Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) BomiBoogie válasza Sonja (#10900) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahogy huskydog írta.

"Dear Amazon!

I would like to unsubscribe from the advertisements. Please let me know, how is it possible?

Best regards,
Szonja"

Mondjuk nem értem, ha érted, amit viccből írtam, miért nem tudod te megfogalmazni? :F

(#10902) Sonja
Világos. :)

[ Szerkesztve ]

(#10902) Sonja válasza BomiBoogie (#10901) üzenetére


Sonja
veterán

Mivel nem tudok angolul. Megérteni már kb. megértem a mondatokat (25 év számtech alatt csak rámragadt valami), de ennyi.

Köszönöm, megírom nekik. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10903) BBéci válasza BomiBoogie (#10895) üzenetére


BBéci
titán

Azt mindenki elismeri, hogy sokkal jobb a szemnek e-inket olvasni, mint LCD-n. Laptopon szörnyű olvasni és nem helyettesíti az igazi könyvet.
Azért vettem e-könyv olvasót, hogy a hálószobámban az ágyamban, lámpa nélkül olvashassak. Pont.
Ha már megvan, olyan könyvekhez is hozzájutok, amiket papír formában, kellő anyagi források hiányában, nem tudnék megvásárolni.
Ismétlem, nincs állandó WiFi a házamban. Csak a Paperwhite kedvéért nem fogom beüzemelni és átkábelezni a dolgozószobámat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10904) BomiBoogie válasza BBéci (#10903) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akár az okostelefon 3G-jét is meg lehet osztani arra az időre.

Akkor sem értem, miért ellenzed a WiFi opciót, szerintem egyszerű indoka, hogy sokkal több (és egyre több) embernek van szüksége rá, mint ahánynak nincsen, ezért nem is adják anélkül.

(#10905) Sonja


Sonja
veterán

Beszarás! Megírtam nekik, erre 1 perc után már törölték is a Special Offer-t! :Y Ez igen Amazon! :R Köszi BomiBoogie! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10906) BomiBoogie válasza Sonja (#10905) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól függ, melyik változatot írtad meg. :D

Ezzel nekem is ötletet adtál, engem ugyan nem zavar, de mégiscsak egy mozdulattal több kell. :K

Addig kell meglépni, amíg nem jön be az Amazon, mert akkor már gondolom, itt is pénzért fogják megcsinálni.

(#10907) Elemental válasza BBéci (#10903) üzenetére


Elemental
addikt

Figy, ne mentegetőzz.
Én is úgy használom, mint te. Wifi nélkül, mert nekem is csak egy könyvre volt szükségem minden plusz szolgáltatás nélkül.
De ha te leírod, pár ember mindig megmondja, hogy neked hogyan kéne használni és miért.

(#10908) Snoop-y válasza BBéci (#10891) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert en elvezem azt, hogy a bluray lejatszomon van net eleres es ha olyan lemez kerul bele amihez van plusz tartalom akkor megnezhetem letolthetem stb ( pl Alien Anthology )
Azert mert te nem hasznalsz egy szolgaltatast azert meg beepithetik valamibe. Senki nem kotelez ra ,hogy kapcsold be vagy hasznald. ( ezt csak azert irom mert tobb hozzaszolason keresztul sirsz, hogy barcsak lenne wifi nelkuli akkor azt venned/ vetted volna ) Tok felesleges mert:
Mar megvetted
Meg nem lehet kapni wifi nelkulit ( mivel a szolgaltatasok szeles kore miatt veszik sokan nem valoszinu hogy lesz nelkule )
Szoval probalj hozzaszokni a gondolathoz :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10909) exacum válasza Elemental (#10907) üzenetére


exacum
tag

Bocsánat, hogy beleszólok. :R
Szerintem nem azt mondják (-juk), hogyan "kéne", hanem hogyan "lehetne" használni. Mivel már megvetted a szolgáltatásokkal együtt, miért nem használod ki? Én is meglennék a wifi, cloud nélkül, boldogan dugdosnám a kábelt, ha szolgáltatás nélkül olcsóbban lehetne hozzájutni. De ha már adott, miért ne használnám ki. (Ha van légkondi az irodában, miért az ablakot nyissam ki? Csak ésszerűen kell használni.)
Ha Téged zavar, egyszerűen kapcsold ki és kész. Miért kellene megmagyaráznod a döntésed? A Te olvasód, a Te beállításod. A többiek csak a figyelmeteket szeretnék felhívni a "lehetőségekre", mivel már többször elhangzott: szeretett olvasónk, több, mint egy egyszerű "olvasó". Sok új tulajdonos nincs tisztában ezekkel és esetleg örül neki, de használni nem kötelező. :N

