Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Governor válasza mikojan (#776) üzenetére


Governor
csendes tag

Szis mikojan,

Ha megkérhetlek, akkor nekem is elküldenéd azt a fájl-t?

Köszönöm előre is.

Üdv,

(#802) ócskás válasza Governor (#800) üzenetére


ócskás
aktív tag

Tavaly,amikor a volt laktanya területén bóklásztam, akkor hallottam egy vadász? erdész?-től, a nyílt pályán (laktanya kapujától a Szákszend felé menő útat keresztező sínpár) való alkalomszerű vagonírozásról. Ez persze lehet, hogy "legend"!

Köszi az infót!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#803) ócskás válasza ócskás (#791) üzenetére


ócskás
aktív tag

#791 -nél elfelejtettem odaírni: ez a "tésztagyár"

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#804) Governor válasza ócskás (#802) üzenetére


Governor
csendes tag

Nincs mit, amúgy nekem is időszerű lenne újra arra járnom. Emlékszem, voltam bent akkor is, amikor még Szergejék itt voltak. Az általános iskolától szerveztek látogatást, persze semmi olyat nem mutattak, ami titkos volt. Csak az út melletti épületekig mehettünk, viszont arra emlékszem, hogy mekkora rend volt ott. Sajnálatos, hogy ennyire leépült, leépítették ezeket a laktanyákat. késöbb akkor jártam bent, amikor gombát termesztettek ott. Amúgy volt sok legenda a laktanya körül. azzal ijesztgettek minket, hogy orosz katonák szöktek meg és ezért nem szabad az erdőbe menni stb. Ami biztos volt, hogy egy esetleges hadiesemény során Császár eltűnt volna a föld színéről, de ezt már kitárgyaltátok az előző hozzászólásokban.

Üdv,

(#805) hadsz válasza Governor (#797) üzenetére


hadsz
tag

Gondolom akkor Te is hallottál annak idején ezt-azt az ojjektumról...Biztos meséltek érdekes dolgokat... :)

(#806) hadsz válasza Governor (#804) üzenetére


hadsz
tag

Hát nem megelőztél? :)

(#807) Governor válasza hadsz (#806) üzenetére


Governor
csendes tag

Van még rengeteg dolog, amit már elfelejtettem illetve nem mondtak, de ha otthon járok a szüleimnél, akkor kicsit utána érdeklődök...
Ha valamit megtudok, akkor természetesen megosztom veletek!

Üdv,

(#808) mikojan válasza Governor (#801) üzenetére


mikojan
csendes tag

Szia Governor!
Átküldtem az anyagot.Jó nézelődést!
üdv: mikojan

(#809) Governor válasza mikojan (#808) üzenetére


Governor
csendes tag

Szia,

Köszönöm,

Mikor voltál dunaszentmiklóson, ha nem titkos az adat? Lehet, hogy találkoztunk is ott...:)

(#810) mikojan válasza Governor (#809) üzenetére


mikojan
csendes tag

Én 1997-ben kerültem oda,úgyhogy addigra te már leszereltél.

(#811) Governor válasza mikojan (#810) üzenetére


Governor
csendes tag

Bocsika,

Elírtam a dátumot. 1997 Augusztusban szereltem, mint szakaszvezető,amúgy a HÁP-on voltam a központban. Vagyis csak szerelni mentem be, mert mint már említettem, sikerült a kezemet kicsit tönkretenni leszerelés előtt:(

(#812) mikojan válasza Governor (#811) üzenetére


mikojan
csendes tag

Én pontosan 1997.07.07-én kezdtem ott a melót,radaron voltam főkezelő.

(#813) mikojan


mikojan
csendes tag

Mindenkinek!
Azért az egyik legérdekesebb,sőt talán maga a number 1 a nagyteveli volt szovjet objektum.Rengeteg legendát hallottam már róla,hogy mekkora lehet, mi lehetett ott, az erdőben elrejtett szellőző nyílások, kijáratok-bejáratok,miért lett ott mellette az a nagy tó stb.

(#814) mikojan válasza Governor (#811) üzenetére


mikojan
csendes tag

Te Governor,nem kellet volna leállni szkanderozni a Venczelékkel, vagy túl sokszor mosatott a Kaktusz veled HÁP folyosót,esetleg beültettek rajzinak a tervtábla mögé!? Megerőltetted a kezed :)

(#815) ócskás válasza mikojan (#813) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hadsz kolléga képtárában nagyon jó anyag van Nagytevelről. Érdemes átnézni.

