Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) hadsz válasza tazman75 (#948) üzenetére


hadsz
tag

Jó lett a rajz! Ilyen furcsa szerkezetet még nem láttam. :)

(#952) tazman75 válasza stop (#950) üzenetére


tazman75
csendes tag

Google SketcUp-al. Még néha az idegbajba kerget. Bár szerintem én vagyok a b.....sz.
Még két képem van.

Ha letöltöd a progit, átküldhetem a file-t.

[ Szerkesztve ]

(#953) tazman75 válasza hadsz (#951) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nem meglepő, hogy nem láttál még ilyet. Nekem is elég furcsa volt annak idején. Arra azért jó volt, hogy lógjak. :D

(#954) tazman75 válasza pocok6 (#949) üzenetére


tazman75
csendes tag

Azért nem kell fényezni! Így is hajlamos vagyok a nagyképűségre.

(#955) stop válasza tazman75 (#952) üzenetére


stop
aktív tag

én is próbáltam a progit, de egyenlőre ő áll nyerésre, én feladtam :DDD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#956) tazman75 válasza stop (#955) üzenetére


tazman75
csendes tag

Tény és való, lehet szenvedni vele, mire eléri az ember, hogy nagyjából azt csinálja amit akar. Azért ez nem a program hibája. ;]

[ Szerkesztve ]

(#957) Manópapa válasza tazman75 (#948) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Ezt nevezem kreativitásnak! :)
Én kicsit rövidebb középső részre, és nagyobb "kerekekre" emlékszem. (Aztán lehet hogy az volt az "A" verzió, ez meg egy továbbfejlesztett kivitel, végül is eltelt pár év a Te és az én "észlelésem" között)
A belsejét nem láttam, de egyébként ilyesmi volt. A "kerekek" palástja "futófelülete" vasborítású volt (gondolom laposvasból lehetett körbehajlítva.)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#958) tazman75 válasza Manópapa (#957) üzenetére


tazman75
csendes tag

A 946-os hozzászólást nézted?
Emlékezetből nem lehet tökéletes rajzot csinálni. A középső része kb 2m hosszú volt, a kerék külső része valóban meg volt vasalva. A rajzon is úgy van színezve.
Mondjuk, a képeken ez nem jön annyira át. Mint már említettem, két szabvány katonai ágykeret volt benne, ezért rajzoltam kb 2 m-es hosszra, a kerék emlékeim szerint kb 2,5 m volt.

(#959) Manópapa válasza tazman75 (#958) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Igen, most olvastam. Én is 86-ban vonultam, februárban.
Aztán elvittek minket vonattal Verpelétre. Ott volt egy bajtársiassági teszt, másnap levittek minket busszal a Dobóba. Onnan rendeltek ki később ideiglenesen Mezőfalvára, Taksonyba, (egyszer a nyugati határszélen is aludtam a MAZ fülkéjében, egész éjjel vadászgépek szálltak le, meg fel a töltés mögött, nagy élmény volt úgy aludni... :(

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#960) stop válasza tazman75 (#956) üzenetére


stop
aktív tag

főleg úgy nehéz, hogy én egy másikat használok - ahhoz értek - és így teljesen máshogy kellene gondolkodni ehhez, bár ez sok tekintetben egyszerűbb lenne mint az ArchiCad.
és tényleg nem a program tehet róla :)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#961) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok! Atomfegyverek Magyaroszágon téma iránt érdklődve találtam rá erre a fórumra, egyszerűen fantasztikus! Döbbenetes, hogy milyen információk találhatók itt. A fórum hatása, miatt kerestem fel eddig már Kunmadarasi repteret és a Biatorbágyi bázist. Szomorú látni, hogy mennek veszendőbe ezek a dolgok. Egyáltalán van még légvédelmünk? Egyébként gyermekkoromban Verőcemaroson (Nógrádverőce) laktam, akkor is hallottam már, hogy vannak ott rakétások. De én sem akkor, se most (google) nem látom, tudnátok pontosabb infót adni róla?