(#10910) snowdog válasza Sonja (#10902) üzenetére


snowdog
veterán

Mivel nem tudok angolul.

Bocs, de ha ezzel kezdted volna, akkor én sem vicceltem volna el a dolgot.

(#10911) wardemi


wardemi
senior tag

2 napja már ez megy a topikban szerintem feleslegesen. Mindenki leírta már hogy ki hogy használja meg azt is, hogy mi az előnye illetve hátránya. Nem lehetne hanyagolni nem kell a másikra rátukmálni ha valaki nem használja ne tegye, aki igen tegye. Ennyi. De már kezd uncsi lenni meg felesleges az ilyen hozzászólások, illetve senki nem tanul semmit már ezekből :\.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10912) koncsik válasza wardemi (#10911) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :R szerintem is minden variáció olvasható volt már... (viszont kimaradt volna egy jó röhögés az életemből, mert frissités után csak azt olvastam, hogy Sonja örül a levételnek és első pillanatban azt hittem, hogy a girlfriend-es kérést írta az Amazonnak... :DD )
Deazértmégénis: a reklám talán akkor lesz igazán jó, ha lesz magyar Amazon oldal. Nekünk reklámosak. Tényleg, feltetetni lehet reklámokat egy USD-ért cserébe? :DDD (Bocs off / on)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10913) BomiBoogie válasza koncsik (#10912) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor jó, ha már Szonja majdnem megorrolt rám, legalább te mosolyogtál rajta.

Szerintem te meg írd meg ezt nekik, ha már úgyis "kérdések az Amazonhoz" nap van. :D

(#10914) krain válasza BomiBoogie (#10901) üzenetére


krain
tag

Na ezt én is megpróbálom(na nem Szonja nevében, hanem a magaméban)!

(#10915) ezanickem


ezanickem
tag

Sziasztok!

Van egy Kindl 4 szépségem. Felraktam rá egy könyvet és maga a Kindle teljesen más nevet és szerzőt adott hozzá. Szerintetek ez miért lehet?

(#10916) Degeczi válasza ezanickem (#10915) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a könyved hibás: tipikus probléma hanyagul gyártott házi kiadványokkal, h nincsen kitöltve a szerző és a cím metaadat mező (gyakran pedig fölcserélve a kettő)
Calibre-ben gyorsan átírható helyesre

(#10917) ezanickem válasza Degeczi (#10916) üzenetére


ezanickem
tag

Köszi szépen, most már hibátlan!

(#10918) BBéci válasza Snoop-y (#10908) üzenetére


BBéci
titán

Egy frászt sírok a WiFi miatt. Folyamatosan azért támadnak, miért vettem drága Paperwhite-ot, amikor kaphattam volna másfajta olcsóbb, WiFi nélkülit. Erre válaszoltam azt, amit most felhánytorgatsz.
100 filmből talán kettőnek nézem meg az extráit, sem időm, sem kedvem nincs hozzájuk.
Egyetlen szolgáltatás érdekel: tudjam olvasni a rátöltött könyveket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10919) Orlin válasza BBéci (#10918) üzenetére


Orlin
addikt

"Komolyan mondom, legszívesebben kiszerelném a WiFi-t ebből a nyavalyás könyvolvasóból."

