Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) spuri


spuri
csendes tag

Hol ajánlott hirdetni paperwhite -ot? Angliából hoztam pár hete, beszerzési áron továbbadnám.

(#10452) lord.lakli válasza spuri (#10451) üzenetére


lord.lakli
őstag

Akár itt az apróhirdetések között. Nem vált be? Mennyibe került kint?

(#10453) weiss


weiss
addikt

Helló! Otthon van valaki ezekben az e-ink cuccokban? Várható, hogy az idén az új Kindle-ben nagyobb felbontású display legyen?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10454) hpeti2 válasza weiss (#10453) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A többi gyártó is hasonló paraméterű kijelzőket használ. Nem valószínű előre lépés, talán a nagyobb felbontás is megjelenik az olcsóbb modellben. (Nem mintha a 800x600 pixel 6 inch-en nem lenne tökéletesen elég.)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10455) weiss válasza hpeti2 (#10454) üzenetére


weiss
addikt

Igazából PDF miatt kérdem, oda azért jó volna a nagyobb felbontás.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10456) ultio válasza weiss (#10455) üzenetére


ultio
senior tag

Miért lenne jó nagyobb felbontás? Nekem pl. tökéletesen elég.

Szerintem a kindle-k erősen céleszközök, de amit tudnak, azt a legjobban tudják. Nevezetesen, hogy csak e-könyvolvasók. És tudtommal egy pdf fájl nem e-könyv. Lehet belőle az, de sokszor kompromisszumokkal.
Kicsik, könnyűek, sokáig bírja az aksi, kedvező árúak. Ha ettől több kell, akkor táblagép. Nem kell itt semmit növelni.

rasti rusti

(#10457) Degeczi válasza weiss (#10455) üzenetére


Degeczi
nagyúr

oda nagyobb méret kellene elsősorban...

valamivel jobban olvasható a PDF nagyobb fölbontáson, de az alapproblémán semmit nem változtat: a legtöbb PDF anyag A4-re van tördelve, és az túl kicsi 6"-on, bármilyen fölbontással is

másfelől mindenkitől azt hallani, aki közvetlenül össze tudta hasonlítani, h a K5 800x600 kijelzője kontrasztosabb képet ad, mint a Paperwhite újabb, 1024x768-a

(#10458) icsi1


icsi1
csendes tag

Sziasztok! Előre is bocs hogy nem olvastam el az összes hsz-t, mert lehet hogy már kérdezték.
Az e-bayen vannak használt paperwhite-ok, 60dollár körül. Kérdésem az lenne hogy, kint miért ilyen olcsó? Nálunk 40körül adják. Érdemes kintről beszerezni? Illevte támogatja a kintről hozott készülék, az ékezetes betűket? Az amazon hozzáférés nekem nem lényeg, ha tudok feltenni nélküle is könyveket.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#10459) weiss


weiss
addikt

Fene egye meg. Azért kösz mindenkinek!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10460) worxland válasza ultio (#10456) üzenetére


worxland
addikt

"Miért lenne jó nagyobb felbontás? Nekem pl. tökéletesen elég." - Ja, Neked.

Millió olyan pdf van, ahol az 1920x1080 is bőven kevés. Ilyenkor marad a nagyítás meg a görgetés. PC-n még csak-csak, de eInk-en... :(

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10461) Degeczi válasza worxland (#10460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne komolytalankodj már: az a PC monitor, amin kevesled a 1920-as fölbontást, mindkét irányban min. 3x akkora méretű, mint a Kindle kijelzője - vagyis kisebb pixelsűrűségű, utóbbi hiába "csak" 800x600!
(arról már nem is beszélve, h a PDF-ek 99%-a álló formátumú, vagyis fekvő monitoron csak a rövidebb oldalt tudja használni, tehát ott tényleg érthető, h kevés...)

6"-on a 800x600 olyan pixelsűrűséget ad, ahol élesen látó szemmel még épp detektálható a felbontás növelése (bár persze sokan számolnak be arról, itteni topikban is, h nem látják a Paperwhite nagyobb fölbontását finomabbnak),
de A4-re tördelt PDF-en ez mit sem segít: azokhoz egyszerűen túl kicsi a 6"

