Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) still2 válasza wardemi (#10945) üzenetére


still2
tag

Szia, Tudomásom szerint a legfrisebb szoftver fut az olvasón 3.4-es. valamikor télen került rá. Szedjem le és telepítsem újra?

(#10952) snowdog válasza ultio (#10950) üzenetére


snowdog
veterán

Ha jailbreak van a gépeden akkor igen. A nejem kérésére a kiskutyánk különböző képeit váltogatja (Kindle 3). :)

(#10953) wardemi válasza still2 (#10951) üzenetére


wardemi
senior tag

Lehet hogy hat rá valamit elvileg nem lehet hardveres hiba hogy ha utána helyre áll szerintem de ez csak feltételezés. Szoft újraküldése lehet hatna rá valamit, rontani nem hinném hogy rontana.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10954) still2 válasza wardemi (#10953) üzenetére


still2
tag

Ok. Amint lesz időm megcsinálom. :R

(#10955) Kobudera válasza still2 (#10954) üzenetére


Kobudera
tag

Esetleg tehetnél próbát a DuoKan-nal is hátha ez a szoftver "helyrehozza" a bajt oly mód, hogy nem jelentkezik.

Egyiptomi és cicás téma DuoKan-hoz az oldalamon:

Cicás téma: [link]

Egyiptomi téma: [link]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10956) Tama03 válasza Cece04 (#10942) üzenetére


Tama03
csendes tag

2 hónapja rendeltem, és nekem is szállításnál kellett kitöltenem a lapot :) Máskor, ha értesítést akarsz, azt előtte be kell állítani a honlapjukon...

(#10957) drmotto


drmotto
őstag

Kis segítséget kérnék pdf ügyben.
Mobivá szeretném konvertálni, és felmerült egy kérdés.
Többször is említitek hogy tobbféle pdf van, van ami csak képeket tartalmaz, és ami szöveget. Ezt hogy lehet kideríteni? Ha csak képek, akkor abbyy-val mibe érdemes áttenni? EPUB, és abból mobi, vagy doc/docx/rtf és abból mobi?
Köszönöm!

(#10958) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

WiFi ügyhöz csak annyi: ha pl. van heti vagy akár napi előfizetésed, elég praktikus, hogy nem kell géphez csatlakoztatni. :K

(#10959) snowdog válasza drmotto (#10957) üzenetére


snowdog
veterán

Ha megnyitod az Adobe Reader programmal, és a mentés másként felajánlja a szöveges mentést, akkor a pdf fájl szövegként van elkészítve (gondolom). Ennek ellenére a hibás sortörések miatt az eredmény katasztrofális lesz (nálam az volt).

Az ABBYY-val azért célszerűbb előbb rtf-be konvertálni, mert abban nagyon könnyen a saját igényednek megfelelően alakíthatod, majd a kész állományt a Calibre-vel abba konvertálod, amibe akarod.

[ Szerkesztve ]

(#10960) drmotto válasza snowdog (#10959) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor próbálkozok.

(#10961) Orlin


Orlin
addikt

Hello!

calibre-ben hol tudom megnézni a legfrissebb van-e fent?
eddig ajánlotta mindig ,de tegnap nem fogadtam el mert siettem és most nem ajánlotta már fel.

thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10962) snowdog válasza Orlin (#10961) üzenetére


snowdog
veterán

Főképernyőn a bal alsó sarokban. Jelenleg a 0.9.31 a legutolsó verzió. Talán holnap lesz frissítés. Érdemes elolvasni az előzményeket is (whats-new). [link]

A frissítések figyelését itt tudod visszaállítani:
Beállítások/Viselkedés/Figyelmeztetés, ha új verzió érhető el

[ Szerkesztve ]

(#10963) snowdog válasza snowdog (#10962) üzenetére


snowdog
veterán

Talán holnap lesz frissítés.