(#962) hadsz válasza gbart123 (#961) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!

Kunmadarason jártál magánál a tárolónál is?

A nógrádverőcei S-75 /Dvina-Volhov/ bázis,a GE-n találsz róla képeket is :

(#963) tazman75 válasza stop (#960) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nekem az ArhiCad sem okozott nagy problémát, de csak hobbi szinten kísérleteztem vele. Az AutoCad viszont már más kérdés, ott feladtam. :B

(#964) gbart123 válasza hadsz (#962) üzenetére


gbart123
csendes tag

Köszönöm a képet, sejtettem, hogy ez lesz, de ez azért biztosabb. Kunmadarasi tárolót nem találtam, de valószinű, hogy a másik végén lehetet, mivel én a tiszti lakótelepnél mentem be, és 3 óra alatt csak a negyedét tudtam bejárni. Napokig a fejembe járt a látvány, tiszta stalker érzésem volt miatta. De még szeretnék vissza menni, bár elég erős mozgás volt, bontogattak is meg a hangárakat is raktárként használták. Csongrád határában van egyérdekes objektum, hátha tud valaki róla valamit?

(#965) stop válasza tazman75 (#963) üzenetére


stop
aktív tag

Az ArciCad nekem talán az elején tűnt nehéznek, de ezen akkor kb 1 hét alatt túltettem magam, az elmúlt 15 évben belerázódtam, de a 8.1-nél nem mentem tovább, bár úgytudom már jócskán a 12-esnél (vagy utána) járnak, de az már komplikált lenne nekem szerintem.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#966) VinoRosso válasza tazman75 (#952) üzenetére


VinoRosso
veterán

minek vesződtök ilyen gyökér programokkal? 3DSmax sec perc alatt össze lehet dobni egy ilyet, és nem nehéz vele bánni sem

(#967) hadsz válasza VinoRosso (#966) üzenetére


hadsz
tag

Szubjektív persze,de szerintem a sketchup semmivel nem "gyökerebb" program mint a 3dsmax,sőt...
Az autocadról már nem is beszélve...

Bocsánat az off-ért!

(#968) tazman75 válasza VinoRosso (#966) üzenetére


tazman75
csendes tag

Mivel a 3 DS max-ot még nem ismerem, nem tudok véleményt mondani róla. Ezt a hiányosságomat pár napon belül pótolni fogom. Azt szokták mondani: Szegény ember vízzel főz. Tehát, jelen pillanatban a SketchUp-ot használom (már,ha sikerül ;) ), de ezért nem kell leszólni.

(#969) VinoRosso válasza hadsz (#967) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hááát ;]... :U

(#970) pocok6


pocok6
csendes tag

Nem érdekel a foci!

(#971) Manópapa


Manópapa
csendes tag

Mint írtam is, Verpelétre vittek minket első alkalommal. Még élénken él az emlékeimben ahogy a nagy, kékre festett vaskapu hangos csattanással becsukódott mögöttünk.
Jó pár éve beneveztem egy Mátra-körre (78 km-es 1 napos verseny a Mátrán keresztül bringával) végül kiszálltam a versenyből (amúgy is csak azért mentem el hogy végig tudom-e tekerni egyáltalán) , és megettem egy szendvicset a Verpeléti laktanya kapujában. Semmi mozgás nem volt, a légy zümmögését és a tücskök ciripelését is meg lehetett hallani.
A nagy kék vaskapu erősen korrodált állapotban, őrség sehol, de a kapu zárva.
Most találtam ezt a fotót a Google Earth-on:

A laktanya koordinátái egyébként: (látszólag még sem bontva, sem rekultiválva nincsen)
47°50'55.97"É, 20°12'22.94"K

Megint az jutott eszembe: "Így múlik el a világ dicsősége"

