Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ócskás válasza sagrath (#550) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia!

Köszi, ezzel sokat segítettél! Fényképed esetleg nincs róla?

Üdv: Ócskás

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#552) bandi210 válasza ócskás (#551) üzenetére


bandi210
aktív tag

Airsoftosok meg paintballosok nagyon sokat tudnának ilyesmikben segíthetnek mert sok helyre járnak és a lényeg náluk hogy elhagyatott legyen...szóval fel lehetne vetni hogy menjenek ki és nézzenek körül a sportolás közbn:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#553) hadsz válasza ócskás (#547) üzenetére


hadsz
tag

Ez a bizonyos "tanyás" rész anno kimaradt a túrából,így nem csoda ha nem emlékszem rá... :) Ennek következtében fényképem sincs róla.Több órát kószáltunk a területen,de annyi épület,látnivaló volt,hogy sajnos nem jutott mindenre idő.Egyre inkább érik bennem az elhatározás,hogy vissza kell menni!

A térképet én is így kaptam,gondolom az elnevezések ezen is az airsoftosok vagy paintballosoktól származhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#554) hadsz válasza sagrath (#550) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!

Mivel már a többiek is pedzegették a dolgot,esetleg lenne rá lehetőség,hogy - ha legközelebb ott jársz airsoftozni - készíts pár fotót erről a bizonyos tanyás területről,maradványokról?

(#555) sagrath válasza ócskás (#551) üzenetére


sagrath
csendes tag

Hali

Képem sajnos nincs róla

De ha keresed akkor egy rendes házikot(térképrn O épület) keress aminek a teteje széthullik és a tetöléc látszik mellette egy nagy fa kidölve

igy talán könnyebb a keresése a helyszinen vagy hátha beugrik :)

emlékszem rá biztosra mert a "padlásterén" turtam be magam a szénába mesterlövészkedéshez :DD :DD :DD :))

(#556) bandi210 válasza sagrath (#555) üzenetére


bandi210
aktív tag

"rendes" házikó..kicsit szétesik meg ilyesmik..de ki nézi aZT:d(oopsz csepsszzzz look)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#557) ócskás válasza sagrath (#555) üzenetére


ócskás
aktív tag

Csak nem a "Móri Mészárosok" között nyomulsz?

Köszi a leírást, így már beugrott az épület :K ! Annyia jelentéktelennek tünik, hogy meg sem közelítettem, sőt még egy képkockát sem pazaroltam rá. :W

Tudom, hülye kérdés, de azért felteszem: az épület környezetében nincs valami olyan dolog, nyom, mittudoménmi, ami arra utalna, hogy volt vagy van ott valami föld alatti lejáratszerűség? Bármi szokatlan mélyedés, megsűlyetd föld,összképbe nem illő törmelékkupac vagy valami ilyesmi?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#558) ócskás válasza hadsz (#553) üzenetére


ócskás
aktív tag

[I][Egyre inkább érik bennem az elhatározás,hogy vissza kell menni!/I]
Vissza bizony! Egyre kiváncsibb vagyok, hogy tényleg ez a "tanya" lesz-e a megoldás kulcsa?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#559) bandi210 válasza ócskás (#558) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD mondjuk v egy szellőzőféleség vagy valami..de ha vissza,mész...akkor gondolom igen alaposan körülnézel:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#560) buldog-bódog válasza bandi210 (#559) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Öccse (Bandi210) !
Nem baszogatás képpen, de ha nem tudsz értelmesen hozzászólni a témához, jobb, ha csendben maradsz, meg bölcsebb is.
-d-

[ Szerkesztve ]

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#561) bandi210 válasza buldog-bódog (#560) üzenetére


bandi210
aktív tag

bocssz..csak néha azért írok bele hogy képben legyek valamennyire..meg nem csak én szoktam ezzel írogatni..hanem nővérkém is néha beleokoskodik...de mindegy..majd megoldom...
Bódóg karácsontot!:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#562) hadsz


hadsz
tag

Békés,boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#563) ócskás válasza bandi210 (#559) üzenetére


ócskás
aktív tag

Alaposan! :K

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#564) ócskás


ócskás
aktív tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#565) sagrath válasza ócskás (#557) üzenetére


sagrath
csendes tag

Nem a mészárosok között nyomulok hanem külön csapatban de én is móri vok amugy együtt szoktunk gamelni

ha jóll emlékszem az épület mellet elég nagy földkupac van felmegyek rá akkor az épület tetejére is fel tok lépni

ha mentek akkor szoljatok és kijövök veletek

üdv

Boldog Karácsonyt

(#566) Juríj válasza ócskás (#547) üzenetére


Juríj
csendes tag

Szevasztok !