És lett. :)

Release: 0.9.32 [24 May, 2013]

(#10964) still2 válasza wardemi (#10953) üzenetére


still2
tag

Szia! Visszaállítottam a gyári beállításokat és most úgy néz ki hogy minden tökéletesen működik. :D

(#10965) wardemi válasza still2 (#10964) üzenetére


wardemi
senior tag

Akkor jó :) Gyári mit jelent jb stb delete?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10966) still2 válasza wardemi (#10965) üzenetére


still2
tag

A legfrisebb Kindle 3.4 volt és van a készüléken. Annyit tettem csak hogy a beállításoknál használtam a gyári értékek visszaállítását. :)

(#10967) wardemi válasza still2 (#10966) üzenetére


wardemi
senior tag

Értem köszi, akkor jó ha minden jó. Bennem is van egy kis félsz elég sok helyen lehet olvasni hogy K3ak megadják magukat 2 év körül az enyém meg már lassan a fele halad. Remélem még legalább 2x ennyit kiszolgál :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10968) curtis2 válasza wardemi (#10967) üzenetére


curtis2
tag

Húú.. az enyém most 2 éves. Aggódjak?

curtis

(#10969) BomiBoogie válasza curtis2 (#10968) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha akarsz, aggódj, de semmiben nem fogja befolyásolni. :)

(#10970) snowdog válasza wardemi (#10967) üzenetére


snowdog
veterán

Bennem is van egy kis félsz elég sok helyen lehet olvasni hogy K3ak megadják magukat 2 év körül

Például hol lehet ilyeneket olvasni?

(#10971) curtis2 válasza snowdog (#10970) üzenetére


curtis2
tag

Itt, a fórumon. De szerintem az használat függvénye is.

[ Szerkesztve ]

curtis

(#10972) dejaris


dejaris
addikt

Elkuldtem par pdf-et kulon-kulon @free.kindle.com-ra (convert targyal) es @kindle.com-ra is. Az emailcimemet felvettem, mint biztonsagost Az amazon.com-on. Mindezt tegnap este. Reggel erkezett eg email, hogy elkeszult a .azw es ott van a library-mban, de sem ott sem a kindle DX-emen nem latom.
Mit rontottam el :F

Van ilyen send to kindle kiterjesztes 2 bongeszoben, de en ezekre nagyon nem szeretnek valtani. Esetleg van ra lehetoseg, hogy cikkeket is elkuldjek emailben?

A kindlefeeder.com-ot valaki hasznalja? Hogyan kell letrehozni felhasznalot, mert registert nem talalok csak logint?

(#10973) Libretom válasza drmotto (#10960) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ezt érdemes kipróbálni. Kicsit macerás, de érdemes vele kísérletezni, ha a PDF nem kerülhető ki.[PDFtoEPUB] Úgy látom, hogy a megjelölt dátum ellenére free a letöltés... Tudja a mobi konvertálást is.

[ Szerkesztve ]

(#10974) Libretom válasza zebede (#10882) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ennek láttam a kijelzőjét, és nem marad el a Paperwhite-étól. [Cybook Odyssey HD Frontllight] Mondom ezt annak ellenére, hogy nekem PW-m van, és nagyon szeretem. Ráadásul egy ismerősöm Ebayről 70 EU körüli áron vett újat, egy osztráktól. ([link]) Hónapok óta használja és meg van vele elégedve. Állítólag sokszor van az osztráknak ilyen gépe. Persze az ilyen vásárlásnak mindig van kockázata.... Pl. nincs az amazonos garancia mögötte. :N... meg nincs is rá semmilyen garancia. :(

[ Szerkesztve ]

(#10975) drmotto


drmotto
őstag

Elkezdtem a könyveim metaadatait rendbe tenni Calibre-vel. Ez ugye minden egyes könyvnek csinál egy könyvtárat, amibe beleteszi magát a könyv fájlt, valamint a borítót, és egy opf fájlt.
Az egyik kérdésem ezzel kapcsolatos. Ha csak a mobi fájlt teszem át a Kindle-re, akkor pl a borító benne marad, és látható lesz a könyv adatainál?
A másik pedig, hogy eddig USB-n másoltam át a könyveket, majd a Kindle Collection Managerrel csináltam meg a nekem tetsző struktúrát. Ad-e valami pluszt ha Calibre-n keresztül teszem fel a könyveket? Ha igen, akkor ez pontosan hogy működik? Most rányomtam a "küldés eszközre" menüre, és azon kívül, hogy odakerült a könyv elé, hogy "eszközön" semmi változás nem történt. A könyv az olvasón eddig prc volt, most egy epub-ot küldtem szándékosan, de nincs változás, a sorban az elérési útnál a prc van.
Köszönöm!