Tudja egyébként valaki hogy mi volt a besorolása ennek az objektumnak?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#972) ócskás válasza pocok6 (#970) üzenetére


ócskás
aktív tag

Lehet, hogy eddig még nem tűnt fel, de itt NEM a fociról megy a diszkurzus! :W

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#973) Juríj válasza Manópapa (#971) üzenetére


Juríj
csendes tag

Megint az jutott eszembe: "Így múlik el a világ dicsősége"
Ilyen még csak eszedbe se jusson ! ;)
Mert : " Dicsőségünk nem múlik el soha
Évek múltán sem halovány ! "
:K

[ Szerkesztve ]

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#974) csontcsillag


csontcsillag
csendes tag

http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php?Number=521480 Másold ki illeszd be a keresőbe.Az összes lérak rajta van google earton.Véletlen találtam.Érdekes nem?

[ Szerkesztve ]

(#975) csontcsillag


csontcsillag
csendes tag

Érdemes megnézni Mezőfalvát.A google earth szerint 2006-os felvétel.Valami történhetett akkor mert rengeteg cucc meg katonai jármü van odazsúfolva.Én egyébként Sárbogárdon voltam 1978-1980-ig rádió relé rpk.

(#976) ócskás válasza csontcsillag (#975) üzenetére


ócskás
aktív tag

Mezőfalva most MH Haditechnikai Ellátó Központ 5. Inkurrencia Tároló Raktár néven üzemel. (érthetőbben: szeméttelep :) )

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#977) stop válasza ócskás (#976) üzenetére


stop
aktív tag

nagyon szép neve van :DDD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#978) Manópapa válasza Juríj (#973) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Hát, pedig a (magyar) nép emlékezete, hogy is mondjam csak... legalábbis hagy némi kívánnivalót maga után..
Nem volt még olyan régen a II.VH, hogy a "nép" elfelejtse amikor a náci csapatokat a szovjetek kiűzték az országból, amikor a sok ezer ember ezek után előtámolygott a pincékből a napra, majd szinte a semmiből, rekordidő alatt hidakat emeltek, gyárakat, üzemeket építettek, élhetővé tették az országot.
Apáinkról, anyáinkról, és az ő apáikról, anyáikról beszélek.
Amikor a szegénysorsú gyerekek esélyt kaptak a tanulásra, a Margit-szigetre végre ingyen bemehettek a szegények is, amikor a nyomorban élők és az ő gyerekeik először eljutottak a Balatonra...
Persze tudom, hogy mindenki másképp emlékszik, de milyen fura, hogy ha elfogadtad a rendszer által nyújtott feltételeket, akkor viszonylag békés, nyugot körülmények között relatív létbiztonságban, és jó szociális körülmények között alapíthattál családot, nevelhettél gyermeket, és dolgozhattál.
Néha elképedve hallgatom hogy mikkel ilyesztgetik a mai történelemcsinálók a mai fiatalságot. Érdekes hogy nálunk nem volt párttag, igaz nyíltan nem is háborogtunk a rendszer ellen (hogy egymás között az esti beszélgetéseken mi hangzott el, az más tészta), de tőlünk nem is vittek senkit semmilyen gulágra, Recskre.
Ha nem kerested a bajt, akkor nem volt bajod.
De a "nép" már erre is kezd másképp emlékezni, hála azoknak, akik az akkori állam pénzén külföldi ösztöndíjjal tanulhattak "nyugaton" ma pedig a papokkal karöltve nyomják "nem középiskolás fokon" a "tömegpszichózist"...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#979) VinoRosso válasza Manópapa (#978) üzenetére