Valóban mindenféle legenda kering erről az objektumról is. A legtöbbje egyszerűen hajmeresztő. A valóság sokkal prózaibb...
A nagyteveli bázist 1990 októberében elhagyták és lezárták a szovjetek. Annus Antal altábornagy 1992-ben elrendelte az objektum feltárását. A feltárás alatt, és később az objektum bejárásakor sugárzásra utaló nyomokat nem tlaáltak.Maga a terület kb 200-220 hektár, 53 épületből álló felszíni laktanyának és a bunkerrendszernek adott otthont.
A tó max annyiban függ össze a területtel, hogy onnan kapta a vizet (persze a bunkerrendszer autonóm üzemben valszeg a saját kutat használta).

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#816) hadsz


hadsz
tag

Berajzoltam a területre,hogy nagyjából hol helyezkedik el a bunker:

(#817) Governor válasza mikojan (#814) üzenetére


Governor
csendes tag

Soha nem tudtam rajzolni a tábla mögött. Ezt nem tudtam megtanulni soha, sajnos, amúgy a HÁP folyosót sem mostam fel soha, pedig most megtenném:). A Venczelt pedig simán lenyomtam volna:) Sajna nem megerőltettem a kezem, hanem otthon voltam szabin és egy gyalugép levitte a jobb kezemről az újjaimat:( Lehet, hogy hallottál róla (A becsületes nevem Földes Péter (szakaszvezető)).

Üdv,
Governor

(#818) boeing707 válasza ócskás (#802) üzenetére


boeing707
csendes tag

Szia Ócskás!
Egy vadi új tag vagyok itt, szeretnék pár dolgot elmondani Császárral kapcsolatban. Dolgoztam a bázison, de régen. Mint katonai jármű gyűjtő szerveztem 2006-ban egy három napos jármű összejövetelt a bázis területén. Hivatalosan, a tulajdonos engedélyével. Kár, hogy akkor nem találkoztunk. Azóta is rendszeresen járok oda. ebben az évben is tervezek egy hasonló találkozót. Az utóbbi hetekben sok számomra új infót kaptam, úgy látom hamarosan alaposabb látogatást kell tenni. Ha van kedved, PM-ben keressél meg a továbbiakat illetően

(#819) Juríj válasza boeing707 (#818) üzenetére


Juríj
csendes tag

Szerintem én ezen a találkozón voltam ! Mégpedig járművel (szovjet). Nem is volt rossz.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#820) mikojan


mikojan
csendes tag

Elhagyott RÁF állomás Kőszeg közelében:

(#821) ouzosprite válasza hadsz (#798) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Mik azok a fekete pontok??

(#822) Bedmen


Bedmen
csendes tag

Lenne egy kérdésem...
A vasadi erdőben lévő objektumról valaki tud valamit?(Inárcs és Vasad közti erdőről beszélek)
Aktív vagy sem?
Úgy tudom régebben több ezer orosz katona állomásozott azon a részen.

Ahogy a dolgok vannak....

(#823) ócskás válasza ouzosprite (#821) üzenetére


ócskás
aktív tag

Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de megválaszolnám: bombatölcsérek.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#824) ócskás válasza Bedmen (#822) üzenetére


ócskás
aktív tag

Erre gondoltál?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#825) ócskás válasza boeing707 (#818) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia Boeing707!
"Mint katonai jármű gyűjtő szerveztem 2006-ban egy három napos jármű összejövetelt a bázis területén. Hivatalosan, a tulajdonos engedélyével. Kár, hogy akkor nem találkoztunk." Kár bizony! Személy szerint én nem is hallottam erről a katonai járműves találkozóról, így hát fogalmam sem volt, hogy miről maradtam le, pedig szívesen megnéztem volna...Az idei rendezvényről (ha már körvonalazódik az időpont) egy-két infót bedobhatnál majd esetleg itt a topicban, biztos lennénk néhányan, akiket érdekelne. Egy területbejárást is össze lehetne hozni...
Holnap (bocs, ma!) keresni foglak priviben.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#826) hadsz válasza ócskás (#825) üzenetére


hadsz
tag

Ócskás,privát ment.

(#827) sweethome.hu válasza typermuzli (#320) üzenetére


sweethome.hu
újonc

Sziasztok!