(#10976) snowdog válasza drmotto (#10975) üzenetére


snowdog
veterán

A Calibre topikban megválaszoltam.

(#10977) ttroika


ttroika
csendes tag

Most vettem néhány napja egy Kindle-t, de meg kell, hogy mondjam, nem gondoltam, hogy ennyi szívás lesz vele. Utánaolvastam, de ez valahogy nem jött át. Most már nem bánom, hogy nem drágábbat vettem (PW)...

Az, hogy nem lehet átkonvertálni PDFeket tudtam és lenyeltem, bár szerintem erre is ki lehetne találni valami használható megoldást. De az, hogy a saját, általam készített, Indesign-ban összerakott könyvet sem lehet értelmesen konvertálni, nevetséges. Egy béta plugin áll rendelkezésre, ami esetenként 1-1 bekezdést oldalakon át ismétel, ha mobiba konvertálom a kiadványt... Na most, ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag újra el kell szerkesztenem a könyvet, ami egy 150-200 oldalas állomány esetén nem vidám - átnézni minden oldalt, figyelni a szövegismétlésekre és kiszűrni. Mindezt úgy, hogy mobit nem tudok szerkeszteni, előtte át kell raknom epubba. Aztán vissza.
Ha oldaltörést szeretnék, mert a konvertálásnál egyberak 1-2 oldalt, akkor epubban, css-sel próbálom megoldani, mert másképp nem lehet, de nem sikerül. Hiába írom át a stylesheetet, nem működik. Egy egyszerű oldaltörés...
És akkor a képek formázását vagy a mobi állomány méretének szabályzást nem is említem...

Emellett nevetségesnek találom, hogy a kindle nem ismeri fel a könyvtárszerkezetet. Azt írja az oldal, hogy 1200 könyv ráfér, de azt nem, hogy csak ömlesztve... Mibe tartott volna ezt az óriási plusz-szolgáltatást, ami egy néhány ezer Ft-os mp3 lejátszóban is megvan belerakni. Ha collectionoket szeretnék, írogathatom át a metadatát egyenként és utána egy pluginnel tudom megoldani Calibre-ben. Számomra ez érthetetlen. Hardveresen mindenre figyeltek, még a csomagolás is gyönyörű, de szoftveresen egy nagy nulla. Duokan nélkül szinte használhatatlan.

Tehát marad a duokan, felraktam. Ezzel már használható lett az eszköz (kb. mintha egy Mac-re linuxot kellene installálnom, hogy alapszolgáltatásokat elérjek...). Itt még szoknom kell a dolgot - eltűntek a könyvek, amelyek könyvtárban voltak, ha simán, exploreren keresztül próbálom megnézni őket, helyettük néhány kilobyte-os fájlok vannak. Hogyan tudom törölni őket? Csak az egész könyvtárat egyben?
Ha a könyv elejére szeretnék ugrani, nem mindig tudom megtenni - nem tudok a borítóra ugrani, mint az alapszoftver esetén, csak néhány lappal későbbre (gondolom, az eredeti lapméretet számolja, ami kindle-ben több lapra folyik szét.

Sajnálom, ha negatív, amit írok, de a sok dicséret mellett, azt gondolom korrekt, ha a negatívumokat is felsoroljuk. Simán lehet, hogy én vagyok a béna, nem vagyok informatikus, de úgy kiadni egy eszközt, hogy ennyire meredek legyen a tanulási ív az elején, szerintem gáz. A calibre szintén káosz. Ingyenes és örül az ember, hogy van egyáltalán, de az a menü-rendszer... A helpje pedig nem mindig segítőkész abban, hogy PONTOSAN megtaláljam, hol van az, amiről éppen ír.