(#10462) hpeti2 válasza Degeczi (#10461) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Hozzátenném, hogy van tapasztalatom Kinde-ön mindkét felbontással és ténylegesen, akkor lehet csak látni, mikor a legkisebb betűméretet használja ember. Kb. 3-as mérettől már tényleg semmi különbség.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10463) worxland válasza Degeczi (#10461) üzenetére


worxland
addikt

Hülyeségeket beszélsz. Egy PDF nem jeleníthető meg rendesen semmin, ha az eredeti felbontása például 2500x3500 pixel. Tökmindegy, hogy mekkora a pixelméret. Amíg a megjelenítő felbontása kisebb, mint a megjelenítendő képé, addig a lekonvertálás eredménye egyértelmű. Nem a 6" a kevés, hanem a 600x800, vagy PW esetén a 758X1024. PDF-hez az új iPad való, vagy egy elforgatható 30"-os profi monitor. Vagy csak simán kinyomtatod egy 600 dpi-s nyomtatón.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10464) Degeczi válasza worxland (#10463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valszeg komolyan gondolhatod, mert viccnek durva lenne... :Y

már hogy a túróba lenne mindegy a pixelméret?!
gondold végig: az emberi szemnek is van fölbontása, amit 6"-on a 800x600 ugyan még épp nem ér el, de sokaknál már nagyon feszeget = ilyen kis kijelzőn hiába növeled, a látásod küszöbe után szabad szemmel már egyszerűen nem fogsz újabb részleteket meglátni!

a 6" kijelző uis 2.5x kisebb egy A4 lap magasságánál, az A4-re tördelt PDF ezért használhatatlan nagyítás nélkül ilyen eszközön: hiába lenne tetszőlegesen nagy a fölbontása, az eredeti felénél is apróbb betűméret már mindenkinek olvashatatlan

egy monitor vagy egy iPad lényegesen nagyobb fizikai méretű, ott így van értelme a fölbontás növelésének - de pontosan azért, mert ott is számít a pixelméret!

(#10465) worxland válasza Degeczi (#10464) üzenetére


worxland
addikt

"már hogy a túróba lenne mindegy a pixelméret?!
gondold végig: az emberi szemnek is van fölbontása, amit 6"-on a 800x600 ugyan még épp nem ér el, de sokaknál már nagyon feszeget = ilyen kis kijelzőn hiába növeled, a látásod küszöbe után szabad szemmel már egyszerűen nem fogsz újabb részleteket meglátni!" -
Ühüm, sok hülye koreai meg dobálja piacra az 5 collos, FullHD felbontású telefonokat ~400 ppi-vel. Mert nem értenek hozzá, azért. Amúgy meg, ahogyan több helyen is írták már, a szem fókusztávolságban (25 centi környékén) kábé 300-400 ppi-t tud. Ami azért jóval több, mint a 6"-os 600x800 167 ppi-je.
De azért nagyjából ugyanoda lyukadunk ki, a PDF 6"-on használhatatlan, mert vagy olvashatalanul maszatos lesz a kép (600x800 és társai felbontáson), vagy tűéles/hez közelít/ ugyan (Retina-display-n vagy annak Android-os megfelelőin), csak a szemed nem elég jó hozzá, esetleg a harmadik eset: tűéles és a szemed is jó még, de nagyon megerőlteti a szemedet a mikróméretű betű/képek nézegetése.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10466) Efreet


Efreet
senior tag

Egy apróság:

Az e-ink képernyők igazából nem pixelesek - nem lehet rajtuk éles felületeket elválasztani, az elektronika "erőltet" rá néhány festékgolyóra azonos állapotot, amit utána kineveznek pixelnek, mert így lehet rendszerszinten működtetni a dolgokat. De bármilyen összevetés az másik fajta kijelzőkkel értelmetlen, teljesen más a technológia, és ezért sem lehet a "felbontást" növelni, mert a golyók nem homogének sem méretben, sem elrendezésben.

Viszont emiatt van sokkal inkább papírszerű megjelenése, szemben bármilyen felbontású LCD-vel.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10467) Degeczi válasza worxland (#10465) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a PDF 6"-on használhatatlan"

erről van szó - ebbe kötöttél bele fölöslegesen: ha egyszer adott a 6" méret, nincs értelme nagy fölbontást várni, attól nem lesznek jók a nagy lapméretre tördelt PDF-ek, a belenagyítás elkerülhetetlen

(az LCD pedig valóban teljesen más fölépítésű, ott több értelme van kicsinyíteni az éles határvonalú, ráadásul 3 részből álló pixeleket)

(#10468) ultio válasza worxland (#10460) üzenetére


ultio
senior tag

Igazad van.
De a Kindle továbbra is e-könyvolvasó, a pdf meg nem e-könyv formátum.
Ezért is írtam, hogy ha ez fontos, akkor egy nagyobb tablet. Árban nem sokkal több.

rasti rusti

(#10469) Motny válasza exacum (#10443) üzenetére


Motny
csendes tag

Szia!