Hosszas olvasás után regisztráltam magam a fórumon.
Ha érdekel valakit, az egyéb hazai és külföldi objektumokról sok képet találhattok itt:

[link]

és itt:

[link]

A képtárak jó része Hadsz barátommal közös kalandozásaink gyümólcse..

Üdv mindenkinek:

SW

:C

(#828) Bedmen válasza ócskás (#824) üzenetére


Bedmen
csendes tag

Szia.Igen.Azt hiszem erre gondoltam.Információim szerint régen mikor itt voltak az oroszok,több ezer orosznak adott ez az objektum "otthont"...(van ismerősöm aki a környéken lakott tanyán ott és ő mesélte.)Voltam a környéken arra felé párszor átutazóban mostanában.Amit láttam:az út tol balra eső rész:(mentem Ócsára) ki van táblázva valami katonai terület és gyakorlótér.Jobbra harckocsis gyakorlótér,Az erdőbe visz egy jó minőségű föld út,na arra még nem jártam.De szívesen mennék persze nem egyedül.Ha van esetleg valami lehetőség szívesen csatlakoznék ilyen objektum bejárós túrákhoz,persze csak ha nem aktív a bázis.(Nekem sincs kedvem fekete autókkal találkozni).Hali.

Ahogy a dolgok vannak....

(#829) Pttypang válasza fullextra (#50) üzenetére


Pttypang
veterán

van ahol csak feldarabolták..tudok ám olyat én is..illetve aki ezt "műveli"

Everybody lies.

(#830) ócskás válasza Bedmen (#828) üzenetére


ócskás
aktív tag

A volt laktanya úgy látszik, már nem bejérható:
[link]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#831) ócskás válasza sweethome.hu (#827) üzenetére


ócskás
aktív tag

Üdv ezen a fórumon, Sweethome!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#832) Retro Man


Retro Man
újonc

MN 6220 tölgyestelep 1987-1989 februar 15-én volt 20 éve,hogy ott szolgáltam! Beosztasom Tüzoltó tisztes, és rajparancsnok, Gépjármüvünk ZIL 131 tüzoltó fecskendö.
86-an voltunk a századnál, a Pápai repter löszereit öriztük.Bajtársak jelentkezését várom!
Üdv Breki :O

(#833) Retro Man válasza Juríj (#819) üzenetére


Retro Man
újonc

Ami szovjet, az csak is jo lehet!

(#834) Retro Man válasza ócskás (#802) üzenetére


Retro Man
újonc

1988-ban voltam vendégségben a szovjet elvtársaknál, méghozzá nov.7-én.Nagyon vendégszeretö emberek voltak, a fekvö támasz nyomásnál lekörözött az orosz ugy kb 100 db-al.

(#835) boeing707 válasza Retro Man (#832) üzenetére


boeing707
csendes tag

Tölgyestelep ma is aktív, őrzik.

(#836) Kicker


Kicker
senior tag

Most látom ezt a topikot, én is voltam Hajagon, az objektumnál, a föld alatt is, nagyon komoly.

esetleges atombukkernak mondták, de ahhoz szerintem kicsi.

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#837) hadsz válasza Kicker (#836) üzenetére


hadsz
tag

Ha visszaolvasol,találhatsz róla bőven infót.

"esetleges atombukkernak mondták, de ahhoz szerintem kicsi."

Ezt hogy érted? :)

(#838) hadsz


hadsz
tag

Uraim!

A Pécelen található bunker keleti oldalán levő/volt R-410-es antennák irányszöge /81°/ alapján mintegy 120-160km-re Péceltől elvileg kellett lennie egy hasonló objektumnak.Bunkernek nem feltétlenül,de antennáknak és a hozzájuk tartozó kiszolgáló - technikai épületeknek valószínűleg.A térképen bejelöltem a kérdéses területet,próbáltam is keresgetni a GE-n eddig eredmény nélkül.Mondjuk,ha nem maradt belőre semmi,akkor nehéz lesz megtalálni...Esetleg erről tud valaki infót,aki ismerős azon környéken?