Szóval, most itt tartok, olvasok és tanulok azért, hogy olvasni és tanulni tudjak egy gépről, amit vettem. És nem gondolom, hogy nagy igényeim lennének (pl.könyvtár-rendszer). Gyakorlatilag egy alapot vettem, amit aztán külső segítséggel hekkelhetek, hogy használni is tudjam. DIY Kindle.

Ha csak én vagyok béna és van egyszerű megoldás a felsorolt nyűgeimre, akkor bocsánat, de én nem találtam meg azt a neten.

(#10978) Degeczi válasza ttroika (#10977) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már miért ne lehetne konverálni PDF-et? :F
rengeteg MOBI/PRC könyv készül így, PDF forrásból...

Calibre-hez célszerű informatikus háttér, az igaz: külön, manuális szerkesztés nélkül megformázni (pl. fejezeteket) gyakran valóban csak jól irányzott search/replace regexp-ekkel lehet, html forrást figyelve

Tele van minden topik és ismertető azzal, h a Kindle nem kezel könyvtárszerkezetet: furcsa, hogy ez meglepetésként ért
(ha már Apple és MP3 lejátszó: az iPod sem kezel könyvtárstruktúrát, az is metaadatok alapján dolgozik...)

Az egész célját érted félre: a Kindle elsődlegesen arra való, hogy az Amazontól származó anyagokat kényelmesen, egyszerűen kezelje, abszolút hozzá nem értők kezében is (többek között ezért sincs könyvtárstruktúra, az csak bonyolítaná a support feladatát) - erre tökéletes!
Ha másra, innen-onnen beszerzett anyagokhoz akarod használni, akkor vállalni kell a saját munkát azok rendberakására, ennyi

Egy nagy e-könyvtárban alap (saját életedet egyszerűsíti hosszú távon), hogy rendben legyenek a metaadatok!
A Calibre-nél egyszerűbb módszer pedig aligha van ezek rendberakására: kijelölsz bármennyi könyvet, majd rádobod őket a szerzők listájában egy névre - és már mindegyikhez be is írta a megcélzott szerző nevét

(#10979) hampidampi válasza ttroika (#10977) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha kicsit visszaolvasol itt a fórumon, láthatod, hogy folyamatos vita forrás a téma amin rágódsz. Alapvetően két pártra oszlanak a felhasználók. Egyrészt akik szerint ezek a tulajdonságok bugok (pl. te), mások szerint ezek feature-ök (ők vannak többen). Ha az első csoportba tartozol, inkább szabadulj meg az olvasódtól. Jobb nem lesz.

(#10980) wardemi válasza ttroika (#10977) üzenetére


wardemi
senior tag

Ilyen ez kinek mi az "alap" igénye :). Fölös több száz könyvet alapból rámásolni. Minek mindet olvasni fogod szimltán :\? Az ilyet alapból nem értem. Másik convertálni lehet de ez más topic téma. Harmadik lassan 2 éve nekem tökéletes az alap rendszer és használható is :). Van 4 "mappa" (tanulás,olvasott, olvasatlan, egyéb) és oda pakolok mindent a szerint mi hova ennyi. Szerintem megint kezdik elfelejteni, hogy ezen olvasni kell nem mást :\. Ez nem tablet, nem telefon se semmi 1 fontos célja van hogy e-inken olvashasson az ember és kész. Másra ott a laptop és telefon. Engem már jó ideje tökéletesen kiszolgál a kütyü és nincs panaszom vele még mindig egyik best buyom :). De amúgy jó tanulást hozzá, ha meg nem add el és vegyél olyat ami téged ki tud szolgálni minden igényeddel :).

