Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Kobudera


Kobudera
tag

Sziasztok Skacok!

Van valakinek olyan képregénye Kindle-re ami támogatja és most nem tudom a hivatalos nevét, azt a zoom funkciót amikor a az oldalon lévő kis képek külön megjelennek lapozáskor egymás utáni sorrendben. Bocs, hogy ezzel zaklatlak titeket, de az új DuoKan frissítés elvileg ezt is tudná kezelni, de nem tudom hogy kellene keresnem. Segítségeteket köszönöm!

Üdv!

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10552) hampidampi válasza Kobudera (#10551) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#10553) Kobudera válasza hampidampi (#10552) üzenetére


Kobudera
tag

Köszönöm szépen!

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10554) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!
Amazonról vennék pár könyvet, de felmerült pár kérdés...
Jó lenne digitális formában, gondolom a "Kindle Edition" ezt takarja; ám még nem rendelkezem az eszközzel, gondolom hogy gépen tudom majd olvasni őket, a "kindle for pc"-vel; a kérdés, hogy milyen formátumban és hogy hogyan történik a letöltés/ szinkronizáció?
+1 ha már megvannak, adott-e a lehetőség, hogy akár egy táblagépen olvashassam őket, mennyire mobilis az állomány?
előre is köszönöm a segítséget; mod: másik topicban is feltettem a kérdést, végül rájöttem, hogy itt jobb helye van

[ Szerkesztve ]

(#10555) hampidampi válasza G3kko (#10554) üzenetére


hampidampi
senior tag

Van Kindle for Android és Kindle for iOS is, csak be kell regisztrálni az Amazonos fiókodba. Szóval nem lesz probléma.

(#10556) Spy89 válasza Spy89 (#10550) üzenetére


Spy89
aktív tag

A kérdésemre a leírást végül is megtaláltam .
Viszont fölvetődik egy régebbi problémám a calibre-vel. Milyen beállítást kell alkalmaznom, hogy a calibre-s átalakításnál ne rakjon minden egyes sortörés után egy üres sort a szövegbe?

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#10557) Spy89 válasza Spy89 (#10556) üzenetére


Spy89
aktív tag

Vagy esetleg egy jó leírást mutatni, a calibre-s készítéshez. Fölösleges sorbeszúrások a sortörések után vagy mondjuk a hosszú gondolatjelek "kínai jellé" való átalakítása elkerülésére, illetve a borítókép beállítási gondjaira (hiába állítom be a metaadatoknál, a PW nem jeleníti meg, ellentétben az általam készített prc-kel szemben.)
A MPCreatort használtam eddig, a fenti problémák elkerülésére, de a tartalomjegyzékes gond megoldásához úgy látszik mégis csak bele kell ásnom magam a Calibre-be is :F

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#10558) snowdog válasza Spy89 (#10556) üzenetére


snowdog
veterán

Milyen beállítást kell alkalmaznom, hogy a calibre-s átalakításnál ne rakjon minden egyes sortörés után egy üres sort a szövegbe?

Nem tudom mennyire látható a képen, ezért leírom: Beállítások - Közös beállítások - Bekezdések közötti térköz eltávolítása elé betenni a pipa jelet! (A pipa képen bal középen látható.)

Egyébként most vetettem magam mélyebben bele a Calibre használatába, és rengeteg jó dolgot találni hozzá. Főleg plug-in-ok formájában. Letöltöttem egy 800 darabból álló magyar epub gyűjteményt, és annak feldolgozásához hasznos a Calibre.

Az áltam használt plug-in-ek:
Antikvarium_hu_1.0.1.zip
Calibre-DOCX-Input.v0.0.22.zip
Count Pages.zip
Extract ISBN.zip
Favourites Menu.zip
Find Duplicates.zip
Goodreads.zip
Kindle Collections.zip
Libri_hu_1.0.4.zip
Moly_hu_1.0.1.zip
plugin_apnx_generator-1.1.0.zip
Reading List.zip
Search The Internet.zip

Elérhetőség: [link]
(Elképzelhető, hogy a link csak bejelentkezés után látható)

[ Szerkesztve ]

(#10559) hampidampi válasza Spy89 (#10557) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha rossz minőségű pdf-ek konvertálására akarod használni, korántsem a Calibre a legideálisabb eszköz. Esetleg lehet próbálkozni konvertáláskor a heurisztikus feldolgozás alatt a "sortörés ki" opcióval játszadozni, illetve ugyanott az "üres sorok törlése..." beállítással.
" a hosszú gondolatjelek "kínai jellé" való átalakítása" alatt mit értesz?
Metaadatoknál ha borító képet változtatsz, bele kell forgatni a könyvbe, azaz újra kell konvertálni, különben csak a Calibre jeleníti meg.
Tartalomjegyzéket meg egyszerűen ne az elejére rakd, hanem a végére. Azt hiszem az is az alapbeállítás.