Mi ez ha nem sírás?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10920) Sonja válasza Spy89 (#10797) üzenetére


Sonja
veterán

No, most volt alkalmam elküldözgetni az Amazonnak a könyveket. Valóban működik ez a megoldás! :K A kapott AZW könyvek borítói szépen meg is jelennek. :C Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10921) BBéci válasza Orlin (#10919) üzenetére


BBéci
titán

Azért szerelném ki, mert itt a topikban szinte mindenki azzal b@sztat, miért vettem WiFi-s olvasót.
Nem sírás, hanem felháborodás azok ellen, akik képtelenek elfogadni az én álláspontomat, mely szerint WiFi nélkül is van élet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10922) Heyman


Heyman
aktív tag

Hello! Lenne egy olyan problémám, hogy van egy elég terjedelmes könyvem, amiből sajnos kimaradt a tartalomjegyzék. Próbáltam Calibre-vel, automatikusan generáltat létrehozni, de sajnos elég sok kimaradt. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani? Esetleg ha valakinek megvan elküldeni? Privátba mondom, hogy miről is lenne szó. Köszi előre is!

(#10923) Degeczi válasza Heyman (#10922) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nincs általános szabály: mindig az adott könyv forrását kell html-ben megnézni, mi jellemző a fejezetcímekre (pl. vastagon vannak szedve egy adott betűmérettel, vagy mindegyikben szerepel az, h "fejezet"),
és ahhoz illeszkedő reguláris kifejezést írni, amivel azok lecserélhetőek egy standard <h2> vagy <h3>-ra

ha ez nem megy, marad a kézimunka: Wordben megjelölni az összes fejezetcímet pl. "Címsor 2" stílusúnak, és onnan már egyenes az út

(#10924) Heyman válasza Degeczi (#10923) üzenetére


Heyman
aktív tag

Időközben megtaláltam, Calibre-ben ki kellett jelölnöm a tartalom jegyzék manuális finomhangolását, és ott elszórakozni egy kicsit, de fogalmam sincs miért vont össze magától vagy 10 fejezetet. Lényeg a lényeg, hogy most már tökéletes.

(#10925) Elemental


Elemental
addikt

Duokan-nal olyan problémám volna, hogy a wifi hálózati kulcs(jelszó) megadásánál nem tudok kis betűt bevinni, csak nagy betűt, számot, és nem alfanumerikus karaktereket.
Valaki találkozott ilyennel?

(#10926) Spy89 válasza Sonja (#10920) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szívesen!

Jön még boardosra lavina! :D

(#10927) Spy89


Spy89
aktív tag

Elég sok szó esett itt arról, hogy az amazonos e-mailen keresztül külditek az olvasóra a könyveket.
Ehhez kapcsolódóan a kérdés, hogy miképp tudok csak úgy feltölteni egy könyvet ( konvertálás nélkül) az amazon felhőmbe, hogy aztán onnan le húzzam a PW-ra?

Jön még boardosra lavina! :D

(#10928) Kobudera válasza Elemental (#10925) üzenetére


Kobudera
tag

Igen, sajnos alapból a kínai betűk gomb be van nyomva, azt nyomd meg, hogy inaktív legyen, utána tudsz írni megfelelően. Alul jobboldalt kintről befelé a második gomb.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10929) Libretom válasza Sonja (#10905) üzenetére


Libretom
aktív tag

Valóban rugalmasak, de azt is tudd, hogy ha (netán) tovább adod az olvasódat, és más regisztrál vele, az Amazon visszateszi rá SO-t. Csak azért írom, nehogy majd egyszer kínos helyzetbe kerülj emiatt.....

(#10930) Sonja válasza Libretom (#10929) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, ezt már olvastam, de nem áll szándékomban soha eladni. ;) :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10931) wardemi


wardemi
senior tag

Konvertáló szakiktól lenne olyna kérdésem, hogy sokszor rakom fel a sulis jegyzetemet vizsgáimat a kindlére és van hogy utómunkát igényel a dolog. Amit eddig nem nagyon tudtam megoldani hogy a táblázatokat normálisan ráhegeszteni a kindlére. Gondolkodtam hogy berakom mint kép csak macera most vagdosni a dolgokat másik eddigi megoldásom rtf et lecsupaszítom meg minden aztán amazonnak fel ő meg legenerálja az soso használható viszont ott nincs oldalszám (nem létszükséglet csak na xd). Mobiba calibrével próbálkoztam ugyan azzal az rtf-el de az minősíthetetlen lett a táblázat sajnos. Más megoldás esetleg? Láttam anno hogy jön be egy új kindlés formátum ami támogat már elvileg html5öt is nem, azzal mennyire maceráns csak mert nem akarok egy jegyzet feltöltését órákig formázgatni mikor annyiba kerül majd megtanulni is?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10932) snowdog válasza Sonja (#10905) üzenetére


snowdog
veterán

Megírtam nekik, erre 1 perc után már törölték is a Special Offer-t!