Igen az épület valóban ott van. De nem tanya. Ez egy jól szellőző alul - felül, oldalt rácsszerűen lécezett száraz raktár volt. Itt hiába kerestek(ünk) földalatti bármit, nem létezik.
A silók mögötti rész pedig komoly ásatási munkák után sem hoz(na) eredményt, szerintem ezt mindenki a lelke mélyén belátja.

Üdv. Juríj

Egy kép ha sikerül feltöltenem : A dupla áteresztő pont[I][/I]

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#567) hadsz válasza Juríj (#566) üzenetére


hadsz
tag

Szevasz!

Igazából ez a "Császár ügy" azzal indult,hogy valaki feldobta,hogy amit idáig azokról a tárolókról tudtunk,nem teljesen helyes és az igazi tároló a Gránitok mögött van.Őszintén szólva én eléggé szkeptikus vagyok és nehezen hiszem,hogy bármi olyan lenne ott amit feltételeznek.Ócskás kollégával próbáljuk a tényeket elemezni,valamint a személyes tapasztalatainkal alátámasztani - amit lehet persze.Elég sok vadabbnál vadabb urban legend forog közszájon és bizony ezek nagyrészt igen messze járnak a valóságtól./persze nem csak Császár esetében/.Aztán amikor a helyszínen van az ember,akkor derül ki,hogy mi is a valóság...
Azt lehet tudni,hogy honnan vannak az értesüléseid és mit tudsz a helyről?

Próbáld meg mégegyszer az áteresztő pont képét felrakni! Tallózás,kijelöl,OK,majd beillesztés. :)

(#568) hadsz válasza ócskás (#525) üzenetére


hadsz
tag

Találtam két képet - igaz ezeket nem én csináltam - és rögtön beugrott,hogy ezt a kis épületet a tárolók előtti tér mellett láttuk a nyugati oldalon.Nyilvánvalónak tűnt,hogy portaépületről van szó noha a kapuból és a kerítésból nem sok maradt...

(#569) Juríj válasza hadsz (#567) üzenetére


Juríj
csendes tag

Szia, megpróbálom, de a mérettel volt gond, de meglátjuk. Azt hiszem ezt a tartályt én még jobban a föld alatt láttam.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#570) hadsz válasza Juríj (#569) üzenetére


hadsz
tag

Be tudnád jelölni ennek a kapunak a helyét egy GE képen?

(#571) Juríj válasza hadsz (#567) üzenetére


Juríj
csendes tag

Ami az értesüléseimet illeti, sajnos nem első kezes. De sok dolog összeáll az emberben ha pár ilyen helyen jár. Egy főkolompos, akitől van némi infóm, volt itt akkor amikor még hadrendben volt a bázis, ő akkor Tölgyesen szolgált és vendégjátékokra és vetélkedőkre mentek Szovjet bajtársainkhoz. '88 - ban ezen a bázison akadt olyan, alkalmazott, aki úgymond polgári személyként végzett különböző munkákat. Gondolom amire nem volt emberük, vagy egyéb okból. Ők a mi embereink, talán kevéske borért tudnak minőségi információt adni.
Annyit mondhatok, hogy az élet ebben a laktanyában nem hétköznapi volt. Aki itt szolgált az sofőr vagy őr volt, v. nagyon értett "valamihez".
Az őrség komoly kutyás megerősítéssel is bírt, a karámokat is lehet még látni.
Rengeteg gumikerekes technika volt és ezeket ki kellett szolgálni.
A létszámra sokat utal a két legénységi épület, ami már Mária Terézia idején is állt, az egyik három a másik két szintes. Ha megnézitek a szinteken lévő legénységi körletet kiokoskodható a létszám kb.
Viszont a tiszti szállás is meglepően nagy, az ő létszámuk is számottevő volt.
Én is szeretnék minél többet tudni Császárról. Sajnos nem túl régen jártam itt először, hogy többet mondhassak, viszont pár napja voltam.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#572) Juríj válasza hadsz (#570) üzenetére


