Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#621) dr.agunov


dr.agunov
csendes tag

Sziasztok.
Köszi a fogadtatást.
Kicsit féltem, mert 37 múltam pár hónapja.
4 évig voltam külföldön katonaként.
91-95 ig.
Próbálok majd beolvadni ide, "hasznos tagként".

nem emléxem, hogy volt e már "összegzés":

A magyarországi bázisok listája:
1959 és 1962 között három légvédelmi tüzér ezredet fegyvereztek át SzA-75M Dvina komplexumra.
Budapestet-Dunaújvárost nyugatról a 11. Légvédelmi rakéta ezred védte:
11/1 technikai osztály MN1027, Börgönd
11/2 légvédelmi rakéta osztály MN1059, Börgönd
11/3 légvédelmi rakéta osztály MN1107, Vértesacsa
11/4 légvédelmi rakéta osztály MN1124, Sárbogárd
11/5 légvédelmi rakéta osztály MN1159, Úny
11/6 légvédelmi rakéta osztály MN1196, Dunaföldvár

Budapestet és Dunaújvárost keletről a 104. Légvédelmi rakéta ezred védte.
104/1 technikai osztály MN2023, Isaszeg
104/2 légvédelmi rakéta osztály MN2026, Szabadszállás
104/3 légvédelmi rakéta osztály MN2124, Nógrádverőce
104/4 légvédelmi rakéta osztály MN3121, Vácegres
104/5 légvédelmi rakéta osztály MN3265, Gyömrő
104/6 légvédelmi rakéta osztály MN3372, Táborfalva

Miskolcot a 105. Légvédelmi rakéta ezred védte. Harcálláspontja Lillafüreden, tartalék harcálláspontja Szakáldon volt.
105/1technikai osztály MN4456, Pingyom
105/2 légvédelmi rakéta osztály MN4512, Tardona
105/3 légvédelmi rakéta osztály MN4565, Cserépfalu
105/4 légvédelmi rakéta osztály MN4417, Aszaló
105/5 légvédelmi rakéta osztály MN4809, Szakáld

1977-85 között telepíttték a Volhov (Dvina helyett), a Nyeva és Mezőfalvára a Vega rakétákat. Ezzel párhuzamosan néhány bázist kiürítettek-átköltöztettek.

A lista:
11/1 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN2124, Pilisszentlászló-Észak (Urak asztala)
11/2 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN1059, Pilisszentkereszt (Pilis)
11/3 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN1159, Zsámbék
11/4 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN1107, Etyek
11/7 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN3265, Ócsa (Felsőpakony)
11/8 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN3121, Fót
11/9 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN6360, Pilisszentlászló-Dél (Lom hegy)
11/10 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN4213, Tinnye
11/11 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN5818, Biatorbágy
11/12 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN6367, Szigethalom
11/13 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN7816, Gyál
11/14 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN5646, Kerepes
11/15 technikai osztály MN3592, Börgönd
11/16 technikai osztály MN5413, Gyömrő

Az orosz kezelésű repülőtereken a Nyeva régebbi változata a Pecsora volt telepítve, ezeket legegyszerűbben a reptereken rendezett gyorsulási versenyek alatt lehet nyugodtan felfedezni.

Rt bázisok:
54. Honi Rádiótechnikai Dandár
1. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Pápa
54/5. Honi Rádiótechnikai Század, Molnaszecsőd
54/6. Honi Rádiótechnikai Század, Fertőszentmiklós
54/10. Honi Rádiótechnikai Század, Bezenye

2. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Taszár
54/1. Honi Rádiótechnikai Század, Juta
54/2. Honi Rádiótechnikai Század, Homokszentgyörgy
54/4. Honi Rádiótechnikai Század, Sormás
54/9. Honi Rádiótechnikai Század, Egerág

3. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Budaörs
Helyi Század
54/8. Honi Rádiótechnikai Század, Velence
54/11. Honi Rádiótechnikai Század, Tata
54/12. Honi Rádiótechnikai Század, Boldog

4. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Sárbogárd
Helyi Század
54/3. Honi Rádiótechnikai Század, Pusztaszemes
54/20. Honi Rádiótechnikai Század, Kiskőrös
54/21. Honi Rádiótechnikai Század, Medina

5. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Kecskemét
54/13. Honi Rádiótechnikai Század, Városföld
54/14. Honi Rádiótechnikai Század, Baja
54/15. Honi Rádiótechnikai Század, Újszentiván
54/16. Honi Rádiótechnikai Század, Békéscsaba

6. Honi Rádiótechnikai Zászlóalj, Miskolc
54/17. Honi Rádiótechnikai Század, Mezőcsát
54/18. Honi Rádiótechnikai Század, Szolnok
54/19. Honi Rádiótechnikai Század, Debrecen

Az első telepítés 1959-62 között zajlott, ekkor a Duna két partján és Miskolc körül települtek a Dvina rakétával felszerelt egységek. Ez a fegyver akkor lett híres, amikor 1960. május 1-én Szverdlovszk közelében egy S-75 Dvina föld-levegő rakéta leszedte az égről Gary Powers U-2-es kémrepülőgépét
Ennek korszerűbb utódja volt a Volhov. Az átfegyverzéskor (70-es évek vége, a 80-as évek eleje) Budapest körül kettős gyűrűt alakítottak ki a Nyeva és a Volhov osztályokból.Külön csapat védte Dunaújváros, Paks és Százhalombatta, külön egy Miskolc ipari létesítményeit, és külön egy Budapestet

Egy Nyeva rakéta típus büszkélkedhet azzal a fegyverténnyel, hogy lelőtték vele Szerbia egéről az F-117-es lopakodót. Ez a légvédelmi komplexum közel 40 éves konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#622) csirkés


csirkés
csendes tag

ezek az adatok kit érdekelnek szerinted?
ennyire mélyen nem kéne belemenni a dolgokba szerintem az egy más történet.

(#623) mityku


mityku
aktív tag

Szerintem nem rossz adatok ezek, ezen felsorolásban szereplő helyeket, szintén végig lehet nézni. Szerintem nyugodtan jöhetnek az infók.

[ Szerkesztve ]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#624) csirkés


csirkés
csendes tag

Az amit dr agunov leír azt jelzi hogy nagyon jó a lekszikális tudása.Bár hogy honnan tudja mindezt arra kiváncsi lennék.Én is voltam katona 1.5 évet és nekem semmi ilyet nem tanítottak csak szivattak!!!!!!a katonaság nem levéltár!!!!!Továbra is vallom hogy itt a lepukkasztott laktanyák stb a célpont.

(#625) dr.agunov


dr.agunov
csendes tag

Biztos igazad van, habár ezek itt mind "lepukkasztott" laktanyák a listában, de majd igyexem felületesen írni.

A sorkatonáknak valóban nem tanítottak sokat, (sz'tem azért jól képzett volt a honi erő).

Habár Szerbiában sem egy F-117 es tűnt el A Nyevák miatt, csak egy volt publikus.

[ Szerkesztve ]

(#626) csirkés


csirkés
csendes tag

1982-1984ig voltam katona de tudnák mesélni a kiképzés alaposságáról és aról is hogy mennyire volt jólképzett a magyar katona.alaki gyakorlatokat lehet hogy jól csinálta de harcászat nulla.

(#627) csirkés


csirkés
csendes tag

Szerinted egy hónap kiképzés után mennyire felkészült a"honi"erő???

(#628) csirkés


csirkés
csendes tag

Gondolj bele éles lövészet 10db lőszer1.5 év alatt kétszer milyen a "honi "erő?
Oktatási alakzat öt órán keresztülszakadó eső százból tíz zokogva sírt milyen a"honi "erő???

(#629) csirkés


csirkés
csendes tag

Mikor elsült az AMD megijedtt szerinted ha rá lőnek mit csinál? Szerintem senkinek nem volt érdeke hogy a magyar katona bátor és jólképzett legyen.Ha valaki leszerelt a legnagyobb élménye az volt hogy mennyit ivott meg őt hogy szivatták és ő hogy szivatott!!!!!!!

(#630) csirkés


csirkés
csendes tag

bocs de lehet hogy egy kicsit elragadtattam magam de felelevenedett a múlt.Sokat tudnák mesélni de ez nem az a hely,maradjunk a laktanyáknál!

(#631) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Úgy látom a rajpókod anno nem tért ki a "szerkesztés" gomb használatára, illetve az "új" gomb indokolatlan használatának mellőzésére. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#634) Bordoi válasza csirkés (#630) üzenetére


Bordoi
őstag

Kicsit szedd össze a gondolataidat, és használd a szerkesztés gombot légyszíves.

