Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Mike76 válasza Orlin (#10750) üzenetére


Mike76
tag

Nem, (sajnos) már kijött az 5.3.5 verzió is.

(#10752) Heyman válasza Mike76 (#10751) üzenetére


Heyman
aktív tag

Miért sajnos?:D

(#10753) Mike76 válasza Heyman (#10752) üzenetére


Mike76
tag

Mert minden firmware frissítés után jó darabig (vagy akár végleg) működésképtelenné válik valamelyik hasznos hack. Az 5.3.4 fw óta nem lehet betűméretet állítani a JBPatch-ben, az 5.3.5 alatt meg nem működik a Collection Manager. Úgy tűnik, hogy az Amazon szándékosan adja ki ezeket a gyakori, de jelentős változást nem hozó firmware frissítéseket, csak hogy megnehezítse a lelkes (és az Amazonnak tulajdonképpen semmiféle kár nem okozó) hackerek dolgát.

(#10754) snowdog válasza Mike76 (#10753) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor miért teszitek rá a frissítéseket. Én nem is emlékszem mikor frissítettem a Kindle 3-at. Talán soha, minek?

(#10755) Mike76 válasza snowdog (#10754) üzenetére


Mike76
tag

Nyilván leragad az ember egy régebbi, problémamentes firmware-nél, csak sajnos ehhez is trükközni kell. Az egyik megoldás, ha mindig ki van kapcsolva a WiFi (mert egyébként automatikusan települ a frissítés), de ez esetben nem lehet használni a Send to Kindle alkalmazásokat, amikért azért kár lenne. A másik működő út a KUAL+BackDoorLock hack telepítése, ami egészen addig oké, ameddig az Amazon nem tesz bele a frissítésbe valami mégiscsak hasznos funkciót (mint pl. Kindle 4-en anno a megnövelt kontrasztú betűk).

(#10756) snowdog válasza Mike76 (#10755) üzenetére


snowdog
veterán

Az új gépeket nem ismerem, de az enyémnél megoldható ha egy új verzió nem válik be, akkor visszatehető a régi.

(#10757) Heyman válasza Mike76 (#10753) üzenetére


Heyman
aktív tag

Nem használok semmilyen hack-et, szóval ez engem nem érint :)

(#10758) tylerddd válasza Heyman (#10757) üzenetére


tylerddd
veterán

Gondolkodom egy Kindle 4 vagy 5 vásárlásán, elég jó árban vannak már itthon is. Sajnos akármennyire sokoldalú eszköz az iPad, huzamosabb ideig nem jó rajta olvasni.

A kérdésem az lenne, h Kindle-re mennyire tud jól konvertálni mondjuk pdf-ből a Calibre program?! Mivel magyarul szeretnék olvasni, ez a lehetőség a legkézenfekvőbb, de pdf esetén elég aprók a betűk állítólag, meg videók alapján is ezt veszem észre. Tudom lehet zoomolni, de nekem ez az egy lapon belül történő mozgás nem tetszik. iPadre elég bénán konvertál, elcsúsznak a sorok, össze vissza vannak oldalak stb. A konvertálás előtt hiába állítom a sokak által tanácsolt beállításokat, nem vagyok elégedett az eredménnyel. Előnézet meg nincs a programban.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10759) snowdog válasza tylerddd (#10758) üzenetére


snowdog
veterán

A Calibre nem tudja konvertálni a pdf állományt, külső programra van szüksége. Javasolom az ABBYY használatát. Lásd még itt [link]

Előnézet meg nincs a programban.

Már hogyne lenne, saját beépített viewer van benne. Azzal azt látod, amit majd a gépeden is látni fogsz. Ha ezzel kapcsolatban további kérdésed lenne, akkor azt már a fenti linken tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#10760) Degeczi válasza tylerddd (#10758) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen attól függ, milyen PDF:
- ha egyszerűen csak bescannelt képeket tartalmazó, akkor okvetlenül kell egy külső OCR segédprogram, szöveggé alakítani.
- ha azonban már szöveget tartalmazó PDF, a Calibre is jól használható konvertálásra (ha nem is annyira kényelmesen, mint más programok)

(#10761) snowdog válasza Degeczi (#10760) üzenetére


snowdog
veterán

- ha azonban már szöveget tartalmazó PDF, a Calibre is jól használható konvertálásra (ha nem is annyira kényelmesen, mint más programok)