Juríj
csendes tag

Az airsoftos térképen a "K" épület lesz. Ez választja el a két körletet egymástól. Dupla áteresztő volt. Mondjuk úgy, belső kapus szolgálat. Az épület eresze alatt a személyforgalom ment, átvizsgálással. Egy érdekesség, hogy ha megnézed a kapu oszlop tetején van egy szögvas keret. Ebben valamikor színes átlátszó műanyag lapok mögött izzók világitottak ezzel jelezték a másik kapunak, hogy nyitva van és jármű várható, ill. személy. Zöld, piros.
Ami a kerítést illeti a belsőn jól látható, hogy elektromosság volt benne, ezzel szemben a külső körletnek mezei szögesdrót volt.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#573) hadsz válasza Juríj (#572) üzenetére


hadsz
tag

OK,így már tiszta sor,először nem tudtam ezt a kaput hova tenni...A funkciója egyértelmű,a laktanya lőszerraktár részét választotta el az ún. külső körlettől.

(#574) hadsz válasza Juríj (#571) üzenetére


hadsz
tag

Tartok tőle,hogy abban az időben még egy polgári alkalmazott személy sem tudott arról semmit,hogy mit tárolnak a Gránitokban.Sőt,szerintem az ott szolgált katonák 80% sem.Ahogy azt már itt beszéltük,az külön elkerített rész volt a lőszerraktár területének végében.Oda volt még egy /ill. kettő/ külön kapu,de ott aztán egy bogár sem mászott át észrevétlenül... :) Külön személyzet,időszakos váltással.3 db légkondícionált Gránit típusú tároló,egyenként 33m hosszúak.A szárnyanként 10 tonnás kapukat kb 3 éve vágták le a helyükről...

Persze azért a pletykák biztos mentek annak idején is ott egymás között. :)

[ Szerkesztve ]

(#575) ócskás válasza Juríj (#566) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia Juríj!

"A silók mögötti rész pedig komoly ásatási munkák után sem hoz(na) eredményt, szerintem ezt mindenki a lelke mélyén belátja."
A lelkem mélyén tudom, hogy mindannyian találni szeretnék ott valamit! :)

Hadsz kolléga nagyon szépen megfogalmazta, hogy honnan indult a "Császár ügy", és miről szól. Próbálunk különböző teóriákat ütköztetni, elemezni a tények ismeretében, hogy a következő területbejárás alkalmával már csak a számunkra fontos dolgokra fókuszáljunk. Keressük azokat a jeleket, amik az elhangzott feltevést cáfolják, vagy esetleg megerősítik.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#576) Juríj válasza hadsz (#574) üzenetére


Juríj
csendes tag

Nem néztem meg túlzottan a belső kialakítását ezeknek a gránit tárolóknak, de miből gondolod a légkondicionálást ?

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#577) Juríj válasza ócskás (#575) üzenetére


Juríj
csendes tag

Szia !

Örömmel szólok hozzá a témához és remélem rakok is hozzá valamit, a "tisztább" látás érdekében.
Igaz, én sem vagyok különb és kevésbé fantáziátlan a témában. Keresni, találni szeretnék én is.
Egy esetleges területbejárásra szívesen csatlakoznék.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#578) rootkiller


rootkiller
őstag

A Brennbergbányai Szálasi bunkerről tud valaki valamit? Egy darabig be lehet menni. de be van omolva beljebb.