Vannak droid alapúak lehet az kellet volna választani :). Vagy "okosabb rendszerekkel" rendelkezőek.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10981) ttroika válasza wardemi (#10980) üzenetére


ttroika
csendes tag

Szerintem azért van benne 2gb memória, hogy használjuk. És nem Júlia, Romana vagy Twilight az amit olvasni szeretnék rajta. Vannak olyan könyvek, amelyeknek csak részeit használod, szakirodalom, szótárak, lexikonok, tankönyvek, stb.
Az, hogy számon kérek valamit, aminek a reklámok, leírások alapján benne kellene lennie, szerintem nem nagy igény (könyvtárszerkezet, stb.).
A négy mappa nagyon kevés. Több nyelven vannak a könyveim és nem szeretném keverni őket. Az lenne az igazi káosz :)
Az meg, hogy mindig egyenként feltöltöm, amit éppen olvasok, nonszensz. Egyébként, akkor minek az egy hónapos aksiidő? A kindle egy zsebben hordható könyvtár lenne, de ezek nélkül a dolgok nélkül nem az.
Laptopom meg van, azon is tudok olvasni, csak fárasztóbb (no e-ink). És nem is szeretném magammal cipelni mindenhova :)
Hát pedig elolvastam a kezdő hsz-t és sokat olvasgattam a többit is (nyilván nem mind a 10000+-t...), de ezekre a dolgokra nem számítottam. Az én hibám, megpróbálom kihozni belőle a legtöbbet, ha már így alakult :)

(#10982) Degeczi válasza ttroika (#10981) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a reklámok, leírások alapján benne kellene lennie, szerintem nem nagy igény (könyvtárszerkezet"

nem tudom, honnan veszed, de sehol nem írnak ilyet róla!

(#10983) snowdog válasza ttroika (#10981) üzenetére


snowdog
veterán

Az meg, hogy mindig egyenként feltöltöm, amit éppen olvasok, nonszensz.

Nem kell egyenként feltöltened. PC-re csatlakoztatod és az ezer könyvedet egy gombnyomásra áttolod. Vagy használd a Calibre-t, az mindent megcsinál helyetted.

A négy mappa nagyon kevés. Több nyelven vannak a könyveim és nem szeretném keverni őket. Az lenne az igazi káosz

A négy mappa csak egy példa volt. Nálam kb. 30 mappa van, de ha akarod százat is létrehozhatsz. Úgy látom nagyon negatívan állsz az olvasóhoz. Mi lenne ha eladnád? Ha mégis megtartod olvasgasd a fórumot, és rá fogsz jönni nem volt rossz választás. :)

[ Szerkesztve ]

(#10984) snowdog válasza wardemi (#10980) üzenetére


snowdog
veterán

Fölös több száz könyvet alapból rámásolni. Minek mindet olvasni fogod szimltán :\? Az ilyet alapból nem értem.

Én sem értem, de a nejem is több könyvet olvas párhuzamosan. Lehet hogy ezt csak mi férfiak nem értjük. :D

(#10986) zebede válasza ttroika (#10981) üzenetére


zebede
őstag

Duokan = könyvtárszerkezet (is)

[ Szerkesztve ]

(#10987) zebede válasza zebede (#10986) üzenetére


zebede
őstag

Ja, bocs. Most olvasom hogy már használod... :B

[ Szerkesztve ]

(#10988) snowdog válasza Enszuke (#10985) üzenetére


snowdog
veterán

Nem a sok könyv feltöltését, hanem a könyvek párhuzamos olvasását nem értem. :)

És nálunk mégy egy furcsa szokás. A nejem kiolvasott egy könyvet, mondtam neki nyugodtan törölje le a gépről, mert a PC-n a Calibre-ben megvan, és bármikor visszatehetjük. Azt mondta maradjon a gépen, mert hátha még egyszer elolvassa (valamikor). Ezért készítettem neki egy "Olvasottak" collection-t. Oda pakolja át a kiolvasott könyveket.

[ Szerkesztve ]

(#10989) Kobudera válasza ttroika (#10977) üzenetére


Kobudera
tag

"Tehát marad a duokan, felraktam. Ezzel már használható lett az eszköz (kb. mintha egy Mac-re linuxot kellene installálnom, hogy alapszolgáltatásokat elérjek...). Itt még szoknom kell a dolgot - eltűntek a könyvek, amelyek könyvtárban voltak, ha simán, exploreren keresztül próbálom megnézni őket, helyettük néhány kilobyte-os fájlok vannak. Hogyan tudom törölni őket? Csak az egész könyvtárat egyben?"