Ezzel még nem próbálkoztam, elnézést kérek ha valakit megtévesztettem a korábbi információmmal.
Azt próbáltam, hogy Adobe Reader-rel egy pdf állományt txt-ként mentettem, de a fejezetkezelés tekintetében az eredmény siralmas volt. Ezért nem próbálkoztam hasonló megoldásokkal. Az ABBY tökéletes végeredményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#10762) Degeczi válasza snowdog (#10761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nagyon jó az ABBY, csak finoman szólva drága, egy Paperwhite Kindle árát kiteszi, és nem létezik pl. Linux alá, míg a Calibre ingyenes és multiplatform
Ezért szinte mindig azt használom először szöveges PDF konvertálására, csak akkor vetek be mást is, ha gond van a forrással (pl. különböző karakterkódolást használt a PDF készítője az ékezetes betűkhöz)
Így kényelmes, mert megmarad a formázás egy része (pl. dőlten vagy vastagon szedett betűk), ami a fejezetek beazonosítását is megkönnyíti (hiszen a fejezetcímek általában ki vannak emelve)

(#10763) Sonja


Sonja
veterán

Tudja valaki, hogy miért nem jeleníti meg a Kindle Touch a borítókat, holott benne vannak? :F 2 könyvemnél simán megjeleníti, de a többit nem. :( Nem jövök rá, hogy mi lehet a gond, talán csak a méretük?! Ezen az amazonos oldalon azt írja, hogy:

"Dimensions

Requirements for the size of your cover art have an ideal height/width ratio of 1.6, this means:

• A minimum of 625 pixels on the shortest side and 1000 pixels on the longest side
• For best quality, your image would be 1563 pixels on the shortest side and 2500 pixels on the longest side"

Viszont amiket megjelenít, azok is kisebb képek, és az oldalarány se stimmel. :U

Valakinek van valami ötlete? Mert Calibre-vel ellenőriztem, de semmi más különbséget nem találtam, csak a felbontásokat. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10764) snowdog válasza Sonja (#10763) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lehet hogy megjeleníti, csak egyet vissza kell hozzá lapoznod?

(#10765) Sonja válasza snowdog (#10764) üzenetére


Sonja
veterán

Sajnos nem. :( Viszont fejlemény, hogy a tabletembre feltettem a Cool Reader e-book olvasó programot (Google Play link), ahol szintén csak a két könyvemnek mutatja a borítóját, a többinek nem, ahogy a Kindle is teszi! :O Valami pedig akkor a könyvekkel van, csak nem jövök rá, hogy mi. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10766) hampidampi válasza Sonja (#10765) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Valami pedig akkor a könyvekkel van, csak nem jövök rá, hogy mi."

Valószínűleg az, hogy még sincs benne a borító.
(Az, hogy egy könyv első oldala egy kép, az nem jelenti azt, hogy az a kép borító is.)

(#10767) Sonja válasza hampidampi (#10766) üzenetére


Sonja
veterán

Hékás, én magam csináltam meg mindegyiknek a borítóját, és szépen mutatja is Calibre-be, hogy benne van, ahogy a másik kettőnek is! :K

Szerk.: Kindle Previewer progival a Cover-re (Ctrl+R) is megjelenik szépen a borítója, szóval nem értem.

(#10768) Degeczi: Igen, MOBI-ról kellett ismét MOBI-ra menteni/konvertálni Calibre-vel. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10768) Degeczi válasza Sonja (#10767) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és újrakonvertáltad (akár MOBI-ról MOBI-ra) a könyveket a borító belemásolása után?

(#10769) hampidampi válasza Sonja (#10767) üzenetére


hampidampi
senior tag

Fel tudsz rakni valahova egy ilyen rossz mobit?
Azt ellenőrizd még esetleg, hogy konvertáláskor az oldalbeállítás/kimeneti profil a megfelelő Kindle-re legyen állítva.

(#10770) Sonja válasza hampidampi (#10769) üzenetére


Sonja
veterán

Ment privát! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10771) Orlin


Orlin
addikt

Amúgy lehet tudni milyen változásokat hoz a 5.3.5?!
Fel szokták ezt tüntetni vhol?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10772) exacum válasza Orlin (#10771) üzenetére


exacum
tag

Az amazon honlapján: pl. a Pw-é
A letölthető változatot és használati utasítást is megtalálod itt.

[ Szerkesztve ]

(#10773) Orlin válasza exacum (#10772) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi,fel is tettem :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10774) tylerddd válasza snowdog (#10759) üzenetére


tylerddd
veterán

Már miért ne tudna konvertálni pdf-ből mondjuk epub-ba (ami iBooks-hoz kell) ?! A másik linkre pedig ránézek, köszönöm.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10775) Sonja válasza hampidampi (#10769) üzenetére


Sonja
veterán

Érdekes, hogy nálad meg megjeleníti. :( Lehet, hogy az új soft nem jól indexelte?! :F Nem tudok másra gondolni. Csinálok akkor egy resetet. :K Viszont utána újra regisztrálnom kell a Kindle-t? Mert itt ezt írja.