(#10560) Spy89


Spy89
aktív tag

Köszönöm a válaszokat megnézem ezeket a beállításokat.
Általában már kész szöveges állományokkal (rtf, doc) dolgozok, a pdf-ek átfordítására pedig van egy nagyon jó programom.
A hosszú gondolatjelen ezt értem: –, a normál pedig ez: -. A hosszúból csinál egy ilyen karaktert:

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#10561) hampidampi válasza Spy89 (#10560) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, ilyennel még nem találkoztam, nem is hallottam.

(#10562) Degeczi válasza Spy89 (#10560) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én sem találkoztam még ilyesmivel, a PDF hibája lehet: valszeg más betűtípussal és karakterkódolással szerepel benne a gondolatjel

ilyenkor (is) hasznos a PDFTOEPUB, amiben egyedileg az összes karakterre meg lehet mondani, mi legyen belőle

(#10563) Spy89 válasza hampidampi (#10561) üzenetére


Spy89
aktív tag

Azon az oldalon, amit te is mutattál, bekapcsoltam az elegánsabb írásjelek opciót és most jól jelenítette meg.
Az általatok javasolt és mutatott beállításokkal, a sortörések utáni plusz sor gondja megoldódott. Köszönöm!

Már csak egy probléma maradt. :DD A metaadatoknál hozzáadott borítóképet még mindig nem jelenik meg az PW-on amikor hosszan a könyv címére "kattintok" előjön a kis ablak a könyv címével , írójával , megjegyzések, stb. Amikor kitöltöm a metaadatokat és hozzáadom a borítót is, utána leokézom, majd jön a konvertálás. Esetleg itt hibázok valamit vagy a konvertálási beállításoknál lehet a gond?

Jön még boardosra lavina! :D

(#10564) Dawid93


Dawid93
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést ha már volt szó róla, de iszonyatosan sok hozzászólás van.
Szóval, angol nyelvű könyvnél miért írja azt ki nekem, ha egy szó jelentésére lennék kíváncsi, hogy There are no dictionaries on you device for this book's language. Felraktam az angol- magyar szótárt is, de azzal sem működik. A formátum mobi, és pdf-ből konvertáltam calibre-vel. Hogyan lehetne ezt megoldani? PW-m van.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#10565) Degeczi válasza Dawid93 (#10564) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Konvertálás előtt a metaadatok között add meg, h a könyv nyelve angol!
Ez alapján választ(ana) szótárat a Kindle, és persze nem tud, ha nincsen beállítva...

(#10566) snowdog válasza Spy89 (#10563) üzenetére


snowdog
veterán

Amikor kitöltöm a metaadatokat és hozzáadom a borítót is, utána leokézom, majd jön a konvertálás. Esetleg itt hibázok valamit vagy a konvertálási beállításoknál lehet a gond?

A Calibre-ben van könyvolvasási előnézet (kattints kettőt a könyv sorára). Abban sem jelenik meg a kép? Bár ezt nehezen tudnám elképzelni.

(#10567) Dawid93 válasza Degeczi (#10565) üzenetére


Dawid93
csendes tag

Köszönöm! :)

(#10568) Spy89 válasza snowdog (#10566) üzenetére


Spy89
aktív tag

Az említett módon látszik és az olvasón is megjelenik magában a könyvben. Az Kindle-ön a könyvre hosszan kattintva a nem jelenik meg a kis ablakban a bélyegkép.
Van esetleg valamilyen formátum megkötés a képekre? A kép méretével kapcsolatban is csak az 1600X1200-as korlátot találtam.

Jön még boardosra lavina! :D

(#10569) snowdog válasza Spy89 (#10568) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom, nekem Kindle 3 van. Annak a felbontása 600x800.

(#10570) Spy89 válasza snowdog (#10566) üzenetére


Spy89
aktív tag

Valószínű nem a kiinduló típusával vagy a méretével lehet gond, de egyenlőre nem találok rá vonatkozó beállítást a Calibre-ben.

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#10571) snowdog válasza Spy89 (#10570) üzenetére


snowdog
veterán

A Calibre-ben beállítottad a géptípust?

(#10572) snowdog


snowdog
veterán

Azért hogy ezt a topikot ne ziláljuk szét a Calibre ismertetésével, használatával létrehoztam egy új helyet a program megtárgyalására. [link]

Javasolom, hogy minden kimondottan a Calibre-vel kapcsolatos beszélgetést ott folytassunk!