VinoRosso
veterán

csak azt hagytad ki a sztoriból, hogy ennek milyen ára volt. Abból a szemszögből minden szép és jó, ahogy leírtad, de vannak más perspektívák is, amik egész más megvilágításba helyezik a dolgokat. Gondolok azokra, akiket akkor is jól megfejt az állam, mert semmit ( gyárakat, tsz-eket ) sem a semmiből rántottak elő, hanem attól vették el, akinek volt. Ráadásul ez elég sokáig így ment, hogy valaki megtermelt 100%-ot, maradt nála 10, 90-et meg elhappoltak. Így nem nehéz építkezni :U Szintén más rálátst ad a dologra, hogy az akkori gazdaság mögött nem volt valós teljesítmény, minden hitelekből volt, az árak meg nem tükrözték a valóságot, és amikor összeomlott a kártyavár,és felszállt a lila köd, akkor egyszerre zúdult rá az emberekre az összes addigi negativum, amit az azt megelőző időkben kellett volna átélniük. Világos volt már elég korán, hogy az az út nem járható, mégis elodázták a változást, amig lehetett, és ennek a levét isszuk a mai napig.

(#980) Manópapa válasza csontcsillag (#974) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Hihetetlen infók vannak a neten! Gratula érte!
Nem is tudtam hogy Kerepesen is volt lérak, pedig sokat autóztam (autózom) arra Gödöllő felé.. Olyan mint Pécelen Bajtemetés. Arra is elég sokat jártam, mígnem egyszer a Geocaching keretében eljutottam, és majdnem "leesett az állam".

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#981) Manópapa válasza VinoRosso (#979) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Látod, erről beszélek amikor a tömegpszichózisra hivatkoztam. Igen, vettünk fel hitelt, ennek egy jókora részét Kádár mindjárt vitte is Moszkvába, viszont ne felejtsük el, hogy az Antall kormány az egész 40 év alatt felvett hitelt 4 év alatt megduplázta, és a rá következő kormányok sem tétlenkedtek (bár történt hiteltörlesztés) azt elmondhatjuk hogy jelenleg sokkal rosszabb a helyzet, mint 89-ben volt.
Azt a történelmi lehetőséget sem szabad elfelejtenünk, amikor a rendszerváltásra való hivatkozással a sokkal jobban eladósodott Lengyelország megkérte és megkapta a világbanki hitelek törlését.
Antall egyfajta belső büszkeségtől vezérelve ezt nem tette meg. A miértre csak annyit válaszolt hogy a szavahihetőségünk forogna kockán.
Szerintem ennek jobban isszuk a levét mint az azt megelőző 40 évnek.
De ez már nagyon offtopic, én a magam részéről lezárnám és elnézést kérek a többiektől is az időrablásért.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#982) Petya25


Petya25
addikt

Nem tudom írták-e korábban a fóti rakétabázist: 47°38'26.70"N, 19°11'30.18"E
A Google Earth-re fel is töltöttem pár képet én is. A mai napig jól láthatóak a rakéta állások körül lévő földsáncok. a bunkerek is jól járhatók.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#983) VinoRosso válasza Manópapa (#981) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én azt nem mondtam, hogy utána jövők különbek voltak (bár azért jóval szabadabb az élet mint az átkosban), csak annyit, hogy ami akkor volt, az egy hamis ideál, nem több.

(#984) tazman75


tazman75
csendes tag

Nézegettem a légvédelmi állásokat a GE-n. Van valami külön jelentősége a kialakításnak? Gondolok itt arra, hogy a Nyeva TÁS többnyire ellipszis alakú, a Dvina vagy Volhov pedig kör alakú.

(#985) tazman75 válasza VinoRosso (#983) üzenetére


tazman75
csendes tag

Szabadabb!? :F Ezt azért nem mondanám.
Különben szerintem topic-ot tévesztettél.