Reset your device only if you want to remove all content downloaded to the device and register the device again.

To use Kindle Touch again, you’ll need to connect wirelessly and register your Kindle Touch.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10776) snowdog válasza tylerddd (#10774) üzenetére


snowdog
veterán

Próbáld ki, és majd meglátod az eredményen. :)

(#10777) tylerddd válasza snowdog (#10776) üzenetére


tylerddd
veterán

Figyelj, én elhiszem, h profi vagy a témában én meg nem, de ha nem lehet pdf-ből ekönyv olvasókhoz való formátumba konvertálni a Calibre-vel, akkor miért engedi meg betallózni ?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10778) Sonja válasza Sonja (#10775) üzenetére


Sonja
veterán

Reset megvolt, továbbra se jeleníti meg. :O

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10779) wardemi válasza tylerddd (#10777) üzenetére


wardemi
senior tag

Lehetni lehet csak amit kapsz végeredményül lehet hogy nagyon silány lesz vagy használhatatlan (nagyban függ mindig a forrás fájltól). De ez már itt többször téma volt illetve nagyon sok blog és forum is körbe járta már ezt. Érdemes utána olvasni, hogy lehet szép és minőségi e-könyveket gyártani ezzel is gyarapítani a már meglévők listáját. Túl sok szakértelmez nem igényel főként szövegszerkesztő kell hozzá (vagy webszerk html szinten) és 1-2 program ismerete ami a pdf ből először egy nyers fájlt (txt, world stb) állít elő és kis türelem és bogarászást. Érdemes utána olvasni :)

De amúgy igen Calibre is képes pdf-ből mobit kreálni.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10780) tylerddd válasza wardemi (#10779) üzenetére


tylerddd
veterán

Érdekes ez, mert most próbálgattam, h mit eszik meg leginkább és eddig html-be elmentett .docx lett remekül használható epub. Docx-et meg nem akarja megenni, azt írja nem tudja konvertálni :F Hmm, majdcsak kitapasztalom.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10781) wardemi válasza tylerddd (#10780) üzenetére


wardemi
senior tag

Igen a calibre pont a doc és docx-et nem eszi meg tudtommal minden mást igen. De ezt meg kiküszöbölheted úgy is hogy wordben elmented másik formátumra pl html. (ha pont erre utaltál akkor sry ) :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10782) snowdog válasza wardemi (#10781) üzenetére


snowdog
veterán

Igen a calibre pont a doc és docx-et nem eszi meg tudtommal...

Érdemes figyelni a frissítéseket, a docx-re már van plugin (Input Plugins - DOCX Input). [link]
Én nem használom, mert azt vettem észre, hogy az oldaltörést figyelmen kívül hagyja. Nálam legalábbis ezt tette. Én korábban is, és most is a Word-del történő formázást (tulajdonképpen doc alatt szerkesztem, rtf-ként mentem), majd Calibre-vel mobi-ba konvertálást favorizálom. Nagyon szép eredményt lehet vele elérni.

[ Szerkesztve ]

(#10783) exacum válasza tylerddd (#10780) üzenetére


exacum
tag

A .doc-ot nem, de a docx-et képes konvertalni, ha letöltesz hozzá egy bővítményt. Nemrég használtam és nagyon jó eredményt adott.

ui.: késtem egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#10784) hampidampi válasza Sonja (#10778) üzenetére


hampidampi
senior tag

Akkor passz. Nálam megállt a tudomány. :(
Bár mintha mástól is hallottam volna, hogy Touchnál és PW-nál (a thumbnail nézeteseknél) előfordul ilyen, de megoldásról nem hallottam.

@(#10777) tylerddd:
"akkor miért engedi meg betallózni ?!"
A Calibre-rel bármilyen file-t fel tudsz venni! Ez elsősorban ugye egy katalogizáló program. Akár a zenéidet is karban tarthatod vele.
A konvertálás már más ügy.

[ Szerkesztve ]

(#10785) exacum válasza Sonja (#10778) üzenetére


exacum
tag

Talán nézz szét MobileRead Kindle forumaiban, lehet másnak is volt már gondja vele. Úgy emlékszem valakinek wifivel átküldött könyvek esetén nem jelent meg a borító, de az usb-sel működött. :F

(#10786) Sonja válasza exacum (#10785) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi, már a délelőtt folyamán átnyálaztam a fórumot, de semmi. :( Egy volt ott is (illetve az amazon kindle fórumán), hogy reset, és akkor jó lehet. :U Ez van. Nem használom, kész. Azért csak zavar, hogy mi a fene lehet. :o

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10787) exacum válasza Sonja (#10786) üzenetére


exacum
tag

Nem tudom melyikben olvastam, hogy a calibre kimeneti mobi beállításában a mobi fajl tipusat talán "both"-ra kell állítani (vagy "old"-ra) nem emlékszem pontosan :F . KF8-cal van kapcsolatban, sajnos nem értek hozzá :( , de úgy emlékszem csak az újabb K4 és Pw tudja jól az KF8-at. (lehet, hogy keverem a fazont a szezonnal :) )

[ Szerkesztve ]

(#10788) Sonja válasza exacum (#10787) üzenetére


Sonja
veterán

Azt is megpróbáltam, de nem segített. Mondom, végigolvastam, és megpróbáltam már szinte mindent, de semmi. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10789) hampidampi válasza Sonja (#10788) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mi a forrás, amiből konvertálsz a Calibre-ben?