Nem értem ezt a problémád. Komolyan... A DuoKan müködése egyszerű, vagy a documents mappát vagy a DK_document mappát kell használod, s azon belűl szépen könyvtárszekezeteket hozhatsz létre. Bizonyára észrevetted, hogy van benne tökéletes magyar nyelv, persze csak ha az én oldalamról szedted le, és akkor grafikusan is. :) Továbbá szép témákat is lehet kreálni hozzá, mint:

Sakk:

Japán:

Pillangó:

Virág:

Delfin:

Szóval ne csüggedj, mert nem csak szolgáltatásaiban több(s persze van amiben kevesebb), hanem egyedibbé is tehetőbb ilyen téren is. Sőt ha összedobsz valami vagány témát oszd meg velünk, és felrakom az oldalamra! Üdv!

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10990) Libretom válasza ttroika (#10977) üzenetére


Libretom
aktív tag

A PDF konvertálással kapcsolatos állításodat én sem értem: a nem fotó alapú PDF-eket az Amazon is átkonvertálja Neked, és el is küldi az olvasódra. Amivel meg nem boldogul, azzal némi kínlódás után általában Te magad is meg tudsz birkózni. Ehhez vannak programok. A PDF konvertálással nem csak a Kindle-nél vannak nehézségek, hanem minden ebook readernél.....

Könyvtárszerkezet? Valóban jó lenne, de a sok száz könyvet nem kell "ömlesztve" tárolni! Hozz létre collection-okat, (pl. sci-fi szépirodalom, ismeretterjesztő stb.) és azokban helyezd el a könyveidet.

(#10991) Kobudera válasza Libretom (#10990) üzenetére


Kobudera
tag

Szerintem az a baja, amit én sem értek az amazonos szoftver esetében: miért nem lehet gyüjteményeken belűl még kategóriákat kialakítani? Pl. írók szerint. Szerencsére a DuoKan ezt is tudja több mélyésgig. Ez csak egy nagyon egyszerű alapprobléma, ha már igenis haladva a korral, "zsebemben a könyvtár" készülékem van. :)

Azért az egy nagyon megfogadásra érdemes dolog, hogy nekünk felhasználóknak nem hadakozni kellene a DuoKan vagy az amazon szoftver ellen vagy mellett, hanem felhívni egymás figyelmét melyikben milyen lehetőség van. Régebben mindkettőt használtam, de már a DuoKan-t megszoktam, és ugye erős hobbim a vele való foglalkozás. Viszont vannak más alternatívák is az alapszoft és a DuoKan mellett, csak azok még elég gyerekcipőben vannak... Viszont PDF mániások tekintetében ismerek olyanokat akiknek az bejön. szerény véleményem szerint PDF kezelésben a DuoKan verhetetlen.

Továbbá konvertálás nélkűl is tud olyan dolgokat amin a kindle-n egy gombnyomással szövegre közelít, és olyan lesz mintha epub-ot vagy mobi-t olvasnánk. Hibák mindig is lesznek, mindannyian egy céllal vagyunk itt. Olvasni! :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10992) ttroika válasza Kobudera (#10989) üzenetére


ttroika
csendes tag

Nem olvastad, csak idézted:)
Nem a duokannal volt bajom, hanem, hogy egyáltalán kell duokan, mert az eredeti szoftver kanyi... A duo-val nincs bajom, a placeholder fileokat nem értettem a könyvtárakon belül (ti. hogy eltűnik az eredeti pl. mobi és helyette egy néhány kb-os van). Erre vonatkozott a kérdés és azt is írtam, hogy megszokom.