(#986) Egon válasza Manópapa (#981) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, hogy beleszólok az eszmecserébe, remélem nem baj.
Ez nem tömegpszichózis: egyszerűen józan ésszel gondolkodva, minimális gazdasági ismerettel megspékelve, nem lehet más következtetést levonni, mint hogy egy nem fenntartható rendszerről beszélünk.
A hitelkérdés is összetett probléma: többek között azért (is) ennyi az ország tartozása, mert - bármennyire is szörnyű kimondani - egyszerűen tovább nyújtózkodunk, mint ameddig a takarónk ér: a szociális kiadások, az ország teljesítőképességéhez viszonyítva, túl magasak. A rosszabb helyzet nézőpont kérdése: azok a nyolcvanas évek végén szétvert vállalatok nagyrészt simán csődbe mentek volna valós piaci körülmények között (más kérdés, hogy a privatizációt lehetett volna sokkal szakszerűbben is csinálni).
Antall és a hitel sztorijáról is igen sokféle verzió kering netszerte: hogy mi az igazság, azt nem tudom. Egy kis adalék az adósságról, a tisztánlátás végett:
"Az adósságnak a bruttó nemzeti termékhez (GDP) viszonyított aránya 1993-ban volt a legmagasabb, akkor 88,7 százalék volt, míg 2001-ben, az Orbán-kormány utolsó teljes évében volt a legkisebb, 50,6 százalék. Borbély elmondta: a 2002–2006 között érvényesülő laza költségvetési politika következtében 61,9 százalékra futott föl a GDP-arányos államadósság, ami 2006 óta gyakorlatilag stagnál. 2002–2006 között az államadóság GDP-hez viszonyított aránya 11,2 százalékkal növekedett."
Annak a bizonyos 40 évnek a leve többek között az a káros szemlélet és mentalitás kialakulása (pl. ami közös, azt senki nem érzi a magáénak, oda lehet szemetelni stb.), ami jelenleg is megfigyelhető, és ki tudja mikorra fogjuk levetkőzni (ha egyáltalán).

Szerk.: nekem nem hiányzik a max. 4 TV-adó (M1, M2, Cseh 1 és 2), a Cocom lista, stb.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#987) hadsz válasza Egon (#986) üzenetére


hadsz
tag

Tisztelettel megkérném az Urakat,hogy ezt a témát máshol folytassák!
Elég rendesen sikerült elkanyarodni a topik témájától.
Köszönöm!

(#988) hadsz válasza tazman75 (#984) üzenetére


hadsz
tag

Jó a kérdés,bevallom már én is gondolkoztam rajta - eredmény nélkül.
Szerintem Ócskás kolléga tud nekünk segíteni.

Dvina/Volhov:

[ Szerkesztve ]

(#989) Juríj válasza Manópapa (#978) üzenetére


Juríj
csendes tag

Értem én, amit mondasz, csak másképpen látom a dolgot, de mivel politikát vittél a dologba ezért nem reagálok rá.
Vagy egy kicsit még is, vagy még se. De ezt ajánlom olvasni : Lakatos Pál - Vörös milliárdosok.
Még valami, a "dicsőség" nem szégyen vagy betegség és én hiszek az erejében, csak manapság nem terem hanem vár.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#990) tazman75


tazman75
csendes tag

Kis segítséget szeretnék kérni.
Valahol a fórumon találkoztam egy GE file-al, amin rajta vannak az európában telepített Vega TÁS-ok. Ha valaki tudna adni egy linket megköszönném!
Valamiért nincs kedvem közel ezer hozzászólást, és a hozzájuk fűzött több száz linket végignyálazni. :)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#991) stop válasza Egon (#986) üzenetére


stop
aktív tag

Valamikor egy tévéinterjúban mondotta volt Boros Péter exminiszter nemrégiben, hogy az elmúlt húsz éveben magyarország 8 ALKALOMMAL tudta volna minden gond nélkül visszafizetni teljes államadósságát!!! - csak mindig MÁSRA kellet a pénz!