(#10790) Sonja válasza hampidampi (#10789) üzenetére


Sonja
veterán

Általában MOBI és prc, és abba teszem bele a borítót, ha nincs. Ha van alapból, akkor nem nyúlok hozzá, de annak se mutatja a borítóját. :( Most pl. feltettem 10 könyvet, aminek alapból volt borítója, és ezek közül 5 könyvnek mutatta, a másik ötnek nem. :F Érdekes.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10791) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok!
Sajnos ma megadta magát a Kindle 3-am.1,5 éves.és a kijelzője halt meg./a felső jobb oldalán a képernyővédő látszik változatlanul.a bal oldalán semmit nem látni.az alja működik rendesen/.Lehet ezt javítani?Vagy kuka .és vegyek újat?És merjek kindle-t venni?1,5 évet bírt.Nem ejtettem le Amúgy nagyon meg voltam vele elégedve..

(#10792) BomiBoogie válasza janisjoplin1 (#10791) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Neked kell tudnod, mersz-e. :)
Egy 5-tel nem jársz rosszul, ha meg kell világítás, akkor PW, csak itthon nagyon drágán adják. Keress valami ismerőst külföldön.

(#10793) wardemi válasza janisjoplin1 (#10791) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát igen neked kell tudnod nekem is K3-am van és 4 hónap múlva lesz 2 éves még nem adta meg magát remélem nem is fogja jó darabig. De nálam már 1 hónap alatt vissza jött az ára ha úgy nézem mennyit meg mit és hogy olvastam :DD

De már amúgy a fórumban is volt már valaki aki kijelzőt cseréltetett csak keress vissza.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10794) lord.lakli válasza wardemi (#10793) üzenetére


lord.lakli
őstag

A kijelző cserések írták, hogy K3-at nem szabad lemerülni hagyni, mert az újabb gondot fog okozni.

(#10795) Diocles válasza janisjoplin1 (#10791) üzenetére


Diocles
aktív tag

Lehet venni hozzá kijelzőt, kb. 10000 pénzbe kerül, magad is ki tudod cserélni.

(#10796) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Köszönöm a válaszokat.Sajnos se angol tudásom.se bankkártyám nincsen.így marad egy új kindle 5.
25900-ért találtam a vaterán.

(#10797) Spy89 válasza Sonja (#10790) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia!
Régen nekem is hasonló borítógondjaim voltak ill. vannak is a Calibre-vel.
A megoldás nálam az lett, hogy a szöveges kiindulóállományok esetében a Mobi Pocket Creatort használom, míg ha már kész könyvformátumról van szó, akkor azt a Calibre-vel először mobi-vá alakítom (minden metaadatot hozzáadva) és elküldöm az amazonos konverternek. A visszakapott azw-nél pedig, akár csak a MPC-al készített prc-nél, látszik a borító a bélyegképnél ill. a borítós listanézetnél.
Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Jön még boardosra lavina! :D

(#10798) wayne1


wayne1
senior tag

Amazon-os rendeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Egyik ismerősöm valószínűleg megy ki amerikába 2-3 hétre. Hozna nekem Paperwhite-ot, ha sikerülne összehoznunk. Hogyan tudnám én innen megrendelni az ő amerikai szálloda címére majd? Vagy csak ő fogja tudni megcsinálni a rendelést onnan kintről? Mondjuk ez gáz lenne, mert nem tud angolul és tuti nem tudná megcsinálni :(

(#10799) wardemi válasza wayne1 (#10798) üzenetére


wardemi
senior tag

Megadod azt a címet ahova kell és kész :). Tudtommal nincs más ellenőrzés ilyenkor :). Bár szállodába rendelni hm nem tudom nem rizikós vagy valami? Nincs kint bolt ahonnan közvetlenül meg lehet kapni?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10800) wayne1 válasza wardemi (#10799) üzenetére


wayne1
senior tag

De IP cím alapján nem fogja kiszűrni, hogy Magyarországon vagyok? Mert nekem jó lenne az ára miatt a Special Offer változat is, de azt ugye ide nem engedi rendelni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.