telepítésnél már rákérdezett, de utána is bármikor elindítható a Preferences / Run welcome wizard-al, talán ez a legegyszerűbb módja

(#10413) hpeti2 válasza Orlin (#10411) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Telepítésnél nem kérdezte?

Beállítások - > Közös beállítások - > Oldalbeállítás és ott a listáról válaszd ki.

Ui.: Nem windowson nézem, ezért nem biztos.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10414) ratobi válasza tucsok. (#10410) üzenetére


ratobi
senior tag

Calibre program képes rá, hogy híreket letöltsön és atküldje az olvasóra. Lehet automatikusan is, csak be kell kapcsolni a számítógépet, meg pár dolgot be kell állítani. A legjobb lenne egy állandóan be kapcsolva lévő PC-re telepíteni. (ha valaki tud ilyet szóljon!!)

(#10415) baani59 válasza ratobi (#10414) üzenetére


baani59
aktív tag

Nálam van egy. :DD
Letöltésre és média szerverként is használom.
Egy AMD Brazos alapú mini PC, max 20 Wattot fogyaszt.

Ezt a Calibre-s hírtovábbítást ki fogom próbálni...

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#10416) ratobi válasza baani59 (#10415) üzenetére


ratobi
senior tag

Segítek szívesen, ha gondod van, nálam működik !

(#10417) tucsok. válasza ratobi (#10416) üzenetére


tucsok.
senior tag

lennél olyan kedves és leírnád a calibre beállítását a hír tovább küldésére? :R

"So say we all"

(#10418) ratobi válasza tucsok. (#10417) üzenetére


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Ha gépközelben leszek le írom pontosan. De lehet csak a hétvégén jutok oda. Amúgy nagyjából, a hírletöltésnél kiválasztod es ütemezed, hogy melyik napokon milyen híreket akarsz letölteni. Majd az email címeket engedélyezni. A calibre-ben is, meg az amazon-om is. Az autó küldést engedélyezni kell.

Ha valakinek sikerül egy szervergépen ezt megcsinálni, nagyon megköszönnem , ha az én híreimet is be tudnánk ott ütemezni. Jelezze privátba.

(#10419) biga válasza Orlin (#10407) üzenetére


biga
senior tag

Ha nincs beállítva a Calibre-ben eleve a kindle, akkor kézileg kiválasztod pl a mobi-t vagy az azw-ket (a mobi talán praktikusabb, mert több helyen használható). De érdemes beállítanod, mert ha megvan, akkor eleve beállítja neked az alapértelmezett formátumot a Kindle-hez, na meg nem utolsó sorban ha rendesen be van állítva, akkor a calibre emilben egyenesen a Kindle-re küldi neked a könyvet (az eszköz saját címére), így elfelejtheted az usb-t (illetve csak a töltésre használod :P )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10420) Orlin


Orlin
addikt

Közben sikerült beállítani Calibre-t.
Köszi!

A másik kérdés,hogy írtátok itt ,h ezzel is lehet küldeni Kindle-re könyvet.Hogyan?
Jelenleg a Send Kindle-t használom.
Tegnap úgy csináltam,hogy calibre-vel konvertáltam majd kikerestem és elküldtem Send Kindle-vel...

THX

(Ha minden igaz meg van.)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10421) exacum válasza Orlin (#10420) üzenetére


exacum
tag

Szia!
A Calibre beállításokban van egy Megosztás - Könyvek megosztása emailben - email hozzáadása
A kindles email címedet kell megadni, illetve egy másikat amiről küldi. Ez lehet az amit regisztráciokor adtál meg, de nem feltétlenül. Ha nem azonos akkor azt az amazonos fiókodban engedélyeztetned kell. A küldendő formátumokat is beállíthatod. Ha nem akarod automatikusan küldetni, pl több Kindled van, akkor Kapcsolat/megosztásban tudod kiválasztani a célt.
Ha USB-vel kötöd össze akkor közvetlenül is küldheted, illetve rendezheted a könyveket. A Calibrenek van egy collection kezelő bővítménye, de az nekem sajnos sosem működött :(

(#10422) ratobi válasza tucsok. (#10417) üzenetére


ratobi
senior tag

Siker?!