(#10993) ttroika válasza Libretom (#10990) üzenetére


ttroika
csendes tag

Nem tudom próbáltad-e átkonvertálni, biztosan. Akkor tudod, hogy összevissza töri a szöveget. Kipróbáltam, hogy Unwrap lines-sal 0.1-es értékkel konvertálom, de akkor is össze-vissza töri a szöveget. Utánanéztem a neten és ezt a megoldást találtam, azon kívül, hogy átrakom epubba/rtf-be és manuálisan megcsinálom... Köszi :)
Ezután próbáltam direkt indesign-ból, de ezt már leírtam...

(#10994) ttroika válasza Degeczi (#10982) üzenetére


ttroika
csendes tag

Írtam, hogy mivel 1200 könyvet rá lehet rakni, ennek alapján, valamiféle értelmes rendszerezésnek kellene lennie... Meg sem fordult a fejemben, hogy az átmásolt könyvtárba szerkesztett könyveimet behányja a root folderbe. Képzeld el a számítógépedet könyvtár nélkül...

(#10995) ttroika válasza snowdog (#10983) üzenetére


ttroika
csendes tag

Mindkét idézet válasz volt egy kérdésre/állításra korábbról. Csak így kontextus nélkül nincs értelmük.

A hozzáállás, hogy add el, ha nem tetszik nagyon szimpi... Nem te vagy az első, aki csípőből ezt adja. Bocs, hogy nem lettem szerelmes bele elsőre, a híre alapján sokkal többet vártam.

(#10996) snowdog válasza ttroika (#10994) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon sok mindenben igazad van, és az elején nyilván sokunkat meglepett amit kaptunk (különösen azért, mert akkor még ehhez hasonló fórumok sem voltak, amik erre felkészítettek volna bennünket). De most már más a helyzet, megtanultunk ezekkel a nehézségekkel együtt élni, és olyan kiegészítőket használni, ami az igényeinknek megfelel. Az Amazon Kindle ilyen. Ezen kívül van még pár olvasó, el kell menni egy szakboltba, ahol ki lehet őket próbálni, és ki kell választani azt a típust, ami neked is megfelel. Nem lesz könnyű dolgod! Ezzel együtt szerintem az Amazon Kindle az egyik legjobb olvasó.

A hozzáállás, hogy add el, ha nem tetszik nagyon szimpi...

Az csak egy gyakorlati tanács volt, nem több. Én is vásároltam már olyan terméket amitől többet, vagy mást vártam. Ha értékesebb volt akkor eladtam, vagy elajándékoztam. Ha meg kevésbé volt értékes, akkor meg kidobtam. Ezen nem érdemes megsértődnöd. :)

[ Szerkesztve ]

(#10997) Libretom válasza ttroika (#10993) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nem vitás, hogy a PDF konvertálás nagyon nyűgös tud lenni, de ez nem a Kindle hibája. Én a PDF-et hacsak lehet elkerülöm (nem is vagyok profi benne)... :( . A hsz-ed után tettem néhány próbát. Mobipocket Creatorral konvertáltam PDF regényt. Szerencsém volt, jól sikerült. Szép sorkizárt szöveget mutat a Mobipocket Reader. Átküldtem a Kindlere, és ott is tökéletes. Nem emlékszem olyan esetre, hogy a Kindle tönkre tette volna a formázást.
Szerintem az a fő gond, hogy a PDF egy gyűjtő fájl, és ha nem csinálják meg igényesen, akkor az issza meg ennek a levét, aki konvertálni akarja, akár mobiba, akár epubba.
A legsokoldalúbb (és legbonyolultabb) erre a PDFtoEPUB, néhány hsz-el feljebb ott a linkje.

(#10998) ttroika válasza snowdog (#10996) üzenetére


ttroika
csendes tag

Azért meg nem sértődtem :)

(#10999) ttroika válasza Libretom (#10997) üzenetére


ttroika
csendes tag

Oké, nem adom fel ;) , megnézem a pdf2epubot és a mobipocketet is. Köszönöm.

(#11000) BBéci válasza ttroika (#10999) üzenetére


BBéci
titán

Szíveskedj használni a szerkesztést ahelyett, hogy 5 percen belül több hozzászólást írsz!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.