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#992) tazman75 válasza stop (#991) üzenetére


tazman75
csendes tag

Egyrészt: ezt kétlem!
Másrészt: már én is és Hadsz kolléga is jelezte, ez a topik nem erről szól.
Tisztelettel megkérek minden érintettet, vagy máshol, vagy privátban beszéljék ezt meg.
Köszönöm!

(#993) tazman75 válasza hadsz (#988) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nyeváról nincs ilyened?

(#994) stop válasza tazman75 (#992) üzenetére


stop
aktív tag

Rendben, kételkedj benne.
Hogy ez miért hihető vagy hiteles akkor ezt Ő ott elmondta, és hogy én miért hiszem el, mit hallottam, mit tudok vagy mit gondolok az tényleg nem ide tartozik. (esetleg, hogy mire ment el ez a kurva sok pénz)

Pontosan azért tettem OFF-ba a hsz-t. (erre való)

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#995) zsid


zsid
senior tag

Üdv!
Felénk elég sok urban legend terjed az erdőbényei HM üdülőről. (utána járni nem lehet,mivel ma is aktív ojjektum),továbbá vannak legendek a lillafüredi(környéki) ojjektum(ok)ról.
Van egy ismerősöm,aki harckocsizó tiszt volt,ő is mesélt érdekességeket. Még a 80as évek közepén történt,akkor Zalaegerszegen vagy Lentiben szolgált(ha jól emlékszem),egy gyakorlaton belefutottak a menetoszloppal egy olyan raktárba,ami védett volt és a térképükön nem szerepelt. Amikor nev tiszt lett Egerben a 90es évek közepén,elvitte a diákjait oda (akkor már funkciójában megszünt a hely), fényképek is készültek. Rakéták tárolására használt épület volt a semmi közepén,irodaháznak "álcázva". Hogy milyen rakétákat tároltak benne,arra már nem emlékszem. Ha összefutok vele,majd rákérdezek,hol is volt ez(a képeket is be kéne scannelni,csak nem igazán járok arra). Valaki tudja a leírásból,hol/mi is lehetett ez.

<tRucKdriFteR>

(#996) ócskás válasza hadsz (#988) üzenetére


ócskás
aktív tag

Kétféle telepítés létezett:
-körkörös harcrend (ha nem lehetett határozottan megállapítani az ellenség támadási irányát)
-szektoros (ha megvolt a támadás feltételezett iránya)

A körkörös harcrend esetén az állványok egy 25m sugarú körön egyenlően (60 fok) elosztva, középen az SZNR.
A szektoros harcrend esetén a várható támadási irányba koncentrálva helyezték el az állványokat. Itt már nem teljes körön, hanem ha jól emlékszem 250 fokon belűl kellett az álványokat elosztani.
A lokátorok elhelyezése: mindíg a várható (valószínűsíthető) támadási iránnyal ellentétes irányban

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#997) ócskás válasza tazman75 (#984) üzenetére


ócskás
aktív tag

A rendszerek eltérőségén ( pl: 4PU kontra 6PU ) kívül az osztály harcrendje határozza meg a TÁS alakját.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#998) VinoRosso válasza tazman75 (#985) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem az( gondolj az utazásra, a sajtószabadságra, véleménnyilvánításra stb..) de tökmin1 ne vitázzunk ilyenen úgysem tudunk rajta már változtatni jottányit sem. Szerintem is kanyarodjunk vissza az eredeti témához.

(#999) hadsz válasza ócskás (#996) üzenetére


hadsz
tag

Logikus és érthető.Köszi!

(#1000) hadsz válasza zsid (#995) üzenetére


hadsz
tag

Tapolcán volt olyan többemeletes épület ami valójában a rakéták szerelő és gyakorló csarnoka volt.Egy sima panel irodaháznak tűnt,de ha mondjuk estefelé felkapcsolták valahol a villanyt az összes ablakban világos volt... :) Igaz ez nem a semmi közepén volt hanem a laktanyán belül.Majd estefelé megpróbálok felrakni róla képeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.