(#10573) Tozo


Tozo
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem én is megvenni a PaperWhite-ot és e-mellé az Amazonon rendelnék egy tokot is.
De mivel a tokhoz azt írják, hogy "Temporarily out of stock" ezért nem tudom, hogy ha megrendelem az olvasót és a tokot is, akkor mi fog történni?
Erről a tokról van szó

Megvárják míg megérkezik a tok és utána egyszerre kiküldik a két terméket, vagy külön külön?
Gondolom az első, mivel ők sem akarnak dupla szállítási költséget fizetni (hacsak ki nem fizettetik velem a második szállítást is)

Valakinek volt már tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mennyi idő, míg ilyen tok megérkezik hozzájuk?

Köszi a válaszokat!

üdv,
Tozó

[ Szerkesztve ]

(#10574) Tozo válasza Tozo (#10573) üzenetére


Tozo
csendes tag

Bocs, most látom, hogy a megrendelés utolsó lapján azt írja, hogy a kindle várható érkezési ideje április 17-19 között várható, a tokról pedig majd értesítenek e-mailben.

A kérdés akkor csak annyi, hogy a szállítási költséget kétszer számolják-e fel.

(#10575) exacum válasza Tozo (#10573) üzenetére


exacum
tag

Szia!
A szállítási költséghez nem tudok hozzászólni.
Ha nem akarod minden áron az amazontól, akkor keress rá itt a forumban, rengeteg interneten megrendelhető (pl. ebay, vatera stb) tokot fogsz találni. Úgy emlékszem láttam hasonlót ebay-en. Nekem kb 1 hét alatt megjött. Érdemes olyat választani ami "automatic wake/sleep". Amíg nem volt én is csak "úri huncutságnak" tartottam, de mára nagyon megszerettem.

(#10576) Tozo válasza exacum (#10575) üzenetére


Tozo
csendes tag

Köszi!

(#10577) krain


krain
tag

Sziasztok! Lehet hogy kicsit off( ha igen, majd szóltok), de megkérdezem: van valakinek Agave vagy egyéb nívós sci-fi e-book-ja? Banks, Dick, Moore stb. érdekelne. Természetesen privátban várom az infókat, amiért nagyon hálás lennék;] Köszönöm előre is!
ui. ha valakinek megzavartam volna a lelki nyugalmát, elnézést érte. :R

[ Szerkesztve ]

(#10578) xcsaba1975 válasza snowdog (#10572) üzenetére


xcsaba1975
tag

:C

(#10579) Kobudera


Kobudera
tag

Sziasztok Skacok!

Nincs többé helytelen szóelválasztás a DuoKanba! Megoldottam! :)

Igen jól olvastátok, mivel a DuoKan-ba a helyes szóelválasztás mivel nem lehetséges ezért ki lesz iktatva ez a funkció. Tehát mostantól nem választja el helytelenül, hanem az új szót új sorba kezdi ha nem fér ki. Viszont arra felhívnám minden felhasználó fegyelmét, hogy ez csak innen erről az oldalról frissítés esetében igaz.

A telepítés pont emiatt változott is, ez esetben a jelenlegi DuoKan-t annak menüjéből kell eltávolítani/törölni, és majd a most pénteken megjelenő telepítő fájlokkal kell feltenni újra. (Mert azokkal megcsinálom a szükséges beavatkozást!) Ha ezt valaki nem tartja be, hanem hagyományosan frissít akkor nem éri el az elválasztás megszűnését.

Az ok, hogy miért nem: mivel az elválasztás magyar szövegkörnyezetben nem működik, ezért nemes egyszerűséggel elfogom távolítani az azért felelős fájlokat, így azok nem települnek és nem is működnek. Szerintem sokunk akarta már ezt a megoldást. (Teszteltem és nagyon szépen müködik!)

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10580) zebede válasza Kobudera (#10579) üzenetére


zebede
őstag

:Y :C :R
Várom!

(#10581) wardemi válasza Kobudera (#10579) üzenetére


wardemi
senior tag

Lehet így már én is elgondolkodom rajta hogy fel tegyem:) Múltkor nekem nem nagyon adott több élményt a dolog de majd most :D.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10582) Kobudera válasza wardemi (#10581) üzenetére


Kobudera
tag

Igen ez egy jó dolog nagyon. Valamiért ez a lehetőség eddig elkerülte a figyelmem. Próbálkoztunk magyar elválasztás helyes beültetésével, mert megvannak a fájlok, de még az eredeti felülírásával sem hozta meg az eredményt.De így, hogy nem választ el, legalább nem bántja a szemet. :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10583) zileut


zileut
tag

Szerintetek jelenleg egy Kindle 4-est hol érdemesebb megvenni az amazon.com-ról vagy itthon valamelyik üzletből?

(#10584) BomiBoogie válasza zileut (#10583) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem még a szállítási költséggel együtt is jobban jársz az Amazonnal, de a legbiztosabb, ha kikalkulálod. :)

(#10585) zileut válasza BomiBoogie (#10584) üzenetére


zileut
tag

Ahogy nézem az árakat minimális különbségek van a kettő között.
Az amazon-ról és itthon vásárolt között ugye csak a reklámban van különbség, ugye?