Én K4-et /fekete/ használok. Létrehoztam az "images" könyvtárat, de nekem semmi. Mit szúrhattam el? :O

(#10470) hampidampi válasza Motny (#10469) üzenetére


hampidampi
senior tag

K4-nél másképp megy. Amit írtam a Touch/PW-ra vonatkozott.

A kívánt képeket zipeld be és másold a documents alkönyvtárba. Ekkor mint egy könyvet fogod látni a zip file-t. Ezt a készüléken megnyitva tudsz lapozni benne a képek közt.

(#10471) Nersus


Nersus
csendes tag

Segítsetek kérlek mit rontok el, elvben ugye az amazon.comról lehet mo-ra rendelni kindle paperwhitet errefel azt írja mikor rendelném hogy az általam megadott országba nem küldik ki...na most akkor mi van?

(#10472) lord.lakli válasza Nersus (#10471) üzenetére


lord.lakli
őstag

Gondolom nem reklámos verziót szerettél volna rendelni.

(#10473) Nersus


Nersus
csendes tag

az olcsóbbat, az a reklámos úgy tudom.

(#10474) Motny válasza hampidampi (#10470) üzenetére


Motny
csendes tag

És, és... működik!

Ezer köszönet! :C

(#10475) Degeczi válasza Nersus (#10473) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az összefoglalót nem viccből írja a topik, h érdemes átolvasni: szinte mindenre választ kapsz benne
(reklámosat csak USA-ba szállít az Amazon)

(#10476) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, van 60 dollárnyi gift coupon-om az amazon.com account-omon, viszont nekem igazából nincs szükségem semmire, ha esetleg valaki szeretne onnan rendelni írjon nekem és megbeszéljük, hogy mindkettőnknek jó legyen :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#10477) Orlin


Orlin
addikt

;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10478) exacum válasza Orlin (#10477) üzenetére


exacum
tag

:))

(#10479) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Most vennék Kindle-t és az lenne a kérdésem, hogy a PW megéri a plusz költségeket a sima K5-höz képest? Kinek mi a véleménye, tapasztalata, erre lennék kíváncsi! :R

(#10480) worxland válasza norbi0604 (#10479) üzenetére


worxland
addikt

Meg.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10481) Heyman válasza norbi0604 (#10479) üzenetére


Heyman
aktív tag

Nem volt k5-öm, de a pw nagyon jó, szerintem megérte a pénzét ;)

(#10482) Degeczi válasza norbi0604 (#10479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt egy összehasonlítás amit talán segít

Mert teljesen egyéni, kinek éri meg: ha pl. sokat használod tömegközlekedésben, ahol jól jön a beépített világítás, vagy sokat szótároznál, ahol kényelmesebb érintéssel kijelölni a keresett szót, akkor egyértelműen - ha viszont egyik sem fontos szempont, nem csak olcsóbb, de kontrasztosabb kijelzőjű a K5

(#10483) Elemental válasza norbi0604 (#10479) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem fontos volt, hogy ne kellejen külső fényforrást használni. Nagyon jó választás. Bárhol bármikor jól látható a kijelző.
Bele lehet menni, hogy ilyen olyan elmosódás, meg nem elég kontrasztos meg stb stb. Ezek nem számítanak szerintem.
A lényeget egy mondatban össze lehet foglalni: bárhol bármikor jól látható.
Ha neked ez fontos, és pl nem szeretnéd zavarni a feleséged az olvasólámpával, akkor mindenképpen PW.

(#10484) curtis2 válasza Elemental (#10483) üzenetére


curtis2
tag

+1

curtis

(#10485) Degeczi válasza Elemental (#10483) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért egy könyvolvasónál szerintem nagyon sokat számít a képminőség és a (többnyire beépített világítás nélküli) papírkönyvekkel is jól elboldogult az ember otthon - míg mondjuk a rosszul világított tömegközlekedésben nemigen, ott komoly előny a beépített segítség

(#10486) Orlin


Orlin
addikt

PW!!