Artengo TR 990 Pro

(#579) ócskás


ócskás
aktív tag

Hadsz!
Ha te lennél az objektum tervezője, hova tennéd a (feltételezett) bunkerrendszer vészkijáratát?
Én (ha szovjet tervező lennék) valahogy így helyezném el:
(persze alaptételként leszögezem: szovjet tervezőként nem kell figyelembe vennem az építési költségeket, sem a humán erőforrást,továbbá pontosítom: a vészkijárat szerepe nem a bunkerben lévő kezelői állomány menekítése, hanem a katasztrófa elhárítására és az üzemeltetésre további személyzet bejuttatása.)
-semmi esetre sem a "nagy" területen kívülre (belűl jobban védhető)
-a belső "EÁP" és kerítésrendszer alatt átvinném ( RBV katasztrófa esetén a kerítésrenszer kvázi demarkációs vonalként funkcionál)
-he elfogadjuk É. azon állítását, mi szerint az N1, N2 épületek környékéről (kazánház) egészen a tárolókig húzódik egy távhő-vezetékrendszer közműalagútja,szinte kizárt, hogy a vészkijáratot és a hozzá tertozó menekülőfolyosót ebben az irányban helyezném el. Pl: kazánrobbanás, csővezeték sérülés esetén megnehezül a bejutás.
-viszonylag gyéren beépített részre helyezném (ezzel is növeve az izolációt!, katasztrófa esetén se akadályozza a többi raktár üzemszerű működését vagy evakuálását)
-kevés emberrel is védhető legyen (a katasztrófát szenvedett üzemeltetői állomány esetleges kitörési kisérleteivel szemben.)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#580) ócskás válasza Juríj (#576) üzenetére


ócskás
aktív tag

A nuki és a vegyi fejeket állandó hőmérsékleten, minimális páratartalom-változásnak kitéve kell(kellett) tárolni, szállítani. (Spec.erre a célra kialakított, klímatizált rakterű teherautóval végezték a csapathoz való kiszállításokat, ahol azonnal beburkolták a fejet az ún. hőszabályozó paplanba.)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#581) hadsz válasza Juríj (#576) üzenetére


hadsz
tag

A Gránitokat általában nukleáris fegyverek tárolására építették,de néhány esetben például erősített fedezékként használták őket - Mo-on mondjuk Pécelt lehet ide sorolni - ,sőt bunkerekbe is beépítették ezeket az elemeket.Szintén magyarországi példa erre a nagyteveli DHDSCS vezetési pontja, vagy a szárligeti/Óbarok/ légierő tartalék vezetési pont.
A nukleáris tárolókat minden esetben légkondícionálóval látták el,legyen az Gránit, AU13, T7,vagy T641-es.Németországban volt szerencsém végigjárni ilyen tárolókat,és a pl a Grossenhain-i reptér Gránitjai eredeti állapotukban vannak meg,a bejárati kapuktól a belső telefonon át a fűtéscsövekig minden...De Császárról is láttam olyan 3-4 éve készült képeket amelyeken még nagyjából megvannak ezek a csővezetékek.Aztán hogy-hogy nem,ezeknek is lába kelt...
A légkondícionálás miértjét Ócskás kolléga pontosan leírta.

[ Szerkesztve ]

(#582) hadsz válasza ócskás (#579) üzenetére


hadsz
tag

Teljesen jók az érveid,abszolút így lenne az ésszerű.
Estefelé majd leírom ezzel kapcsolatban még néhány gondolatomat.

(#583) ócskás válasza ócskás (#579) üzenetére


ócskás
aktív tag

A képen az általam feltételezett hely:

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#584) Juríj válasza hadsz (#581) üzenetére


Juríj
csendes tag

Értem, köszönöm, Ócskásnak is. Pécelen jártam sokat és láttam még viszonylag egybe állapotában. A tárolók belsejét ill. annak felszerelését és berendezését már ott sem értettem, ez a része a dolgoknak kimaradt nekem. Viszont kiváncsian várom a 3D újraélesztő anyagot.
Táborfalva mint láncos kiképzőről tudtok mondani valami előtörténetet ?
Esetleg belső képeket a laktanyából.
A gyaktér nagyon kellemes, bár nem egy Szszállási tankos, de jó.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#585) hadsz válasza ócskás (#579) üzenetére