(#839) ócskás válasza hadsz (#837) üzenetére


ócskás
aktív tag

Eladják az atombunkert? c. hírlapi kacsa :-)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#840) ócskás válasza hadsz (#838) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az egykori laktanya.com féle lista jelez is egy szovjet RT-t Hajdúböszörménynél.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#841) hadsz válasza ócskás (#839) üzenetére


hadsz
tag

Azért érzed a hozzáértést az újságíró részéről... :)
más:
Egy frissebb cikk a tótvázsonyi ojjektumról :

http://www.naplo-online.hu/cimlapon/20090213_elfogadja_vazsony_kis_moszkva

[ Szerkesztve ]

(#842) hadsz válasza ócskás (#840) üzenetére


hadsz
tag

Igazad van,ennek megpróbálok utánajárni!Hátha...
Köszi!

(#843) hadsz válasza hadsz (#841) üzenetére


hadsz
tag

így akartam: [link]

(#844) ócskás válasza boeing707 (#818) üzenetére


ócskás
aktív tag

Boeing707! Mail ment!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#845) Juríj válasza ócskás (#839) üzenetére


Juríj
csendes tag

Ez tényleg botrányos, törnék el a ceruzáját az ilyennek ! :W

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#846) buldog-bódog válasza hadsz (#838) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Sziasztok, szia Hadsz!

Próbálj meg Görbeháza környékén kutakodni. Ez kicsit északabbra van, Polgár és Hajdúböszörmény között, a 35-s fő út mellett.
Holnap felhívom ismét kiválóbarátomat aki a debreceni infót is adta, Ő biztosan tudja.
-d-

ui.: Az oroszoknak (szovjet) itt biztosan volt valami RT (erre én is emlékszem), majdnem az út mellett, minden álcázás nélkül (bár lehet ez volt a csel), inkább Polgárhoz, mint Görbeházához közelebb. Ezeknek ma már a nyoma sincs meg, az autópálya építéssel szinte mindent felszámoltak.
Ez csak pár fokkal van "fentebb". De ha a "Te" irányodban van, akkor Hajdúhadház, Téglás, Hajdúsámson is szóba jöhet.
Ha még most lesz időm, megkeresem az earth-n.

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#847) ócskás válasza hadsz (#842) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hajdúböszörmény és Zelemér között volt egy DHDSCS üza.telep. Böszörménytől nem messze van Hajdúhadház-Téglás, ahol viszonylag nagy laktanya és lőtér volt ( az már a 180Km-es határon túl van!, de ha a vonalad meghosszabbítjuk...ott van a tengelyen)
Egészen pontosan 1989. decemberében jártam a téglási lőtéren (a szovjet laktanya elött haladtunk el), bár nem nagyon volt időm vagy lehetőségem (esetleg kedvem? ennyi idő után már a fene se tudja ) nézelődni , de mintha lett volna ott valami hálós szerkezetű, számomra ismeretlen antenna,amit addig még sehol nem láttam. Akkor és ott az egész pont nem érdekelt, inkább csak a saját nyűgömmel voltam elfoglalva, ami viszont arról szólt, hogy mi a francot keresek én Debrecenben, Józsán, Tégláson stb.ahelyett, hogy a Vasváriban vagy Bián lennék :-) Nem biztos (sőt nem is valószínű), hogy az általam látott és a keresett antenna összefügg, ezért tettem inkább OFF-ba!

Köszi a linket! Ismét olyan gondolatokat ébreszt bennem, hogy...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#848) buldog-bódog válasza buldog-bódog (#846) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Kb. ezen a helyen, ahol az M3, és M35 szétválik, álltak a bódés ZIL-ek, és egyebek, az inkább hagyományos parabolára emlékeztető antennákkal.
Így ~20 év távlatából nehéz visszaemlékezni, na meg az építkezéssel a tájat is átalakították.

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#849) Kicker válasza hadsz (#837) üzenetére


Kicker
senior tag

3 emelet mélyen van a Föld alatt, egy atombunkernek nem mélyebben kéne lenni?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#850) hadsz válasza buldog-bódog (#846) üzenetére


hadsz
tag

Szia Buldog-Bódog!

Köszi a segítséget,igyekszem felderítnei a környéket!Remélem a barátod is tud valamit segíteni!Sajnos idáig csak egyszer jártam azon a környéken és mivel elég messze lakom onnan nem túl sűrűn járok arra...Mindenesetre végigbogarászom a területet a guglin,de könnyen lehet,hogy már nyoma sem maradt...A jelölt területbe bele számoltam a 2-3 fokos eltérést is.

Ócskás,köszi Neked is! A 160km a max hatótáv,így abba bele kell férnie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.