(#10586) BomiBoogie válasza zileut (#10585) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amazonról is vásárolhatsz reklámosat, de amúgy igen.

(#10587) Efreet válasza BomiBoogie (#10586) üzenetére


Efreet
senior tag

Én úgy tudom nem vásárolhat, reklámos változatot csak az Egyesült Államokba szállítanak.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10588) ratobi válasza zileut (#10583) üzenetére


ratobi
senior tag

Itt a PH-n már 22 körül található. Ezt is érdemes megfontolni.

(#10589) Degeczi válasza zileut (#10583) üzenetére


Degeczi
nagyúr

üzletből nem: ott a reklámosat (amit valóban nem vehetsz közvetlenül az Amazontól) adják annyiért, amennyiért az Amazontól a normál verziót megkapnád: mindennel együtt $140, vagyis a mostani rossza árfolyamon vmivel 32e Ft fölött

boltban akkor érdemes venni, ha akcióban korrekt áron adják, mint pl. februárban volt 25e-ért a Tesco-kban, egyébként inkább fórumos eladótól

(#10590) BomiBoogie válasza Efreet (#10587) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Már lehet hozzánk is rendelni bármilyet az Amazonról, csak kb. plusz 70-80 $ a szállítás és az adó.

(#10591) Degeczi válasza BomiBoogie (#10590) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem!

- Special Offer változatot csak USA-ba lehet rendelni, hiszen a reklámok jórészt oda szólnak, és a hirdetők (akik az árkülönbséget állják) is az ottani vevőkört támogatják, külföldieket nem
- a szállítás $20, a hazai áfa pedig jól ismert, h 27%, így lesz a $89 alapváltozat kb. $140 mindennel együtt

(#10592) BomiBoogie válasza Degeczi (#10591) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én próbáltam PW-t rendelni itthonra, és a 120 $-os változatot (KSO) is minden további nélkül engedte volna.

A hirdetések meg könyveket ajánlanak, ami bárkit érdekelhet, nem hamburgert reklámoznak. :)

[ Szerkesztve ]

(#10593) Degeczi válasza BomiBoogie (#10592) üzenetére


Degeczi
nagyúr

furcsa lett volna, de kipróbáltam: természetesen most sem engedi!
magyar címre csak az international oldalról lehet rendelni, ott pedig nincsenek SO változatok

(#10594) BomiBoogie válasza Degeczi (#10593) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Világos, akkor kevertem az USA és az International oldalt.

Illetve azt is, hogy tavaly még egyáltalán nem lehetett itthonra rendelni.

Nekem egyébként reklámos PW van, kint vettem, nem rosszak az akciók, mert a legtöbb könyv 2-3 $, míg általában 10 körül van a normál ár.

[ Szerkesztve ]

(#10595) zileut


zileut
tag

És az igaz, hogy nemsokára Magyarországra jön az Amazon?

(#10596) BomiBoogie válasza zileut (#10595) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erről régóta szó van, kérdés, kinek mi a "nemsokára". :)

(#10597) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!
Ha jól emlékszek valaki ezen a fórumon linkelt régebben egy házilag, egy digit fényképezőgépből és egy állványzatból kreált szkennert. Valaki emlékszik még erre, vagy esetleg a gazdája?

Jön még boardosra lavina! :D

(#10598) exacum válasza Spy89 (#10597) üzenetére


exacum
tag

Szerintem erre gondolsz baani59

(#10599) zileut válasza BomiBoogie (#10596) üzenetére


zileut
tag

De azt lehet egyáltalán tudni, hogy körülbelül mikor jön Magyarországra?

(#10600) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Ballagásra szeretnék unokahúgomnak egy kindle olvasót. Ma bementem a helyi Euronics üzletbe, és volt az alap SO verzio 36e Ft áron. Elolvastam az első hozzászólást. Jelen pillanatban is aktuális az az információ, hogy garancia csak az amazonon keresztül? Vagyis ha elromolna, visszaviszem az euronicsba, akkor ők miként tudják megoldani, ha én a készüléket saját magamnak beregelem az amazonon?
Igazából abban szeretném ha segítenétek, hogy a helyi euronics-ba vegyem-e meg, vagy egy PH-s kereskedőtől megvásárolva is ugyanolyan jól járhatok? A vételárdifi nem kicsi, viszont mivel ajándékba lenne, nem szeretném, ha bonyolult lenne a megajándékozottnak egy esetleges gariztatás. (a megajándékozott személynek már felső fokú angol nyelvvizsgája van, ha levelezni kell az amazonnal, az neki nem lesz gond)

még az jutott eszembe, hogy ha jól látom 36e-ből már a paperwhite verzió is megvan, gondolom a saját világítás és az érintő kijelző nem hátrány.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.