hadsz
tag

Be kell valljam,nem hiszem,hogy Császáron egy-két kisebb személyi fedezéken kívül lett volna komolyabb bunker vagy bunkerrendszer.Azt meg főleg nem,hogy alagút vezetett volna a tárgyalt "tanyától" egészen a tárolókig.Nagyon jól leírtad,hogy - többek között - miért is lett volna ez ésszerűtlen.Egy nagyobb bunkernek felismerhető jelei vannak és igazából az objektum jellege sem kívánja meg igazán.Értem ezalatt,hogy nem híradós,kommunikációs,parancsnoki,HÁP,vezetési pont stb. területről van szó.Egy felszíni lőszerraktárról beszélünk,a déli részében egy elkülönített nukleáris tároló komplexumról.Annak viszont megvan a megfelelő - nem is akármilyen - infrastruktúrája.
Úgy gondolom,hogy egyéb bunkereknek semmi értelme nem lett volna,és szükség sem volt rá.Ha feltételezzük,hogy valóban van valami a Gránitok mögött,akkor onnan tuti nem vezetik el a vészkijáratot 6-700 méterre,hanem megoldják a közelben,mondjuk egy konténerrel álcázva.Ha valóban ez a fő feladat:

"szerepe nem a bunkerben lévő kezelői állomány menekítése, hanem a katasztrófa elhárítására és az üzemeltetésre további személyzet bejuttatása."

akkor nagyon fontos szempont,hogy minél hamarabb a célterületre érjenek és nem az,hogy percekig egy alagútban szaladgáljanak...

(#586) hadsz válasza Juríj (#584) üzenetére


hadsz
tag

"Viszont kiváncsian várom a 3D újraélesztő anyagot."

Dolgozom rajta... :)

(#587) buldog-bódog válasza hadsz (#586) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia hadsz!

Tanulmányozd át amit küldtem, várom válaszod!

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#588) hadsz válasza buldog-bódog (#587) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Megkaptam,köszönöm! Menni fog a válasz is.

(#589) buldog-bódog válasza hadsz (#588) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia Hadsz!

Neked is, meg az Olvasóknak:

47° 28,06' 54" észak
21° 40,14' 25" kelet

A felvétel felbontása nem a legjobb, és ráadásul téli is. :-(((
Nagy terület, de a nyomsávból, jól behatárolható.

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#590) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

A BARS témához:

Ha megnézitek a térképet, az általam megadott koordináta pont a sugárzás irányába esik Ukrajna, a "tésztagyár" felé, Tedej irányából.
Nem tudom milyen szerkezet. Lehet,hogy nem ehhez tartozik.
Egy ~ 10-15m magas torony tetejében áll. Mérete: ~ m.0,5m, x ~h:6m. forgatható, távfelügyeletes, mivel a közelében nincs konténer, tanya, vagy álcázott telep, és csak egy ~5x5-s kerítéssel van körbe kerítve.
Tudtok még ilyenről az országban ?
Ha kitavaszodik, küldök képet róla.

47° 58,09' 50" észak
21° 59,54' 29" kelet

üdv: -d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#591) ócskás válasza buldog-bódog (#589) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia Buldog-Bódog!

Mit lehet tudni róla?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#592) hadsz válasza ócskás (#591) üzenetére


hadsz
tag

Privát ment!