1 hete vettem és teljesen meg vagyok elégedve vele!!Itthon a fényét szinte teljesen lehúzom és úgy is simán jó.Utazásnál meg biztos segítség lesz a világítás!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10487) wardemi


wardemi
senior tag

Na én is bírom már, hogy én a K3-at semmire nem cserélném el. :) Én az olvasó használata során nem ütközöm sokszor abba, hogy nincs elegendő fény ahhoz, hogy olvasni tudjak (persze ez megesik néha). Tulajdon képen, mindenkinek magának kell felmérnie, hogy mi az igénye és, hogy neki a többlet költség megéri e. Barátnőmnek PW-je van, volt hozzá szerencsém teljesen jól működik. Egyetlen hátránya és emiatt idegenkedek csak tőle, hogy nincs gombbal történő lapozás. Ez pl. tömegközlekedésnél hátrány lehet mikor csak egykézel fogod a kindlét és nyújtóznod kell, hogy lapozhass. Másik nagy hátrány télen a kesztyű ;] . Ezek barátnőm tapasztalatai, de ő is teljesen meg van elégedve vele és semmiért nem adná oda a sajátját. :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10488) Orlin válasza wardemi (#10487) üzenetére


Orlin
addikt

A gombbal történő lapozás nekem pont nem hiányzik :)
Hozzá szoktam telón érintéssel lapozok :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10489) wardemi válasza Orlin (#10488) üzenetére


wardemi
senior tag

Az azért lehet mer nem tudod milyen a gombbal lapozás. Vagy egyszerűen kinek mi :). Én is hozzászoktam, hogy lassan minden touch, de nekem a kindle legyen csak gombos:).

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10490) Libretom válasza wardemi (#10487) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha tokba rakja az ember a PW-t, és jobb kézbe fogja, simán kialakítható olyan fogás, hogy fél kézzel is lehet lapozni. (A kisujj és a gyűrűs ujj támasztja a hátrahajtott fedőlapot, középső ujj a két fedőlap között, mutatóujjal megtámasztod felül a PW-t, és a hüvelyk ujjal lapozol). Csak visszalapozni ne kelljen... :) Ami ilyenkor hátrány, az az, hogy a PW elég nehéz. A kesztyű az valóban gond, de a K3-as, pláne a K4-es lapozó gombját is nehéz kesztyűben nyomogatni.

(#10491) Matt86


Matt86
csendes tag

Gyerekek paperwightot megéri az amazonról rendelni? 139 dollár a vas 20 a postázás meg 70 a vám, ennyiért már itthon is kapok nem? Vagy én értek valamit félre? Mert ez minden csak nem olcsóbb mint itthon :)
Illetve a vámmal kapcsolatban tudnátok segíteni?
Ha rendelek valami kis olcsó dolgot az amazonról, pl 1 telefon tokot, gyorstöltőt, stb, ilyen 10-20 dolcsis tétel, akkor ezekre is van vámköltség?illetve ez arányos a megrendelt dolog árával vagy 1 fix összeg, valamint ha pl 3 dolgot rendelek az 3szoros vámot jelent vagy az csak 1szeri 1 rendelésnél?
Bocsi a sok kérdésért de még az életben nem rendeltem külföldről...

[ Szerkesztve ]

(#10492) zebede


zebede
őstag

Duokan-on be lehet állítani hogy ne legyen elválasztás, csak rendes sorkizárás?

(#10493) ratobi válasza Matt86 (#10491) üzenetére


ratobi
senior tag

Biztos, hogy nem éri meg az Amazontól rendelni. Én most vettem egyet 35-ért. Origi,reklámos.

(#10494) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Harveraprón is lehet olyan emberkét találni, aki közvetlen USA-ból rendeli az ottani amazonos árakon. Csak ugye benne van a kockázat erősen. :)

[ Szerkesztve ]

(#10495) worxland válasza ratobi (#10493) üzenetére


worxland
addikt

Ami nem rossz ár, nekem most hozta sógor Amerikából, 119,99$+9% ÁFA, 232 HUF-os dollárral~30k. Ahhoz képest a 35k baráti.

Szerk.: közben lejjebb ment az árfolyam, már nem 238 a dollár...

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10496) snowdog válasza ratobi (#10493) üzenetére


snowdog
veterán

Garancia mennyit ér?

(#10497) ratobi válasza norbi0604 (#10494) üzenetére


ratobi
senior tag

Van olyan akiben szerintem nincs kockázat. Kettőt rendeltem tőle, abszolút korrekt eladó! :C :R

(#10498) ratobi válasza snowdog (#10496) üzenetére


ratobi
senior tag

Én regiztem a nevemre, teljes gari van rá!
De vettem már 3-at nem az az elromlós fajta :D

(#10499) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, lassan 1 éve találtam egy programot amitől itt a fórumba is beszéltünk csak elfelejtettem a nevét és érdekelne hogy ti nem e tudjátok.
Egy roppant egyszerű kis designos progi volt rádugtad az olvasót és tudtad szerkeszteni gépről a könyv nevét íróját azt h milyen mappába legyen stb...és nem kellett calibrével szórakozni. Ennek a proginak a nevére lennék kíváncsi :R

(#10500) norbi0604 válasza Sakab (#10499) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Calibre? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.