Aki szeretné a reklámot még ennél is rövidebb idő alatt eltávolíttatni, annak a következőt javasolom (én így csináltam). Be kell jelentkezni az Amazon oldalára. Kiválasztani "Your Account > Manage Your Kindle", majd a jobb felső részen "Kindle Help/Contact Us". Jobb oldalon "Contact Us" gombot megnyomni. Kindle-t megadni, majd "How would you like to contact us?" és "Chat".

Ide beírni a reklám eltávolításának kérését. 10-20 mp-en belül bejelentkezik egy ügyintéző, megkérdezi mit szeretnénk. Elmondjuk hogy a reklám eltávolítását, és ettől kezdve 5 mp múlva eltűnik a reklám! :)

Akinek az angol párbeszédhez fordításra van szüksége, az használja a Google online fordítót. [link]

(#10933) Elemental válasza Kobudera (#10928) üzenetére


Elemental
addikt

Megvan, köszi!

(#10934) Degeczi válasza wardemi (#10931) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezért hangzik el itt pár hetente, h ilyen célra táblagép való, nem e-book olvasó

(#10935) wardemi válasza Degeczi (#10934) üzenetére


wardemi
senior tag

Mindenre van megoldás csak akarni kell. :) Nem véletlen hogy anno nem táblát vettem, de értem mire célzol, de nem mindig az a legegyszerűbb :).

Egyenlőre amazon konvertere jött be vagy képként beszűrni akkor okosan elhelyezem ránagyítok megjelenik fektetve és eddig beláttam mindent. Még keresem a tökéletest >.<.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10936) Kobudera


Kobudera
tag

DuoKan-hoz Vissza a jövőbe- Delorean téma: [link]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10937) ratobi válasza bradam (#10889) üzenetére


ratobi
senior tag

:C

(#10938) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Múlthét csütörtökön rendeltem be a Kindlet. Olyan kollégák tapasztalatára lennék kíváncsi akiknek a DHL kézbesítette a csomagot, mert nekem még nem volt doglom velük.
Mára írták a várható kézbesítést és a Dhl honlapján már reggel láttam, hogy lipcséből átkerült pestre a csomag és azóta már frissítették is a státuszt erre:
17 With delivery courier BUDAPEST - HUNGARY 08:56
tehát elvileg már a kézbesítőnél van a csomag.
Viszont nem kaptam semmilyen jelzést, se sms,se email, se hívás nem jött arról, hogy jönne ma valami..és az első hszben említett számlás dolog is kimaradt.
Kicsit fura ez nekem , mert eddig bármikor amikor jött valami máshonnan, akkor valamilyen formában tudatták, hogy ma fog jönni.
Azért kérdezem, mert nagyon kéne, hogy ma jöjjön, mert ajándékba lesz :DD

A segítségeteket köszönöm! :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#10939) snowdog válasza Cece04 (#10938) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Nekem mikor csomagom jött tőlük nem értesítettek előre, hogy mikor szállítanak. Ha esetleg vám vagy ÁFA köteles, akkor viszont arról előtte tájékoztatni fognak, és addig nem kapod meg a csomagot, amíg azt nem rendezed.

(#10940) ultio válasza snowdog (#10932) üzenetére


ultio
senior tag

Enyém is reklámos, nem zavar egyáltalán, ezért kíváncsiságból kérdezem csak, ha kiszedetem a reklámokat, mi fog megjelenni a képernyőn, miután kikapcsolom? Mert most ugye a reklámok vannak.