(#593) buldog-bódog válasza ócskás (#591) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia Ócskás!
Ez a "ojjektum" volt megbízható források szerint a debreceni repülőtér igazi tároló bázisa.
A hely Debrecen központjától, kb.15 perc autóval. A repülőtértől való távolsága úton 1,5-2km, légvonalban olyan 1km. Jelenlegi neve VÍGKEND MAJOR (az interneten is megtalálható), szabadidő centrum, panzió, stb. Főleg céges bulikat rendeznek benne.
A "régi", volt szovjet időbeli nevét senki nem tudta, akivel beszéltem.
Tehát a megközelítése, ill. helye: Debrecenből, a 47sz. főúton indulunk Békéscsaba, Szeged irányába, a Mikepércsi úton (a repülőtér is itt van, a kifutó vége szinte az útba ér).
Mikor véget ér a 2 x 2 sávos út, balra fordulunk Hosszúpályi, Létavértes irányába (tábla jelzi). Ezen a sokadrangú úton haladva olyan 1-1,5 km-t, balkézre találjuk ezt a helyet, mely a főút elhagyása után több helyen is ki van táblázva.
Én egyszer, 2 éve jártam ott (bent). Mivel társasággal voltam, s ezekre a fórumokra is pár hónapja találtam, nem tulajdonitottam jelentőségét, hogy bebarangoljam a területet, mely egyébként szabadon kószálható.
Ami akkor meglepett, az a jelenlegi főbejárattól nem messze lévő földdel fedett tároló, a maga 70-80cm vastag acél-vasbeton ajtajával. Állítólag több ilyen is van a területen.
Hasonlóakat már láttam az Index fórumon, de nem emlékszem rá, hogy hol készültek a fotók. Ha időm engedi, megnézem a szerzők képtárát, s majd belinkelem.
S ami a csúcs volt, az alakuló??? (központi) téren álló több méteres LENIN szobor.
Ha sikerül, a nyáron (tavasszal) visszamegyek, és írok egy részletes "jelentést", fényképekkel, a még fellelhető dolgokról.
És, itt ragadnám meg az alkalmat, hogy tettestársat keressek a felderítő munkához. Keresem, a vállakozó kedvű társakat, aki Nyíregyháza kb. 50 km-s körzetében laknak, s kedvet éreznek a felfedezésekhez, jelentkezzenek!
-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#594) hadsz válasza buldog-bódog (#593) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Be tudnád jelölni Ócskás műholdképén,hogy merre volt ez a földdel fedett tároló?

(#595) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

Hadsz, és Ócskás !

Privát mail ment, de Ócskástól visszapattan a következő üzenettel:

Reason: sorry, no mailbox here by that name (#5.1.1 - chkuser)

Ócskás, küldj egy használható fiókot!

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#596) Pópa


Pópa
senior tag

Múltkor szállítmányt hoztam Németországból egészen Kecskemétre, az orosz laktanyába az egyik cégnek. 40 tonnás kocsival voltam, és behajtottam egészen az érintetlen laktanyarészbe.
Annyira megcsapott a hangulat, hogy csináltam pár fényképet is az épületekről.
Teszek fel képeket, hamarosan.

Trust is good, control is better!

(#597) ócskás válasza buldog-bódog (#593) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia!
Szerinted ITT az általad említett területről cikkeznek?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#598) ócskás válasza Pópa (#596) üzenetére


ócskás
aktív tag

Várjuk a képeket :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#599) hadsz válasza Pópa (#596) üzenetére


hadsz
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

(#600) buldog-bódog válasza ócskás (#597) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia Ócskás!

Nem mernék esküdni rá, hogy ez a hely lenne az.
Elsőként, is 7km távolság van említve. Ez sokkal közelebb van.
Második, Mint itt és más helyeken is leírták -közöttük az általam nagyra becsült HADSZ is- , Magyarországon nem voltak silók.
Harmadszor, a blikk írta. :-)))
De, mivel valaki a cikkben "irányító" berendezést említ, ez nem lehet más, mint a külső NDB adó, ami pont 7km-re van a, de ez a pálya síkban. Ez délfelé van.
Északnak nem lehet, mivel azt kb. 2 éve építették, s a 48-s sz. főút és a vasút mellett van.
Elképzelhető, hogy valamikor itt a majorban is volt valami, de most nincs.

Egyébként megérdemelne a Debrecen környéki erdős,-ligetes,-tanyás terület egy "feltárást". Szerintem sok mindent lelnénk. Az oroszok itt nagyon jelentős számban voltak. Nem véletlen volt (van) TVT (természet védelmi terület) az egész. :-)))
Ha vissza gondolsz, a régi rendszerben ezzel ( vagy fényképezni tilos táblával) hívták fe a figyelmet, hogy valamit rejt az erdő.
Ha sikerül elérnem a barátom, estére megírom, mi volt dél felé.

Ja, még annyit, hogy volt, és jelenleg is van a reptér mellet egy RT (lokátoros) alakulat, közvetlen a 47.sz. út mellett.

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.