A személyeskedést pedig mindenképpen kerüld!

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#635) Bordoi válasza ócskás (#605) üzenetére


Bordoi
őstag

Így van, a régi Művelődési Központ mellett volt. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#636) |*HayHa*| válasza Bordoi (#634) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Hehe. Durva helyesírása a magyar védelmezőnknek. Jót röhögtem.. A mintakatona ^^ :K

#### I <3 Deutschland ####

(#637) dr.agunov


dr.agunov
csendes tag

Csak viccnek szántam a hozzászólást, nem gondoltam, hogy ilyen komolyra veszitek.
Bocsánatot is kérek.
(Végszó)

(#638) ócskás válasza csirkés (#627) üzenetére


ócskás
aktív tag

Igaz, hogy nem velem beszélgetsz, de engedj meg egy rövid hozzászólást ez ügyben.
Az egy hónapos alapkiképzés valójában csak arra volt elég, hogy a frissen benonúlt fiatalokból valami "katonafélét" csináljanak.Ez idő alatt a sok fiatalnak meg kellett tanúlni pl: bizonyos napirendi pontokat betartani, saját ruházatukat rendbetenni (cipőt tisztítani, ruhát összehajtani), megkellett tanítani Őket valamilyen szinten alakzatban közlekedni ( sok esetben a nulláról indulva be kellett gyakoroltatni, melyik a jobb ill. a balkezük!), saját fegyverüket szétszedni, ápolni, karbantartani, gázálarcot és a VV-ruhát normaidőre felvenni (ezáltal saját túlélési esélyüket növelni egy adott harccselekmény során!). A lövészet feladata is max. annyi volt, hogy az alapvető balesetvédelmi szabályokat elsajátítsák (pl: töltött fegyverrel nem forgunk!), legalább ne ijedjenek meg a lövés hangjától stb, de nem volt kitűzött célja, hogy mindenkiből mesterlövészt faragjon.Röviden erről szólt az alapkiképzés, amit minden sorkatonának teljesítenie kellett, majd következő lépcsőben már a beosztásuknak megfelelő szakfeladatok ellátására szükséges ismereteket kellett elsajátítani. Ez már sok esetben a csapatoknál történt.
Nem írom le azt, hogy a Magyar Néphadseregben nem lehetett felkészületlen katona, de azt határozottan állítom, hogy a békeidőben is harcfeladatot ellátó egységeknél pl. a Honi Légvédelemnél NEM VOLT rosszúl kiképzett, felkészületlen katona! Nem is lehetett.A technika mellett minden katona tudása legjavát adta a cél érdekében, ami így hangzott: VÉDJÜK HAZÁNK LÉGTERÉT!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#639) csirkés


csirkés
csendes tag

Szia a hadsereg ötven százaléka nem első lépcsős alakulatnál szolgált ebből eredendően
egy hónap volt a kiképzés és ők,szerinted???????????Helyesen írtad le a hozzászólásod elején tehát nincs miről beszélni.Összpontosítsunk az eredeti témára!

[ Szerkesztve ]

(#640) ócskás válasza dr.agunov (#621) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ha már összefoglalás, talán ezek az osztályok megérdemlik azt, hogy a hívónevükről is megemlékezzünk:

11. LÉRAK dandár:
Harcálláspontja: Érd "GALECSKA"
11/1 ,MN2124, Pilisszentlászló-Észak (Urak asztala) "CENZOR"
11/2 ,MN1059, Pilisszentkereszt (Pilis) "SÉTÁNY"
11/3 ,MN1159, Zsámbék "KÓKUSZ"
11/4 ,MN1107, Etyek "PAJZS"
11/7 ,MN3265, Ócsa (Felsőpakony) "BOLTÍV"
11/8 ,MN3121, Fót "BÚZA
11/9 ,MN6360, Pilisszentlászló-Dél (Lom hegy) "VÉSNÖK"
11/10 ,MN4213, Tinnye "GÁRDA"
11/11 ,MN5818, Biatorbágy "HOLDFÉNY"
11/12 ,MN6367, Szigethalom "ÜZEM"
11/13 ,MN7816, Gyál "ÓDA"
11/14 ,MN5646, Kerepes "ATLASZ"
11/15 ,MN3592, Börgönd "REZEDA"
11/16 ,MN5413, Gyömrő "NÁBOB"

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.