(#10423) tcp


tcp
tag

Sziasztok,

másnak a Kindle keyboardjából is elfogyott ma reggelre a 3G? Tegnap este még ment, ma pedig csak a térerő pálcikák vannak meg, de nem hajlandó 3G-hez csatlakozni (Turn wireless on/off megvolt, Restart megvolt).

Egyéni a problémám? Van valami ötletetek?

Köszönöm.

(#10424) hampidampi válasza tcp (#10423) üzenetére


hampidampi
senior tag

Amazon vagy wiki megy?
Nem lehet, hogy elfogyott az 50 megád?

(#10425) tcp válasza hampidampi (#10424) üzenetére


tcp
tag

semmi sem megy, ebből gondolom, hogy nem az 50 mega a probléma. De ha jól látom akkor egyedül vagyok a dologgal, tehát valószínűleg nem valami globális hiba a vodánál vagy az amazonnál :(

(#10426) baani59 válasza tcp (#10425) üzenetére


baani59
aktív tag

A Settings menüben Alt Y-Q-Q (=611) megmutatja a Wireles Statust. Az Alt E-Q-Q (=311) -el pedig manuálisan kiválaszthatod a Vodát, majd restart.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#10427) tcp válasza baani59 (#10426) üzenetére


tcp
tag

köszönöm, valszeg mégsem nálam volt a probléma, mert az asztalra lerakott kindle-ön kb 3 óra után egyszer csak lett 3G úgy, hogy akkor már órák óta nem piszkáltam, nem indítgattam újra, csak megnéztem néha, hogy történt e valami.

(#10428) Tristis


Tristis
őstag

A metroban most 31.700-ért lehet Kindle-t kapni. Esetleg ha valakinek kell :R (amazonról még kb. mindig olcsóbb).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10429) BomiBoogie válasza Tristis (#10428) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de szállítással együtt már nem biztos.

(#10430) Degeczi válasza Tristis (#10428) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amazonról valóban nem olcsóbb, mai árfolyamon 33.5e - de az a normál típus, míg itthon a reklámosat adják majdnem ennyiért...
(nem mintha rossz lenne a reklámos változat, de ennyit nem ér - pláne úgy, hogy egy-két hónapja még 25e volt a Tesco-kban...)

[ Szerkesztve ]

(#10431) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van egy prc formátumú könyvem, amivel egy olyan problémám van, hogy a fejezetek nem új oldalon kezdődnek. Ezt hogy lehetne elérni? Megpróbáltam úgy, hogy oldaltörést raktam be az összes fejezet elé, de így se jó.

(#10432) Degeczi válasza G.Peter (#10431) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Calibre-ben konvertáláskor a Structure detection opciói között az Insert page break before már alapértelmezetten az, h a <h1> és <h2> elé tegyen be oldaltörést
(ami html-ben egyértelmű, de ha RTF a forrás, akkor is egyszerűen annyi, h a fejezetcímek "Címsor 1" vagy "Címsor 2" stílusra vannak beállítva Wordben, mert azokból ez lesz)

ha már PRC a forrás, akkor pedig a Search&Replace fülön a varázspálca ikonra kattintva lehet belenézni, és megkeresni, hogyan vannak a fejezetcímek megformázva
erre már nincs általános recept: ahány kiadvány, annyi féle előfordulhat

(#10433) G.Peter válasza Degeczi (#10432) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Köszönöm szépen, sikerült megoldani! PRC volt a forrás, de átkonvertáltam html-be, aztán visszakonvertáltam, így szépen beletette az oldaltöréseket.
Egyébként már előtte egyszer kézzel beletettem mindenhol az oldaltörést, de úgy mégsem csinálta meg... Mindegy, a lényeg az, hogy így már jó.

(#10434) tucsok. válasza ratobi (#10422) üzenetére


tucsok.
senior tag

Beállítottam letölti, de automatikusan nem küldi el a Kindle-re Azt nem tudtam beállítani. :O

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#10435) ratobi válasza tucsok. (#10434) üzenetére


ratobi
senior tag

Úgy sem megy, hogy a beállításokban bepipálod az autoküldést?

(#10436) ratobi válasza ratobi (#10418) üzenetére


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Valaki esetleg használ olyan lehetőséget, hogy notebookja egy adott időben automatikusan, be, ill. kikapcsol?