És a főképernyőn a kis csíkban mi lesz?

rasti rusti

(#10941) BomiBoogie válasza ultio (#10940) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kis csíkban ajánlások vannak, azok megmaradnak. A főképernyőd fog megjelenni kinyitás után, tehát egy húzással kevesebb.

(#10942) Cece04 válasza snowdog (#10939) üzenetére


Cece04
tag

Na közben megérkezett, köszi :)
Nem kerestek előtte meg semmi. a futár kérdezte, hogy töltöttem e ki papírt, mondtam, hogy nem, úgyhogy gyorsan a kezembe nyomta.
Mondta,hogy ezt kiszokták küldeni előre e-mailben, hogy gyorsabban menjenek a dolgok,de most kevesen voltak bent ezek szerint, ezért nem jött előre.

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#10943) wardemi válasza Cece04 (#10942) üzenetére


wardemi
senior tag

GG, jó kis ajándék lesz :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10944) still2


still2
tag

Sziasztok! Kb. 2 éve használok egy Kindle Keyboardot. Pár hete jelentkezett az a probléma / néha / hogy a bekapcsoláskor a képernyő fele fekete. Ezt követően ha visszamegyek a könyvtárba / home/ majd ismét vissza könyvhöz a teljes szöveg láthatóvá válik. Lapozáskor nincs ilyen gondom. Mi lehet a gond? Meg lehet szüntetni? Ugyanis el szeretném adni mert érkezik az utód egy Paperwhite. Előre is köszönöm a segítséget!

(#10945) wardemi válasza still2 (#10944) üzenetére


wardemi
senior tag

Ha nem szoftvereztél rajta mostanában (jb, hackek stb) akkor valszeg a panel kezd behalni. Bár ha utána jó akkor meg inkább a szoftver.. hm érdekes esetleg valami frissítés vagy ilyesmi nincs hozzá vagy a legfrissebben vagy?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10946) snowdog válasza ultio (#10940) üzenetére


snowdog
veterán

És a főképernyőn a kis csíkban mi lesz?

Semmi, pontosabban a csík sem lesz ott. Megjelenik a teljes képernyő.

A gép nem az enyém volt, egy rokonom kért meg rá, hogy próbáljam meg eltüntetni. Igazából az zavarta, hogy mivel a wifi nem volt bekapcsolva állandóan ott volt egy figyelmeztetés, hogy kapcsolja be. Miután leszedték a reklámot természetesen ez a figyelmeztetés sem jelenik meg. Most pont úgy néz ki a gép, mint amin nem is volt reklám. Nem mintha nagyon zavaró lett volna, de teljesen felesleges volt. Ennyi. Akit nem zavar, az ne piszkálja. :)

[ Szerkesztve ]

(#10947) ultio válasza snowdog (#10946) üzenetére


ultio
senior tag

Ez a wifis rész engem is zavar mondjuk kicsit, mert ritkán használom, de a reklámok miatt kell. És mostanában kevés reklámot tölt le egyszerre és hamar lejárnak.

Na de ha kikapcsolod, akkor mi jelenik meg? Mert most ugye a reklámok, amiket váltogat is. Ha ezek nem lesznek, akkor mit látok kikapcsolás után?

rasti rusti

(#10948) Sonja válasza ultio (#10947) üzenetére


Sonja
veterán

Különbőző háttérképeket (pl. kockák, amiken számok helyett betűk vannak, tollakat, stb.). :K Én nem használom a WiFi-t, szóval örülök, hogy eltüntettem a reklámokat. :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10949) Degeczi válasza ultio (#10947) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a régi változat írók képeit:

(Dickinson Emilyben is hátborzongató, nem csak Bruce-ban - persze utóbbi csak vicc, amúgy nagyon jó fazon)

sajnos olyat nem tud, ami sokkal logikusabb lenne (és más márkánál előfordul), h az épp olvasott könyv borítóját mutassa kikapcsolt állapotban

[ Szerkesztve ]

(#10950) ultio


ultio
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Arra van lehetőség, hogy ezeket a háttérképeket mi adjuk meg?

rasti rusti

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.