(#10437) smfb


smfb
csendes tag

Nemrég vásároltam egy Kindle Paperwhite-ot, de egy dologgal kapcsolatban nem tudok rájönni a megoldásra, talán itt valaki tud nekem segíteni. Az Amazon oldalán, a termékismertetőben az van feltüntetve, hogy a készülék megjelenít képformátumokat is (JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion). Nos, én bár töltöttem rá a felsorolt fajtákból, próbálkoztam betenni külön mappába, vagy csak simán bemásolni a gyökérbe, de a Kindle-t bekapcsolva nem jeleníthetőek meg a képek, még csak ki sem listázza, hogy rajta van-e. A használati utasítást is hiába böngésztem, nem találtam erre vonatkozó passzust. Mit csinálok rosszul?

A válaszokat előre is köszönöm!

János

smfb

(#10438) exacum válasza smfb (#10437) üzenetére


exacum
tag

Szia!
A "through conversion" azt jelenti képes megjeleníteni, de csak konverzio után. Küld el a képeket csatolva a kindle-s emailcímedre, konvertalas után WiFi-n elküldik a Pw-dre.

(#10439) smfb válasza exacum (#10438) üzenetére


smfb
csendes tag

Szia!

Én a felsorolást úgy értelmeztem, hogy a "through conversion" csak a BMP-re vonatkozik, de valóban elképzelhető, hogy mindegyikre. Illetve kérdezlek is, hogy te erről mit tudsz, biztos vagy benne, hogy az összes felsorolt képformátumra, vagy csak tippeled? :)

A beküldözgetés azért nem működik, mert elég nagy mennyiségű adatról, lenne szó, és nem akarok ezzel szenvedni. Konkrétan van sok képregényem, amiket a PW-n szeretnék olvasni és JPG-ben lettek bescannelve. Nyilván erre is van házi megoldás, mert tudok belőlük PDF-et csinálni, de mivel úgy vagyok/voltam vele, hogy a PW megjeleníti a felsorolt formátumokat, így nem akartam erre időt szánni.

smfb

(#10440) hampidampi válasza smfb (#10439) üzenetére


hampidampi
senior tag

Elvileg, ha csinálsz a Kindle gyökér könyvtárába (nem a Documentsbe, a "legfelső" szintre!) egy images alkönyvtárat, az megjelenik az olvasón és ami képet ide beteszel azt látni fogja.

(#10441) Kobudera válasza hampidampi (#10440) üzenetére


Kobudera
tag

Kipróbáltam és nálam ez nem működik paperwhite-on pedig tudom, hogy k3-on és 4-en müködött, de ott a másik alternatíva, hogy felrakja a DuoKan-t és akkor rarba vagy zipbe tömöríti a képeket amit aztán szépen megnyit a rendszer.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10442) Kobudera válasza hampidampi (#10440) üzenetére


Kobudera
tag

Megkövetlek.. Figyelmetlen voltam. Működik úgy ahogy írtad! :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10443) exacum válasza hampidampi (#10440) üzenetére


exacum
tag

Működik. :C Már próbálkoztam vele, csak akkor "Pictures"-nek neveztem a könyvtárat, de azt nem látta, így le is mondtam róla.
Köszönöm szépen :R

(#10444) smfb válasza hampidampi (#10440) üzenetére


smfb
csendes tag

Zseniális! Hálásan köszönöm! :)

Üdv.: János

Egy kicsit off kérdés, csak eszembe jutott: Már több, mint 8 éve regeltem az oldalra, hogy lehetek még mindig újonc? :)

[ Szerkesztve ]

smfb

(#10445) wardemi válasza smfb (#10444) üzenetére


wardemi
senior tag

Elvileg a hozzászólásaid száma adja a "rangot" ;)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10446) smfb válasza wardemi (#10445) üzenetére


smfb
csendes tag

Akkor előfordulhat, hogy zöldfülűként öregszem meg. :)

smfb

(#10447) Elemental válasza smfb (#10446) üzenetére


Elemental
addikt

De ha ilyen ütemben szórod a hsz-eket, akkor nemsokára lelkes újonc leszel :)

(#10448) Libretom válasza hampidampi (#10440) üzenetére


Libretom
aktív tag

Köszönöm! Ez végre nálam is működik. :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.